آخرین ارسال‌ها

انتقال لایسنس محصولات EastWest

Ali HoSseiNi

عضو سایت
14/12/10
164
تهران
با سلام خدمت بزرگواران انجمن
بنده به دلایل شخصی و علیرغم میل خودم مجبور به فروش بانکی هستم که از کمپانی eastWest خریداری کردم 3-4 ماه پیش.. این محصول Hollywood Orchestra Diamond هست که شامل 4 محصول Hollywood Strings , Brass , Percussion و Woodwinds هست و بدون دانگل سخت افزاری iLok هست و تنها برای سیستم خودم به صورت نرم افزاری لایسنس شده.. کسی از اساتید اطلاع دارن چه طور می تونم این لایسنس هارو به شخض دیگری انتقال و به فروش برسونم ؟

سپاس

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,213
حدود ۱۵ سال پیش که باهاشون چک کردم اجازه نمی‌دادن. الان هم که policy رو نگاه کردم باز هم عوض نشده. License رو نمیتونی‌ ترنسفر بکنی‌. اون title همیشه به اسم تو میمونه مگر اینکه قانون رو عوض بکنن یک روزی.

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

"
Transfer Restriction: A right to use the EASTWEST SOFTWARE is granted to the original end-user of the product (Licensee) and is NOT transferable. You may not rent, lease, lend, sell, redistribute or sublicense the EASTWEST SOFTWARE.

تنها چیزی که به فکر میرسه اینه که با customer support ایمیل بفرستی‌ و بگی‌ که کامپیوتر خراب شده. بد هر وقت سافتور رو اینستال کردی روی کامپیوتر تازه کسی دیگه، اون وقت دوباره activate بکنیش، ولی‌ باید به اسم خودت این کار رو بکنی‌. همهٔ اطلاعات Log In رو هم به کسی‌ که ازت میخره بعدی.

Ali HoSseiNi

عضو سایت
14/12/10
164
تهران
مرسی از پاسخت دوست من.. منم دیده بودم اون قانون کمپانی رو ولی فکر میکردم بالاخره راهی گذاشتن واسه اینکار.. ولی اگر به این روشی که فرمودی بخوام بفروشم بعید میدونم کسی بخره.. چون همه چیز از جمله اکانت های کمپانی و اکانت iLok به اسم من باید بمونه که فکر نمیکنم کسی اعتماد بکنه و بخره از من.. یعنی واقعا شرکت هیچ راهی نگذاشته برای فروش ؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,213
درست هست. برای اینکه %100 مطمئن بشیم یکِ E-mail براشون فرستادم. هر وقت ازشون شنیدم حتما اینجا پست می‌کنم.

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,213
جواب دادن و متاسفانه اجازه نمیدن. اینجا میتونی‌ِ e-mail من و جوابشون رو بخونی

Hello there,
I had few questions regarding your Hollywood Orchestral Diamond library that is currently installed using the machine-based method. Is it possible for the licensee to sell and/or transfer an existing license to a third party? If not, are there any exceptions where you guys grant that permission at all? When it comes to licensing issues, would it make a difference if you use an actual iLok key as oppose to the machine-based method? Thanks!

..................

"Hey Sam,
The licenses can be moved from one computer to another in accordance with the End User License agreement which prevents you from changing the ownership. Even if you change the iLok account, it would still need to be associated with the original account. In other words, you can move and reinstall the content on different computers, but you can not transfer the license. Unfortunately, there are no exceptions! "

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,101
32
اهواز
با سلام خدمت بزرگواران انجمن
بنده به دلایل شخصی و علیرغم میل خودم مجبور به فروش بانکی هستم که از کمپانی eastWest خریداری کردم 3-4 ماه پیش.. این محصول Hollywood Orchestra Diamond هست که شامل 4 محصول Hollywood Strings , Brass , Percussion و Woodwinds هست و بدون دانگل سخت افزاری iLok هست و تنها برای سیستم خودم به صورت نرم افزاری لایسنس شده.. کسی از اساتید اطلاع دارن چه طور می تونم این لایسنس هارو به شخض دیگری انتقال و به فروش برسونم ؟

سپاس
سلام
کافیه وارد نرم افزار لایسنس ilok بشی و اون محصول مورد نظر رو deactivate کنی
بعد خریدار میتونه دوباره نرم افزار رو در سیستم خودش activate کنه

البته همچنان شما به عنوان owner هستی اما دیگه دسترسی به اون محصول نخواهی داشت مگر اینکه شخص خریدار دوباره غیر فعال کنه و مراحل تکرار بشه
ilok.jpg

آخرین ویرایش:

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,101
32
اهواز
سلام
کافیه وارد نرم افزار لایسنس ilok بشی و اون محصول مورد نظر رو deactivate کنی
بعد خریدار میتونه با وارد کردن سریال دوباره نرم افزار رو در سیستم خودش activate کنه

البته همچنان شما به عنوان owner هستی اما دیگه دسترسی به اون محصول نخواهی داشت مگر اینکه شخص خریدار دوباره غیر فعال کنه و مراحل تکرار بشه
مشاهده پیوست 176014
یک نکته ایی که یادم رفت در هر صورت برای اولین فعال سازی نیاز هست که خریدار با اکانت owner که شما هستی لاگین و فعال کنه محصول رو بعدش دیگه دیگه نیازی نیست

نکته آخر که یادم اومد
توی اکانت سایت soundsonline می تونی ایمیل رو هم تغییر بدی
اینجوری دیگه خیالت راحته

آخرین ویرایش:

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,213
یک نکته ایی که یادم رفت در هر صورت برای اولین فعال سازی نیاز هست که خریدار با اکانت owner که شما هستی لاگین و فعال کنه محصول رو بعدش دیگه دیگه نیازی نیست

نکته آخر که یادم اومد
توی اکانت سایت soundsonline می تونی ایمیل رو هم تغییر بدی
اینجوری دیگه خیالت راحته
البته مشکل همین جا هست و گرنه اگه این قدر اسون بود اصلا لازم نبود که کسی‌ اجازه از پابلیشر بگیره.

اگه Hussein هیچ لایسنس دیگه تو این اکانت نداره و هیچ وقت هم نمیخاد از این اکانت دیگه استفاده کنه خوب شاید مشکلی‌ نباشه. ولی‌ اگه این طور نیست، اون وقت هر کسی‌ که بتونه تو این اکانت log in بکنه میتون هر کاری که دوست داشت با لایسنس‌ها بکنه.

شاید کسی‌ که این رو خرید، یک ماه دیگه بخاد به کسی دیگه بفروشه. شاید بخاد از dongle استفاده بکنه. شاید اگه از dongle استفاده کرد گم بشه یا بشکنه.... . شاید بخاد upgrade/crossgrade بکنه. و خیلی‌ چیز های دیگه که پیش میاد و لازم می‌شه که به iLok log in بشه.

Hussein فقط با فروختن تموم نمی‌شه اگه iLok اکانت رو نده به کسی‌ که میخره. چون بدون اکانت iLok کسی‌ که این رو خرید هیچ وقت نمیتونه لایسنس رو خودش اکتیو بکنه، یا روی یک کامپیوتر دیگه اینستال بکنه یا بفرش...و باقی‌ چیزها .

Ali HoSseiNi

عضو سایت
14/12/10
164
تهران
قانون خیلی اعصاب خورد کنی هستش.. نمی دونم چه سیاستی هست روی این قضیه که ممنوع هست فروش بانک های کمپانی توسط خریدار.. وقتی یک نفر جنسی رو میخره مالک اون هست و اختیار فروش رو هم باید داشته باشه.. عجیبه.. برای کمپانی های دیگه هم به همین شکل هست ؟ مثلا کیوبیس اوریجینال.. یعنی بخوام کیوبیس رو هم بفروشم منع قانونی داره ؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,213
هر کمپانی قانون خودشون رو داره که تو "terms and conditions" نوشته. بعضیها راحت میتونی‌ ترنسفر میکنی‌. بعضیها فقط یک بار میتونی‌ ترنسفر بکنی‌. بعضی‌‌ها مثل East West هیچ وقت نمیتونی‌ ترنسفر بکنی‌. بعضیها باید پول بعدی که ترنسفر بکنی.
بعضی‌‌ها اگه با Educational Discount یا حتا قیمت پایینتر از قیمت اصلی‌ خرید باشی‌ نمیتونی‌ ترنسفر کنی‌ و خیلی جور‌های دیگه...

برای بعضی‌ سافتور‌ها ، حتا اگه نخای بفوشی هم اینطور نیست که هر چقدر بخای Uninstall/Install کنی‌. بعضی‌ کمپانی‌ها مثل ,IK Multi Media فقط چند دفعه اجازه میده و بد دوباره باید یک مقدار پول بعدی برای اینستال‌های بیشتر. تا چند ساله پیش که اینطوری بود.

ینی اگه می‌خای software بخری و امکان هست که یک روز بخای بفروشی، باید اول policy کمپانی رو بخونی‌.

فقط هر کاری می‌خای بکنی‌ مواظب باش که کسی‌ بدون اینکه تو بدونی خودش با iLok، یا پابلیشر با اسم دیگه صحبت نکنه، چون زود iLok account رو میبندن و باز کردنش دردسر داره.
................................................

Resale Wizard for Steinberg Software

آخرین ویرایش:

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,101
32
اهواز
قانون خیلی اعصاب خورد کنی هستش.. نمی دونم چه سیاستی هست روی این قضیه که ممنوع هست فروش بانک های کمپانی توسط خریدار.. وقتی یک نفر جنسی رو میخره مالک اون هست و اختیار فروش رو هم باید داشته باشه.. عجیبه.. برای کمپانی های دیگه هم به همین شکل هست ؟ مثلا کیوبیس اوریجینال.. یعنی بخوام کیوبیس رو هم بفروشم منع قانونی داره ؟
علت اصلی این مشکل اینه که قانون شفافی براش وجود نداره هنوز و خوب هر شرکتی هم داره از این حفره! قانونی به نفع خودش استفاده می کنه
اما ظاهرا خبرهای خوبی در راهه سازمان EFF داره یک کارهایی انجام میده که احتمالا باعث میشه خریدارها حق کامل محصولات دیجیتالی که می خرن رو به دست بیارن

یکی از دلایلی که شرکتهای بزرگی مثل ادوبی رو آوردن به فروش لایسنس های سالانه همین قضیه هست که دیر یا زود قانون در مورد حق مالکیت محصولات دیجیتالی تغییر خواهد کرد

اما در مورد کیوبیس مشکلی نیست ( خودمم قبلا فروختم)
چون کلا لایسنس روی دانگل هست و خود اشتبرگ هم دارنده دانگل رو صاحب قانونی می دونه (مگر اینکه دانگل رو داخل اکانتت ثبت کرده باشی که اونم براحتی می تونی حذف کنی و خریدار جدید دانگل رو به اکانت خودش اضافه کنه)

اگر دانگل ilok رو بگیری برای هر محصول جدا احتمالا می تونی پلاگین هارو جداگانه هم بفروشی
اما مشکل اینه که نهایت همچنان خودت owner حساب میشی و اونا در اصل زیر مجموعه تو هستن

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,213
.....

اگر دانگل ilok رو بگیری برای هر محصول جدا احتمالا می تونی پلاگین هارو جداگانه هم بفروشی
اما مشکل اینه که نهایت همچنان خودت owner حساب میشی و اونا در اصل زیر مجموعه تو هستن
که این هم دوباره می‌شه همون مشکل اول، چون همه دانگل‌هایی‌ هم که اضافه بشن همشون یک جا توی همین اکانت دیده میشن. یعنی‌ کسی‌ که این رو میخره باید بتونه Log In بکنه. من چند تا dongle دارم. وقتی‌ log in می‌کنم همشون سمت چپ manager نشون میده.

آره اکانت iLok تازه میتونی‌ درست کنی‌، ولی‌ خوب نمیتونی‌ EW رو ترنسفر بکنی‌. مگر اینکه باقی‌ لایسنس هاتو (که اون هم بستگی داره به پابلیشر) به اکانت تازه ببری و تو اکانت قدیمی‌ فقط EW بمونه. تازه اگه هم این ممکن بشه، برای ترنسفر کردن از یک اکانت به اکانت دیگه خود iLok $25 برای هر لایسنس شارژ میکنه. اگه لایسنس‌هایی‌ که داری زیاد باشن این هم به درد نمی‌خوره.

بالا