انتقال در موسیقی به چه معناست؟

شروع موضوع توسط sima.n ‏1/4/13 در انجمن تئوری موسیقی تکمیلی

تاپیک انتقال در موسیقی به چه معناست؟ تالار تئوری موسیقی تکمیلی در persian-music.org.

1. sima.n

sima.n

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام ...انتقال چیه؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    درود بر شما.
    ای کاش جستجو میکردید و راحت تر به پاسختون میرسیدید دوست من. پست اولتون در سایت هست لطفا قوانین رو کامل مطالعه بفرمایید.

یک ملودی وقتی در گام مینور یا ماژوری ساخته میشه میتونه در سایر مینور ها و ماژور ها هم نواخته بشه. هر موزیک مینور میتونه در سایر گام های مینور و هر موزیک ماژور در سایر گام های ماژور انتقال پیدا کنه.
    برای مثال هنگامی که شما موزیکی رو در گام ر مینور ساختید وقتی اون رو به فا مینور و یا دو مینور ببرید در این جا انتقال صورت گرفته. انتقال میتونه به بالا و یا به پایین صورت بگیره که بعضا استفاده های بسیاری داره.
    از جمله ممکنه در بازخوانی یک موسیقی با صدای خواننده ای دیگر تفاوت دامنه صدای خواننده ها باعث این بشه که شما مجبور به انتقال موسیقی به پایین و یا به بالا بشید.

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  3. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    بعضی وقتا لازمه یه اهنگ به فاصله معینی بالا یا پایین خواسته باشی اجرا کنی.ب (زیر و بمی( یه قطعه موسیقی که به یک فاصله داده شده، انتقال میگن.

- - - - - - - - - -

به نظر من اگه تاپیک تئوری موسیقی رو بخونی میفهمی البته نمی دونم اونجا توضیح دادن یا نه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. nahavandi

nahavandi عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی و آهنگ ساز
    امتیازات:
    +365 / 0 / -0
    از رامتین عزیز تشکر میکنم و اضافه میکنم علاوه بر موارد بالا در یک ارکستر بعضی سازها سازهای انتقالی هستند بدین معنی که نتی که واسه اونها نوشته میشه متفاوت با همون نت برای یک ساز غیر انتقالی هست مثلا کلارینت Bb اگه بخواهیم صدای نت Do رو واسه ما در بیاره باید یک پرده بالاتر یعنی Re واسش بنویسیم...دوستایی که گیتار میزنن هم در جریان باشن سازشون یک اکتاو بم تر از اون چیزی که نت نویسی میشه صدا میده(گیتار یک ساز انتقالیه) پس توی تنظیماتون این نکته رو لحاظ کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - انتقال در موسیقی
  1. ALI.M.R
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    236
  2. arjang000
    پاسخ ها:
    4
    نمایش ها: