انتخاب کارت صدا حدودِ 1.5 تا 2.5 میلیون؟

شروع موضوع توسط scor ‏4/2/14 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک انتخاب کارت صدا حدودِ 1.5 تا 2.5 میلیون؟ تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

1. scor

scor

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستای گل . از دوستان برای خرید کارت صدا حدود 2م مشورت میخواستم...؛
    تا الان با یه کارتِ اینترنال m-Audio کار میکردم...ولی الان دارم هوم استودیو میزنم...,
    و یه پری امپ "SPL Channel One"9945 دارم که پری امپِ خوبیه ,در واقع برام بیشتر کیفیت کارت و کانورتورِش اولویت داره تاپری امپ
    وحداقلِِ چیزایی که میخوام داشته باشه :
    1) 2ورودی پری امپ و 2 ورودی مونو کافیه
    2) خروجی 2 جفت مانیتور
    3) سمپل رِیت 24/96 یا 24/192
    4) پردازنده داخلی( DSP )
    رکود من بیشتر وکالِ که با 1میک با پری Spl میگیرم و گهگاه گیتار وسازهای بادی...؛ یعنی رکوردِ من با میک تو اتاق سکوت نهایتاً با2یا 3 میکروفن هست(استریو یا...)
    چند تا گزینه مد نظرم هست:
    tc elec impact twin *-* motu ultralite mk3 *-* motu audio exp *-*seinberg UR28M *-* M-Audio Fast Track Ultra 8r OR PROFIRE 2626
    البته مدلهای ارزونتری هم مثلِ Native Ins AUDIO 6 KOMPLETE هست که نیاز منو برطرف میکنه ولی خوب به شرطی که کیفیتِ سخت افزار این برند مثل نرم افزارهاش باشه...!
    عذر میخوام که طولانی شد ! کلاً اگه هر راهنمایی یا کمکی کننین لطف کردین یا ساندکارتی که باهاش تجربه داشتین و پیشنهاد کنین,, پیشاپیش ممنون.

2. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,211 / 5 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason
    پیشنهاد من motu ultralite mk3

هست...

چنسال قبل باهاش کار کرده بودم...کارت خوبیه....

تازه رو خودش افکتای خوبیم داره ریورب..اکولایز...کمپرسور..و...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. joker73

joker73

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    سلام دوستان من تازه وارد هستم و میخواستم بدونم با بودجه یک میلیون و پونصد چه چیزی میتونم بخرم که به کارم بیاد؟
    من میخوام یه سری تجهیزات بخرم واسه ریکورد نمیدونم سیستم کامل کامپیوتر بخرم یا یه کارت صدا و میکروفن و هدفون!
    سبک کار من رپ هست
    اهنگ سازی رو خودم با برنامه ها انجام میدم
    فقط واسه ریکورد صدام که بندازم رو اهنگ میخواستم تجهیزات قوی بخرم که به بودجم بخوره
    بنظرتون به چه تجهیزاتی نیاز دارم؟لطفا راهنمایی کنید

آخرین ویرایش: ‏11/5/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    اگه تعداد 2ورودی میکروفون کمکتون میکنه کارت صدای M-audio Profire 610 و Focusrite Saffire Pro 24 DSP هم خوبه

توو رنج های بالاتر Ultralite Mk3 هم خوبه و این 3تا پری های قوی هم دارن

5. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    1-
    mbox 3 pro
    2-
    motu ultralite
    انیو موریکونه توی کنسرتش یکی از کارتهای مورد استفاده ،همین بود.

با احترام

6. Haik

Haik عضو سایت

شغل :
    Webdesigning,MikroTik Expert,Music Composer
    امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    دوست عزیز منم تا یک سال پیش دقیقا با کارت صدای اینترنال M-Audio کار می کردم و خواستم کارتم رو ارتقاء بدم . با اعتماد به حرف این و اون یک Focusrite saffire pro14 خریدم ولی بعد 1000تا مشکل از قبیل match نشدن با سیستم و بوجود اومد ، چرا ؟چون جنس چینی همه ی این مشکلات رو داره و تازه سابقه ای هم توی ایران نداشت اون موقع ، نزیدیک 900 تومان ضرر دادم.
    بعدا با مشاوره با اساتید یک کارت صدای Motu-Audio express از آمریکا تهیه کردم که به پول ایران 1.326.000 تموم شد. ولی هنوز کارت قبلی رو دارم و فروش نرفته. حالا باید نتیجه گیری کرد اول از تکنولوژی که ساخت کشور آمریکا هست رو مد نظر داشته باشید ، چرا؟ چون همیشه به فکر User های خودش هست ( برای مثال قرار دادن دو درگاه USB 2.0 و FireWire که کاربر با هر کدوم که براش مناسب تر هست کار میکنه ولی در کارت های حرفه ای همسطح خودش میبینید که فقط یک درگاه Firewire وجود داره که خودش نشون دهنده خیلی چیز ها است(بعد از خرید کارت باید کارت 1394Texas instrument یا یه چیز مشابه با کیفیت تهیه کنید که خودش بسیار وقت گیر هست). برای مثال می خواهید جایی چیزی رو بوسیله لپ تاپ رکورد کنید یا لایو رکورد کنید. فقط لپ تاپ های Apple درگاه فایر وایر دارند و یک سری سونی وایو های قدیمی .دیگه در مورد سهولت نصب شدن درایور و لذت کار با کارت های Motu را نمی گم که واقعا آدم می فهمه که موقع کار باید به تمرکزش رو روی پروژه بزاره نه اینکه کارتم فلان شد ، درایورش پرید و .....
    حالا شما انتخاب کنید ، کارت هایی مثل Impact twin که خرابی های زیادی از اون گزارش میشه و هم در کلاس های پایین تری قرار دارند می خواهید تهیه کنید و یا کارت هایی که هم در سطوح حرفه ای هستند و هم سازندگان اون دید بازتری داشتند ؟؟!! Motu audio express و UltraliteMK3 بهترین گزینه ها هستند. همانطور که دوست عزیزمون اشاره کردند موتو دارای پرو آمپ های بسیار قوی و خروجی های عالی هستند در مورد کارت های DSP دار هم که دوستمون ذکر کردن افکت های بی نظیری داراست. دو مدل کارت موتو ای که اشاره کردین بیشترین حد کارایی با ضعیف ترین سیستم ها رو داره.
    ***به عینه دیدم نه اینکه از کسی شنیده باشم***
    و اما کارت های شرکت Digidesign مثل 003 که واقعا بی نظیرند با وجود اینکه فقط از درگاه Firewire متصل میشوند رو بازم آدم می خواد باهاشون کار کنه ، چون واقعا حرفه ای کار میکنند و یا MBox3Pro که دوست عزیزمون ذکر کردن.
    صرفا نظر من بود.(در ضمن من نه فروشنده ای توی خیابان جمهوری هستم نه قصدی در باره گمراه کردن شما در مورد کالایی دارم و نه پدرم صاحب نمایندگی موتو هست. صرفا تجربمو گفتم چون نمی خواستم مثل من 1 ملیون اول ضرر بدین بعد بفهمین که چرا اول کارت مناسب رو تهیه نکردین .
    موفق باشین.

آخرین ویرایش: ‏15/5/14
  7. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خیلیها توی همین سایت focusrite دارن و بسیار حرفه ای کار میکنن. اتفاقا همون motu بیشتر آمار خرابی توش هست.
    ولی این خرابی ها استثنا هستن. و در نهایت همه ی این کارتها خوبن. و به قول معروف هرچقدر پول بدی ، همونقدر .....

motu ultralite یکی از بهترین و همه کاره ترین ها هست. 2.5 میلیون تومان
    mbox 3 pro همرا با کارت فایروایر میشه 3 میلیون تومان. همراه با پروتولز اوریجینال ، 800 تومان گرونتره.
    در حد 1.5 میلیون هم focusrite pro 24 dsp + کارت فایروایر = 1.5 میلیون تومان
    اینا پیشنهاد منه. که حداقل دو جفت خروجی مانیتور هم دارن.

البته من خودم اینا رو بیشتر از آقای اخوان و دوستانمون در همین سایت و تحقیق در سایت های خارجی یاد گرفتم.

با احترام

8. Haik

Haik عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    Mikaeel عزیز ، خب شما میگید" استثنا " ، ولی کارتی مثل Impact Twin که از هر 10 عدد 4 تاش خرابی سخت افزاری داره ، حاضر هستید 1.5 پول چنین سخت افزاری رو بدید ؟! (آمار رسمی هستند و از چند وارد کننده بزرگ که با اونها در رابطه هستم پرسیدم)+ اینکه حد اقل 3 نفر از بهترین دوستانم که از این کارت به صورت آکبند تهیه کرده بودند به مشکل خرابی برخورده بودند! حالا Impact Twin یک نمونه بارز بود !

من نگفتم Focusrite همش خرابه و کارت بسیار بدی هست ، فقط گفتم هیچ تضمینی نیست که 100% اون جوابی که باید به همه کاربر ها رو بده میده! بله خیلیا هستند که در این سایت از این برند بهره می برند و حرفه ای کار میکنند ، اما خیلیا هم هستند که کارت هاشونو که از این برند خریدند یا بلای جونشون شده ، یا گوشه خونه افتادن!
    حالا در مقایسه محصولات حرفه ای تری مثل موتو ، شک نکنید به هر کاربری جواب خواهد داد(حالا بماند کاربر توانایی استفاده از اون رو داشته باشه یا نه)

9. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    دوست عزیز شما با pro14 کار کردید و مشکل داشتید ولی pro 24dsp کارت قوی هست و در سطح جهانی واسه خودش اسمی در کرده
    Impac twin هم همینطور کارت خیلی خوبیه پری امپ قوی هم داره در مورد کسایی هم که استفاده میکنن دیدم paul van dyk از این مدل استفاده میکنه

در خوب بودن motu شکی نیست ولی فوکاسریت رو به چشم آشغال نگاه نکنید

صرفا به آمریکایی بودن نیست
    الان ام اودیو هم امریکاییه ینی خیلی عالیه؟ نه من خودم فست ترک پرو دارم باهاش مشکل کم نداشتم ولی واقعا کمکم کرده تا الان

کارت های امریکایی هم مشکل ندار نیستن توشون پیدا میشه

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

10. Haik

Haik عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    دوست عزیز ، من کلاس های کارت صدا ها رو مقایسه کردم ، نه اینکه کل برند رو تحت الشعاء قرار بدم ، بله ، شاید Focusrite کارت های خیلی خوبی داشته باشن ولی قیمت های اونم ....
    **این رو هم در نظر داشته باشین دوستمون محدودیت بودجه هم دارن**
    جهت اطلاع باید عرض کنم Motu تولید و ساخت کشور آمریکا هست ، ولی M-Audio و یا Focusrite دقت کنین روی اون نوشته Design in USA ,Made in China و یا Design in England Made in China. من غرب گرا نیستم ولی شما اگه نگاهی کلی روی وسایلی که بهترین در نوع خودشون هستند ، 80% تولید کشور آمریکا هست.
    دوستانی که که توی ایران زندگی می کنن همه میدونن درآمد ها سخت شده و قیمت ها چند برابر ، پس خودمون رو با Paul vandyk مقایسه نکنیم یا بهتر بگم مقایسه سازنده و بهتری بکنیم، اون شاید بتونه 5 تا کارت داشته باشه ولی ما فقط میتونیم حد اکثر 2 تا کارت داشته باشیم (اگه خیلی به کارمون اهمیت بدیم و از نظر مالی تامین باشیم) چون اکثر فاکتور هاشون بالانس هستند. ولی توی ایران چی؟ درآمد 1 یا 2 یا 3 ماه کاری رو باید صرف تهیه یک کارت صدا بکنیم.
    پس با در نظر گرفتن همه ی این شرایط باید به انتخاب کارتمون بیشتر از بقیه دقت کنیم.

11. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one

ممنون دوست عزیز
    محصولات موتو هم جزو محصولات ارزون نیستن
    توو رنج بالای دو تمن من خودم از طرفدارای 828موتو هستم ولی زیر این قیمتا و توو رنج های پایین بهتر از موتو هستن با قیمت مناسب تر
    مصل ایمپکت یا مثل m audio fast track c400 یا c600

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

12. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    حقیقتا علاقه ای به ورود به این بحثهایی که بی نتیجه هست ندارم ولی جهت اطلاع عرض میکنم که بعدا در انتخاب موارد مشابه به مشکل برخورد نکنید.

برد و تمامی قطعات سری سافایر یکی هستند فقط در تعداد کانکشنها تفاوت دارند. اگر مدل pro24DSP رو دیسمبل کنید همون برد رو در pro 14 میبینید چون این اینترفیس ها همگی در یک سری ساخته شدند. و کیفیت و کوالیتی همشون هم " برابر " هست.
    pro24DSP تفاوت فاحشی با pro14 ندارد فقط چندتا اپشن اضافی دارد که برای یوزری که به اون نیاز دارد مناسب هست.

من به امامرهای شما استناد نمیکنم . میدونم Liquid 56 اقای کامیل یغمایی هم سال گذشته دچار مشکل شده بود .
    کارت هنرجوی خودم pro24dsp هست اون هم دچار مشکل شده ( خود من هم واسشون تهیه کرده بودم و بیشتر از بابت این ناراحت هم بود )‌ اما خیلیها هم برعکس استفاده میکنند و مشکلی ندارند.
    از کارتتون خوب نگهداری کنید بعدا هم مشکلی نخواهید داشت کما اینکه اقای رامتین شعبانی تا چندوقت پیش دوتا pro24 DSP داشت و هرجفتش هم بخوبی کار میکرد چون کارشون رو بلد بودند.

همه این برندها هم خوب هستند و برای یوزرهای خاص خودشون ساخته شدند. درسته که جنس ساخت امریکا خوب هست ولی قرار نیست در مقابل اون فوکوس رایت در پله پایینتری باشد.
    به جز چندبرند شناخته شده و اکثرا فاقد کیفیت همگی برندها و محصولات تقریبا خوب هستند. بارها گفته شده که قیمت و سطح بودجه تعیین کننده هستند و این قضیه هم یک ایتم پذیرفته شده است ( حتی اگر شما کالایی رو از بازار تهیه کنید نسبت به قیمت اون میتونید اپشنهای بیشتر و بیشتری رو بدست بیارید )
    مشکل اینجاست شما به حواشی بیشتر از اصل دقت میکنید . درحالیکه مانیتورینگ قوی در همه حالات ارجحتر از انتخاب کارت صداست. مگر اینکه صحبت از نیازهای جدی در انتخاب ورودی ها ویا و.. باشه که بحث فرق میکنه.
    پس بیشتر تحقیق کنید و اینقدر حساس نباشید.
    موفق باشید.

13. Haik

Haik عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    جناب اخوان ، حرف شما درسته ، بر هیچ کس پنهان نیست که داشتن مانیتورینگ مناسب ارجع تر از داشتن کارت گرون قیمت تر است ، چون هر چقدر بهتر صدا رو بشنویم ، بهتر به رفع ایراد می پردازیم. ما به هیچ وجه دوست نداریم حاشیه پردازی کنیم. فقط دوست عزیزمون راجع به کارت صدا سوالشون رو مطرح کردن ما هم درباره مسائل این حیطه صحبت کردیم.

بارگذاری...