انتخاب کارت صدا بین Universal و RME

شروع موضوع توسط Dr.Noise ‏12/1/16 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک انتخاب کارت صدا بین Universal و RME تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

1. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود خدمت دوستان عزیز و اساتید گرامی ...
    شرایطی پیش اومده تا کوچ کنم به اپل و میخوام که آیمک بخرم :woot-4: حالا هنوز البته دو دل هستم که آیا آیمک بخرم یا با همین پی سی خودم کار کنم !! بحث یکپارچگی و سیستم عامل فوق العاده ی آیمک که کمی رم رو اشغال میکنه ، یک طرف / سیستم خیلی خفنی که بستم و خیلی هیولا شده ولی باز هم من رو راضی نمیکنه ، یک طرف ...
    بگذریم ...
    من بین دو تا کارت صدا رسما گیر کردم !!
    RME BabyFacePro
    {username}-{filename}
    Universal Audio Apollo Twin Duo

{username}-{filename}

تفاوت هایی که در این دو کارت ( که البته قیمت یکسانی دارن ) خیلی بارز هستش .
    اول بحث پلاگین هایی هستش که در UNIVERSAL میتونیم استفاده کنیم ( البته تعداد محدودی به صورت پیش فرض هست و بقیش باید خریداری بشه ) دوم پری امپ UNIVERSAL هستش که کلاس A هستش و خیلی روش مانور دادن و میگن که با مایک TLM 49 ترکیب بسیار قابل قبولی رو ارائه میدن ...
    شرکت RME هم که خب همه میدونن حرفی برای گفتن داره و واقعا کارت های ارزشمندی داره . جالب ترین چیزی که من درباره BabyFace Pro خوندم ، اینه که از نظر قدرت ، کیفیت و دقت کانوتور این مدل از UCX بهتر و مناسب تره ، درواقع این مدل با مدل UFX از این بابت برابری میکنه ولی از نظر تعداد پورت قابل قیاس نیست و نهایت تکنولوژی کمپانی در دلش نهفته . در مورد پری آمپ هم توانائی تقویت سیگنال تا 65+ دسی بل داره که در نوع خودش بسیار قابل توجه ه ...
    همین باعث شده که من خیلی دو دل بشم ! یعنی الان دقیقا نمیتونم تصمیم بگیرم ...
    از اساتید و دوستان صاحب نظر میخوام که من رو راهنمایی کنن تا از سر در گمی در بیام .
    سپاس فراوان پیشاپیش ...
    بی صبرانه منتظر پاسخ هاتون هستم ...

• مفید مفید x 1
  2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,222 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    خودت که اینکاره ای پسر!
    من در مورد خود دیوایس ها چیزی نمیخوام بگم! چون خودت میدونی. چیزی که میخوام پیشنهاد کنم اینه که Twin Duo مک ساپورته فقط (تا اونجایی که میدونم). یعنی یه موقع اگه خواستی از PC استفاده کنی (چه PC خودت دوباره، و چه یک PC دیگه) اون موقع دوباره باید بری سراغ یک اینترفیس PC ساپورت!

• موافقم موافقم x 2
    • مفید مفید x 2
  3. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ارادتمند فرهود عزیزم ...
    به خاطر همین خیلی 2 دل شدم !! یه جورایی فک کنم فهمیدم چی میگین . حالا اگر دیدگاه رو بذاریم بر این منوال که داستان بشه فقط و فقط مک چی ؟
    در ضمن اگر چیز دیگه ای هم هست که من نمیدونم خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنید ...
    در ضمن در مورد تکنولوژی BabyFace Pro صحت داشت که با UFX برابری میکنه ؟؟
    باز هم پیشاپیش سپاس فرااااوووون

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • مفید مفید x 1
  4. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,222 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    ممنونم دکتر
    با توجه به شرایط استفاده از نرم افزارها و پلاگینهای مختلف که در ایران و خیلی از کشورهای دیگه جا افتاده، کوچ کردن به Mack در این کشورها برای این کار، اغلب مقطعی بوده (حالا بگذریم از اینکه خیلی ها هم صرفاً برای اسم مک که در این مارکت کلاس محسوب میشه، کوچ کردند و چه بسا خیلی از پردازشها رو هنوز هم در PC انجام میدن!). برای همینه که پیشنهاد میکنم که پل های پشت سر خودتو خراب نکنی! حالا اصلاً فرض رو بر این بذار که یه موقع میخوای مثلاً با اینترفیس خودت، در استودیوی دوستت کاری انجام بدی که PC کار میکنه. یا با یک لپتاپ ویندوزی میخوای بری بیرون یه صدایی بگیری. در این حالت با داشتن Twin محدود میشی.

کاملاً درسته. این چیزیه که در سایت خودش هم مطرح کرده. RME همیشه همین کارو میکنه. Babyface قبلی هم همون کانورتورها و پری های Fireface ها رو داره. ضمناً محصولات RME دو فاکتور بسیار ارزشمند داره که من در هیچ کمپانی ای ندیدم. یکی Total Mix-FX هست که فوق العاده مفصل و کاربردی هست که معمولاً کمپانی های دیگه در این حد روی این مورد کار نمیکنند. بعدی ساپورت مداوم کمپانی هست در مورد ارائه ی مداوم آپدیت های مربوط به نرم افزار و حتی Firmware خود سخت افزارش.
    ضمناً ارتباط بین Babyface و سیستم رو اگه دیجیتال طراحی کنی (ورودی و خروجی های Optical) ورودی و خروجی هات به 10 و 12 عدد میرسه!

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
    • مفید مفید x 1
  5. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درودی دوباره ...
    خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی شما دوست عزیزم . ببخشید دیر جواب دادم ، جاتون خالی سالن ( فوتسال ) بودم .
    منم بیشتر نظرم روی RME بود که خوب با فرمایشات شما ، خیالم خیلی راحت شد و میشه گفت انتخابم رو کردم .
    حالا با توجه به چیزایی که فرمودین ، باز من سر نقل مکان کردن به مک نگران شدم ! یعنی میگید اگه نقل مکان کنم پشیمون میشم ؟؟ مگه پلاگینها در مک مشکلی داره ؟؟ یا کم هستن ؟؟ چون من قصد دارم پی سی رو بفروشم و آی مک بخرم به چندین دلیل . میشه در این زمینه هم راهنمایی بفرمایید ؟؟ من خیلی نظرم رو آی مک هستش و فکر نمیکنم باهاش به مشکل پردازشی بخورم . خصوصا که خیلی از کسانی که من میشناسم و نیازی نیست اسم ببرم ، با مک کار میکنم و خیلی خوب هم کار میکنن . ممنون از نظر شما و منتظرم ...
    دوستان دیگه هم اگر نظری دارن خوشحال میشم تو بحث مشارکت کنن ...

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

• مفید مفید x 1
  6. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,222 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    نمیگم پشیمون میشی! چون در کشوری زندگی مکنی که کلاً با زیرساخت های مارکت مک بار نیومده، بعضاً به محدودیتهایی برمیخوری. مثلآً بعضی نرم افزارها رو باید بخری، چون معمولاً همه ی نرم افزارها برای مک کرک نمیشن. منظور من این نبود که در پردازش کم میاره.
    در مورد آی مک من اطلاعات کافی ندارم راستش. یونس عزیز تخصصی ترین راهنمایی ها رو در این مورد میتونه بکنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
    • موافقم موافقم x 1
  7. shahab47

shahab47 عضو سایت

امتیازات:
    +450 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools, StudioOne
    در خوب بودن uad شکی نیست . اما خریدش تازه اول ماجراست بعدش تو بازی مالی پیچیده ای میندازدتون که اگه مشکل مالی نداشته باشید یکی از بهترین گزینه هاست . اما اگه که نه من Power core رو پیشنهاد میکنم . هم رنگ پلاگیناش زیاد خز نیست هم اینکه بعد از خریدش کلی پلاگین کاربردی و 500 دلار وچر دارید ( الان نمیدونم چقدر شده 4 سال پیش که اینجوری بود )

در مورد نرم افزار ها ی مک هم با این طوفانی که R2R و Audioutopia همین اواخر به پا کردن خیلی از کاستی هاش رو کم کردن
    نمیدونم شما از چه Daw استفاده میکنید اما واسه سیستم عامل مک کیوبیس های کرک شده زیاد کاربردی نیستن و توی اکسترنال افکت ها لنگتون میزارن .
    اگه توان خریدنسخه ارجینال رو دارید که خیلی هم عالی وگرنه من Studio one ر وپیشنهاد میکنم . البته اینم خودش یه جور دردسریه چون اکثر مشتری ها یا پروژه کیوبیس میارن و یا اینکه میخوان ببرن . که این قضیه واقعا رو اعصابه . هی باید شیفت بشی رو ویندوز و بعد کیوبیس .

ولی اگه کارهاتون اکثرا شخصی و سرو کله زیادی با مشتری ها نمیزنید میتونید باهاش کنار بیاید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
    • موافقم موافقم x 1
    • مفید مفید x 1
  8. PayamRpMusic

PayamRpMusic عضو سایت

امتیازات:
    +30 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام
    طبقه گفته دوستان هر دو برند معتبر و تخصصی هستند و با تایید صحبت های آقایون، نظر شخصی من برای کار با پی سی RME هست و اگه هیچ نیازی به ویندوز و پی سی نبود آپولو.به نظرم دیگه الان انتخاب با شماست...

پیروز باشید Dr.Noise عزیز...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. saman_arenger

saman_arenger عضو سایت

شغل :
    music arrangement
    امتیازات:
    +62 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با سلام و ارادت خدمت دوستان دکتر جان پیشنهاد میکنم حتما مک رو بخری چون فوق العادست و هیچ نگرانی وجود نداره شما میتونی توی مک ویندوز هم داشته باشی یه سری کارهایی که نمیشه کرد تو مک روی ویندوز انجام بدین و روی کارت صدا پیشنهاد میکنم UAD رو بگیرین بی نظیره الان خودم UAD2 دارم پلاگینهاش نظیر ندارن درسته یکم هزینه میکنی اما منحصر به فرد خودشه UAD موفق باشید

10. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درود سامان جان ...
    اول از همه از تک تک دوستان عزیزم که در این نظرسنجی شرکت کردن ممنونم ...
    شما هم از مک استفاده میکنی ؟ جسارتا میشه بگی با چه کانفیگی ؟ به مشکل نخوردی اصلا ؟
    ضمن این که من بیشتر الکترونیک کار میکنم ، دقیقا نمیدونم چه وی اس تی هایی رو میتونم در مک استفاده کنم . داو هم ، استودیو وان و ابلتون کار میکنم . اینا تا جایی که میدونم هست کرک شدش برای مک . میمونه وی اس تی !!
    من با سایلنس ، مسیو ، کانتکت ، زبرا ۲ و این قبیل صداها کار میکنم . اینا همه کرک شدن ؟؟ پلاگین هم ، ایزوتاپ و ویوز و فاب فیلتر کار میکنم .
    ممنون که وقت میذارید ...

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

• مفید مفید x 1
  11. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درودی دوباره ...
    @Light یونس عزیز جناب اخوان عزیز @akhavan منو از نظرات فنی بی نصیب نذارید !! منتظر نظرات شما هستم ...

نگفتی دوست عزیز ، شما با مک کار میکنی ؟؟ من همچنان منتظر هستم هااا ...

12. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +547 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    دکتر نویز عزیز.
    من تخصصی در این زمینه ب اندازه دوستان ندارم.:cautious:
    اما ظاهرا سرت درد میکنه واسه هزینه های جدید و دردسرهای جدید.:wideyed-97:
    به نظر منم لااقل کارت صدایی بگیر که با هر دو سیستم جواب بده. :O_o:
    ضمن اینکه برند rme نیاز به تعریف نداره دیگه. شما مگه تا الان با ویندوز مشکلی داشتی؟ جوابتو نداده؟:thumbsdown:
    هزینه هاتو جاهای بهتر و کارامدتر خرج کن برادر مثلا میک های بیشتر و بهتر بخر و .....:thumbsup:
    اگه پول اضافه هم داری ما در خدمتیم.:smile:

آخرین ویرایش: ‏13/1/16
    • موافقم موافقم x 1
    • دوستانه دوستانه x 1
  13. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درود آرتین عزیزم ...
    من به غیر از کارای استودیو ، کمی هم موزیک ویدیو کار میکنم . سیستم جواب منو داده کاملا ، اما خیلی هنگ ها داشتم و این هنگ ها باعث شده من پروژم بپره و خیلی زمان از دست دادم . هنگ هایی که به خاطر کرک ویندوزها یا نرم افزار ها و چیزای اینجوری پیش میاد . ضمن این که در آمد من از این کاره ، و پولی که از خودش در میارم داره خرج خودش میشه . طبیعی هم هستش که با توجه به بروز شدن سیستم ها ، منم باید برای عقب نموندن از قافله ، تو کورس بمونم و آپدیت بشم ...
    ممنونم از لطفت ، خودمم نظرم رو RME بود و با احترام به نظر دوستان انتخابم رو همون RME گذاشتم . الان هم دارم درباره مک تحقیق میکنم .
    ضمن این که من گفتم اول از همه دارم لوازم رو آپدیت میکنم ، بعد میرم سراغ مک . فعلا کارت صدا آپدیت میشه ، گزینه بعدی مانیتورهامه که باید برم صداشون رو بشنوم و انتخاب کنم و در آخر هم میرم سراغ سیستم . گزینه اول آی مک ، گزینه دوم مک پرو و اگر بودجه کشید ، میرم سراغ مک پرو که خیلی بعید میدونم بتونم 15 میلیون هزینه کنم ...
    بازم ممنونم ازت آرتین عزیزم ...

• موافقم موافقم x 1
  14. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +547 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    اگه مسائله فقط هنگه واس شما..خب الان همه نرم افزارهای صدا و تصویر اپشنی دارند ک مثلا هر 1 دقیقه ذخیره میکنه پروژتو.اما خب مسائل دیگه رو نمیدونم..ضمن اینکه شما باخرید مک هم باز میخواید کرکهارو استفاده کنید دیگه! پس دردی رو دوا نمیکنه.:rolleyes-34:
    یه مقاله ای چند وقت پیش توی نت خوندم در مورد مقایسه مک و ویندوز ک واقعا موشکافی کرده بود از هر لحاظ و کلی از فواید مک نوشته بود اما اخرش توصیه کرده بود ک از ویندوز تو ایران استفاده کنید بهتره:bored-20: به نظر من عجله نکن تجهیزاتت رو بخر اول بعد مک رو روی سیستم خودت ی چند وقت بریز ببین میتونی باهاش کنار بیای اگه دید اکی هست بعد سیستم مک بخر یا اصلا با همونم میتونی کار کنی
    اگه سیستمت واقعا الان خوبه.همونطور ک گفتم چیزهای دیگه ای هم هست ک واسش هزینه کنی و روی کارت تاثیر بزاره مثلا یه پری امپ خیلی قوی. یا میکهای خیلی خوب. یا داو اورجینال مثلا کیوبیس.یا همون مانیتوری ک خودتم گفتی. یا اگوستیکت ک خیلی مهمه و خیلی چیزهای دیگه..
    ولی به هرحال صلاح مملکت خویش خسروان داند;)

آخرین ویرایش: ‏13/1/16
  15. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    عرض شود پیشنهاد من کارت ucx هست
    آیمک نخرید. این دستگاه برای افیس و گرافیستها ساخته شده و به هیچ وجه برای کار شما مناسب نیست.
    البته اگر از بانکهای سنگین + رکورد مالتی ترک +صرفنظر کنید میتونید تهیه کنید. در این صورت باید کانفیگ بالا (‌رم ۱۶ / هارد ۵۱۲ و گرافیک خوب ) بخرید وگرنه برای ارتقا -تقریبا- راهی نیست .

ولی با ارتقای کیس فعلی (‌رم / پردازنده / مین برد / کیس ) ‌میتونی یک هکینتاش بسازی که ارزونتر هم هست و همه امکانات مک ( به غیر از پورت تاندربولت ‌) رو داره همیشه هم قابل ارتقا هست و هیچ مشکلی هم نخواهی داشت .
    هم هر موقع که نیاز به پلاگینهای یوینورسال داشتی میتونی یک کارت uad pci تهیه کنی و در مک هم استفاده کنی..
    {username}-{filename}
    کارت صدای اپولو توین با دو هسته مناسب کار میکس نیست برای سولیستها و نوازنده ها و هوم استویدویها کوچک و مسافرت مناسبتره .

همشون کرک شدند و اتفاقا کرک های خوبی دارندو خیلی راحتتر و سریعتر از ویندوز در مک نصب میشوند و زحمت رجیستر و.. ندارند . تمامی نرم افزارهای مورد نیازی که در ویندوز هست در مک یا از قبل بوده یا با اپلیکیشن دیگری جایگزین کردند.

ضمنا این برنامه ها تا امروز مشکل داشتند . نمیتونید اونو در daw اجرا کنید .
    vocaloid + nexus ۲
    برای ارجای هرکدوم نیاز به روش متفاوتی هست که خارج از محیط برنامه daw و.. باید ضبط کنید
    موفق باشی.

• مفید مفید x 1
  16. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    سپاس فراوان جناب اخوان عزیز ...
    در مورد آی مک ، من خیلی لیست ها رو بررسی کردم ، اما کانفیگ با رم 16 نداشت !! آیا میشه در آیمک ها رم رو ارتقا داد ؟؟
    من خیلی از دوستان در سبک موسیقی الکترونیک ( داخل و خارج ) رو دیدم که با آی مک کار میکنن استاد . یعنی از نظر کانفیگ ، با آیمک مورد نظر من فرق داره ؟؟ چون اونی که من دیدم رم 8 و سی پی یو آی 5 2.6 هست ...
    بی صبرانه منتظرم ...

17. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,543 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    خواهش میکنم.
    بودجه رو ننوشتید؟

18. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    دکتر عزیز اگر کار تجاری موزیک میکنی پیشنهاد میکنم نری سمت مک اذت میشی مطمئا باش تجربشو دوستان داشتن.

واقعا قصد شما از این که بخواید کوچ کنید روی این سیستم چیه ؟ همین طور که دوستان گفتن برای افزایش کیفیت کار (که البته تاثیر کمی روی کیفیت داره این نوع خرید ها) و تاثیر بیشترش روی راحتیه کار و حس خوب گرفتن از وسیله ها هست.

در کل خیلی این کارو برای کسی که تجاری کار میکنه منطقی نمیدونم این هزینه ها میتونه به صورت خیلی بهتر انجام بشه

• موافقم موافقم x 1
  19. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ماکسیموم 6 میلیون تومن استاد باز هم ممنونم ...

20. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    بله من کارم همینه و تجاری کار میکنم و واقعا داستان همون راحتی برای انجام کار هستش رامتین عزیزم .

بارگذاری...