انتخاب لقب بنیانگذار موسیقی پاپ به خشایار اعتمادی موجب گله مندی بعضی از خواننده ها شد .

شروع موضوع توسط elcin ‏19/8/10 در انجمن اخبار موسیقی ایران

تاپیک انتخاب لقب بنیانگذار موسیقی پاپ به خشایار اعتمادی موجب گله مندی بعضی از خواننده ها شد . تالار اخبار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. elcin

elcin عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, tracktion
    به کار بردن صفت «اولین خواننده پاپ» به خشایار اعتمادی اعتراض گروهی از خوانندگان پاپ را سبب شده است.

شادمهر عقیلی٬ محمد اصفهانی و خشایار اعتمادی نخستین کسانی بودند که رسما اجازه فعالیت پیدا کردند. برخی از آثار این افراد در تلویزیون نیز پخش شد که این کار سهم به سزایی در معرفی و موفقیت آنان داشت. در این میان روایات دیگری نیز وجود دارد.عده ای معتقدند پیش از خشایار اعتمادی و شادمهر عقیلی، خوانندگانی بوده اند که موفق به دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده و آلبوم های خود را روانه بازار کرده اند.

حالا مدتهاست که بر سر اولین و اخرین خواننده در حوزه موسیقی پاپ، اختلاف نظر است.بعضی ها به اولین بودن خود معتقدند و بعضی دیگر آن را رد می کنند و برعکس.

در یکی از تبلیغات آلبوم جدید خشایار اعتمادی که توسط موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی منتشر شده بود از خشایار به عنوان بنیانگذار موسیقی پاپ یاد شده و در تیتر آن آمده بود:بازگشت بنیانگذار موسیقی پاپ به جامعه هنری!این امر موجب گله برخی از خواننده ها واقع شد و به اتنقاد از اعتمادی اقدام کردند.چرا که در خبری که از سوی همین موسسه در سایت ها و روزنامه ها منتشر شده بود آمده بود که خشایار اعتمادی بواسطه حضورش در موسیقی پاپ و رواج این سبک عنوان بنیانگذار موسیقی پاپ را دارد.

مهرداد شهسوارزاده که به عنوان یک خواننده کلاسیک در این حوزه مشغول فعالیت است، از خوانندگانی است که به این موضوع، انتقاد کردو گفت: موسیقی پاپ، موسیقی ای نیست که بعداز انقلاب وارد ایران شده باشد، بلکه از سالهای پیش از انقلاب شاهد آن در جامعه بوده ایم.خشایار اعتمادی بنیانگذار موسیقی پاپ نیست و این موسیقی از سالهای پیش از انقلاب نیز در ایران رواج داشته است.

این در حالی است که خشایار اعتمادی در جوابیه ای به منتقدان خود گفته بود:عنوان بنیانگذار و لقب‌هایی با این مصداق برای من و دیگر هنرمندانی که به تاثیر‌گذار بودن معتقد هستند در اولویت قرار ندارد.من اصراری به اولین بودن و بنیانگذار بودن خود ندارم، چه اگر اینگونه باشد، خودم را زیر سوال برده ام.وی در همین خصوص به فرهنگخانه گفته بود:ضمن احترام به تمام مشوقان و منتقدان و احترام ویژه به نظر مردم، که هر عنوان یا لقبی را به هنرمندان عطا می‌کنند،عرض کنم که به شخصه اعتقاد و نیازی به این القاب و عناوین ندارم چرا که فکر می‌کنم افتخارات بزرگتری در شناسنامه کاری‌ام با عنایت مردم ثبت شده است.

در این راستا سید علیرضا میرعلی نقی،تاریخ نوس موسیقی ایران در این باره به فرهنگخانه می گوید:بعداز جریان انقلاب اسلامی،پیش از این ماجراها، عده ای از خوانندگان به صورت آزمایشی خواندندکه اتفاقا خوانندگان خوشنامی هم بودند.آن زمان قحطی کار بود.خوانندگانی مثل مازیار با"گل گندم" دوباره به عرصه آمد و خیلی هم با فروش قابل توجهی روبرو شد.

وی ادامه داد: البته یکی دو آلبوم هم با صدای فرهاد به بازار آمد،همین طور از تورج زاهدی، حسن همایونفال واین صرفا به این دلیل بود که می خواستند ببینند کدام یک از آنها می توانند در این زمینه چهره شوند.چون مسوولان می خواستند با استفاده از چهره های قبل از انقلاب یک سری خواننده به جامعه موسیقی معرفی کنند.از این میان می توان به مرحوم مازیار، فرهاد،فریدون فروغی ، کورش یغمایی و... نام برد.البته به خواننده ای مثل مرحوم فریدون فروغی مجوز انتشار کاست ندادند،بلکه فقط مجوز برگزاری کنسرت دادند.

منبع : فرهنگخانه

به نظر شما چه کسی شایسته این لقب می باشد ؟

2. h@d!_metal

h@d!_metal Banned

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    شادمهر عقیلی بهترین نامی هست که میتواند لیاقت بنیانگذاری موسیقی پاپ ایران را داشته باشد

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Fate changed

Fate changed Banned

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من خشایار را اولین میدونم ولی شادمهر را بهترین،
    به نظر من این کاره اشتباهیه که وقتی یه نفر میاد میگه من (توی هر کاری...) اولینم فوری یه نفر را از توی قبر بیارن بیرون بگن نه این اولین نفره اینجوری فقط طرفا بد نام میکنن؛
    شک نکنید اگه بزرگایی مثل فریدون فروغی میخواستند از این اولین و آخرین بازیها در بیارن خودشون زبون داشتند و میتونستند منتها اونها اصلا توی این وادی ها نبودند(چون برای اون ها شهرت توی اولویت های بعدی بود و عشق توی اولویت اول)

4. ilia_r

ilia_r آهنگساز عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one
    هيچ قانوني نداريم كه بگه اولين بهترينه !!‌ شايد اولين باشه آقاي اعتمادي . ولي همه ميدونن كارهاي محمد اصفهاني و شادمهر خيلي قوي تر و پخته تر هست . البته من شادمهر توي ايران رو بيشتر مد نظرم هست .

5. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوستان محترم به نظر بنده و طبق گفته ی مدیران محترم جای این تاپیک ها که با تفکرات حرفه ای جور در نمیاد در این سایت نیست !
    هدف از این سایت یادگیری موسیقی هست - حالا اینکه کی اول بوده واقعاً به دوستان کمک میکنه ؟
    این بحث ها حاشیه ی موسیقی هستند و بهتره ما وارد حاشیه نشیم و فعلاً فقط یاد بگیریم و زمانی که موسیقیمون تا حد اعلا رشد کرد راجع به این مسائل هم بحث می کنیم !
    چه فایده داره بدونیم اولین خواننده ی پاپ موسیقی که هر روز روبه سقوطه کی بوده ؟ خود آقای اعتمادی گفتن این لقب فقط باعث بدنامی میشه و صرفاً یک ترفند تبلیغاتیه ، کافیه یه مشاهده کنید توی تاریخ موسیقی این بحث واقعاً خنده داره ، شما چرا تا این حد تعصب به خرج میدین روی یک نفر ؟ زندگی دوستان شده شادمهر ، بهروز صفاریان و سیروان خسروی !!!! اسطوره سازی نکنید - کمی دیدتون رو وسعت بدین ، میدونید آرتوش ، خواننده ی پاپ فارسی زبان در چه سالی فعالیت میکرده ؟ اون زمان من و شما که هیچ ، آقای اعتمادی به دنیا هم نیومده بودن.
    قصد توهین ندارم اما متاسفانه همکاران ما به جای اینکه بیان و 4تا مطلب یاد بگیرن و در کارشون پیشرفت کنن ، میان و با دامن زدن به این افکار میخوان پیشرفت کنن - جای تاسف داره.
    به هرحال این تاپیک امکان جنجالی شدن داره که جاش توی یک محیط آموزشی هنر نیست.
    قصد جسارت به هیچ عزیزی رو نداشتم و امیدوارم عفو بفرمایید.
    با تشکر از تمام دوستان
    امیدوارم موفق باشید

6. justin81

justin81 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    من هم با مسعود جان موافقم شما چه کار دارید که کی اوله کی آخره سعی کنید خودتون مطرح بشید با یادگیری و یه کم سلیقه شاید به عنوان بهترین خواننده ازتون تقدیر شه!

7. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    بنیانگذار موسیقی پاپ واروژان هست

اعتمادی ( مقلد صدای د.ا ) خشت این بنا هم محسوب نمیشه

8. djshayan

djshayan عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلطان بی تاج و تخت موسیقی ایران کسی نیست جز شادمهر عقیلی...
    اینو همه میدونن...
    حالا اصلا اولین بودن مهم نیست مهم بهترین بودن هست که شادمهر.حامی.اصفهانی.لهراسبی... به نظرم تو این مدت بهترین ها بودن...

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    این انتخاب ممکنه از نظر خیلیها درست نباشه و افراد دیگه ایی رو به عنوان اولین پاپ خون بدونن.
    اما من فکر میکنم اینها خیلی مهم نیست.
    مهم اینده هستش و اینکه من و شما و هنرمندان دیگه چیکار کنیم تا موسیقیمون روز به روز بهتر بشه.

10. hamedzaimi

hamedzaimi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    در توانایی و کار خوب خشایار اعتمادی شکی نیست.اما به نظر من این گفته که ایشون بنیان گذار موسیقی پاپ هستند فقط و فقط یک جمله تبلیغاتی بوده همین/حالا شرکت پخش کننده این آلبوم یه چیزی واسه خودش گفته/جدی نگیرید:smile (41):
    *only shadmehr*

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - انتخاب لقب بنیانگذار
  1. ashkan.t
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    38
  2. sajadk48
    پاسخ ها:
    8