انتخاب ساز

شروع موضوع توسط ali.lh ‏4/6/16 در انجمن ویلن

تاپیک انتخاب ساز تالار ویلن در persian-music.org.

1. ali.lh

ali.lh عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    با سلام من جوانی 20 ساله هستم و میخواهم نواختن ساز را شروع کنم میخواستم ببینم چه سازس را انتخاب کنم بهتر است اطلاعات زیادی در این ضمینه ندارم لطفا راهنمایی کنید با تشکر

2. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +192 / 1 / -0
    سلام.
    اینکه سوالتون رو در قسمت ویولن مطرح کردید نمیدونم منظورتون اینه که چه مدل ویولنی بخرید؟؟ که من در این مورد اطلاعی ندارم. ولی ابتدا باید بودجتون رو مشخص کنید.
    ولی اگه منظورتون بصورت کلی اینه که نمیدونید نوازنده ی چه سازی میخواهید بشید:
    سوالتون هیچ پاسخی نداره. اینکه چه سازی برای چه شخصی بهتر است به علاقه، دیدگاه و شرایط و وضعیت اقتصادی اون فرد بستگی داره.
    مثلا من علاقه ی زیادی به ویولن دارم ولی هیچوقت نشد خوب و منسجم پیگیرش بشم بجاش پیانو رو انتخاب کردم. چون مشکلم روی صدا و جای تمرین بود. که پیانو دیجیتال این مزیت رو داشت که بتونم از هدفون استفاده کنم. اگرچه به پیانو هم بخاطرعلاقه ی زیادم به آهنگسازی علاقه داشتم.
    ++++++++++
    شما اول باید تصمیم بگیرید به چه نوع موسیقی علاقه مند هستید. سپس سازهای اون سبک موسیقی رو بشناسید. و صداهای اون سازها رو بشنوید و ببینید به کدوم علاقه ی بیشتری دارید. اونوقت یه اطلاعات تکمیلی در مورد سازانتخابیتون کسب کنید و چندتا ویدیو ببینید. وقتی مطمئن شدید که اون ساز، ساز شماست، پس اون ساز رو شروع کنید...

3. ali.lh

ali.lh عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    من به ویولن علاقه دارم اما شک دارم برای انتخاب این ساز زیرا اکثرا میگویند که ساز سختی است و در ضمن بنده میخواهم خودم و بدون کلاس رفتن ان را یادبگیرم ایا امکان ان وجود دارد و حدودا چقد زمان لازم است برای یادگیری ان

4. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +192 / 1 / -0
    هر ساز سختی مخصوص به خودش رو داره. و علاقه میتونه فشار اون سختی رو کاهش بده. اما بطورکلی و عمومی بله ویولن یکی از سخت ترین سازها محسوب میشه زیرا حصول یک صدای خوب و صدایی که آزاردهنده نباشه به تمرین و زمان بیشتری نیاز داره. از اینرو اوایل و شروع این ساز همت و تحمل بالایی میخواد و همینطور قدرت تحمل برای اطرافیان!
    اینکه بدون استاد و بدون کلاس رفتن بتونید یاد بگیرید یا نه، جوابش اینطور هست که اگر از پایه میخواهید خودآموز شروع کنید نمیگم غیرممکن هست ولی بسیار سخت و دیگه انتظار کارها و اجراهای بزرگ و حتی متوسط نباید از خودتون داشته باشید.
    پیشنهاد من به شما اینه که حداقل یک سال در محضر یک استاد خوب، اصول پایه و اولیه نوازندگی این ساز رو یاد بگیرید و سپس خودتون هم میتونید ادامه بدید. (اگرچه وجود یک معلم در هر سطح و شرایطی میتونه مفید باشه)
    در مورد زمان یادگیری هم کاملا بستگی به خودتون و نحوه و زمان تمرینتون داره. ولی برای این ساز، حداقل یکسال زمان میبره تا بتونید صدای نسبتا تمیز و قابل شنیدن بگیرید. ولی بحث تکنیک ها و حس و تسلط بر قطعات (که بسیار نکته ی مهمی هستند) نیازمند صبوری و تلاش بسیار بیشتر است.

• موافقم موافقم x 1
بارگذاری...