انتخاب ساز مناسب برای یک مبتدی بدون استاد

شروع موضوع توسط ye_ahegh ‏30/9/11 در انجمن سایر سازها

تاپیک انتخاب ساز مناسب برای یک مبتدی بدون استاد تالار سایر سازها در persian-music.org.

1. ye_ahegh

ye_ahegh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه شما دوستان
    من یه پسر 21-22 ساله هستم که از بچگی عاشق موسیقی بودم و همیشه دوست داشتم ساز بزنم. اما با توجه به تمام اصرارهایی که به خانواده داشتم هیچوقت نتونستم وارد این دنیا بشم.

موضوع اینه که دیگه خسته شدم و میخوام بدون در نظر گرفتن نظر مخالفا شروع کنم! و از شما کمک میخوام

میخوام نوازندگی یه ساز رو شروع کنم و مهم ترین موضوع اینه که خودم باید یاد بگیرم ، یعنی بدون استاد! وقتی موضوع به اینجا میرسه همه میگن بیخیال شم اما این بار نمیخوام بیخیال شم! میدونم هیچی استاد نمیشه اما با توجه به اینکه خودم باید هزینه ها رو پرداخت کنم حداکثر میتونم پول خرید ساز رو پرداخت کنم و توانایی پرداخت هزینه برای استاد ندارم.

میخوام ازتون بپرسم که به نظرتون آموزش نوازندگی چه سازی رو شروع کنم؟
    سازهای مورد علاقم ویالون (که بدون استاد غیر ممکنه!!) و پیانو هست.
    خواهش میکنم کمکم کنید که بتونم یه ساز مناسب رو شروع کنم...

2. Nostalgic

Nostalgic عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    من بهتون گیتار را توصیه میکنم...

من ویلن را بدون استاد کار میکنم...:smile (6):

3. ye_ahegh

ye_ahegh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    صدای گیتار یه جورایی برای گوشم تکراریه! نمیدونم چرا راستش... چرا پیانو نه؟ نمیشه؟ :smile (49):

4. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    راستش شما باید خودتون سازتون رو انتخاب کنید
    این کسی به شما ساز پیشنهاد کنه یه مقداری غیر منطقیه

5. ye_ahegh

ye_ahegh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    hrm عزیز...
    حرفت کاملا متین... ببین من چندین بار خواستم بدون استاد کار کنم (گیتار و پیانو) اما همه نا امیدم میکنن. به خاطر همین دیشب اونها رو نوشتم
    صورت سوال رو عوض میکنم ، هدفم پیانو هست
    آیا میشه بدون استاد و بدون هیچ تجربه و علم قبلی نواختن پیانو رو شروع کنم؟

6. Nostalgic

Nostalgic عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    ببین دوست عزیز (البته این نظر منه)

نوازندگی چیزی نیست که ما با استاد نوازنده بشیم و بدون استاد نوازنده نشیم، شما خودت هم میتونی ساز را یاد بگیری (مخصوصا الان که دیگه این همه سایت و کتاب و منابع اموزشی هست)

به مرور زمان اونایی که ساز میزدند تجربیاتی را به دست اوردند که باعث ساده تر شدن ساز و بهتر نواختن اون شده... استاد میاد و به شما اون نکات را یاد میده، حداقل استاد های من تو زمینه نوازندگی که اینجوری بودند...

ولی به نظر من استاد خیلی خوبه باعث یه دلگرمی توی هنرجو میشه، همین که شما قطعه را میزنید و استاد اون ساز تایید میکنه باعث میشه با اعتماد به نفس بیشتری ادامه بدید...

البته بازم میگم اینایی که گفتم مربوط به این دوره ای میشه که الان توشیم، دوره ای که شما این همه منابع صوتی و تصویری داری، مثلا برای ویلن شما الان هر کتابی که بگیری روش یه dvd داره که فایل های صوتی هر درس هست و شما میتونی باهاش به راحتی تمرین کنی!!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. ye_ahegh

ye_ahegh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا ممنون با این حرفا دلگرمم کردی...
    سازی که میخوام رو انتخاب کردم ، پیانو... حالا میخوام بدونم باید چیکار کنم؟ مطمئنا یه کیبرد یا میدی کنترلر چیز خوبی برای پیانو زدن نیست ، پیانو آکوستیک هم که ماشالا... فقط میمونه پیانو دیجیتال ، درسته؟ اگه بخوام یه پیانو دیجیتال بگیرم چقدر باید هزینه کنم؟ با جستجویی که تو سایت داشتم مدل هایی مثل یاماها clp 320 پر طرفدار بودن ، این مدل چطوره؟ قیمتش چجوریه؟

8. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    بهترین انتخاب هم از نظر من ساز پیانو هستش ... من گیتار پیانو و کیبرد میزنم توو هیچکدومم استاد نداشتم ... شما اگه میخوای بدون استاد کار کنی باید خیلی خیلی وقت و حوصله بذاری ... تمرینای استاندارد رو پیدا کنی و سعی کن بدون اشکال انجامش بدی... تئوری رو یاد بگیر و از نت های و موزیک های ساده اما قشنگ شروع کن ... تمریناتت باید خیلی زیاد باشه ... تو بدون استاد نیستی ... سه تا استاد خوب داری ... یکیش اینترنته که از بهترین منابع برای یادگیری هستش .... یکی دیگه کتاب ها هستن و مهمتر از همه خودت هستی که سعی میکنی تمرینات رو درست انحام بدی و اشکالاتتو به خودت گوشزد کنی و رفعش کنی و هرروز سعی کنی چیزای جدید یاد بگیری ...:smile (70):

9. ye_ahegh

ye_ahegh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی مرسی مرسی از امیدوار کننده های عزیزم!
    لطفا در مورد خرید ساز کمک کنید
    یاماها clp 320 قیمتش چنده؟
    به نظرتون میشه تو قیمت زیر 1 میلیون یه پیانو دیجیتال راضی کننده گرفت که چند سال بشه باهاش کار کرد؟

10. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,808 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با قيمت زير يك ميليون ميشه مدلهايي از moco يا medeli خريد. در مورد كيفيتشون نميتونم نظر قطعي بدم.
    در مورد اموزش هم بايد بگم وجود يه استاد و مدرس خيلي بهتر و بيشتر بهتون كمك ميكنه.
    چون در يادگيري تئوري به مطالبي بر خواهيد خورد كه درك و هضمشون براتون مشكل خواهد بود و اينجاست كه وجود يه استادي كه اون مباحث رو كار كرده و بتونه بهتون منتقل كنه لازم ميشه

11. ye_ahegh

ye_ahegh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جناب محبی عزیز ، حرفتون در مورد استاد کاملا درسته ولی اصلا شرایطش رو ندارم که بتونم برای استاد هزینه کنم ، حداقل 3 سال دیگه میتونم استاد داشته باشم.
    با توجه به شرایطم اصلا دلم نمیخواد هیچچ کاری نکنم و منتظر بمونم!! برای همین خواستم هرجوری هست شروع کنم

12. hesam67_b

hesam67_b

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به دوستان خوبم. چون سوالم کاملا شبیه به این تایپیک بود، همینجا سوالم رو مطرح میکنم. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنین.
    من خیلی دوست دارم یه ساز بلد باشم. نه در سطح حرفه ای، بلکه بیشتر به جهت سرگرمی. میخوام یه ساز بخرم اما وقت کلاس رفتن ندارم. خودم میخوام یاد بگیرم. ساز مورد علاقه ام پیانو هستش ولی هزینه خریداریش رو ندارم. میخوام بین گیتار و ویولن یکی رو انتخاب کنم. متاسفانه اصلا هیچ اطلاعاتی هم ازشون ندارم!:smile (70):

به نظر شما کدوم یکی رو انتخاب کنم که بتونم یاد بگیرم؟ میگن ویولن بدون استاد نمیشه! درسته؟

13. milllad

milllad عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عزیزye_ahegh
    باتوجه به شرایطی که داری به نظرمن نوازندگی روبا سازارگ شروع کن که تقریبانیازبه استاد نداره وبهت میتونه کمک کنه تو شروع سازهای دیگه.
    درموردیادگیریشم نگران نباش خودم درخدمتم

14. Clapton

Clapton عضو سایت

شغل :
    عاشق موسیقی
    امتیازات:
    +289 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    با سلام خدمت دوستای عزیزم
    دوست عزیزی که سوال پرسیدی موسیقی رو با چه سازی شروع کنم ؟؟؟ به نظر من ببین اول به چه سازی علاقه داری و چی رو می خوای کار کنی و تو این راه هم از چند تا آدم آشنا که حداقل چند سال هست به طور جدی ساز میزنن و موسیقی رو دنبال می کنن میتونه کمک بزرگی بت بکنه.
    و خطاب به دوستانی که لطف کردن و گفتن که میشه بدون استاد هم ساز کار کرد و موسیقی یاد گرفت باید به عرضتون برسونم که حتی اگر ضریب هوشی تون فوق العاده هم باشه تو موسیقی بازم باید یکی بالا سرتون باشه و شما سوالاتتون رو ازش بپرسید و اون هم با تجربه ای که داره بهتون جواب درست رو بده. چه بسا افرادی هستند که ساز کار کردن و کم و بیش با اطلاع هستند اما نمی تونن سوالی رو که پرسیده میشه به درستی جواب بدن حتی اگه جواب درستش رو هم میدونن که چی میشه نمی تونن بیانش کنن و ناخودآگاه از کلماتی و ادبیاتی استفاده می کنن که به جای راهنمایی بدتر طرف رو گمراه می کنه.
    به نظر من نوعی فکر اینکه بخواین تو موسیقی بدون استاد به جایی برسین رو باید از ذهن Shift + Del کرد.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏18/3/12
  15. milllad

milllad عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    باشما100%موافق نیستم ولی قبول دارم که اگربااستادیادگیری اغازبشه سرعت یادگیری بالاترمیره وباعث میشه که تووقت صرفه جویی بشه.
    ازتم ممنونم بخاطرنقدت

16. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,808 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزیز
    وجود استاد لازمه.. بحث سرعت یادگیری و صرفه جویی در وقت نیست با وجود استاد خوب میشه مسائل رو تخصصی تر و از راه درستش یاد گرفت بیشتر کسانی رو که من میشناسم که بدون استاد کیبورد رو یاد گرفتن هنوز نتونستن انگشت گذاری درست روی ساز رو یاد بگیرن. چون از اول استاد بالای سرشون نبوده که این مورد بسیار مهم رو بهشون یاد بده.

17. ali_recoba2009

ali_recoba2009 عضو سایت

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, soundforge
    پسر خاله ی من کیبورد رو 6 سال پیش شروع کرد بدون استاد
    البته یه سری از نکات Basic و پایه رو همیشه باید از یکی یاد بگیری ولی نه اینکه صب تا شب استاد بالاسرت باشه
    اونم بعضی نکات پایه رو از کسی که کار میکرد قبلا یاد گرفت
    الان کیبورد میزنه در حد کیبوردیست DragonForce
    خودم هم گیتار رو بدون هیچ استادی شروع کردم ولی خب یه سری نکات پایه رو اشتباه یاد گرفتم مث پیک زدن رو که وقتی تبدیل به عادت بشه سخت میشه اضلاحش کرد
    شما اگه اصلا مقدور نیس استاد داشته باشی
    هر سازی که میخوای بگیری Basic اون ساز رو از Youtube ببین تا اشتیاه نری
    چیزای پایه رو که یاد گرفتی همه چی تمرینه وبس

18. amirsoltany

amirsoltany عضو سایت

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic, protools
    من پیشنهاد میکنم برو تو مغازه ساز فروشی از هر سازی که خوشت اومد همون رو بخر و تلاش کن برای یاد گرفتن
    استاد رو هم فراموش کن خودت یک روزی استاد میشی

19. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بنده هم نظرم رو عرض میکنم
    تصمیم گیری با شما

من حدود 20 سال (از 6 سالگی) به صورت خودجوش و بدون هیچ استادی کیبورد رو شروع کردم و در ادامه گرایش پیدا کردم به سمت نواختن پیانو.
    3، 4 ماه پیش رفتم آموزشگا ثبت نام کردم و شروع کردم به یاد گرفتن پایه ی موسیقی و نُت خوانی. اما چون ببد عادت شده بودم و به روش خودم عمل میکردم، دوام نیاوردم و نتونستم ترک عادت کنم، در نتیجه کلاس هامو کنسل کردم.

اساتید پیانوئی که کار منو گوش میدن، نظر بر این دارن که قطعه هایی که میزنم سراسر احساسه.
    اما بزرگترین ایراد، نداشتن بعضی تکنیک ها و بد عادت شدن توی بعضی از مسائل در نحوه ی نواختن هست.
    و همه ی اینا در اثر این بوده که از پایه هیچ کس نبود که ایراد منو بگیره.

همیشه افسوس اینو میخورم که چرا کسی نبود اون موقع منو راهنمایی کنه و ببره پیش یه استاد و آموزش ببینم.
    البته ناگفته نماند که اون زمان هیچ آموزشگاه رسمی ای وجود نداشت مثل امروزه که توی هر خیابونی 1 آموزشگاه موجود باشه.
    (خدا حلال کنه، فقط یک جلسه رفتم پیش استاد کاووس سمندر (برادر استاد بیژن سمندر) و سلفژ بهم یاد بده، اما بابام نذاشت ادامه بدم)

پیشنهاد من:
    اول کار، به هر سختی هم که شده، نزد یک استاد، پایه و اساس کار رو در هر رشته ی موسیقی که دوست داری یاد بگیر.
    بعدش برو دمبال سبک و هر کار دیگه ای که دوست داری.

یا علی....

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. بهترین ساز برای شروع موسیقی

,
  2. بهترین ساز

,
  3. چه سازی یاد بگیرم؟

,
  4. بهترین ساز برای شروع ,
  5. آسان ترین ساز برای یادگیری,
  6. آسانترین ساز برای یادگیری بازنشستگان,