انتخاب بی KORG LP 380 و yamaha clp 525

شروع موضوع توسط javad11 ‏20/6/15 در انجمن پیانو

تاپیک انتخاب بی KORG LP 380 و yamaha clp 525 تالار پیانو در persian-music.org.

برچسب ها:
  1. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با سلام بر همه! من می خوام پیانو بخرم. اما بین دو مدل گیر کردم. KORG LP 380 و yamaha clp 525 . ,واقعا کدومشون بهترن. من قبلا نظرم بیشتر روی کرگ بود. اما یه استادی بهم گفت Yamaha صداش طبیعی تر از کرگ است. و کرگ بیشتر صدای فانتزی دارد. و بیشتر حس کیبورد و مراسم عروسی رو به آدم می ده! حالا واقعا کدومشون بهترن از نظر کارشناسی و قابلیت ها ؟ یه سوال دیگه. کدومشون در کار آهنگسازی بهتر هستند. ( یعنی قوی ترند و با نرم افزار های آهنگسازی راحت هستیم وچون من می خوام یه بار پول پیانو بدم پس می خوام به صورت حرفه ای آهنگسازی کنم مثل استدیو ) .و منظورم بیشتر در استدیو حرفه ای ایران از چه مارکی استفاده می کنند؟ لطفا بیشتر جواب ها تخصصی باشه. تا سلیقه ای . واقعا گیج شدم. در این چند روزه می خوام بخرم. پس هر چقدر زودتر جواب بدبد بهتر. با تشکر

2. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز با سلام. میدونم چیزی که میخوام عرض کنم سخته و مسلما میفرمایید نمیشه. اما با مقایسه امکانات clp 535 و clp525 ، اگر نگاه کنید متوجه تفاوت ها این ها میشوید. به نظرم مقدارذی صبر کنید و بوجه رو جمع کیند و clp 535 رو تهییه کنید. من هم همین کار رو دارم میکنم و چند وقتت دیگه 535 clp میگیرم اگه خدا بخواد. پیانو چیزی نیست که هی بشه عوضش کرد. پس یه چیز خوب بخرید. البته 525 هم بد نیست.ولی سعی کنید 535 بگیرید.

آخرین ویرایش: ‏20/6/15
  3. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با سلام . پیانو 535 چقدر هست در حال حاظر> کرگ چطور؟ از نظر آهنگسازی چطور؟

4. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    با اجازه ی آقا مصطفی!
    بین این دو مدلی که گفتید من هم صد در صد yamaha clp525 رو توصیه میکنم و همونجور که آقا مصطفی گفتن باز اگر بتونی بودجه رو برسونی به 535 خیلی عالی هستش!
    حدودا الان قیمتش 6500 تا 6850 هست با گارانتی تعویض آرشه جام جم که من سراغ دارم! البته رنگ رزوودش رنگ مشکی مقداری گرونتره!
    تفاوت هاشون رو توی سایت یاماها نگاه کن.
    به احتمال زیاد فردا من یکی از مدل های 535 یا 545 رو خریداری میکنم هر سوالی داشتید بهم پیام بدید خوشحال میشم بتونم کمک کنم!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    سلام . با تشکر به خاطر جواب. الان من واقعا نمی تونم این پول رو بدم . و چون کلاس پیانو رو یه دو ماه است که شروع کردم دیگه نمی تونم صبر کنم. شما کلا با کرگ مخالفید یا با این مدل. چون یکی بهم گفت این مدل کرگ که گفتم نسبت به پولش خیلی خوبه. ( ایشون آهنگساز بودن). و چرا شما یاماها CLP 525 رو پیشنهاد نمیکنید؟ از قدیم گفتن که هرچی پول بدی آش می خوری و من هم این رو قبول دارم . اما خیلی از این مدل راضی بودن . ( کسایی که از پیانو زدن و آهنگسازی پول درمی آورند) یعنی شما می گید که این مدل بدرد آهنگسازی حرفه ای نمی خوره؟

6. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    شما با پیانو دیجیتال فکر نکنم بتونید اهنگ سازی کنید به جز بعضی از مدل ها. این ها با ارگ ها فرق میکنند و انچنان امکاناتی فکر نکم به شما بدن. در اینها کلاویه و صدا و ... مهمه. البته میگم به جز پیانوهای دیجیتالی که مخصوص اهنگ سازی هساتند. شما بخواید الان اهنگ سازی کنید از این 535 یا 525 یا کورگ ازشون میتونید به عنوان میدی کنترلر استفاده کنید یا از بعضی صداهاش استفاده کنید که اون هم بعید میدونم با این همه وی اس تی. اگه قصد اهنگسازی دارید اصلا شادید صلاح باشه پیانو نخرید و به جاش کارت صدا و میدی کنترلر و اینها رو بخرید. یا یک ارگ بخرید.(که توصیه نمیکنم واسه اهنگسازی ارگ بخرید)
    الان دقیقا هدفتون چی هست؟ و چه قدر بودجه دارید؟ ایا کارت صدا دارید؟( البته اگه هدفتون اهنگسازی هست)

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    به به مبارک باشه جناب old shank. اگه اجازه بدید در پیام خصوصی چند سوال از شما بکنم. درضمن شنیدم در جایی 535 رو 6300 هم میدن. رنگش رو نمیدونم البته.

8. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با سلام و تشکر. من هدفم در آینده آهنگسازی و خوانندگی با هم هست و برای شروع از ساز پیانو شروع کردم. یعنی نمی شه با پیانو های دیجیتال با همراه نرم افزار های آهنگسازی مانند اف ال در خانه آهنگسازی کرد؟ چون استادم این کار رو می کنه . البته مدلش رو نمی دونم دقیقا . اما رنج قیمتش همین 5 میلیون و خورده ای است.

9. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    البته این رو هم بگم که من الان نوازندگی پیانم در حدی نیست که بخوام آهنگسازی بکنم یا کارت صدا بخرم یا کامپیوتری که بتونه این نرم افزار ها رو اجرا کنه. فقط چون نمی تونم حالا حالا ها یه پیانو ی دیگه بخرم. می خواستم با همین پیانو یی می خرم مثلا 4 یا 5 سال دیگه آهنگسازی کنم.

10. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    سلام. دوست عزیز اهنگسازی منظورتون چی هست دقیقا؟

11. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    یعنی این که یه ملودی رو خودم بسازم و بعد روش شعر بیاد یا برعکس . یا با نرم افزار هایی که بهتون گفتم با اون ملودی پیانو مثلا ویالون یا بیت هایی رو اضافه کنم و برای مرحله ی بعدی یعنی میکس و مسترینگ اماده کنم.

12. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    خب الان این نت ها رو میخواید در daw پیاده کنید یا در پیانو save کنید؟

13. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    در daw پیاده کنم . و اگه هم شد در پیانو سیو کنم . اما در daw بیشتر. یه سوال دیگه هم دارم. این مدل Yamaha clp 525 قابلیت سری و کرن رو هم داره یا نه؟

14. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    حتما آقا مصطفی عزیز!
    من هم تا 6400 قیمت گرفتم اما تا نمایندگی آرشه جام جم اینجا یک مقداری واسطه زیاد میشه و من هم برای استفاده از خدماتشون مجبورم که با شرایطشون کنار بیام تا بتونم مدل قدیمی خودم (cvp 501 ) رو بدون هزینه ی اضافی با 535 یا 545 عوض کنم!
    به هر حال حساب هزینه ی حمل و نقل از فروشگاه های دورتر هم هست!

با سلام جواد جان!
    من یک توضیح خلاصه ای بدم برات. منظور از آهنگسازی میتونه خیلی گسترده باشه! کسی که چندتا بیت معمولی رو کنار هم میچینه ما ممکنه بهش بگیم آهنگساز و کسی که یک سمفونی کامل رو مینویسه هم میتونه آهنگساز حساب بشه!
    حالا با توضیحی که شما دادی من فکر میکنم که تقریبا میدونم که قصد انجام چه کاری رو داری و به پیشنهاد خودم بهترین راه برای رسیدن به این هدف رو (از نظر خودم البته) میگم برات!

فکر میکنم که بهتره الان با این مقدار هزینه ای که داری میکنی رو خرید یک پیانوی دیجیتال با کیفیت ساخت خوب صدا دهی خوب و کلاویه های خوب تمرکز بکنی! تا مدت زیادی رو راحت بتونه کار بکنه برات و توی این مدت روی دانش موسیقیت کار بکنی! با یک دونه پیانو میتونی نوازنده ی خوبی بشی سلفژ رو تقویت کنی و مباحث تئوری و هارمونی رو روش پیاده کنی و توی عمل یاد بگیری!
    بعد از چند مدت یک دونه کارت صدا بگیری و پیانوت رو با کارت صدا از طریق کابل میدی وصل بکنی به کامپیوتر تا بتونی از daw استفاده بکنی و از اونجا که کپی رایت نداریم با هزینه ی کمی روی کارت صدا به بهترین daw ها و vst ها متصل میشی که دیگه هیچ غم ذخیره سازی preset ها و رکورد کار ها به صورت دیجیتال برات نمیمونه! و یک سری کلاویه ی خوب هم جلوی دستت داری! در کنارش اگر خواستی میتونی یه میدی کنترلر ارزون با تعداد کلاویه کم هم بخری که از قابلیت های کنترل daw استفاده کنی...
    باقی راه رو هم میتونی بری استودیو یا این که بری تو فکر اسپیکر مانیتورینگ و پری آمپ و چیزای دیگه برای انجام کار های دیگه... اما تا وقتی که ظبت زنده ی ساز و وکال نداشته باشی این وسایل راه میندازه کار رو!!!
    با سیستم های ساده هم میشه این کارو کرد و من اصلا فکر نمیکنم به صرفه باشه که بخوای روی امکانات پیانو حساب بکنی! اون امکانات بیشتر برای اجرای زنده به کار میاد تا آهنگسازی.

الان یکم سخت میشه توضیح داد اما هر کسی که از یک سازی پول در میاره دلیل نمیشه که کارش خوب باشه!
    بله مدل lp کرگ نسبت به پول و این حرفا مناسبه برای کسی که نمیتونه برای یاماها هزینه بکنه! هر چند من توی قیمت کم هم باز یاماها رو بیشتر قبول دارم! و دلیلش هم تست احساس کلاویه های این ساز هاست و تجربه ای که باهاشون داشتم! اگر بتونی تست بکنی بهترین نتیجه رو میگیری.
    در مورد این که گفتی 525 رو پیشنهاد نمیکنیم. توی مقایسه با کرگ صد در صد من 525 رو پیشنهاد میکنم اما توی مقایسه با 535 ارزش زیادی داره که 535 رو بخری ! چون که 525 به اصطلاح مدل low end سری clp5XX هستش! و اگر فقط یک قدم برداری از 525 به 535 کلاویه هات از کلاویه های gh3 به gh3x ارتقا پیدا میکنن و سیستم پردازش صدات از cfIII به CFX ارتقا پیدا میکنه. که gh3x و cfx از مزایای خوب کل این سری هستن حیفه از دست بدیشون و الان که داری از این سری خرید میکنی این یک قدم رو بر نداری.
    برای مثال اگر 535 میخواستی بخری بهت نمیگفتم یک میلیون بیشتر بده تا به جای کلاویه gh3x از مدل NW استفاده کنی. چون زیرساختشون یکیه.
    و همینطور 535 از اسپیکر های مناسب تری استفاده میکنه . کلا کیفیت این سری از 535 شروع میشه و میره بالا و 525 مدل خوش قیمت این سری هستش که توی ایران زیاد فرقی نمیکنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  15. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    "
    با سیستم های ساده هم میشه این کارو کرد و من اصلا فکر نمیکنم به صرفه باشه که بخوای روی امکانات پیانو حساب بکنی! اون امکانات بیشتر برای اجرای زنده به کار میاد تا آهنگسازی."

با سلام و تشکر به خاطر جواب کامل. من از صحبتاتون فهمیدم که با یک پیانو معمولی هم میشه آهنگسازی کرد( البته با وسایل دیگر مانند کارت صدا...) حالا یه سوال موند. پس من کارم هم با یک یاماهای 525 راه می افته؟چون خودتون گفتید که به قابلیت های پیانو زیاد بستگی نداره. با تشکر

آخرین ویرایش: ‏20/6/15
  16. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    و یه سوال دیگه یعنی ما از طریق همین کابلی که از پیانو به کامپیوتر وصل می کنیم نمیشه وارد اون نرم افزار بشیم و افکت هامون رو مثلا دو ر ... به ویولن تبدیل کنیم . اگر نه. پس این وصل کردن پیانوی الکترونیک به کامپیوتر به چه دردی می خوره؟ استفاده هاش چیه؟ من فکر میکردم با همین پیانوی دیجیتال هم می شه آهنگسازی کرد و نیازی به این میدی کنترلر نیست.(البته می دونستم قبلا که باید کارت صدای قوی و کامپیوتر خوب داشته باشی تا بتونه اجرا کنه )

17. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    یه سوال دیگه . این 535 با 545 . چه فرقی می کنه؟ بعد شما جایی نمیشناسید که این رو ارزون تر بده. مثلا 500 تومان کمتر ...

18. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    شما میتونید پیانو دیجیتال رو به کامپیوتر وصل کنید. به خصوص که این مدل ها همه یو اس بی هستن. فقط میدیکنترلر pitch و مدولاسین داره که پیانو دیجیتال نداره. ونم شاید بهشه با موس انجام داد.

19. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    درسته! پیانو یک تیکه چوب و چند تا کلاویست! آهنگسازی از سواد شما میاد پیانو میتونه یکم راحت کنه فقط کار رو!
    با 525 هم کارت راه میفته اما با چیزایی که توضیح دادم خواستم خرید منطقی تر و به صرفه تر رو بهت نشون داده باشم.

میشه وصل کرد از امکانات خود پیانو استفاده کرد و ... حتی میشه بدون کارت صدا با یه تبدیل میدی به یو اس بی وصل کرد! (که من تست نکردم تا حالا) اما راه مرسوم همین از طریق کارت بود.
    ببین میدی کنترلر اول بهت کلاویه میده بعد هر میدی یه سری امکانات برای کنترل daw میده. من گفتم میتونی میدی رو کنار پیانو بزاری تا کلاویه های خوب از پیانو و کنترل خوب روی daw از میدی بگیری.

545 کلاویه های NW داره. این کلاویه ها از نظر اکشن و تمام امکانات کلاویه ها با gh3x یکیه فقط کلید های سفید پیانو به جای پلاستیک از چوب ساخته شدن و یاماها مانور زیاده داده روش که این کلید ها قراره حسابی احساس یه پیانو آکوستیک رو بدن اما خیلی از review ها میگن همچین هم فرقی نداره. خارج از ایران شاید بیرزه 300 200 دلار بیشتر هزینه بشه اما اینجا 1 میلیون بیشتر هزینه نمیرزه!
    و همینظور آمپلی فایر داخلی 545 یکم قوی تره.

20. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با سلام. خود این کابل میدی رو چه جور به کامپیوتر وصل کرد؟ Usb؟ بعد شما می دونید برای کار آهنگسازی چون باید یه کامپیوتر و یه case خوب داشته باشی. اون case چقدر می شه با تموم اون Ram و cpu بالا....و غیره . چقدر میشه؟ و سوال آخر . این مدل 535 یاماها می تونه سری و کرن هم اجرا کنه و نت های مخصوص ایرانی سنتی؟

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. کاتالوگ پیانو کرگ lp 380