انتخاب بین سه سبک از درامز الکتریک

شروع موضوع توسط mikaeel_1984 ‏5/5/15 در انجمن درامز و پرکاشن

تاپیک انتخاب بین سه سبک از درامز الکتریک تالار درامز و پرکاشن در persian-music.org.

1. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من نوازنده ی گیتار هستم.ولی می خوام برای افزایش قدرت نت نویسی برای درامز ، یه درامز الکتریک بخرم.
    بین چند مدل موندم.
    نت نویسی برای درامز رو بلدم. ولی می خوام برای طبیعی تر شدن کارم از این نوع درامز استفاده کنم.
    اگه ممکنه راهنمایی کنین:

1-Yamaha DD-65 Portable Digital Drum Kit

{username}-{filename}

2- Alesis PerformancePAd

{username}-{filename}

3-Alesis DM6 kit به شرطی که بشه کیت اسنر دارم رو عوض کرد و مدل انعطاف پذیر رو جاش گذاشت.
    مدل های بالاتر ، یجور طراحی شده که فضای بیشتری رو در اتاق اشغال میکنه.

{username}-{filename}

2. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    شما برای تقویت نت نویسی درامز احتیاج ندارین درامز بخرین اگه اینطوری بود که همه تنظیم کننده ها باید همه سازها رو داشته باشن !

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بیشتر تنظیم کننده ه هایی که برای ارکستر تنظیم میکنن ، درامز رو تا حد متوسط بلدن.
    مثلا واروژان هم اینطور بود.
    البته آهنگسازی به سبک جدید ایرانی فرق کرده.

مرسی از توضیحاتتون

4. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    شما نت های درامز رو از کتابهاش میدا کنین توی نرم افزار ببینین مثلا گیتار پرو بعد مدتی کاملا میتونین مسلط بشین به نت نویسی درامز مثلا ریتمهای جز رو بگیرین بنویسین گوش کنین و یاد بگیرین بعد از مدتی آهنگهایی که میشنوین رو به راحتی بنویسین و پیاده سازی کنین

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من سالهاست که این کار رو انجام دادم دوست عزیز. و نت های درامز رو میشناسم و می نویسم. و سالها هم میشه که نت های درامز رو در گیتارپرو و فیناله مینویسم و اکسپورت میدی میگیرم و وارد کیوبیس میکنم و برای کارم ازش استفاده میکنم.

سوال من چیز دیگری بود.
    من گفتم برای طبیعی تر شدن کار اگه بخوایم درامز یاد بگیریم ، بین اون سه مدل بالا کدامین مدل را میپسندین؟

ولی بازهم مرسی از توضیحات و وقتی که میزارین.

با احترام

6. avm

avm عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    متوجه شدم دو مدل اول درام پد هست که شبیه ساز درامز نیست چون برای بیس درام و های هت رو با پا بزنین پس فقط یک گزینه باقی میمونه

7. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در واقع هیچکدوم !
    من هم قبلا به این فکر افتادم. و کیت -yamaha-dtxpress-iii رو داشتم.
    انتخاب بین سه سبک از درامز الکتریک-24379-yamaha-dtxpress-iii-standard-large.jpg

اما یه مشکل عمده اینجا وجود داده.
    تمامی صداها بر مبنای ارتعاش پدها به پروسسور ارسال و در قالب میدی به daw ارسال میشن.
    و این کیتهای اقتصادی و ارزون به دلیل عدم استحکام کافی دارای لرزشهای زیادی هستند که باعث میشه برخی نتها با هم قاطی بشن.
    برای مثال با کمی لرزش داربست و پایه های نگهدارنده صدای HIHAT در SNARE وارد میشد و همزمان با هم رکورد میشد و زمان زیادی رو میبایست صرف پاک کردن برخی نتهایی میکردم که عملا نواخته نشدن !
    حساسیت پدها رو هم کم کردم. نشد.
    پروسسور رو هم از روی بدنه باز کردم و روی زمین گذاشتم تا شاید ارتعاش بدنه و پدها بهش منتقل نشن کمر بهتر شد اما کامل نه.
    برای اینکار باید برید سراغ مدلهای تخصصی تر و البته خیلی گرونتر
    roland td20
    انتخاب بین سه سبک از درامز الکتریک-td_20s_bk_set_gal.jpg

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    جناب محبی . مرسی از توضیحات دقیق.
    ولی اون مدل رولند که گفتین ، خیلی گرونه.
    اگه مشکل لرزش باشه ، اون دو مدل اول که گفتم ، مشکل لرزش هم نداره . فیلم هاش رو در یوتیوب دیدم. به نظر خوب میومدن.

9. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیر سلام.نظرتون راجع به فینگر پد های akai یا korg چیه؟

فایل های ضمیمه:

10. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    راستش آقا مصطفی عزیز. دارم راجع به این مدل ها که گفتین هم تحقیق میکنم. دارم از همه ی این مدل ها از یوتیوب دانلود میکنم تا بتونم مقایسه کنم.

1-این 3 مدل که شما گفتین ، در واقع چیزی هست که روی میدی کنترلرهای مدل بالا هست دیگه. فرقی بین کاری که این مدلها میکنه با اون میدیکنترلر هست ؟ ( از نظر قدرت ریتم سازی )

2- میدی کنترلر من M-Audio keystation 88 key هست . که هیچ چیزی جر کلاویه روش نداره.
    اتفاقا دنبال این بودم که با خرید یکی از این مدل ها که شما گفتین ، میدی کنترلرم رو ارتقاء بدم.
    اون پیچ های روتاری که روی اینها هست ، میتونه کار کنترلر سینتی سایزر رو در VST انجام بده؟

3-میشه این سیستم رو به میدی کنترلر خودم وصل کنم و یک خروجی ازشون بگیرم؟

11. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز باز هم سلام .بنده حقیرترین فرد سایت هستم و اسم من حمید رضا هست.
    اول عرض کنم کاملا صحیح میفرمایید. این درام پد ها روی میدی کنترلر ها هست. اما من هم مانند شما یک میدی کنترلر ساده دارم که فقط کلاویه داره و akai mpd 26 ( اون دارم پدی که عکسش رو گزاشتم و فیدر و روتاری داره) خریدم. ممکنه با اینکار که یک دارم پد جدا بخرید ، امکانات بیشتری نصیب بشه چون فکر میکنم هرچیزی جدا خریداری بشه بهتره. اما ممکنه هم هست میدیکنترلری که این ها رو با هم داره یعنی هم کلاویه داره و هم درام پد ، امکانات بیشتری به شما بده.
    1 بله همون هست که رو میدی کنترلر ها هست و انچنان فرقی هم ندارند در اکثر موارد
    2 درست منظور شما رو نفهمیدم اما فیدر و روتاری ها هم مانند همان ها هست که رو میدی کنترلرهای دارای این پیچ و فیدار ها رو دارا هستند. اما در مورد میزان توانایی ارتباط محصول هر شرکت با daw ها باید گفت هر شرکت سبک خودش رو داره و اکای فکر نکنم در این مورد زیاد پیشرفته باشه. به هر حال من از فیدر ها و روتاری هاش در daw استفاده میکنم.

3 در این مورد واقعا اطلاهعی ندارم و کلی هم روش تحقیق کردم. اما بعد از مدتی فهمیدم نیازی نیست. مثلا من میدی کنترلرم و هم این دارم پد رو میزنم به پی سی و هردو هم در کنار هم کار میکنند. اینو بگم نمیدونم سیستم این ها رو جدا از هم میشنه سه یا یکی. حتما میدونید در اف ال مثلا میشه با کلاویه ، چیزی مثل پلاگین fpc که پد هست رو زد. حالا شما این دو رو به سیستم وصل میکنید ، ممکنه هم با فشردن پد ، نرم افزار داری پد فعال شه هم با فشردن کلاویه. بر عکس هم ممکنه یعنی با فشردن پد ساز های کلاویه ای فعال شن. اگه مثلا بخواید میدی کنترلر ساز کلاویه بزنه و هم زمان با پد یک ساز دیگه بزنید ، نمیدونم میشه یا نه. اما جدا جدا مشه . یعنی با موس نرم افزار پد انتخاب کنید ، با دارم پد بزنید. بعدش با موس مثلا پیانو انتخاب کنید و با میدیکنترلر کلاویه ای بزنید. امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

12. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    اگه باه یوتیوب دسترسی دارید این رو ببنید. البته فکر کنم در بعضی جاها دستوری داده که با نگه داشتن پد ، اون نت پشت سر هم زده شه چون این کار رو میشه کرد با این دستگاه .شاید هم این کار رو نکرده باشه. ولی با این دستگاه میشه این کار رو کرد.

View: https://www.youtube.com/watch?v=HwvMt4oU4vM

13. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    واقعا مرسی از توضیحات.

1- یکی از اهدافم برای وصل کردن این میدی کنترلر به میدی کنترلر اصلی این هست که بتونم از Knob های روتاری به عنوان کنترلر سینتی سایزر استفاده کنم در VST .
    در واقع برای تحقق این هدف ، باید هر دو میدی کنترلر (کلاویه+ AKAI ) ، در یک لاین صدا و یک VST اثر کنه تا بشه از هردو در یک لاین VST سینتی سایزر استفاده کرد دیگه.
    اگه غیر این هست ، بهم بگین . چون من تاحالا دوتا میدی نداشتم.

2- با توجه به قیمت بالایی که این مدل های AKAI داره ، اگه میدی کنترلر M-Auido Axiom Air 25 رو بگیرم ، بهتر نیست؟
    و از این مدل در کنار میدی کنترلر خودم استفاده کنم.
    انتخاب بین سه سبک از درامز الکتریک-AXIOM-AIR-25-1.jpg

3- آیا اون مدل AKAI دارای قابلیت ها ریتمی خاصی هست ؟

با احترام

14. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    سلام. مدل های ارزون تر هم هست مثل کرگ.
    ****کی از اهدافم برای وصل کردن این میدی کنترلر به میدی کنترلر اصلی این هست که بتونم از Knob های روتاری به عنوان کنترلر سینتی سایزر استفاده کنم در VST*** راستش منظور شما رو متوجه نمیشم. فکر نمیکنم تفاوتی باشه بین اینکه رو مدیکنترلر روتاری باشه یا رو دارم پد. شاید هم باشه اما من بعید میدونم. شما میتونید مثلا پیج یک پلاگین رو با پیچ یک وی اس تی مچ کنید. که فکر کنم در پلاگین هایی که در خود نرم افزار هست اینکار بهتر بهشه تا وی اس تی هایی که بعدا نصب میکنیم. اما میدیکنترلرهایی مثل novation فکر کنم با نرم افزار های مخصوص خودش بهتر با daw ها ارتباط برقرار کنه و بشه هر چیزی رو کنترل کرد. m audio هم یه نرم افزار ارتباطی داره فکر کنم
    . دقیق نمیدونم قدرت اکای در این بین چه قدر هست. ممکنه اون مدل که شما فرمودید امکانات بهتری بده. ضمن اینکه فکر کنم پدهاش چراغ هم داشته باشه. الان دیگه تقریبا همه میدیکنترل ها درام پد دارند. اگه اشتباه نکنم این
    ام ائودیو مدل 25 کلیده بیشتر از مدل 49 کلیده دارم پد داره!! ولی در کل احتیاج شما به الزام وجود پد روی کنترلر کلاویه ای یا فیدر یا روتاری روی میدیکنترلر کلاویه ای رو نفهمیدم. یک مثال بزنید لطفا در باه کاری که دقیق میخواین انجام بدبد. سپاس

15. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    به مدل های 25 کلیده دیگه هم نگاه یکنید اگه اینکار رو میخواید بکنید. شاید هم همین m audio خوب باشه

16. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    منظورم اینه که ، وقتی روی یک لاین ، یک سینتی سایزر لود میکنیم ، وقتی مثلا یک کلاویه رو فشار میدیم که صدای سینتی سایزر در بیاد ، حالا می خوایم همزمان روی صدای بجود آمده کار کنیم و تغییرات انجام بدیم.....مثلا می خوایم Cut-off کنیم .مثلا میخوایم ولوسیتی رو تغییر بدیم....
    خوب قبلا این تغییرات رو با ماوس انجام میدادیم...

1-حالا می خوایم این تغییرات رو با یک میدی کنترلر کمکی انجام بدیم که فیدر و knob و غیره داره....

2- و از طرفی میخوایم که این دو میدی کنترلر روی یک لاین که توش سینتی سایزر باز کردیم ، اثر کنه.

17. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    1 با یک دست کلاویه ر فشار بدید و با یک دست هم با ناب و فیدیر افکت بدبد. درسته؟ خب مشکلی فکر نکنم داشته باشه. به شرطی که بتونید پیچ دستگاه رو با پیچ نرم افزار مچ کنید.
    2 یعنی مثلا پلاگینی دارید به نام xxx و میخواید میدی کنترلر و درام پد هردو روی همین xxx اثر کنند. درسته؟ مثلا یک پیانو دارید و میخواید با کلاویه پیانو بزنید و با پیچ درام پد یه افکت مثلا ریورب که اون وی اس تی پیانو داره ، با هاش همزمان با نواختن افکت بدید. این حرکت فکر کنم بیشتر در کار های زنده و الکترونیک باشه. اینکار هم میشه و مشکلی نیست باز هم به شرطی که وی اس تی رو بتونید اون پیچش رو با پیچ دستگاه مچ کنید. باز هم میگم نمیدونم قدرت اکایی در این زمیته مچ شدن چه قدر هست اما چیزایی مثل novation مثل اینکه خیلی بالاست. ام ائدیو رو نمیدونم. الان راستش خسته هستم. فردا تست میکنم به شما عرض میکنم. در اف ال. منظور شما رو درست متوجه شدم؟

18. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بله درسته.
    مرسی از لطفتون

19. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    فکر نکنم مشکلی باشه. فردا تست میکنم عرض میکنم.

20. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    سلام عرض میکنم جناب mikaeel_1984
    من تست کردم و همزمان میدی کنترلر و درام پد رو تونستم کار کنم. البته بر روی پلاگین که مال خود اف ال بود. پلاگین برداشتم و با کلاویه میزدم ، کلاویه نرم افزار هم میزد. و پد هم فشار میدادم باز کلاویه نرم افزار میزد. درام پد fpc که اف ال داره رو اجرا کردم و با فشردن درام پد ، پد ها به صدا در میومدن و با فشردن کلاویه ها هم پد ها به صدا در اومدن. بعدش همون پلاگین اولی رو اجرا کردم. این بار یک فیدر درام پد رو با یک پارامتر پلاگین مچ کردم. با کلاویه میدی کنترلر میزدم و همزمان با فیدر درام پد اون پارامتر رو تغییر میدادم. همین کار رو با یک پیچ هم انجام دادم. نکته ای که هست اینه که من فقط میتونم دارم پد و میدیکنترلر رو روی یک پلاگین اجرا کنم. یعنی نمیتونم مثلا هم زمان میدی کنترلر رو با مثلا پیانو مچ کنم و دپد درام پد رو با یه چیز دیگه مثلا درام پد نرم افزاری. اما قضیه در مورد فیدر ها و روتاری های درام پد فرق میکنه. اونا رو میتونم مثلا درام پد ، پد ها رو که مثلا با درام پد نرم افزاری مچ هست رو با یه پلاگین دیگه مثل limiter مچ کنم. یعنی پد رو میزنیم درام پد نرم افزاری کار میکنه و روتاری رو میچرخونیم ، پارامتری از limiter.
    همچنین مثلا درام پد که پد هاش رو با درام پد یا هر ساز دیگه مچ کنیم ، میشه مثلا فیدر و یا روتاریش رو با یه پلاگین پیانو مچ کرد. همزمان هم تونستم دوتا پیچ رو با دو پارامتر از پلاگینی مچ کنم و با پیچاندن همزمان دو پیچ ، دو پیچ نرم افزار هم میچرخید. این ها رو من انجام داده بودم قبلا اما شما که فرمودید، من یه بار دیگه تست کردم. نکته فقط اینه که اولا من با اف ال این کار ها رو کردم. شاید با نرم افزار دیگه نشه یا حتی بشه مثلا میدیکنترل کلاویه ای رو با یچیزی مثل پیانو مچ کرد و درام پد رو پد هاش رو با یه وی اس تی دیگه و همزمان با یه دست یه ساز زد و با دست دیگه ساز دیگه. شاید هم نشه. در همین اف ال هم شاید بشه و من بلد نباشم. و دوما باید دید اون daw و یا اون پلاگین چه قدر قدرت مچ شدن دارن. باز هم میگم نمیدونم قدرت اکایی چه قدر هست. اما novation مثلا خیلی زیاده یا m audio فکر کنم خوب باشه. همین اکایی هم شاید خوب باشه. novation نمیدونم درام پد داره یا نه. شاید ترکیبی داشته باشه. اما به هر حال کار ها رو من با همین راه انداختم. سوال دیگه هست در خدمتم.

بارگذاری...