انتخاب بین دوکارت صدا

شروع موضوع توسط alitar ‏9/4/13 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک انتخاب بین دوکارت صدا تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

1. alitar

alitar عضو سایت

شغل :
    موسیقیدان
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان بین دو کارت صدای زیر کدام مورد را پیشنهاد می دهید MOTU Track16 /MOTU UltraLite-mk3 Hybrid

2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    بستگی به شما و کار شما داره.
    مسلما track 16 جدیدتره ولی از اون بهتر هم هست . البته اگر قصد جابجایی و حمل و نقل دارید حتما براکت اتصال کیبلها رو تهیه کنید.
    به غیر از این دو کارتهای دیگری هم هست که در این بودجه کارایی بهتری رو داشته باشند.
    ضمنا به این نکته توجه کنید که قیمت track 16 تقریبا گرنتر از قیمت گلوبال اون هست و از نظر من با این قیمت ارزش نداره.
    من ترجیح میدم در این رینج قیمت از RME baby face , duet یا حداقل audio express استفاده کنم . به هرحال این کارت هم یک روزی تاریخ انقضاش به اتمام میسه و به نظرمن هزینه ای که صرف خرید اون در ایران میکنید با کوالیتی که میگیرید برابری نداره.
    قصد کامپیر این کارتها رو ندارم ولی معمولا درایورهای RME استیبیلیتی بالاتری رو نسبت به موتو داشتند و عمده یوزرهایی که از این کمپانی خرید داشتند نگاه بهتری رو به محصولات RME دارند.

ultralite کارت خوبی بود ولی زمزمه بازنشسته شدن این کارت به گوش میرسه مثل خیلی از کارتهای خوب موتو که دیسکانتینیو شدند و track 16 و همچنین audio express و 4pre جایگزین اون خواهند شد . پس تضمینی برای ساپورت اون نخواهد بود.

پس به این چند نکته دقت داشته باشید.
    اگر از ویژگی های این دو مثل DSP و یا tune چشم پ.شی کنید قطعا اون چند کارت که پیشنهاد دادم بهتر هستند . به عنوان مثال 003 کمی گرونتر ولی با ارزشتر هست.
    ضمنا توجه داشته باشید که duet یا duet2 ویندوز رو ساپورت نخواهند کرد.

3. alitar

alitar عضو سایت

شغل :
    موسیقیدان
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنون استاد/من از امریکا قراره برایم بیاورندو بیبی فیس 200دلار اختلاف قیمت باموتو داره/درضمن چون با لبتاب کار می کنم فکر می کنم داشتن ورودی برق خود کارت صدا مهم باشه/اگه اشتباه می کنم لطفا تصحیح بفرمایید/راستی منظور از گلوبال رومتوجه نشدم/باتشکر

4. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ?
    معمولا کارتهای usb2 باس پاور هستند و نیازی به اداپتور ندارند البته کارتهای hybrid موتو از این قاعده مستثنا هستند . و همراه خودشون معمولا یک اداپتور همراه دارند.

قیمت روز یک دیوایس در هرکشوری به غیر از ( ایران ، سوریه ، کوبا و کره شمالی ) قیمت جهانی یا گلوبال اون قطعه هست. البته این در مورد امریکا و سایتهای امریکایی مثل موزیشن فرند و سوییت واتر و.... صدق نمیکنه.جون مالیات و تکس و ترنسفریت و... به فاکتورتون اضافه میشه. ولی در اینجا همون قطعه مفداری گرونتر فروش میره.
    برای کسی که دسترسی به خارج از اینجا رو داره بی شک سفارش از خارج یا اروپا بهتر هست.
    به عنوان مثال یک هدفون ارزون akg k44 که بیشتر از 22 دلار فروش نمیره اینجا حدود 150 تومن قیمت داره. حتی با دلار نرخ 3500 تومن قاعدتا باید 77000 تومن قیمت داشته باشه.
    کارت های مورد نظر شما هم حدودا 500- 700 تومن با قیمتهای رایج اروپا اختلاف دارند . البته به این نکته هم توجه داشته باشید که باید همراه مسافر وارد کنید در غیر این صورت باید هزینه گمرکی رو بپردازید که گاهی فرق چندانی با قیمت جمهوری نمیکنه.
    موفق باشی.

5. alitar

alitar عضو سایت

شغل :
    موسیقیدان
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درست می فرمایید الان برای موتو الترالایت 43 دلار به مبلغ اصلی اضافه شده/ممنون ازراهنمایی تون

- - - - - - - - - -

استاد مدتی قبل در مورد کارت صدای فوکوس رایت مدل فورته باقیمت499دلار سوال کرده بودم کسی جواب نداد/لطفا درمورد این کارت هم راهنمایی بفرمایید/از بقیه دوستان واستادان هم تقاضا دارم در صورت امکان راهنمایی بفرمایند/ممنون

6. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ببین دوست من
    همه کارتها خوب هستند . و هیچ کارت صدایی بد نیست . حتی فست ترک پرو هم میتونه کار ش رو بخوبی رو انجام بده . ولی وقتی ما یک level بالاتر رو نگاه میکنیم کارتهای با ارزشمندی هستند که اختلاف قیمت چندانی با هم ندارند. و به نظر من کیفیت همه این کارتها با هم برابر هست .
    موتو ،RME و... همه میدونند که چه چیزی بسازند که مشتری رو راضی نگهدارند پس مطمنا در این رینج قیمت کالای معیوب و یا بی کیفیت نمیسازند.
    به عنوان مثال m-audio برای یوزرهای خونگی سری فست ترک رو میسازه و لی برای یوزرهای حرفه ای کنسول های دیجی دیزاین رو تولید یمکنه. پس مطمئنا تکنولوژی ساخت فست ترک رو در ساخت دیوایسهای لوکس خودش استفاده نمیکنه . . و برعکس همین قضیه هم 100% ممکن هست.
    فوکوس رایت و X و Y هم به همین ترتیب عمل میکنند. وقطعا کیفیت محصولات گرون قیمتشون با محصولات دست پایینشون از زمین تا اسمون متفاوت هست ( البته در مورد بهرینگر و Icon ,CME این قضیه صدق نمیکنه چون مشتری این برندها مشخص هست )

forte محصول جدیدی فوکوس رایت هست و چون من تجربه استفادش رو نداشتم و همچنین رویووهای خیلی کمی در مورد این دیوایس هنوز منتشر نشده نمیتونم نظری بدم ولی عمده کسانی که تهیه کرده بودند راضی بودند.
    البته این کارت دو برگ برنده خیلی خوب داره و اون
    1- استفاده از دو پری امپ class A
    2- همچنین کانورتورهای weight و با کیفیتی هست که فقط در محصولاتی مثل uad . lynx . RME یا موتو دیده شده . پس میتونه قابل اطمینان باشه چون چیزی که من دیدم تقریبا مشابه duet بود .

ولی یوزرهایی حرفه ای هم بودند که استفاده از duet رو پیشنهاد داده بودند . من در دیاگرام این محصول نکته ضعیفی ندیدم ولی نمیتونم فعلا اون رو تایید کنم یا رد کنم. چون هنوز مشکلی گزارش نشده و علاوه بر اون به دلیل قیمت نسبتا نزدیک با duet خیلیها apogee رو انتخاب میکنند . و تا جایی که خاطرم هست سه هفته پیش سوئیت واتر این کارت رو با تخفیف حراج کرده بود ...( فکر میکنم بی ارتباط با عدم استقبال نیست )

تنها ضعفی که من میبینم و البته سلیقه ای هست استفاده از کیبلهای اختاپوسی و عدم ارائه براکت یا خشاب برای این محصول هست . چیزی که در track 16 ,duet رفع شده . شخصا علاقه ای به این تیپ کارتها ندارم ولی از لحاظ کیفیت و کارکرد قطعا و مطمئنا ارزش خرید رو خواهد داشت. و چیزی از motu track 16 , rme و ... کم نخواهند داشت همچنین پری امپ های قوی تری رو خواهید داشت .
    پس این کارت هم میتونه انتخاب خوبی باشه .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. alitar

alitar عضو سایت

شغل :
    موسیقیدان
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنونم از توضیحات جامع شما راستش اگه با مک کار می کردم بی هیچ تردیدی اپوجی دوئت روانتخاب می کردم/احتمالا بین موتو اولترالایت وادیو اکسپرس یکی رو میگم برام بیاره/سپاس و تشکر ازشما

بارگذاری...