انتخاب بین دوکارت صدا

شروع موضوع توسط alitar ‏19/2/13 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک انتخاب بین دوکارت صدا تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

1. alitar

alitar عضو سایت

شغل :
    موسیقیدان
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان واستادان گرامی لطفا درموردانتخاب بین Mboxوموتو اکسپرس راهنمایی بفرمایید/ممنون

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3
    بدون شک با تفاوت قیمت زیادی که بینشون هست motu express قابلیت ها و امتیازات مثبت زیادی نسبت به mbox داره مانند firewire ورودی و خروجی های بیشتر امکان DSP و ..... mbox کارت صدای low level شرکت Digidesign هست یعنی جز پایین ترین تولیدات این شرکت اما express یک کارت صدای رک و در رده کارت صدای حرفه ای هست و قابل مقایسه نیستند این دو مدل با هم.

3. alitar

alitar عضو سایت

شغل :
    موسیقیدان
    امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ببخشید ولی قیمت ام باکس 399دلاروموتو395دلاره

- - - - - - - - - -

استاد من چون باپورت usbدرلبتاب کارمی کنم داشتن فایروایربرام مهم نیست/منظورم ازمقایسه بیشتر از نظردقت کانورت/پری امپ وداینامیک رنج بود/ممنون میشم مقایسه بفرمایید

4. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    audio express اصلا DSP نداره.
    ولی با این وجود در بین کارتهای توی این رینج قیمت کارت خوبی هست.
    ولی پیشنهاد من خرید ultralite کار کرده هست که قیمتی نزدیک به audio express داره و همچنین DSP و کیفیت ساخت بالاتری رو داره.
    موفق باشی.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    من تکنولوژی Motu رو به مراتب بیشتر میپسندم
    نه اینکه چون خودم دارم، اگه باز هم بخوام انتخاب کنم Motu انتخاب میکنم

6. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,093 / 3 / -3
    mbox در بازار ایران حدود 1 میلیونو 500 هزار تومان و express حدود 2 میلیون 100 هزار تومان هست.
    همین طور که ایمان عزیز هم گفت من هم به شخصه motu رو بیشتر میپسندم در عمل کرد.

xpress دارای DSP است و البته اگر اشتباه نکنم بدون نیاز به پردازش CPU کامپیوتر بر روی ASIO خود کارت صدا امکان اعمال افکت هایی مثل reverb و eq روی صدای ورودی داره که این همون پردازش داخلی صدا است.

7. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    دوست عزیز
    ultralite دارای سیگنال پروسسور آنبرد هست ولی در مدل اکسپرس این چیپست برداشته شده. موتو در صفحه مربوط به اکسپرس راجع به DSP چیزی رو اعلام نکرده . تنها یک مورد مربوط به phace lock engine انگاشته شده که با کمی مطالعه بیشتر متوجه خواهید شد که اصلا ارتباطی با DSP و افکتهای آنبرد نخواهد داشت.
    لینک : MOTU.com - Audio Express Overview
    علت اختلاف قیمت بین این دو مدل هم DSP + تیونر داخلی ,... هست .
    شما اگر با دقت سایت موتو رو نگاه کنید متوجه این موضوع خواهید شد.

هیچ وقت یک شرکت سازنده دو تا کالا با ویژگیهای یکسان رو تولید نمیکند مگر انکه ورژن قدیمی را بازنشسته کند و پس از discontinued شدن مدل جدید را معرفی کند. که باتوجه به کیفیت بالای ultralite هنوز هم این مدل تولید میشود ولی مدل اکسپرس را با حذف ویژگیهایی معرفی کرده . متاسفنه شرکت موتو هیچ وقت دیاگرام محصولاتش رو نشون نمیده و برای همین نمیتونیم دقیقا بفهمیم که چقدر کیفیتها تغییر کرده ولی با توجه به ریویوهایی موجود هنوز هم سری ultralite جزو flag ship های موتو شناخته میشه.

( دقیقا مثل روشی که فوکوس رایت سال گذشته اعمال کرد و سری اسکارلت رو با طرح های گوناگون تولید کرد و دقیقا داخل بدنه سری سافایر قرار داد مثلا مدل 8i6 که با بدنه saffire 24 عرضه شده . و اتفاقا فروش خوبی هم داشت چون خیلی ازکاربران موبایلی هستند و از لپتاپ استفاده میکنند . )

موفق باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    ببخشید دوستان یه بحثی در باره DSP :

اگه کارت صدایی dsp نداشته باشه تکلیفش چیه ؟ یعنی بدرد نمیخوره ؟ چیزی جایگزینش هست یا نه ؟

9. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    Dsp یک آپشن فوق العاده است که شما رو تقریبا از خرید سخت افزار های پروسس صدا بی نیاز میکنند .
    ولی در مبحث انتخاب کارت صدا فاکتورهای دیگری هم باید لحاظ شود و یوزر باید با توجه به نحوه استفاده از کارت ، اینترفیس خودش رو از بین هزاران محصول موجود انتخاب کند.
    فلسفه وجود این چیپست هم کم کردن بار پردازشی از روی CPU بود که الان با ساخت پردازنده های چند هسته ای تا حدودی نیاز یوزر به DSP رفع شده . البته این در مورد سازنده بزرگی مثل UAD صدق نمیکنه چون تمامی پلاگینهای این شرکت باید توسط DSP های این شرکت ران شوند.
    اگر کارت صدا DSP نداشته باشه خیلی مهم نیست البته شما میتونید پلاگینهایی که اصطلاحا native نامیده میشوند رو پیدا کنید و در پروژه خودتون استفاده کنید. این دلیل نمیشه که ما کارتها رو به خاطر نداشتن DSP به دو نوع خوب و یا بد تقسیم کنیم.
    شما میتونید از کارتهای DSP اینترنال UAD که از نوع PCIX هست استفاده کنید ویا از محصولات TC . ( قبلا در این فروم راجع به این کارت مطالبی نوشته که برای اشنایی کافی هست و من هم تاییدشون میکنم ) .
    دیگه انتخاب این مبحث به سلیقه شما بستگی داره و هر دوی این کارتها با توجه به محدودیتها .... انتخاب میشوند.

البته کارت maudio c400 با قیمت 200 دلار ( دو ورودی مایک و... ) نمیتونه افکتهای یک کارت 600 دلاری مثل saffire 24 DSP رو داشته باشه.
    علتش هم این هست که یوزرهای این کارتها متفاوت هستند.
    کارت UAD Apollo یک کارت حرفه ای و فوق العاده است با قیمتی نزدیک به 3000 دلار شاید بهترین انتخاب یک موزیسین باشه ولی برای یک DJ اصلا مناسب نیست .
    ولی در عوض کارتهای مثل C400 جوابگوی یوزرهای خانگی و اماتور و حتی DJ ها هستند.

تصحیح
    ( در پست قبلی کارت صدای ultralite رو به یکی از دوستان آفر داده بودم و متاسفانه امروز صبح از طریق دوستی متوجه شدم که موتو این کارت رو بدون اعلام قبلی و غیررسمی Discontinue کرده و ظاهرا اکثر فروشگاههای آنلاین و معتبر این کارت رو در انبار ندارند . البته درایور ویندوز 8 این کارت موجود هست ولی دلیل عدم تولید ویا عدم موجود بودن ذکر نشده البته با توجه به وجود درایور برای ویندوز 8 ویا حتی مک لایون من دلیلی برای عدم خرید نمیبینم )

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    100% motu
    فقط هم بخاطر کیفیت خوب پری امپش
    البته من خودم به شخصه مدل ultra light رو بیشتر میپسندم

بارگذاری...