انتخاب استودیو جهت وکال خواننده

شروع موضوع توسط shiraz99 ‏30/4/10 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک انتخاب استودیو جهت وکال خواننده تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. shiraz99

shiraz99 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام ،از دوستان خواهش میکنم به این سوال من پاسخ دقیق بدند،ممنون میشم.میخواستم نظرتون رو در مورد ضبط وکال فینال خواننده جویا بشم که ایا در استودیوهای داخل کشور انجام بشه بهتر هست یا خارج از کشور،مثلا ترکیه یا دبی.از نظر کیفی و هزینه ای چقدر تفاوت دارند:smile (61)::smile (61)::smile (61):

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,809 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.
    در داخل کشور هم استودیوهای خوبی این اواخر تاسیس شده و کارشون هم بسیار خوب هستش. به نظر من در کنار سیستمهای استودیو تجربه فرد صدابردار بسیار مهمه.
    در ترکیه که نمونه کارهای ترکی رو شنیدیم و بسیار هم کاراشون خوب هستش چون دارن با تکنولوژی روز جلو میرن و امکانات بروز تری دارن و چون ممیزی موسیقی در ترکیه مثل ایران نیست پیشرفقت موسیقی شون زیاده و در کنار این پیشرفت طبیعتا نیاز به ارتقا و به روز بودن سیستمهای استودیو هم هستش.
    در وبی هم استودیوهای بسیار خوبی هستش که ساندمن های اون انگلیسی هستن.
    اما اگه قصد دارین در دوبی رکورد کنین فکر میکنم استودیو آقای فرزین فر برای ما بهتر باشه.
    اونم با شناختی که من از ایشون البته دورادور دارم و مکانی بسیار خوب برای ما ایرانی هاست. نموه کارهاشون هم آلبوم شبح هستش و خیلی از کارهای دیگه.
    قیمت دقیق الانش رو نمیدونم اما میدونم که قبلا اینجوری که دوستان میگفتن ساعتی 250 تا 300 درهم بوده.
    معادل : بین 60 تا 80 هزار تومن.

3. shiraz99

shiraz99 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فونت

جناب محبی ممنونم از راهنمایتون،الان در تهران بهترین استودیو از نظر کیفیت و ناظر ضبط کدوم هست،ضمنا نظرتون راجب کار آقایان کلهر و تهی جان چیه،البته اگر شناخت دارید ممنون میشم صریح پاسخ بدید

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏1/5/10
  4. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,809 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    در تهران استودیوهای زیادی هستش. دقیقا نمیدونم .. اما کارهای آقای تویجان خوبه. و اگه منظورتون از آقای کلهر مرحوم محسن کلهر و استودیو پاپ هستش که باید بگم ایشون خیلی وقته فوت شدن.
    اما در خوب بودن استودیو پاپ شکی نیست.

5. shiraz99

shiraz99 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    جناب محبی ،منظورم آقای محمد کلهر هستش که قبلا در صدا و سیما فعالیت داشتند،ضمن اینکه توفیق اجباری باعث شد نظرتون رو راجب استودیو پاپ هم بدونیم:smile (2):

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,809 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بنده با ایشون آشنایی ندارم. اما در کل تمامی صدابرداران ایران برای من عزیز و قابل احترام هستن.
    در مورد استودیو پاپ بنده حقیر نمیتونم نظری بدم جز اینکه محلی هستش که سابقه درخشان و قدیمی داره.. بهترین کارهای ایران در اون استودیو و استودیوهای همدوره اون انجام شده.
    و متخصصین خوب و با تجربه داره. آقایان فرهودی و ناحی اونجا کار میکنن و همین بس که بزرگان موسیقی ما هنوز هم اونجا رکورد میکنن پس سابقه خوبی داره. و براشون آرزوی موفقیت میکنم.

7. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    استودیو برای ضبط در ایران خیلی زیاده
    استودیو پاپ هست
    استودیو صبا هست که خیلی قدیمیه و درحال حاضر برای صداوسیما کار میکنه و موزیک فیلم کار میکنه.( فیلم امام علی - مدار صفر درجه - ووو با فخرالدینی و اقای چشم اذر کار میکنه )
    استودیو مازیار عطاریان هست. ( رضایا و دارودسته بقیه خالتورها ...)
    استودیو بل هست
    استودیو صحرا هست ( حامی - احسان خواجه امیری)
    نزدیک 60 تا استودیو توی تهران هست ( البته منهای استودیوهای خونگی ) شما باید ببینی چقدر بودجه داری و بعد تصمیم بگیری که بری خارج از یاران کارتو انجام بدی یا اینکه توی اینجا کارتو انجام بدی
    در ثانی ارزش اون کار چقدر هست .
    یک اهنگ برای روز ولنتاین از طرف یونسکو به یکی از خواننده های داخلی داده شده که توی همین استودیو مازیار عطاریان کارشو انجام دادند .
    به نظرم تا وقتی که نیازی به استودیوهای خیلی بزرگ ( در حد abbey road) نباشه میشه توی هیمن ایران کار رو انجام داد . مهم اون صدایی ست که باید ضبط بشه و اون اهنگی که باید ضبط بشه . اگر اهنگ قرار باشه بگیره و خیلی تاثیر گذارباشه به استودیو نباید فکر کنی به تنظیم خوب باید فکر کنی . اهنگ میمیرم برات رو نمیدونم کی زده ( چقدر هم بد زد !! ) ولی اینقدر گرفت که این خالتورهای MITV هم ازروی دستش کپی زدند در صورتی که فقط یه حس خوب داشت.
    بازم هرچی نظر خودته.
    به هرحال اگه خیلی خواستی هزینه کنی بیشتر به فکر یکتنظیم و اهنگساز توپ باش تا یک استودیو توپ .

8. shiraz99

shiraz99 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    رامتین عزیز ،من نظرات تو رو در زمینه اهمیت آهنگساز و تنظیم کننده خوب برای نتیجه گیری از یک اثر خوب تایید میکنم ،به نظر من ما هنوز هم از نظر آهنگساز و تنظیم خوب در کشور محروم هستیم به غیر از تعداد معدودی که یا باید رابطه خوب داشته باشی یا پول هنگفتی هزینه کنی تازه اون هم موفقیت رو تضمین نمیکنه،ضمن اینکه نتیجه کار در یک استودیو با امکانات روز و یک ناظر حرفه ای رو نباید دست کم گرفت

9. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    نمیگم بی تاثیر نیست ولی باید ببینی قراره واسه چه کاری بری توی استودیوی خارج از کشور
    اگر محدودیت بودجه نداری و دستت بازه خوب برو و توی ابی رود ضبط کن کارت رو هم بده به یک نفر که سوادش از بقیه بیشتره
    ولی وقتی که محدودیت بودجه در ایران زیاده نظر من این که ادم افتاه خرج لحیم نکنه صدا خیلی مهم هست ولی واجب تر از اون خود اهنگ هست .
    ولی اگه من قرار بود یه هزینه درشتی رو انجام بدهم ترجیح میدادم خرج اهنگ بکنم تا هزینه ای که برای ضبط بپردازم.
    به هرحال تصمیم گیری با خودته.

10. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,095 / 3 / -3
    البته من پيشنهاد ميكنم كه كارتون رو داخل ركورد كنيد اين درسته كه اونجا ممكن از لحاظ تجهيزات كامل تر باشه ولي اگه اين جا ركورد كني كسي صدا بردارته كه با سليقه ايران ها بيشتر آشناست و ميتونه بهتر كمكت كنه.

11. ramin syateely

ramin syateely Banned

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    البطه استودیو امید رو از یاد نبرید یکی از حرفه ای ترین استودیوهای بندرعباس می باشد
    صدابردارش هم یک فردحرفه ای وباتجربه می باشد یادتون باشه تجربه خیلی مهمه!

بارگذاری...