آخرین ارسال‌ها

اموزش کرن با کنتاکت

سلام دوستان عزیز امروز می خوام نحوه ی کرن یا سری کردن رو با کنتاکت براتون بزارم البته به گونه ای که در حال نواختن هم صدا کرن شنیده بشه.
1ابتدا کنتاکت5 رو باز میکنیم و یه صدا هم از منوی فایل انتخاب میکنیم
1.jpg
2 بعد روی علامت ستینگ یا تنظیمات که با فلش مشخص شده کلیک میکنیم تا منوی زیر باز بشه
2.jpg

3 حالا روی شاطر تیون کلیک راست کنید واز منویی که باز میشه external sources وبعد key position رو انتخاب کنید
3.jpg
4حالا کادری رو که با خط قرمز مشاهده شده رو می بینید
4.jpg
5 اکنون روی علامت تعیین شده کلیک کنید تا کادر خالی زیر باز بشه
5.jpg
6 حالا برای نمایان شدن یه محور زرد رنگ باید روی گزینه ی اکتیو کلیک کنیم
6.jpg
7الان باید هر دو طرف محور رو ببریم بالا تا صدای که دو.ست داریم تیون بشه نه صدای که خود کار تیون هست
7.jpg
8 اکنون برای دقت بیشتر شکل محور رو به این ترتیب با کلیک روی table عوض میکنیم
8.jpg
9 حالا وقت مشخص کردن صداییه که می خوایم تیون بشه پس باید یکی از کلاویه هارو پایین نگه داریم تا خط عمودی جای نت رو به ما نشون بده (الان من نت سی رو برای کرن نگه داشتم)
9.jpg
10 و در اخرین مرحله باید هرچقدر که لازم میدونیم نت رو با لا وپایین کنیم اما برای کرن کردن سی همین مقدار کافیه
10.jpg
دیگه باید صدا کرن شده باشه امید وار مورد استفاده واقع بشه

11/4/12
1,603
QOM CITY
ببخشید من این کار رو کردم اما وقتی نت رو فشار میدم اون بالا هیچ کدوم از خط های عموی روشتن نمیشن

28/8/12
1,539
من وقتی میخوام مرحلیه 3 رو انجام بدم اون منو باز نمیشه ...مشکلش چیه؟

M.Minoo

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
22/12/09
1,020
iran
با تشکر از دوست عزیز که وقت گذاشتن و این اموزش رو گذاشتن
یه راه دیگه استفاده مستقیم از میکروتیونر کنتاکت هستش که خیلی راحت شما هم میتونید تک تک نتها رو به هر اندازه که میخواهید تغییر pitch بدید و هم میتونید الگو سازی کنید مثلا یک ساز را در یک اسکل ایرانی مثل چهارگاه یا همایون کوک کنید
برای استفاده از سربرگ اسکریپت وارد شده و از قسمت سمت چپ در زیر منوها گزینه میکرو تیونر را انتخاب کنید حالا شما میتونید تغییرات pitch رو برای 12 نت در محدوده +و-50 سنت (سمی تن)اعمال کنیدو این تغییرات کاملا ریل تایمند
برای اشنایی با کوک دستگاههای ایرانی هم پیشنهاد میکنم این تاپیک رو مطالعه کنید:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

سلام ببخشین که دیر جواب دادم پیچ کردن صدا بستگی به نوع صدا هم داره که ایا تو لایبراری هست یا تو فایلها این روش که نوشته شده مخصوص صداهای فایل هست وروشی که mahmin عزیز لطف کردن مربوط به لایبراری هست که اگه خواستین انشاالله اونم رو چشم براتون میزارم

پاسخ : اموزش کرن با کنتاکت

سلام ببخشید من این سربرگ اسکریپت رو پیدا نمیکنم میشه بیشتر توضیح بدید.مرسی

M.Minoo

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
22/12/09
1,020
iran
پاسخ : اموزش کرن با کنتاکت

سلام ببخشین که دیر جواب دادم پیچ کردن صدا بستگی به نوع صدا هم داره که ایا تو لایبراری هست یا تو فایلها این روش که نوشته شده مخصوص صداهای فایل هست وروشی که mahmin عزیز لطف کردن مربوط به لایبراری هست که اگه خواستین انشاالله اونم رو چشم براتون میزارم
دوست گرامی شما حتی اگر یک فایل صوتی تکی رو در کنتاکت باز کنید میتونید به اون میکرو تیونر رو لینک بدید
در تصویر زیر من فقط یه فایل ساده صوتی رو لینک کردم پس هم لایبرری های nki وهم nkx و nks وهم gig و بقیه فرمتهای قابل قبول برای کنتاکت رو میشه اینکار و کرد
ضمنا در تصویر زیر پاسخ دوست دیگر amir yarmohamad هم داده شده
فقط یک نکته اینکه تغییرات مقدار پیچ در میکروتیونر کنتاکت بصورت پیش فرض +-50 centsهست اگر بخواهید تغییرات بیشتری رو اعمال کنید در اسکریپت میکرو تیونر مقدار عددی 50 رو در جمله declare const $TUNE_RANGE := 50 به 100 تغییر بدید و applay کنید.
kontakt.JPG

30/3/14
9
29
سلام مگه کرون کردن همون تیون کردنه؟منظور از تیون دقیقا چیه؟

30/3/14
9
29
آها گرفتم پس منطور از کوک کردن در حقیقت همون تنظیم فرکانس نت هاست که کرون کردن هم نوعی کوک کردن به حساب میاد حالا یه سوال آیا باید هر آهنگی رو که میخایم بزنیم قبلش سازو کوک کنیم یا فقط آهنگ های خاص؟اونوقت اون آهنگ ها رو از کجا بدونیم که باید چه جوری کوک بشند؟

3/5/14
14
35
سلام
سازهای الکترونیکی همه کوک استاندارد هستند(A=440)
فقط برای آهنگ های شرقی مثلا ایرانی (منظور سنتی یا دستگاهی) نیاز به تغییر کوک (سری و کرن کردن) هست.

M.Minoo

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
22/12/09
1,020
iran
میکرو تیونر داوها فقط وی اس تیهای داخلی اون برنامه رو تیون میکنن
اما اکثر وی اس تیها و سمپلرها خودشون میکروتیونر مجزا دارن

ali salmanpoor

عضو سایت
25/12/10
262
شیراز
من از Halion one استفاده کردم برای یه کار. حالا چطور میتونم بعضی از نتها رو ربع پره کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید دقیق.

2/5/17
7
37
با سلام عکسها اصلا وضوح ندارند و با توجه به نوشته ها هم اصلا نمی شه فهمید چه مسیری رو باید بریم، لطف می کنید مجدد با عکسهایی واضح تر اینو بفرمایید؟

بالا