آخرین ارسال‌ها

اموزش نواختن ریتم درامز. ( تصویری و اختصاصی برای سایت )

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,857
تهران
خوب حالا اشکالی داره شما بگین چطوری باید انجام بدم؟
نه چه اشکالی.مثلا هایپرسونیک(یا purity) رو باز کنید.بعد یه صدای درام وبعد زدن ریتم-
تا ساعاتی دیگه فیلم درست میکنم.
شما اشکالتون کجاست؟

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,857
تهران
آقا یه سوالی هست
برای زدن Fills با درام ، باید با تمپوی بیشتری اونو اجرا کنیم!؟
آخه اینطوری به نظر میاد!باید چیکار کرد؟اگه آموزش بدید ممنون میشم.

و اینکه در هنگام اجرای Fills :
1- باید ریتم درامی که در حال اجرا بود رو چکار کنیم؟قسمتیش رو ادامه بدیم یا کلا متوقفش کنیم؟یا فقط fill رو بهش اضافه کنیم؟
2-ساز های دیگه زدن نت های خودشون رو ادامه میدن؟ نته هاشون رو عوض میکنن؟ یا اصلا سکوت میکنن تا fill تموم شه؟
3-تمپو تغییر میکنه یا نه؟

سلام .تمپو که تغییر نمیکنه!
بقیه ی ساز ها بستگی به نظر خود نتظیم کننده داره! ولی معمولاً اونا هم مثل بیس گیتار یه fill متناسب با fill درام دارن.
شما خودت رو بذار جای یه نوازنده ی درام، آیا میشه هم ریتم رو ادامه داد هم fill زد؟ اگه قصد دارین یه کار ارائه بدین که هرچه طبیعی تر و حرفه ای تر باشه به این نکات توجه کنین.

من دیدم که آره بعضی ها یه سمپل ریتم مثل ریتم های کیبورد کاسیو میذارن، وسطش هم تپ تپ تپ از تام تام ها استفاده میکنن!!!! تازه کلی هم ادعاشون میشه!!!!

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,857
تهران
سلام .تمپو که تغییر نمیکنه!
پس چرا زمان اجرای fill،ریتم درام سریعتر به نظر میاد؟

- - - - - - - - - -

شما خودت رو بذار جای یه نوازنده ی درام، آیا میشه هم ریتم رو ادامه داد هم fill زد؟
نه خوب!
پس چکار بکنیم که حس قطع شدگی و توقف نگیره موزیک؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
آقا یه سوالی هست
برای زدن Fills با درام ، باید با تمپوی بیشتری اونو اجرا کنیم!؟
آخه اینطوری به نظر میاد!باید چیکار کرد؟اگه آموزش بدید ممنون میشم.

و اینکه در هنگام اجرای Fills :
1- باید ریتم درامی که در حال اجرا بود رو چکار کنیم؟قسمتیش رو ادامه بدیم یا کلا متوقفش کنیم؟یا فقط fill رو بهش اضافه کنیم؟
2-ساز های دیگه زدن نت های خودشون رو ادامه میدن؟ نته هاشون رو عوض میکنن؟ یا اصلا سکوت میکنن تا fill تموم شه؟
3-تمپو تغییر میکنه یا نه؟
خیر تمپو ثابته مگه اینکه بخواین پاسازتون دوبل باشه
درم ورد فایل ها اگه بخواین فرضا دو ضربی در 4/4 اجرا کنید دو ضرب اول ریتم اصلی و دو ضرب اخر پاساژ خواهد بود. و اگه بخواین یک میزان بزنید که هر 4 ضربتون میشه پاساژ
در مورد همراهی مابقی سازها با پاسازها هم کاملا بستگی داره به سلیقه و تنظیم که بخواین مابقی سازها هم همراهی بکنند یا نه ؟

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,857
تهران
خیر تمپو ثابته مگه اینکه بخواین پاسازتون دوبل باشه
بیشتر توضیح بدید
درم ورد فایل ها اگه بخواین فرضا دو ضربی در 4/4 اجرا کنید دو ضرب اول ریتم اصلی و دو ضرب اخر پاساژ خواهد بود. و اگه بخواین یک میزان بزنید که هر 4 ضربتون میشه پاساژ
نصف میزانی بهتره یا میزان کامل؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
بیشتر توضیح بدید

نصف میزانی بهتره یا میزان کامل؟
دوبل وقتیه که شما فرضا تمپوی کارتون 60 هستش و شما میخواین اون رو 120 بنوازید.
نثف میزانی یا میزان کامل هم بستگی به خودتون و تنظیمتون داره نمیشه همیشه پیشنهاد نصف میزان یا کامل رو داد
توی درس بعدی توضیح خواهم داد.

nkaq

Gold User
5/9/12
533
33
تهران
سلام من چند وقت پیش برای تنوع یک فایل تصویری از نواختن درام با کیبورد ضبط کردم که فکر میکنم مرتبط با موضوع این تاپیک باشه.توی این ویدیو سعی کردم تا چند تا از ریتم های مرسوم راک رو با همراهیه پیانو اجذا کنم و چند نوع از فیل ها رو هم امتحان کردم.البته خیلی تر و تمیز نیست ولی درهرحال امیدوارم مورد توجهتون باشه.کار با portable grand piano yamaha زده شده و صداها مستقیما از ezdrummer تحت cubase ضبط شدن.
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

- - - - - - - - - -

سلام من چند وقت پیش برای تنوع یک فایل تصویری از نواختن درام با کیبورد ضبط کردم که فکر میکنم مرتبط با موضوع این تاپیک باشه.توی این ویدیو سعی کردم تا چند تا از ریتم های مرسوم راک رو با همراهیه پیانو اجذا کنم و چند نوع از فیل ها رو هم امتحان کردم.البته خیلی تر و تمیز نیست ولی درهرحال امیدوارم مورد توجهتون باشه.کار با portable grand piano yamaha زده شده و صداها مستقیما از ezdrummer تحت cubase ضبط شدن.
https://www.youtube.com/watch?v=w5c2ttVlkZk

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,857
تهران

- - - - - - - - - -

جناب امکانش هست یکجای دیگه قرار بدید؟

artman

هنرمند
15/7/10
183
26
Iran-ilam
اقای محبی من تمرینایی رو که دادید انجام دادم دستام میشه گفت تقریبا داره تفکیک میشه

منتظره جلسه بعدی هستم مرسی ازتون

10/3/13
109
mezzo
امید جان اماده جلسه بعدی هستیم مرسی بابت اموزش های جامعتون

فقط من نتونستم با پاساژ و فیل ها ارتباط برقرار کنم سرعت عمل خیلی بالایی نیاز هست فکر میکنم.

20/5/13
290
33
persian-music
جناب محبی منتظر جلسه بعدی هستیم ...
دوستان ببخشید من نمیدونم فیل یعنی چی ؟

20/5/13
290
33
persian-music
مرسی آخه دوستان نوشته بودن که با فیل و پاساژ مشکل دارن
گفتم شاید فیل یه چیز دیگه ای که من بی خبرم
ممنونم

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
دوستان شرمنده بابت تاخیر
جلسه بعدی به زودی قرار داده خواهد شد
با توجه به اینکه دوستان میفرمایند تمرین ها رو انجام دادند سعی بر این خواهد بود که در این جلسه ریتمها رو کارکنیم و با توجه به اینکه نمیشه به دلیل گستردگی ریتمها همه رو اموزش داد. چنانچه دوستان ریتم خاصی رو مد نظر دارند بفرمایند تا روی اونها مانور بدیم.

سلام آقای محبی عزیز
ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار ما میذارید....
اگه ممکنه و وقت دارید و جسارت نباشه خدمت دوستان عزیز از ریتمهای سبک ترنس شروع کنید
سپاس جناب محبی عزیز

20/5/13
290
33
persian-music
استاد محبی واقعا ممنونم بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار بچه ها گذاشتین
من فکر کنم از ریتم های ساده سبک پاپ شروع شه بهتره
به هر حال شروع هر ریتمی واسه من و بچه ها مطمئنا جذاب خواهد بود .
بازم با کمال تشکر...
اگه امکانش بود چند پاساژ متناسب با ریتم هم آموزش بدین ...

28/8/12
1,539
سلام.منتظر اموزش های بعدی هستیم
اگه میشه پرکاشن هم اموزش بدین
چون بیشتر اهنگ های شاد پرکاشن دارن

20/5/13
290
33
persian-music
دوستانی که در حال یادگیری درامز هستن یه کتاب گرفتم
آموزش درامز
اسکات شرودل ( انتشارات رهام)