افکت های صدا و نحوه استفاده اونها

• شروع کننده موضوع black
  • تاریخ شروع
26/8/09
4
0
0
می خواستم ببینم تو این دو تا کار خواننده از چه افکتهایی استفاده کرده و بعد آیا تو استدیو رکورد کرده؟یه مقدار هم درباره ی نحوه افکت دهیش توضیح بدید

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

Farhad Mahdavi

هنرمند
در کار اول :
بله ظاهرا در استودیو ضبط شده اما ظاهرا استودیو خانگی بوده نه حرفه ای .
در مورد افکت دهی مقداری از Stereo Imager استفاده کرده . همچنین یک دیلی خیلی ریز و یکمی ریورب . در مورد اکولیزر هم نمیشد حدس زد .
اشکالاتشم از نظر من اینه :
1. ریوربش به دل نمیشینه .
2. در هنگام رکورد زاویه قرار گرفتن میکروفن اشتباه بوده .
3. درست اکولیزر نشده .
4. اشتباه کامپرسش کرده شایدم اصلا نکرده . در هر صورت به یه کامپرس درست حسابی نیاز داره

اما در مورد کار دومی :
خیر . در استودیو ضبط نشده و رکورد خیلی آماتور بوده و ظاهرا با یه میکروفن زیر 5 هزار تومنی ضبط شده .
با این نوع رکورد نمیشد فهمید که چه افکتی و چگونه اعمال کرده . اما ظاهرا اومده نویزشو بگیره که زده بدتر کرده کیفیت رو . همچنین نویزشم به صورت کامل از بین نرفته و فرکانسهای اصلی زیادی از صدا با این پروسس از بین رفته و یا دچار آسیب شده .

پیروز باشید

behrooz-soltan

هنرمند
10/9/09
152
25
0
اصفهان
سلام به همه
آقا من یکسری اطلاعات در مورد فرکانس‌های اکولایزر می‌خواستم البته به صورت کامل باشه اگه امکانش هست .
Mix & Mastering

Farhad Mahdavi

هنرمند
سلام .
چه نوع اطلاعاتی میخوای ؟ درست متوجه نشدم .
میکس و مسترینگ خودشون هرکودوم بحث جداست که یک کتاب میشد دربارش نوشت کجاشو میشد گفت ؟
اگه میشه یکم واضحتر بگید ممنونم :smile (53):

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com

h@d!_metal

Banned
24/8/09
188
13
0
Sirjan City
سلام
میشه یه تنظیم خوب واسه نرم افزار هارمونی انجین بهم بدین؟؟
مثله صدای فریدون در ترانه ی خوشگل عاشق مثلا
امکانش هست دوستایه گلم؟؟
ممنون

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
میشه یه تنظیم خوب واسه نرم افزار هارمونی انجین بهم بدین؟؟
تنظيم خاصي نداره شما گام آهنگ رو ميديد و هر فواصلي رو تمايل دارين بهش ميدين معمولا بيشتر از فاصله سوم استفاده ميكنن.
مثله صدای فریدون در ترانه ی خوشگل عاشق مثلا
اين وكال فريدون با اتو تيون انجام شده نه با هارموني انجين. البته من به شخصه براي صداي سوم ترجيح ميدم كه به خواننده فشار بيارم كه خودش بتونه اون بخونه نه اينكه از هارموني انجين استفاده كنم. اما گاهي بعضي از خواننده ها كه مشكل دارن ناگزير ميشم از هارموني انجين استفاده كنم.

11/7/09
57
0
0
ساري
سلام به همگي
اگه ميشه در مورد نحوه جايگيري صدا در باند رو توضيح بدين و چطور ميشه كه بعضي از آهنگسازان ترنس
ياهل و تيستو با اون كه صداهاي زيادي تو آهنگشون استفاده ميكنند متلا ملودي و زير صدا و ... رو يكجا روي هم ميارن صداها با هم تداخل ايجاد نميكنه.مممنون

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
589
374
63
شیراز
سلام به همگي
اگه ميشه در مورد نحوه جايگيري صدا در باند رو توضيح بدين و چطور ميشه كه بعضي از آهنگسازان ترنس
ياهل و تيستو با اون كه صداهاي زيادي تو آهنگشون استفاده ميكنند متلا ملودي و زير صدا و ... رو يكجا روي هم ميارن صداها با هم تداخل ايجاد نميكنه.مممنون
سلام.
در درجه اول این مسئله بر میگرده به میکس خوب.هنگام میکس باید دقت زیادی به خرج داد.شما باید فرکانسهای اضافی رو توسط اکولایزرها حذف کنید حتی اگه احساس کنید که حذف فرکانس به ظاهر تاثیری نداشته باشد(چون معمولا تاثیر مثبت یا منفی انجام یا عدم انجام این کار در فعال شدن لایه های صدا خودشو نشون میده) البته باید خیلی دقت کنید که به صدای اصلی لطمه ای وارد نشود.حذف فرکانسها (که شامل فرکانسهای Hi,Mid,Low هستند) روی درام کیتها-بیسها و هر صوت دیگری بر حسب نیاز انجام میگیرد.
همچنین کامپرس کردن اصوات توسط کامپرسورها هم میتونه در این زمینه خیلی موثر باشه.
در نهایت مسترینگ خوب در شفافیت کار نهایی نیز موثر است.

behrooz-soltan

هنرمند
10/9/09
152
25
0
اصفهان
سلام
من یه پلاگین میخوام برای تبدیل صدای مونو به استریو
اگه نحوه ی کار باشو یکم توضیح بدید ممنون میشم

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
من یه پلاگین میخوام برای تبدیل صدای مونو به استریو
اگه نحوه ی کار باشو یکم توضیح بدید ممنون میشم
اينكار اصولا غلطه به دليل اينكه استريو از دو خط مونو تشكيل ميشه .
اگه شما بخواين مونو رو استرويو كنيد استريو واقعي به شما نميده.
اما ميتونيد در sound forge اينكارو بكنيد ترك رو وارد كنيد و اونو به استريو save كنيد.

behrooz-soltan

هنرمند
10/9/09
152
25
0
اصفهان
اگه بخوام بک وکال های خواننده رو به صورت استریو پخش کنم زیر صدای اصلی کاره اشتباهیه؟
و تو کاره خودم که گوش کردین یه جاهلی هست که صدا به صورت تکه ای تکرار میشه پلاگینی برای این کار هست؟

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,285
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
اگه بخوام بک وکال های خواننده رو به صورت استریو پخش کنم زیر صدای اصلی کاره اشتباهیه؟
دقت داشته باشين كه وكال هميشه بايد مونو ركورد بشه.
و تو کاره خودم که گوش کردین یه جاهلی هست که صدا به صورت تکه ای تکرار میشه پلاگینی برای این کار هست؟
اينكارو هم ميشه با ديلي انجام داد. البته بايد اتوميشن بشه كه فقط جاهاي مورد نظرتون ديلي بگيره و تكرار بشه. يا گاها ديده ميشه كه اون تيكه ها رو خود وكاليست به عنوان تاكيد ميخونه.

DJ iBSb

هنرمند
3/12/09
963
294
63
مازندران
iyazdani.ir
ممکنه؟؟

دقت داشته باشين كه وكال هميشه بايد مونو ركورد بشه.:smile (24):

سلام به دوست عزیز،
میشه به این نکته ای که فرمودید برای این بنده حقیر کمی باز تر کنید! واقعا ممنون

IF YOU ARE A BIG,MUST LIVE A BIG

hmd_kro

هنرمند
عضو سایت
15/11/09
392
69
28
Rasht
soundcloud.com
یعنی باید تو تنظیمات کارت صدا رفت و اونجا به مونو تبدیل کنیم قبل از رکورد؟ یا بعداز رکورد هم میشه این کارو کرد؟

Hamidreza Mehrfar

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
در مورد سوال اولتون:
می تونید صدای وکال خواننده رو تو 2 کانال جدا وارد کنید
کانال اول رو به سمت چپ پن کنید و کانال دوم رو به راست پن کنید
بعد از این مراحل وکال اول یا دوم (بسته به سلیقه) به مقدار چند میلی ثانیه جلو بکشید
اصطلاحا به این کار میگن واید کردن صدا

در مورد سوال دومتون اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم میتونید با کات کردن صدا در نقاطی که مدرد نظرتون هست این کار رو انجام بدید
خود اف ال یک پلاگین به نام Slicex داره که کار رو راحت میکنه

DJ iBSb

هنرمند
3/12/09
963
294
63
مازندران
iyazdani.ir
ممنون از دوستان،یه سوالی داشتم:
اینه که از افکت DUO که صدا رو شدیدا در دو باند قرار میده،در سبک پاپ می شه استفاده کرد و دست ما باز است یا فقط مخصوص سبک رپه؟

4/12/09
95
20
0
اصفهان
wave s1 ya wave shfler خوب هست.کار باهاشون هم خیلی ساده هست.با پارامتر وایدینگ میتونید این کار رو انجام بدید.مقادیر بیشتر از یک صدا رو واید میکنه