آخرین ارسال‌ها

افکت برای صدای خواننده

• شروع کننده موضوع alame
  • تاریخ شروع
سلام این پلاگينهایي ویوز و nomad factory از کجا میشه گیر آورد و بعد این نرم افزار میلودین اگه اشتباه نکنم اگه میشه بذارین یه جای راحت واسه دانلود ممنونم میشم.:smile (2):

25/2/10
29
یزد
سلام شاید تکراری باشه ولی این افکت بریده بریده کردن صدا مثلا آهنگ "نباشی" از آلبوم رگ خواب محسن یگانه چه جوری می تونم ایجاد کنم .به صورت دستی می شه ولی اون چیزی که می خوام نمی شه لطفا دوستان یه توضیحی بدین.

10/2/11
10
tehran
سلام به همه
یه حالتی هست که جدیدا خیلی برای خواننده ها استفاده میشه که صدا رو تو فاصله زمانه منظم قطع و وصل میکه

28/5/10
627
مشهد
سلام به همه
یه حالتی هست که جدیدا خیلی برای خواننده ها استفاده میشه که صدا رو تو فاصله زمانه منظم قطع و وصل میکه
اگه دستی انجام بدید خیلی بهتره.
اگه اف ال کار میکنید میتونید با Gross Beat این کار رو به راحتی انجام بدید.
اما میگم دستی خیلی راحت تر و دقیق تره

با سلام
یک سوال داشتم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید ،
من مدتی برای افکت گذاری روی آهنگ و ضبط صدا از نرم افزار GoldWave استفاده میکردم همچنین حدوداً سه سال هست که از GoldWave فاصله گرفته و از نرم افزار Reaper استفاده میکنم.
اما با این حال هنوز نتونستم برای صدایی که با میکروفون ضبط میکنم افکت قشنگ و مناسبی پیدا کنم
افکتهایی که در این نرم افزار ها دیدم به درد نخورده
این معلومه که در ضبط و مستر کردن و تجربه کاری به پای شما نمیرسم
هیچ وقت نتونستم افکتی برای صدای خواننده بزارم مثل آهنگهایی از جمله آهای خوشگل عاشق ، بیا بریم ، خونه به خونه با صدای فریدون آسرایی یا آهنگ وداء(اگه از من تو بپرسی رنگ عاشقی چه رنگه....) از اندی پیدا کنم
با این نرم ازار ها فقط تونستم به صدا اکو معمولی بدم یا اینکه نهایتاً اکولایزرهای اون صدای اکو رو تغییر بدم همچنین با مابقی افکتهای موجود نتونستم صدای خوبی بگیرم

یک مورد دیگه هم هست،
حتما تا به حال در صدای خواننده ها همون زیر صدا یا دو صدا کردن دو نت بالاتر رو شنیدید که روی قشنگی صدا تاثیر زیادی میزاره
تا به حال فکر میکردم خود خواننده صدای خودش رو اینجور میکنه ولی در پست هشتم در همین مبحث فهمیدم که با نرم افزاری این تغییرات صورت میگیره
ممکنه نرم افزاری رو به من معرفی کنید که با اون بتونم این کار رو انجام بدم و برای افکت گذاری روی صدای خواننده بهتر عمل کنه
خود شما برای مسترینگ و افکت گذاری روی صدای خواننده از چه نرم افزاری استفاده میکنید.
پیشاپیش از شما تشکر میکنم

2/10/10
66
ساری
دوستان مدتی هست سوالی در ذهنم مطرح هست
من طرز کار و استفاده درست از پلاگین های reverb deley eq را بلدم اما compress کردن یک صدا برام همچنان مبهم هست این افکت دقیقا چه کاری رو انجام میده؟

کسی نیست به سوال من جواب بده
فکر نمیکنم پاسخ به سوال من برای شما کار خیلی سختی باشه !!!

M.Minoo

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
22/12/09
1,020
iran
با سلام
یک سوال داشتم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید ،
من مدتی برای افکت گذاری روی آهنگ و ضبط صدا از نرم افزار GoldWave استفاده میکردم همچنین حدوداً سه سال هست که از GoldWave فاصله گرفته و از نرم افزار Reaper استفاده میکنم.
اما با این حال هنوز نتونستم برای صدایی که با میکروفون ضبط میکنم افکت قشنگ و مناسبی پیدا کنم
افکتهایی که در این نرم افزار ها دیدم به درد نخورده
این معلومه که در ضبط و مستر کردن و تجربه کاری به پای شما نمیرسم
هیچ وقت نتونستم افکتی برای صدای خواننده بزارم مثل آهنگهایی از جمله آهای خوشگل عاشق ، بیا بریم ، خونه به خونه با صدای فریدون آسرایی یا آهنگ وداء(اگه از من تو بپرسی رنگ عاشقی چه رنگه....) از اندی پیدا کنم
با این نرم ازار ها فقط تونستم به صدا اکو معمولی بدم یا اینکه نهایتاً اکولایزرهای اون صدای اکو رو تغییر بدم همچنین با مابقی افکتهای موجود نتونستم صدای خوبی بگیرم

یک مورد دیگه هم هست،
حتما تا به حال در صدای خواننده ها همون زیر صدا یا دو صدا کردن دو نت بالاتر رو شنیدید که روی قشنگی صدا تاثیر زیادی میزاره
تا به حال فکر میکردم خود خواننده صدای خودش رو اینجور میکنه ولی در پست هشتم در همین مبحث فهمیدم که با نرم افزاری این تغییرات صورت میگیره
ممکنه نرم افزاری رو به من معرفی کنید که با اون بتونم این کار رو انجام بدم و برای افکت گذاری روی صدای خواننده بهتر عمل کنه
خود شما برای مسترینگ و افکت گذاری روی صدای خواننده از چه نرم افزاری استفاده میکنید.
پیشاپیش از شما تشکر میکنم
دوست گرامی کار روی وکال مراحل خاصی داره که بسته به شرایط فرق میکنه
در ابتدا شما باید جنس صدای خوبی داشته باشید(وگرنه مقایسه کردن اون صدا با صدای خوانندگان حرفه ای اصلا درست نیست).
حالا با توجه به جنس و محدوده صدا از یک میکروفن خوب برای رکورد استفاده کنید
در هنگام رکورد از یک کامپرسور سخت افزاری یا نرم افزاری مناسب با تنظیمات سافت استفاده کنید
بعد از رکورد مراحل پالایش صدا و نویز گیتینگ رو انجام بدین
حالا شما یک صدای صاف و عاری از نویز دارید(البته بشرط مراعات مراحل رکورد مانند میکروفن -محیط و....).
از این به بعد شما باید به وکال به چشم یک ساز نگاه کنید یعنی اونو کناری بذارید و مراحل میکس اهنگ رو انجام بدین و سپس وکال رو با اهنگ میکس بصورت اینسترومنتال انجام بدیدکه برای اون مراحل اکولایز- کامپرس مجدد- دی ایسرنگ-و....ودرپایان دیلی و ریورب مناسب با سبک ).
گاهی شما صدای وکال رو بتنهایی گوش میکنید راضی نیستید اما در مجموعه میکس ممکنه که تنظیمات کاملا با بقیه اجزامچ شده باشه و گوش کردن به کل مجموعه (اهنگ+وکال)رضایت بخش باشه. پس اینم خودش یه نکته هست.
در مورد اجرای فواصل وکال میتونید از هارمونی انجین- ملوداین- پیچر fl(البته هارمونایزرش) و.... استفاده کنید که من در مورد چند تاشون تاپیک اموزش زدم جستجو کنید.
در مورد نرم افزارها همه اونا از یک سری قوانین پیروی میکنن و اصول کار با همه یکیه فقط باید ببینید با کدوم راحتترید fl-کیوبیس- سونار- ادوب-و....یا هر نرم افزار ویرایش و یا سکوئنسر دیگه.

کاملا فرمایش شما درسته
من مبتدی ، اصلا نباید از صدایی که ضبط میکنم با تجهیزات غیر حرفه ای انتظاری مثل صدای خواننده های حرفه ای داشته باشم
من اون آهنگها و خواننده ها رو مثال زندم تا منظورم از افکت مد نظر رو بدونید
راستش من در خونه با یک میکروفون صدای خودم رو ضبط میکنم اما به تنهایی خیلی خرابه با این نرم افزارهایی هم که معرفی کردم هم نتیجه درستی نگرفتم،
اصلا دیگه نا امیدم میکنه از خوندن و تلاش بیشتر برای بهبودی صدا
در خیلی از آهنگهایی که گوش میدم میبینم که با دو صدا کردن دو نت بالاتر صدای خواننده قشنگتر میشه
شاید با انجام این کار یه کم امیدوارتر بشم به خوندن
با این نرم افزار هایی که معرفی کردید میشه این کار رو انجام داد مثل ادوب

دوست عزيز قبل از هر چيز به شما رفتن به كلاس هاي صدا سازي رو ژيشنهاد ميكنم به افكت دل نبنديد - واگرنه از اون خواننده هاي ميشيد كه همه پشت سرشون بد ميگن و ميگن صداش فقط افكته.

چشم، حتماً
ممنونم از پیشنهادتون
حالا اگر از نظر شما مشکلی نیست نرم افزاری معرفی کنید که قابلیت زیر صدایی که در پاسخ های قبلی عرض کردم و در هشتمین پاسخ این مبحث به اون اشاره شده بود رو داشته باشه ممنون
اگر هم امکان نداره باز هم ممنونم از شما
و ببخشید از اینکه با حرفهای تکراری سرتون رو به درد آوردم.

خیلی ممنون
اتفاقاً چون دوستمون در پاسخ قبلی adobe adution رو معرفی کردند من اون رو تهیه کردم ولی هرچی در منو افکت اون میگردم اون چیزی که مد نظر من هست پیدا نمیشه تنها Time and Pitch بون که فکر نمیکنم با اون بشه زیر صدای مناسبی انداخت
به هر حال از شما و دیگر دوستان کمال تشکر رو دارم.

Hamidreza Mehrfar

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
harmony engine
melodyne

جناب
برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
تو چند پست قبل گفته بودند
adobe audition یک برنامه ی هاست هست و به تنهایی ارتباطی با اجرای فواصل نداره
هارمونی انجین روی اکثر هاست ها قابل اجراست

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
26/10/11
1
tehran
سلام... با RXX مجموعه ی ویوز ولوم وکالو بیار بالا... با Xhum فرکانسهای زیر 50 هرتزشو ببند. با Q10 اکولایزش کن با Rcomp کمپرسش کن با Reverence کیوبیس بهش ریورب بده میتونی برای کمپرس فرکانسهای بالای وکالت از مولتی باندری مثل ایزوتوپ استفاده کنی یا از DeEsser استفاده کنی در نهایت هم یک لیمیتر مثل L2 آخرش بذار که وکالت دیستورد نشه برای گذاشتن فاصله ی هارمونیک از harmony engine استفاده کن البته قبل از همه ی این افکتها... برای گرمتر کردن وکال از tube آنتارس و برای تیون وکالت هم از ملوداین استفاده کن . گذاشتن auto tune هم رو ترک وکالت خالی از لطف نیست البته retune speed باید عددش زیاد باشه که زیاد تابلو نشه...

درسته
مشکل من این بود که نمیدونستم هارمونی انجین چیه
الان فهمیدم و دانلودش کردم گرچه وقتی ازش استفاده میکنم صدایی که میده بیرون با اون صدایی که تو ذهن من بود خیلی فرق داره و اصلا طبیعی نیست اینطور که معلومه باید از افکتهای دیگه هم جنب اون استفاده بشه
دوست عزیزمون mzmusicz توضیحات کاملی دادند ولی من تنها در منوهای ادوب DeEsser و tube همچنین harmony engine که دانلودش کرده بودم رو پیدا کردم
البته چیز خیلی عجیبی نیست من مثل شما حرفه ای نیستم و خیلی از اصطلاحاتی که شما میفرمایید رو نمیدونم چی هستند نمونه اون همین هارمونی انجین که الان فهمیدم.

shayani

عضو سایت
3/1/11
19
mashad
چیکار کنم صدام به آهنگی که ساختم نمیخوره؟البته به نظرم از افکته

22/9/19
2
سلام دوستان ایا کسی دستگاه پردازنده صدا tc helicon تاچ سری اول یا 2 داره برا فروش

بالا