افسانه ايي به نام sm-57

شروع موضوع توسط Omid-Mohebbi ‏10/8/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک افسانه ايي به نام sm-57 تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar

سلام

ميكروفون sm-57 رو توي سايت shure و روي پك اون به اسم ميكروفون افسانه ايي نام نهادن.
    اين ميكروفون كه مخصوص درامز و snare و امپهاي گيتار و جلوي كابينتهاي organ ساخته شده . و سيستم اون ديناميك هستش. كه البته تو ديناميك ها هم بسيار خوشنام جا افتاده.
    توي سايت shure شما ميتونين با دانلود كردن يه فايل pdf كه اسمش تور ميكروفون هاي شور هستش ببينيد كه گروه هاي معروف موسيقي براي اجرا ها و ضبط هاي استوديويي شون از كدوم ميك هاي shure استفاده ميكنن.
    اكثر اونها براي درامز و يا امپ گيتار و پركاشن ها از اون استفاده ميكنن.
    البته تو بازار ايران كمي نايابه و اگه هم گير بياد بين 170 تا 180 قيمت داره.
    منم دنبالش بودم اما چون گيرم نيومد از دوبي خريدم به قيمت 99000 تومن.!!!
    چون براي پركاشن ميخواستم بايد سه تا ميگرفتم.
    يكي از مزيت هاي اين ميكروفون زاويه دريافت اون هستش كه كاملا مستقيم صدا رو دريافت ميكنه و براي snare بسيار مناسبه و كنار هم بودن چند تا از اون حداقل تداخل صداها رو داره.
    ساير مشخصات اون رو هم براتون ميذارم.:

he legendary Shure SM57 microphone is exceptional for musical instrument pickup and vocals. With its bright, clean sound and contoured frequency response, the SM57 is ideal for live sound reinforcement and recording. It has an extremely effective cardioid pickup pattern which isolates the main sound source while minimizing background noise. In the studio, it is excellent for recording drums, guitar, and woodwinds.​

Contoured frequency response for clean, instrumental reproduction and rich vocal pickup
    Professional-quality reproduction for drum, percussion, and instrument amplifier miking
    Uniform cardioid pickup pattern isolates the main sound source while reducing background noise
    Pneumatic shock-mount system cuts down handling noise
    Extremely durable under the heaviest use
    Frequency response: 40 to 15,000 Hz
    Replacement cartridge:​

Type
    Dynamic​

Frequency Response
    40 to 15,000 Hz
    view larger Polar Pattern Unidirectional (cardioid), rotationally symmetrical about microphone axis, uniform with frequency. Sensitivity (at 1,000 Hz) Open Circuit Voltage: -56.0 dBV/Pa* (1.6 mV) *(1 Pa = 94 dB SPL) Impedance Rated impedance is 150 ohms (310 ohms actual) for connection to microphone inputs rated low impedance. Polarity Positive pressure on diaphragm produces positive voltage on pin 2 with respect to pin 3. Connector Three-pin professional audio connector (male XLR type). Case Dark gray, enamel-painted, die-cast steel with a polycarbonate grille and a stainless steel screen. Dimensions See User Guide. Net Weight (without cable) 284 grams (10 oz)​

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏9/4/16
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Farinaz

Farinaz Banned

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میشه یک نمونه از صدای ضبت شده با این میکروفون رو بگذارین؟:smile (53):

3. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اینم یه نمونه از صدای ضبط شده بوسیله این میکروفون که از ساز conga یا همون تومبا رکورد شده نوازندگی هم کار برادرم سعید هستش. که با conga lp سری جیوانی 4 لنگه انجام شده. كه بدون هيچ پروسسي و كاملا خشك براتون قرار دادم.
    {username}-{filename}

اینم قطعه لاتین

آخرین ویرایش: ‏26/10/09
  4. BraveKnight

BraveKnight عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    شما اینو چه طور از دبی تهیه کردید؟ مستقیماً رفتید خرید کردید یا به صورت اینترنتی؟ بعد هزینه ارسالش چقدر میشه؟
    ممنون

5. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    امید جان مکزیکیشو گرفتی یا چینی چون منم از کانادا دو تا برام آوردن که اصل مکزیکه اما تو خاور میانه فقط چینیش موجود بود

6. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    دوست عزیز لطفا بگین دقیق چه اطلاعاتی رو میکروفنتون نوشته شده. ساخت در مکزیک انجام شده یا...؟
    شما این رو هم میدونید که آیا همه میکروفن های Shure تو مکزیک ساخته میشن یا فقط همین مدلش یا مدل دیگه ای تو مکزیک تولید میشه؟
    ممنون میشم
    امید جان شما هم اگه اطلاع دارین که sm57 تو کجا تولید میشه لطفا بفرمایید مچکرم

+ من متوجه شدم که این میکروفن هم با مشخصات تولید از امریکا بفروش رسیده و هم تولید مکزیک و هم چین. حالا کدوم fake هست یا نیست... :smile (75):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏25/11/09
  7. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    الان چنتا عکس از مدل امریکایی این میکروفن کنار مدل چینی اون رو پیدا کردم (البته کسی که این عکسها رو گذاشته مدل چینی رو fake معرفی کرده)

دو میکروفن کنار هم (بالایی original و پایینی مدل چینی یا fake)

افسانه ايي به نام sm-57-DSC03850.jpg
    Original:
    افسانه ايي به نام sm-57-DSC03851.jpg

FAKE:
    افسانه ايي به نام sm-57-DSC03852.jpg

افسانه ايي به نام sm-57-DSC03856.jpg

از کجا متوجه شدید؟ از بازار دبی و کشورهای دیگه خاورمیانه مطلعید؟

8. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    jayr عزیز منم تفاوت ظاهریه بین این دو تولیدو نمیدونم ولی کیف چرمی من مطابق با نمونه ی بالای این عکس و همچنین روی جعبه و کاتالوگ داخلیش تولیدو تا حدی برجسته نوشته مکزیک بعلاوه ی اینکه کسی که برای من این میکو خریده به نقل قول از فروشنده ی نمایندگی کانادا گفت روی کیت داخل میکروفون که به راحتی قابل دسترس نیست باز هم made in mexico نوشته شده که قاعدتا من خودم ندیدم اینو داخل کیفش هم بر چسبی نیست و دیگه اینکه من دوستان زیادی تو کشورهای حاشیه خلیج فارس دارم و اصولا خریدام رو هم از طریق همین دوستان انجام میدم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏25/11/09
  9. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.
    من ميكروفونم رو از نمايندگي رسمي اون در دوبي خريدم. ( برادرم كه رفته بود دوبي خريد و آورد )
    ميكروفون من مكزيكي هستش و روي بسته اون هم حك شده مكزيك. تا جائيكه من ميدونم اصل اون آمريكايي ( اگه اشتباه نكرده باشم. )
    البته به نظر من خيلي چيني يا مكزيكي تفاوتي با هم ندارن. چون اين شركت ها براي اينكه در خاور ميانه و شرق آسيا بتونن محصولات خودشون رو به هزينه كمتر توليد و با فاصله و نهايتا هزينه باربري كمتري به بازارهاي آسيا و خاور ميانه بفرستن در چين هم نمايندگي توليد ميسازن كه با توجه با ارزان بودن دستمزدها و نبودن ماليات و البته نزديكي به بازار اين قسمت از جهان براشون مناسبتر و سود آور تر خواهد بود.
    و با توجه به اسم و رسم معتبر اين شركت مواد اوليه اون به چين ارسال و اونجا تحت لايسنس شركت توليد ميشه.
    در مورد بسته بندي هم بايد بگم هر از چند گاهي بسته بندي ها تغيير ميكنه.
    دوست من پارسال از دوبي ميكروفون گرفته بود كه با بسته بندي من فرق ميكنه.

10. BM Audio

BM Audio عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام بر دوستان . این sm57 عزیز رو تو تهران کجا میشه پیدا کرد ؟ قیمتش رو در حال حاضر کسی میدونه ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
    با تشکر

11. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    اگه قصد خرید مدل مکزیکی اصل رو دارین از طریق پیغام با من در تماس باشید.

12. reza maani

reza maani عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من هم همین اعتقاد و دارم .. کمپانی شور نی یاد محصولاتشو خراب کنه .... چینیش زیاد فرقی نمیکنه ..

13. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با بخش اول فرمايشاتتون موافقم.
    البته اگه چين تحت استانداردهاي شركت مادر توليد كنه با اصلي فرقي نخواهد كرد.
    اما مسئله اينجاست كه مدلهاي چيني تقلبي اين ميكروفون رو گاها با نصف قيمت واقعي و يا با قيمت واقعي به جاي اصلي به مردم ميفروشند كه اين مورد علاوه بر قيمت رو كيفيت ميكروفون هم موثره و ميكروفون تقلبي رو نميشه با اصلي اون مقايسه كرد.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. معایب میکروفن شورsm57