افتتاح خانه فلوت ایران

pooyamhmd

عضو سایت
11/7/11
18
3
3
تهران
خانه فلوت ایران با رویکردی فرهنگی، هنری و متمرکز بر فعالیت های موسیقایی ساز فلوت در دیماه ۱۳۹۷ شکل گرفت.
اهداف خانه فلوت ایران :
  • معرفی زمینه های مختلف فعالیت ساز فلوت
  • معرفی استانداردهای جهانی در بحث اجرا و آموزش تخصصی فلوت
  • شناساندن هرچه بیشتر جریانهای موسیقایی و مراکز تخصصی فلوت (داخلی و بین المللی)
  • کمک به بالا بردن آگاهی، شوق و انگیزه جوانانی که در این مسیر پا نهاده اند
  • ایجاد پایگاه اطلاع رسانی اخبار فلوت ، اعم از کنسرت ها، مستر کلاس ها، مسابقات، کنفرانس ها، مصاحبه ها، قطعات، مقالات، کتاب ها و… (داخلی و بین المللی)
  • گردهمایی و ارتباط بیشتر افراد متخصص و اساتید با هنرجویان و علاقه مندان به ساز فلوت با سلایق مختلف و حوزه های متفاوت فعالیت شان .

امید است با ایجاد چنین فضایی، بستر مناسبی در تعامل بین هنرمندان، هنر آموزان، هنرجویان‌ و علاقه مندان موسیقی به ویژه ساز فلوت شکل گرفته و کمکی به پیشبرد جریان های موسیقی در کشور عزیزمان کرده و هر روز شاهد بالاتر رفتن سطح کیفی هنر، در بخش های آموزش، اجرا، بیان و تفسیر آن باشیم.
 
آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
  • تشکر
واکنش‌ها: sparrow

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,368
10,579
113
54
.
قبل از هر چیز از شما پویای عزیز بخاطر معرفی و اطلاع رسانی در مورد این محفل تشکر میکنم. آگاهی از چند و چون این نوع موسسات در این سایت جاش خالی بود.

این محفل اولین گروه فلوت در ایران نیست. خانه فلوت تهران، کُر فلوت تهران، انجمن فلوت، . . . و بسیاری محافل فلوت که سالها پیش ثبت و شروع به فعالیت کردند و خیلی از اونها هم بعدها منحل شدند. چیزی که تقریبا در همه ی اونها مشهود هست، اشاره ی غلو شده و مستقیم به اهداف فرهنگی و هنری فلوت هست، در حالیکه پشت تمامی اون جملات زیبای مربوط به اهداف فرهنگی، بیزنس اولین و آخرین هدف این نوع محافله. راه اندازی کلاسهای آموزشی و گرفتن حق عضویتها برای این نوع محافل در درجه ی اول اهمیت هست. بیان اون اهداف و سایر حواشی هم در جهت تبلیغ آموزش ساز جریان پیدا میکنند. ظاهراً اشاره ی مستقیم به تاسیس کلاس آموزش ساز، اخیراً عیب محسوب میشه! فصل تابستان هم که میاد، فریاد فرهنگیشون جیغ تر میشه!

حالا بعد از کلی کلنجار برای کنار زدنِ جملات «اهداف فرهنگی»، بالاخره زبونشون باز میشه. ولی هنوز هم راحت نمیگن «کلاس آموزشی هم داریم»، میگن «مَستر کلاس فلوت داریم»! :hilarious-10: این «مستر کلاس» هم باز مُد جدید وارداتی هست که ظاهراً کمک شایانی میکنه برای پیچیده حرف زدن و همینطور کلاس!!!

هر کدوم از این موسسات رو هم که سر میزنی، مدرسین خودشون رو تحت عنوان «نوازندگان حرفه ای ایران» معرفی میکنن که معمولاً پنج شش نفر بیشتر نیستند! مثل یه محفل خانوادگی میمونه! یه محفل دور همی، ولی با هزینه! جالب تر اینکه در لیستشون هیچ اسمی از نوازندگان معتبر ارکستر سمفونیک کشور رو هم نمیبینی!

گرِید اعتبار اکادمیکشون هم معمولاً از اسامی و واژه هاییکه استفاده میکنند پیداست. مثلاً ما در موسیقی کلاسیک چیزی بنام «کُر فلوت» نداریم! «انسامبل فلوت» داریم. هر موسسه و محفلی اعم از ایرانی یا خارجی اگر از عنوان «کر فلوت» استفاده کرده باشه، کاملاً غلط و غیر اکادمیک هست.

موسسین این محافل بهتره بدونن که بیزنس، کار زشتی نیست که نیاز به این باشه که پشت واژه هایی مثل «اهداف فرهنگی» قایم بشن. میتونن بیان بیرون و راحت بگن: موسسه آموزش فلوت داریم. ایرادی داره اگه روراست باشیم؟!
 
  • تشکر
واکنش‌ها: pe32_64