آخرین ارسال‌ها

اطلاعات در مورد ميكروفون AKG Perception 120

• شروع کننده موضوع imusic
  • تاریخ شروع

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
ببينيد دوست عزيز

ميكروفونهاي B-1 و akg120 با ميكروفون rode nt1 از لحاظ نموداري و قدرت جذب يكي هستن همه شون 20 تا 20 كيلوهرتز هستن اما به نظر شما با هم يكي هستن.؟
من معتقدم باي در شرايط اكوستيكي يكسان تست بشن. من كه تست كردم هر دو تقريبا در يه حد بودن.

سلام امید جان خسته نباشی ...
میگم که هر کسی یه نظر و یه کیفیت مد نظرشه کلا و هر کسی یه بودجه داره که میخواد یه وسیله بگیره ... همین که نظزتو رک میگی خودش کافیه دیگه ادامه دادن نداره ... سوال خودمو بگم من همین پی 120 رو گرفتم واسه شروع دوس نداشتم 400 500 هزینه بدمو استفاده از کیفیت نکنم همینو گرفتم... مشکلم اینه من محیطه همچین کم سرو صدایی ندرام یکم نویز داره میخوام صدای گیتار بگیرم صدای موتوریه دمه در بهتر میاد ،بیشتر شده میکه شنود از راهه دور چیکار کنم به نظرت؟ نرم افزاره کیو بیسم کار میکنم نمیدونم کجاش ماله نویزه .... نویز گیریم میکنم فایده نداره صدا قاطی میشه ... یا علی چقد نوشتم...

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
44
بندرعباس
دوست عزيز
مشكل شما بيشتر محيطتون هستش تا ميكروفونتون.
فرمودين كه نويز داريد اگه نويزتون الكتريكي و صداي ويز ويز مانند هستش مشكل از كابلها و اتصالتتون هستش.
در مورد نويزهاي محيطي مثل صداي موتور و امثالش بهترين كار اينه كه كمي محيطتتون رو عايق كنيد.
اگه پنجره ايي دارين ميتونيد اون رو با ابرهاي ضخيم بپوشونيد. و اينجوري بگم كه بيشتر مشكلتون به محيطتتون بر ميگرده.
اما اينكه ميگيد شده شبيه ميكروفون شنود !! من فكر ميكنم گين ميكروفون رو زياد بالا برديد كه بالا بردن گين زياد يعني بالا رفتن حساسيت ميكروفون !
گين رو كمي مناسب تر بگيريد و دوباره تست كنيد
البه در مورد گيتار اين ميكروفون 120 كه خودم تست كردم نسبت به rode nt1 و m-audio nova خيلي خفه تر صدا ميگيره.

سلام آره امید جان حق با شماست باید فکر محیطه خوب باشم تصمیم دارم یه اتاقکه دد روم درست کنم که زیادم فضا اشغال نشه .... چون هیچوقت استودیویه خانگی کیفیت یه استودیو مجهز رو نداره مگه اینگه پوووول باشه...
مشکله دیگم اینه که موضوعش نمیدونم کجایه سایته من میک روفونم لتنسی داره یعنی بافر رو کم میکنم و صدای گیتارو که با هدفون k77 گوش میدم یه خورده دیر میاد نه خیلی ولی خوب تاثیر میزاره رو ضبط... ویندوزم سونه بقیه نظرشون اینه ایکس پی نصب کنم .. لپ تاپمم ای سوس با 4 گیگ رم و کر آی 5 ... چیکار کنم به نظرتون ؟asio4all تو سون درس کار نمیکنه...

دوستان گرامی من دچار یه مشکله عمومی شدم اونم لاتنسیه صداست هر کی میتونه یه توضیح کامل بده ... من میکروفنو که وصل میکنم به کارت صدا از آیزیو خوده کارت صوت استفاده میکنم و بافر رو هم کم که میزارم مثلا رو 128 تاخیر کم میشه نه خیلی ولی تو هدفون همش یه صدایی مثه نویز خر خر اینا میاد و گوش خراشه سیستم من هم سخت افزاری خوبه مشکل نمیدونید از چیه ؟

همه رفتن تعطیلات ؟ کسی نبود جواب بده ؟ اگه کسی پیامهای قبلیمو خونده اینم اضافه کنم که وقتی از direct monitoring استفاده میکنم مسلما تاخیر ندارم ولی مشکل اینجاست که نمیشه تغیرایتی رو صدا انجام داد مو دایرک شنیدن ؟ چون فضای موزیک یه طوریه که حداقل یه ریورب نیازه رو صدای وکال تا حسه موزیک قابل درک باشه ... کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

سلام امید جان راستش نه من با کیوبیس تست کردم ... با آیزیو فر ال کمش میکنم ولی نویز میندازه ... البته میگم که این مشکلم با مونیتورینگ گرفتن از خوده کیوبیسه ! دایرکت مونیترینگ به نظرت بهتره ؟ یا ایکنه خروجی از نرم افزار باشه ؟ چون به هر حال افکتها از طرف daw هست دیگه !!! و اینکه من واسه وکالم از ایزوتوپ نکتار استفاده میکنم و تنظیمات کلاسیکش چون به سبکه کاریم نزدیکه...بعدش وقتی دارم ضبط میکنم ( بیشتر گیتار و وکال میگیرم ) افکت به صدا بدم ؟ یعنی مثلا ریورب ؟ این افکتو تو mixing به tracke مورد نظرم باید بدم دیگه ؟ یعنی اینسرت ؟ معذرت انقد مطالب زیاد و پخشو پلاس که آدم بخواد واسه هر کدوم بره یه سمت گیج میشه اصلا یادش میره کجا بود...بماند...سوالایی که کردم همون به رکورد چون مربوط بود گفتم ... میدونم واسه رکوورد ها جایه دیگه هم هست ولی دلیله خودمم گفتم ... ممنون:smile (17):

3/11/10
31
32
تهران
برای ضبط با akg perception 120 و کارت صدای m-audio fast track ... باید gain دستگاه رو چه میزان تنظیم کرد ؟ صدای رد شدن ماشین و یا حتی صدایی که از هدفونی که به گوش زدم و ... نوی کار ضبط میشه

راه حلش چیه ؟

سلام به دوستان عزیزم
تاپیک رو خوندم و به نظرم رسید کمی اطلاعات در اختیار دوستانم بگذارم
به نظر من میکروفون AKG Perception 120 میکروفون بدی نیست , برای ضبط گیتار تا حدودی میتونم بگم راضی هستم و برای وکال , مخصوصا وکال مرد , صداهایی که بیشتر بم هستن و بیس هستن بیشتر به کار میاد .
اصولا برای رکورد صدا و استفاده از میکروفون , نظر شخصیم اینه که نمیشه تنها از یه میکروفون استفاده کرد . البته وکال مشتری رو با Neumann TLm103 یا Rode NTK میگیرم ( آلبوم های خودکشی ممنوع و لنگه کفش از محسن چاووشی - قاتل حرفه ای از حامد هاکان و سال کبیسه از محسن یگانه رو با Rode NTK ضبط کردیم ) و خوب جواب خوبی هم میدن و استاندارد هستن اما برای دوستانم که زمان بیشتری هم داریم , معمولا یکی دو بیت از وکال رو با هر کدام از میکروفون هایی که دارم ضبط میکنم تا ببینم بهترین صدایی که میتونم بگیرم با کدوم یکی است .
پیشنهاد من به دوستان اینه که یا هزینه ی مناسب ( مثلا در حدود یک و نیم تا دو میلیون ) در نظر بگیرن و میکرفون استاندارد خرید کنن که بتونن اکثر نیازهاشونو بر طرف کنن و یا اینکه چند میکروفون با رنج قیمت پایین خرید کنن . ببینید نمیشه گفت فلان قطعه خوب نیست , به نظر من بیشتر مربوط به نیاز ماست که خوب و بد برای یه قطعه ی خاص تعریف میشه
در حال حاظر یه میکروفون Behringer T1 هم خریدم که Flat هستش و پیشنهاد میکنم که دوستان هم این میکرفون رو تهیه کنن .
ممنون از همه ی عزیزان

25/8/12
81
کیف
منم دقيقا باهات موافقم شهاب جان.
Akg تو اين زمينه ميكروفونهاي نيمه جرفه ايي اصلا خوب كار نكرده.
C414 رو تو صدا و سيما باهاش كار ميكنم.
بسيار خوب و حرفه ايي هستش.
اما متاسفانه قيمتش اينجا بالاست.
1200000 و امكان خريدش براي همه مقدور نيست.
اما اين گروني بي دليل نيست دليل اون هم كيفيت خوبشه.
شما كه قبلا ايران بودي و بندرعباس هم بودي ميدوني كه موسيقي بندر سازهاي كوبه ايي خاص خودش رو داره.من تو صدا وسيما همش با همين ميكروفون دهل ها و كسرها رو ركورد ميكنم و واقعا هم c414 از پسش برمياد.
قای محبی نظرتون در موردakg perception 420 چی‌ هست کاملا با120 متفاوت هست

بالا