اضافه کردن آکومپانیمان به ملودی ساده

شروع موضوع توسط Orion ‏8/4/12 در انجمن مبانی هارمونی

تاپیک اضافه کردن آکومپانیمان به ملودی ساده تالار مبانی هارمونی در persian-music.org.

1. Orion

Orion Astronaut

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان من گیتار کلاسیک کار میکنم و البته مبتدی هستم. یک ملودی ساده دارم که بیشتر روی سیمهای تریبل هستند. میخواستم روی سیمهای باس نوتهای آکومپانیمان به ملودیم اضافه کنم. الان میتونم این کار رو بکنم منتها با روش سعی و خطا این کار رو انجام میدم. میخواستم بدونم اصولش چجوریه. در ضمن با مباحث گام در موسیقی هم آشنایی دارم.

در ضمن مطمئن نیستم این تاپیک مربوط به هارمونی باشه. اگر نیست مدیران محترم لطف کنند و به تاپیک مناسب انتقالش بدند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. Les_paul

Les_paul مدیر تالار گیتار تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +1,917 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, sonar
    سلام
    شما باید از علم هارمونی استفاده کنید ...
    من هم خیلی وقت پیش دنبال همچین موضوعی بودم که رفتم رویه قطعه های کلاسیک کار کردم.مثلا تحلیلش میکردم آکورداشو در میاوردم...
    برای مثال روی قطعه های مثل minuet matteo caracassi همینطور study in D fernando sor کار کردم...
    بعدها متوجه شدم برای تنظیم و آهنگسازی چقدر مفید بوده برام (برای نوشتن خط بیس)...
    موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. Orion

Orion Astronaut

امتیازات:
    +32 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پس یه فرمول ثابت براش نیست. درسته؟
    من در حال حاضر نوتهای مختلف تنالیته‌ی قطعه رو تست می‌کنم اون نتی که به نظرم گوش‌نوازتره همون رو انتخاب می‌کنم و در Bass Line قرارش میدم. ولی هرچی خواستم یه فرمولی از توش دربیارم نشد!

آخرین ویرایش: ‏8/4/12
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    این مبحثی که شما میفرمائید مربوط به کنترپوان میشه که به زبان ساده ارتباط دو خط ملودی (یا بیشتر)رو باهم بررسی میکنه.که هرکدوم از این خطوط به خودیه خود یک سیر اصولی رو دنبال میکنند و در آن واحد بایستی یک ارتباط منطقی هم بین این خطوط برقرار باشه و از بایدها و نباید های خودش پیروی میکنه.
    پیروز باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
بارگذاری...