اصول ساخت pad

ervishja

عضو سایت
6/3/20
43
2
8
آیا از گام ها پیروی میکنه ساختار یک پد یا خیر؟
و اصول ساختش چطوریه؟

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,093
10,151
113
54
.
پد موزیک که نیست، متریالِ موسیقیه.
مثل اینه که بپرسی "آیا آجر از قانون مرکز ثقل پیروی میکنه یا نه". آجر فقط یه متریاله برای ساختن بنا. خودش که به تنهایی ربطی به قانون مرکز ثقل نداره. ولی میتونی بپرسی "ساختار یک برج از قانون مرکز ثقل پیروی میکنه یا نه".
فکر کنم "پد" رو اشتباه برات معنی کردن.

ervishja

عضو سایت
6/3/20
43
2
8
پد موزیک که نیست، متریالِ موسیقیه.
مثل اینه که بپرسی "آیا آجر از قانون مرکز ثقل پیروی میکنه یا نه". آجر فقط یه متریاله برای ساختن بنا. خودش که به تنهایی ربطی به قانون مرکز ثقل نداره. ولی میتونی بپرسی "ساختار یک برج از قانون مرکز ثقل پیروی میکنه یا نه".
فکر کنم "پد" رو اشتباه برات معنی کردن.
مگه من گفتم موسیقیه؟ میگم اصول ساختنش چیه بالاخره باید ساخته بشه دیگه از غیب که نمیاد؟

Reza Soleymani

عضو سایت
دوست عزیز سوال رو به درستی نپرسیده اید که جناب فرهود آن جواب را دادند.
پد صدایی مثل هر اِلمان دیگری از موزیک مانند صدای خواننده، بیس گیتار،ویلون سل، پیانو ،آرپژ ها و .... در ساخت موزیک استفاده میشه. در واقع صدایی معمولا نرم که نقش پر کننده بین المانی ویا همراهی کننده دارد. وقتی شما می پرسید " که آیا پد از گام پیروی می کند یا خیر" مثل این است که یک نفر یک گیتار تحویل شما بدهد و پروژه ای در حال ساخت را پلی کند و بگوید آیا این گیتار مثلا فندر از گام موزیک پیروی می کند یا خیر! 🤨 در حالیکه اصلا صدای از گیتاری دست شماست در نیامده که حالا روی گام باشد یا نباشد!
بله! صدای پد مانند هر صدای دیگری بعد از اینکه به پردازش مطلوب از لحاظ جنس صدا و سلیقه و فضای کار رسید میبایست از روی نت ها و آکورد های مرتبط با گام موزیک نواخته شوند. یعنی خروجی صدای پد شما ( چه از طریق ریکورد میدی کنترولر و چه آنچه که در پیانو رول نوشته اید) روی گام موزیک مربوطه باشد.