اصول ساخت درام در fl studio

شروع موضوع توسط vahid mz ‏27/1/13 در انجمن برنامه اف ال استودیو FL Studio

تاپیک اصول ساخت درام در fl studio تالار برنامه اف ال استودیو FL Studio در persian-music.org.

1. vahid mz

vahid mz عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به دوستای خوبم و خسته نباشید. میخواستم بدونم بهترین و اصولی ترین روش واسه ساخت درام تو اف ال چیه؟؟ من میخوام تمام اجزای خط درامی که میسازم (snare, kick, hat, و...) رو تو پیانو رول داشته باشم تا راحت تر بتونم اونو edit کنم و همزمان به همه اجزای درام دسترسی داشته باشم و البته بتونم با درام پد یا کلاویه های میدی اجزای درام رو بزنم. البته من با fpc خود fl کار کردم ولی محدودیتش این بود که فقط از بانک های خودش با فرمت fpc پشتیبانی میکنه و نمیشه با sample wave باهاش کار کرد. اگه vst خاصی رو هم میشناسید که تو این زمینه قدرت مانوور خوبی داره حتما بهم معرفی کنید. ممنون:smile (10):

2. peyman_jf

peyman_jf عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    سلام اقا وحید داداش شما میتونی با همون fpc کار کنی واسه سمپل هم کاری نداره وارد کردنش رو هر پدی میخوای کلیک کن بعد در سمت راست روی یکی از صدا ها که میخوای عوضش کنی کلیک کن بعد در پایین عکس یه پوشه سفید هست روی اون بزن بعد سمپل تو جای گزین کن. امید وارم کمکت کرده باشم
    مشکلی دیگه داشتی در خدمتم داداش

3. vahid mz

vahid mz عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام پیمان جان ممنون داداش پیداش کردم

4. rapdar

rapdar عضو سایت

امتیازات:
    +286 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, studio_one
    Drum Synth و FPC و Drummax تو FL ابزارهای کاملی برای چیدن درام هستن!همون طور که پیمان عزیز هم گفت تو FPC میتونی سمپل لود کنی!اما بازم اگه دنبال ابزار های بهتر هستی میتونی از EZ Drummer و یا XLN Addictive Drums استفاده کنی که VST های شناخته شده و قدرتمندی تو این زمینه هستن!اگه هم دنبال یه برنامه سبک برای درام هستی AM Drummer هست که Free هم هستش و طرز کار راحتی داره و توش میتونی سمپل های خودتو هم استفاده کنی!البته من خودم کم پیش میاد از VST استفاده کنم و معمولا سمپل ها رو مستقیما تو چنل های جداگانه Step Sequencer لود میکنم!خوبی این کار اینه که موقع میکس و مسترینگ مشکلی نخواهید داشت و میتونین اونا رو تو ترک های مختلف میکسر لینک کنین و تغییرات دلخواهتونو انجام بدین!البته بعضی VST ها مثل EZ Drummer هم این امکان رو دارن که قسمت های مختلف درام رو روی ترک های مختلف میکسر لینک کنی!در کل فکر میکنم EZ Drummer گزینه مناسبی باشه!پک های سمپل Vengeance هم بسیار مفید هستن!موفق باشید!

- - - - - - - - - -

Drum Synth و FPC و Drummax تو FL ابزارهای کاملی برای چیدن درام هستن!همون طور که پیمان عزیز هم گفت تو FPC میتونی سمپل لود کنی!اما بازم اگه دنبال ابزار های بهتر هستی میتونی از EZ Drummer و یا XLN Addictive Drums استفاده کنی که VST های شناخته شده و قدرتمندی تو این زمینه هستن!اگه هم دنبال یه برنامه سبک برای درام هستی AM Drummer هست که Free هم هستش و طرز کار راحتی داره و توش میتونی سمپل های خودتو هم استفاده کنی!البته من خودم کم پیش میاد از VST استفاده کنم و معمولا سمپل ها رو مستقیما تو چنل های جداگانه Step Sequencer لود میکنم!خوبی این کار اینه که موقع میکس و مسترینگ مشکلی نخواهید داشت و میتونین اونا رو تو ترک های مختلف میکسر لینک کنین و تغییرات دلخواهتونو انجام بدین!البته بعضی VST ها مثل EZ Drummer هم این امکان رو دارن که قسمت های مختلف درام رو روی ترک های مختلف میکسر لینک کنی!در کل فکر میکنم EZ Drummer گزینه مناسبی باشه!پک های سمپل Vengeance هم بسیار مفید هستن!موفق باشید!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...