اصلاح صدای ضعیف

شروع موضوع توسط guitarer ‏29/3/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک اصلاح صدای ضعیف تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. guitarer

guitarer

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان نمیدونم درسته سوالمو اینجا مطرح کنم یا نه ولی خوشحال میشم راهنماییم کنید.
    تن صدای من خیلی پایینه حتی موقع صحبت کردن.و صدای نسبتا زیری دارم.چیکار کنم که کمی صدام قوی بشه؟اصلا امکانش هست؟
    رفتن به کلاس آواز میتونه موثر باشه؟

2. guitarer

guitarer

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کسی نظری نداره؟!:smile (70):

3. heaven-and-hell

heaven-and-hell عضو سایت

امتیازات:
    +87 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, sonar
    سلام. وضعیت ستون مهره هاتون چجوریه؟ اگه پشت خمیده دارید به خاطر اونه. با پشت خمیده، قفسه ی سینه جمع میشه و حجم هوای کمتری وارد شش ها میشه، از طرفی دیافراگمتون هم تو وضعیتی قرار میگیره که نمیتونه خوب منبسط بشه که جای زیادی برای نفسگیری داشته باشید.در کل هوای کمی وارد میشه و در نتیجه بازدم کم حجمتر و یا اصطلاحاً بی جون تری دارید، پس در کل تارهای صوتی کمتر مرتعش میشن. اگه این مشکل رو دارین، بهتره در کنار توصیه های دیگه که بهتون میشه، تمرینات رفع گردیِ پشت و افتادگی شانه رو انجام بدین.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Sarah B

Sarah B عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -0
    دوست عزيز
    چه اشكالي داره؟؟؟ بزارين نازك و كم حجم باشه!!! تن صداتون اينجوريه خب!!! هر كس به هر حال يه جور صدا داره و شما هم صداي كم حجمي دارين به نظر من اگه ميخواين قويتر شه بيشتر تمرين كنين تمرين تمرين تمرين و كلاس و معلم!!! شايد راهنمايي من درست نباشه بهتره تحت نظر يه استاد آموزش ببينيد و ازش بخواين كمكتون كنه... منم صدام راستش مثل شماس و ميدونم چي ميگين منم ميخواستم قويش كنم ولي فهميدم خودش اينجوربه ولي ميتونين با تمرين قويترش كنين و ميتونين مثل خودم آهنگاي آروم و آهنگايي كه مخصوص صداهاي نازكه بخونين!!!! چنين صدايي ضعيف نيس!!!فقط كم حجم و نازكه!!! قدرشو بدونين و روش كار كنين

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. Barbod_Cigari

Barbod_Cigari عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ((heaven-and-hell: نظر شما جُزء نکاتیه که به بهتر خوندن کمک میکنه نه بر طرف کردن مشکل این دوست ...))

مشکل شما اگر به بیماری و اینا مربوط نباشه علت خَفَنی نداره و این طبیعیه ...

صدای هیچ کَس از اول زندگی مثل دراکولا نیست و به صورت استثنا پیش میاد که هنجره و وُسعت صدای یکی خیلی قوی باشه ...

شما باید بری کلاس تمرین و طبق اون اصولی که گفته میشه تمرین کنی ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. heaven-and-hell

heaven-and-hell عضو سایت

امتیازات:
    +87 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, sonar
    سوال ایشون مربوط به خوانندگی نیست! ولی بی ربط هم نیست! برای داشتن یه صدای رسا اول از همه باید سیستم تنفس مورد تمرین قرار بگیره، چه برای خوانندگی و چه برای فّن بیان. پایه ی تولید صدا از بازدمه! شما هر کلاسی که مربوط بیان باشه برید، اول از همه سیستم تنفستون رو میسنجن و اصلاح میکنن.(این یکی از نشانه های سواد اون تعلیم دهندس!)
    تا امروز که برای آواز هنرجو داشتم، اکثر کسایی که مشکل حجم صدا داشتن مربوط به عدم نفس گیری صحیح شکمی بوده. خیلی خیلی ساده بگم: شاید نشه ساختار حنجره رو تغییر داد، ولی میشه تو حجم فضای شش ها و قدرت خروج هوا (با کمک تمرین هایی مثل Hook و تمرینات عضلات شکم، قدرت و کنترل دیافراگم) رو افزایش داد.اینجوری حجم صدا و کنترل تحریر ها بهتر میشه. ایشون تو اولین قدم خواندن یا بیانوشن که نفس گیری هست ممکنه مشکل داشته باشه، بهتره اول پایش رو اصلاح کنه. اگه مشکل از سیستم تنفس نباشه، باید رو کنترل عضلات داخلی (مثل نرم کام و زبان) و خارجی (مثل بالشتک ها یا همون گونه ها) کار کنن که به حداکثر خروجی صوتی برسند. تو خوانندگی این همیشه وجود داره :" سعی کنید به حداکثر خودتون متناسب با ویژگی های ساز صداتون برسید."
    خوانندگی و فن بیان خیلی خیلی پیچیده تر از اونی هست که به نظر میاد، یه تمرین اشتباه ممکنه آسیب های جبران ناپذیری وارد کنه. حتماً تاکید میشه که زیر نظر یه استاد با تجربه تمرینات انجام بشه. تو تاپیک های مشابه بحث راجع به این موضوعات هست.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏15/4/13
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...