اشک های یخ زده

شروع موضوع توسط S.T.A.R.S ‏16/4/10 در انجمن معرفی پروژه های تکمیلی

تاپیک اشک های یخ زده تالار معرفی پروژه های تکمیلی در persian-music.org.

1. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه....
    چند وقتی بود که داشتم رو یه آهنگی کار می کردم فکر کنم الان حدود یه ماهی هستش که تمومش کردم. من حدود 3-4 تا آهنگ دورو بر راک و متال ساختم آخرین کارمو می خوام بذارم گوش کنین چیز خوبی از آب در اومده باشه. اگه نقصی دیدین ممنون میشم راهنماییم کنین.:smile (74):
    من کلا 90 در صد کارام به زبان انگلیسی بوده چون همونطور که گفته بودم خیلی زیاد باهاش ارتباط برقرار می کنم. این یکی فارسی ه چون یکی از دوستام ازم خواست.

مثل دفعات قبل کاملا توسط اف ال ساخته شده. کاملا احساسی و بدون اینکه از جایی الهام گرفته بشه. از هیچ سمپل از پیش آماده ای استفاده نشده. Voice هم با Adobe Audition انجام شده و بقیه ی کارای میکس و غیره هم با اف ال....

دانلود

حجم 3.12

2. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    با اجازتون سلائقم رو در مورد کار زیباتون بگم.
    ملودی سازی جالب و دلنشین بود و خلاقیت خوبی در ساخت ملودی برای این سبک از موسیقی به خرج دادید و این نشان میده که اینگونه موزیک ها رو خوب میشنوید و خوب هم حس می کنید. وکال زن یا کر که ابتدای کار استفاده کردید فضا سازی (سازیه) خوبی رو ایجاد کرده خصوصا که میتونست در ادامه هم استفاده بشه. جنس صداتون هم خوبه هر چند که میتونست با کمی تنظیم بهتر روی موزیک بنشینه .شعر هم همینطور, ارزش کار کردن رو داشت.

در 0:12 (تو بی پرواز ترین) مشکل ب و پ شنیده میشه. از پاپ فیلتر استفاده نکردید ؟

شخصا وقتی از پاساژ استفاده میکنم که یا بخوام با یک ضربه موسیقائی محکم به گوش شنونده اون رو متوجه دوره یا قسمت جدیدی از موسیقی که در حال شروع یا به پایان رسیدن هست بکنم. یا کار رو از یکنواختی در بیارم. در واقع زمانی که قراره چیزی تغییر کنه (تغییر کلی یا جرئی) یا وقتی زمان زیادی موسیقی به ناچار و بر اساس داستان یک نواخت باشه که با یک پاساژ کمی تحرک بهش اضافه می کنم. به همین دلیل پاساژ مانند های متوالی در کارتون کمی به نظرم عجیب آمد. خصوصا که صدای کرش کمی زیاد به نظر میاد. این امکان هست که با تقسیم بار روی دو باند (paning) کمی صدای کرش رو دلنشین تر کنید. برای جنس صدای کیک هم میتونستید انتخاب های بهتری داشته باشید همینطور صدای الیکتریک گیتار.
    گاهی صداتون با صدای گیتار الکتریک ایجاد تداخل میکرد.
    جای چیزی رو هم خالی حس میکنم. این سبک از موسیقی میتونه به دو سمت پیش بره یا زیر سازی با الکتریک گیتار و یا فضا سازی با گیتار بیس که متاسفانه شما از هیچ کدوم استفاده نکردید و چیزی رو هم جایگذین نکردید.
    از 1:51 تا 2:05 هم تکنوازی درام میتونست با تکنیک های درام نوازی به نوعی هنر نمائی درامر تبدیل بشه و استراحتی برای گوش های شنونده.

:smile (70):

3. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا ازت ممنونم ..خیلی زیبا نقاط ضعف و قوت رو توضیح دادین.. حتما کارمو ویرایش می کنم.
    اما فراموش نکنین.. من همونطور که قبلا گفته بودم کارامو با ابتدایی ترین ابزار ممکنه میسازم...
    هیچ استودیویی در کار نیست.. شاید حدود 3 الی چهار بار مجبور باشم که رکورد کنم چون ممکنه توش صدای بوق... موتو و ماشین و صدای پی سی و غیره ادغام بشه. بیشتر، کار وکال رو میذارم آخر شبا.. این میکروفن هی پاپ میده میره رو اعصاب.... آخه میکروفنی که ازش استفاده می کنم شاید 2 هزار تومن هم ارزش نداشته باشه. اگه میکروفنم خوبی داشتم اصلا پاپی در کار نبود. البته خوب خیلی وقته که دارم رو فی.لتر.ینگ صدا و میکس و غیره کار می کنم به همین خاطر می دونم چطور باید بیشتر ضعفاشو برطرف کرد. اما این یکی دیگه از دستم پرید. نیست از بس گوش کردم به صدام دیگه پاپی احساس نکردم. بازم ازت ممنونم و خوشحالم که خوشت اومد. اگه اینا رو بهم نمی گفتین هیچ وقت تو کارم پیشرفت نمی کردم. تو کار موسیقی راضی نگه داشتن همه کار فوق العاده سختیه..
    راستی لینک دانلود این پاپ فیلتر رو میدی ؟ من واسه حذف پاپ از Adobe Audition استفاده می کنم.
    باور کن تمام سعی خودمو می کنم که با همین ابزار کم بهترین رو ارائه کنم اما بعضی وقتا خیلی سخت میشه. :smile (18):

:smile (70):

4. string

string عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    والا مقصود بنده از پاپ فیلتر نرم افزار نبود. میتونید از یک تکه ابر جلوی میکروفون استفاده کنید و کمی هم فاصله رو بیشتر کنید. البته برای حذف نویز های یکنواخت مثل صدای pc آیدیشن گذینه خوبی هست اما موتور سیکلت و ... :smile (37):
    البته برای حدف ب و پ سنگین میشه از نرم افزار استفاده کرد اما برای این مقدار نسباتا کم بهرته چنین نکنید چرا که باعث تغییر صدا میشه (مقصود اکولایزر هست) همان تکه ابر و رعایت فاصله کافیه...
    موفق باشید

5. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آره از فیلتر استفاده کردم خیلی بهم کمک کرد.
    من بیشتر سعی می کنم از گزینه Microphone Boost استفاده کنم و فاصله خودمو از میکروفن بیشتر کنم.. درسته که باعث ایجاد نویز بیشتر میشه اما از شر پاپ و کیک و غیره خلاص میشم.
    اگه توضیحات شما نبود شاید مراحل بعدی هم همین نقص رو تکرار می کردم.
    بازم ازت ممنونم.

6. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    با سلام
    موارد تخصصی(مشکلات از لحاض تخصصی)
    تنظیم پاور و ولوم tomها کاملا اشتباه بود(بسیار بالا بود
    میکس گیتار زیاد جالب نبود
    چیدن نتهای گیتار و درام بسیار اماتورانه بود موسیقی از لحاظ تکنیکهای هارمونی
    در سطح بسیار پاینی بود
    مستر کارت ضعیف بود و در نهایت باید بگم اهنگسازی بسیار ضعیف بود
    در کل اهنگ چیزی برای گفتن نداشت
    اما این موارد رو که گفتم حتما مد نظرت باشهاگر همین اهنگ رو با نظراتی که دادیم
    دوباره تکمیل کنی میبینی که چه کار زیبا شده
    اگه اصلاحش کردی رو سایت بزار
    به نظر من وقت بسیار کمی رو رو اهنگ گذاشتی از اسپیکر خوبی استفاده نکردی(از مانیتور صدا استفاده نکردی)
    موارد مثبت اهنگ اینه که صدای بسیار خوبی داری افرین کاملا معلومه جای پیشرفت داری
    اینترو خوبی رو برای اهنگت انتخاب کردی اولش ادم رو گول میزنه اینترو اهنگ
    متمعا باش اگه اهنگساز هم نشی یه وکالیست خوبی خواهی شد
    البته که سعی خواهی کرد و اهنگساز خوبی هم میشی اما قبل از هر چیز یک خواننده هستی!

7. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونم از راهنماییت پوریا جان...

عمدا این کارو کردم چون می خواستم حس متال رو برسونم.

منظوت کیفیتشه یا نوع نواختش ؟

جدی می گی ؟ پس من برم یخورده مطالعه کنم.:smile (75):

درسته که تو آهنگ سازی هنوز یه آماتورم اما باور کن وقت و انرژی زیادی گذاشتم.:smile (42):

آخه میدونی چیه پوریا جان.. نظرات و سلیقه ها فراوووووووونه.. من آهنگامو بعد از ساخت می دم به یکی از دوستام گوش کنه. دوستم از سبک پاپ خوشش میاد.. هر آهنگی که تو اون سبک ساختم خوشش اومده اما هر سبکی که تو راک و متال بوده گفته مزخرفه... همونطور که گفتم راضی کردن همه کار فوق العاده سختیه.

به نظر شما با ژیان میشه 300 تا رفت ؟:smile (42): باور کن این آخرین توانم بود. بیشتر از این باید با ابزار های حرفه ای کار شه. شما باید حس آهنگ رو بگیری و صورت حرفه ای شو تو ذهن تجسم کنی... به هیچ عنوان (تکرار می کنم) به هیچ عنوان کارم با یه کار حرفه مقایسه نمی شه. چون ابزار حرفه ای ندارم.
    شما ها شاید میکروفن تون بالای 1 میلیون باشه و از ابزار های حرفه ای استفاده می کنین. خب خیلی فرق می کنه.

باور کن وقت زیادی گذاشتم. ولی خب همیشه که نباید آهنگ چیز خوبی از آب در بیاد.:smile (31):

ممنونم ازت.. من 25 سالمه و از 18 سالگی دارم می خونم.

حیف شد.. ایکاش می تونستم تا آخرش گولتون بزنم. :smile (20):

من حدود 14-15 تا آهنگ ساختم تا حالا فقط دو سه تا شو گذاشتم. می خوام به حرفت گوش کنم و دوباره برگردم و آهنگایی رو که ساختم ویرایش و بازسازی شون کنم.

خیلی خیلی ازت ممنونم... مطمئنا با نظرات شما می تونم به پیشرفت برسم. Thanx

8. POORYA PLAY OUT

POORYA PLAY OUT Banned

امتیازات:
    +20 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    بهترین راه پیشرفته

همینکه با این ابزارها هم داری ادامه میدی بسیار تحسین برنگیزه بخصوص با اون مایکروفن که
    با اینکه بسیار بسیار قیمتش پاینه اما صدای خوبی رو تونستی باهاش بگیری

تنها ادامه بده!

9. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راستش یه میکروفن خریده بودم حدود 60 تومن اما بازم فایده نداشت باید کارت صدای قوی داشته باشی تا بتونی صدای مطلوبی بگیری...
    حالا چرا گفتم میکروفن 2 تومنی ؟ چون می خواستم اینو برسونم که خوانندگی حتما حتما نیاز صد صد به تجهیزات پیشرفته نداره. اگه بدونی داری چیکار می کنی می تونی با همین ابزار کم هم درست مثل یه شعبده باز معجزه کنی.

و در آخر اینکه تنهایی خیلی سخته اما حرفات بهم امید بیشتر میده.. بازم ممنون.

10. au2world

au2world عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز
    آهنگ جالبی بود
    اما یکی دوتا مشکل که (به عنوان یه شنونده) حس کردم یکی تو اولین باری که آهنگ رو گوش میدی 3-4 ثانیه ابتدای شروع متن ترانه زیاد واضح نیست و به نظرم یکم شاید شنونده رو گیج کنه و یه ناهماهنگی خیلی کوچیک بین صدای خواننده و آهنگ دیده میشه و یه ناهماهنگی ریز تر بین خود شعر و آهنگ
    ولی در کل آهنگ جالب و زیباییه
    امیدوارم بتونیم کارای خیلی بهتری ازتون ببینیم و بشنویم

11. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از اینکه وقت گذاشتی.. برام مهمه میشه بگی دقیقا کدوم قسمتش ؟
    همین تو بی پروازترین ؟
    بازم ممنون

12. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام داداش آهنگتو شنیدم چند تا نکته بنظرم رسید که میگم
    1- گیتار الکتریک رو من پیشنهاد میکنم از unit استفاده کنی و با تکنیک مایکی و امپ رکورد کنی
    2-وقتی وکال میخونه سعی کن همون نت های وکال رو با گیتار نزنی اینجاست که هارمونی میاد وسط
    3- نمیدونم سبکت چیه ولی دیستروشن خیلی کم بود من proggresive metal و neo classical کار میکنم دیستروشنم خیلی زیاد تر از اینه شما فکر کنم با مالتی افکت کار میکنی و مستقیم میزنی به pc
    4- برای drum من metal foundry رو پیشنهاد میکنم خیلی متاله
    5- تام تام ها صداشون خوب نبود به نظرم کیمبال ها بهتر بودن
    6- بیس نداشت؟
    7- دمت گرم که انگلیسی میخونی فارسی اصلا چفت نمیشه رو متال چرک میشه
    8- صدات هم باحاله خوراک پانکه
    9- خیلی مردی

13. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    Cymbal = سیمبال !!!

14. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بیشتر راهنمایی کن... من موسیقی رو بر اساس و اصل احساس می سازم زیاد با تکنیک خاصی آشنا نیستم.

آره کاملا درست می گی... شاید این اولین باری بود که اینکارو کردم.. احساس کردم که شاید بد نبااشه یه بار این مدلی بشه.

البته این چیزی که من ساختم تو مایه های متال و راک بودش و حق با شماست.. زیاد اون حالت هارش متال احساس نمی شه.

ممنون. امیدوارم تو آرشیو دانلود همین سایت باشه.

اوکی.

احساس کردم نباشه بهتره.

با انگلیسی خیلی خیلی بهتر می تونم احساسمو بگم نمی دونم چرا.

ممنون. من تقریبا تو تمام سبکا آهنگ ساختم.. نکته قوتم رو ساخت آهنگای پاپ و ترنس ه.

9
    دارمت داداش.:smile (17):

15. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از امضاء ت خوشم اومد.

بارگذاری...