اشکال در نویز گیتار الکتریک و آمپ

شروع موضوع توسط m_sadegh ‏26/8/13 در انجمن گیتار

تاپیک اشکال در نویز گیتار الکتریک و آمپ تالار گیتار در persian-music.org.

1. m_sadegh

m_sadegh عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان خسته نباشین{username}-{filename}
    من با راهنمایی دوستان اینجا تونستم خریدم رو انجام بدم واسه همین گفتم بیام بقیه مشکلاتم رو همینجا مطرح کنم..خواهشا همه دوستان نظرشونو بگن..واسم خیلی مهمه{username}-{filename}

گیتار ibanez GRG170DX گرفتم و آمپ LINE6 spiderIVI5 ..مشکلی که دارم اینه که وقتی مقداری صدا رو زیاد میکنم.. یه صدای ویز ویز هم میاد( در حالت CLEAN)
    جالب اینجاست که وقتی پیچ ولوم روی گیتار روتا آخر باز میکنم ..این وضع تقریبا بهبود پیدا میکنه (روی هر افکتی هم باشه این مشکل حل میشه)
    رفتم پیش فروشنده (کم و بیش معتمده) بهش گفتم نویز داره .. گفت این یه خورده که نویز به حساب نمیاد و یه سری اطلاعات راجبه اتصال به زمین داد و گفت مال اونه..( در ضمن وقتی پوستم با سیم یا قسمت های فلزی گیتار هم تماس پیدا میکنه این وضع بهتر میشه)
    البته وقتی پیچ CHAN VOL رو باز میکنم این صدا بیشتر و بیشتر میشه و غیر قابل تحمل{username}-{filename}..اصلا فرق MASTER و این CHAN VOL چیه و چه ربطی به این صدای ویز ویز دارند؟
    وقتی هم روی افکت مثلا metal یا insane میزارم همین صدا خشن تر و بلند تر میشه ( که شنیدم میگن این طبیعیه و به خاطر افکته)
    همچنین وقتی از روی یک حالت میخوام روی یک حالت دیگه برم (مثلا همین دوتا که گفتم) یکباره صدای نویز زیاد میشه که کافیه CHAN VOL رو دست بزنم تا درست بشه

شاید بگین: پیچ ولوم گیتار رو تا آخر باز کنم که مشکلم درست بشه..اما گاهی لازم نیست حین اجرا از روی گیتار کمی ولوم رو کمو زیاد کنم؟؟:smile (49):

حالا من چیکار کنم؟ مشکل چیه؟ آیا فروشنده داره درست میگه؟ مال شما هم همینطوره؟ منتظرم{username}-{filename}

*پ.ن: گیتار رو به سیستم سینما خانگی وصل کردم نویز نداشت..همچنین به آمپ mp3 وصل کردم هم نویز نداشت و راحت خوند
    *پ.ن2: چند باری که صدای نویز زیاد بود ..دیدم یه صدای ضعیف آهنگ هم داره از انون ته میاد..فکر میکنم رادیو رو گرفته بود

2. sajy_ho

sajy_ho عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one
    پاسخ : اشکال در نویز گیتار الکتریک و آمپ

سلام دوست عزیز این نوع صدای رادیو که شما میفرمایید مربوط میشه به امواج الکترومگنتیک مزاحم که در گین بالا بیشتر برداشت میشه، راه حلش هم گراندینگ مناسب است یعنی به عبارتی تمام ولتاژ منفی به واسطه فقط و فقط یک نقطه به شاسی فلزی که دورتا دور مدار رو فرا گرفته متصل شه(star ground). البته من دقیقا از مدار آمپ شما اطلاعی ندارم اما احتمالا خودشون این کار رو انجام دادن اما امواج مغناطیسی اطراف شما خیلی زیاده و باید اثر محافظتی گراند رو افزایش بدید، مثلا امتحانی یه دونه سیم از بدنه فلزی آمپ به یه دونه لوله شوفاژ یا هر چیز دیگه ای که داخل زمین میره وصل کنید و ببینید چه تغییری میکنه یا مثلا دستتون رو اطراف آمپ بچرخونید و ببینید کجا نویز کمتر میشه. اگر هم از رست بریج استفاده کنید این وضع بهبود پیدا میکنه که من این یکیو اصلا پیشنهاد نمیکنم که استیل نوازندگیتون رو عوض کنید.
    البته انواع مختلفی از نویز داریم و چیزی که شما میشنوید ترکیبی از اونا هست، این فقط واسه امواج رادیو بود و در مورد بقیه راه حلش فرق داره. اگه شما نوع صدای نویز رو بفرمایید مثلا ویز ویز ، هام یا صدای سوت من بهتر میتونه کمکتون کنم...

3. alireza_rockman

alireza_rockman عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +107 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools

پیکاپهاتونو سوئیچ کردین تا ببینین رو همه پیکاپها دقیقا همین نویز رو میده یا نه؟؟؟؟؟ ....
    اینکه میگین وقتی پوستم با سیمها تماس پیدا میکنه نویزش قطع میشه خب به غیر از آرپژ مگه میشه بدون اینکه دستت با سیمها تماس پیدا کنه بتونین صدای صاف و تمیزی از گیتار بگیرین
    اصولا برای اینجور آمپها 2 چنل جداگانه برای کلین و دیستورشن تعبیه میکنن و CHAN VOL برا این منظور گذاشته شده که بتونین ولوم دو چنل رو هم سطح کنین و وقتی آهنگی رو اجرا میکنین بتونین بین این دو چنل بدون مشکل سوئیچ کنین
    اگه صدای کلینت هم نویز داره من فقط اینو وقتی افکت کمپرسور اضافه میکنم این مشکل پیش میاد ....
    در ضمن یادم رفت بگم شما Noise Gate (Expander) رو که غیر فعال نکردین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4. m_sadegh

m_sadegh عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:

خیلی ممنون که وقت گذاشتین..:smile (73):
    باشه..چک میکنم خدمتتون میگم دوباره
    البته اون صدای آهنگ رو من یکی دو بار اونم وقتی که CHAN VOL رو تا آخر باز کرده بودم شنیدم..که احتمـــــــــــــــــال میدم رادیو باشه..شایدم چیز دیگه باشه
    قسمت فلزی آمپ یعنی پشت بلندگوی داخلش؟
    صدا مثل یه صدای ویز ویز هست که کمی زیر و بم میشه..
    بازم تاکید میکنم که تقریبا تمام مشکلات با باز کردن پیچ ولوم روی گیتار حل میشه
    ممنون

- - - - - - - - - -

ممنون از وقتی که گذاشتین و توضیحات خوبتون:smile (73):
    آره..روی بعضی پیکاپها که سوئیچ میکنم خیلی کم بهبود پیدا میکنه..البته اونم نه همیشه
    پوست که تماس پیدا میکنه کامل قطع نمیشه..ولی بازم یه مقدار خوبی از نویز کم میکنه..نه فقط سیم ها..قسمت های فلزی گیتار ( جای اتصال کابل. خرک پایین. سیم ها. پیچ های تیون)
    بازم تاکید میکنم که تقریبا تمام مشکلات با باز کردن پیچ ولوم روی گیتار حل میشه..روی هر افکتی باشه
    آره ..وقتی از روی افکت روی یه افکت دیگه میرم ..یدفه یه نویز وحشتناک میده که کافیه فقط پیچ CHAN VOLو TREBLE رو یه تکونی بدم..تا درست بشه
    نمیدونم والا..اتفاقا توی دفترچه آمپ یه چیزایی در همین مورد نوشته بود که من چیزی متوجه نشدم و هرچقدر با آمپ ور رفتم نتیجه نگرفتم...میخواستم در مورد این هم بگم اما یادم رفت

5. sajy_ho

sajy_ho عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one

آره این صدا فقط مربوط به امواج رادیوییه که منبعش مسیر ورود سیگنال یعنی گیتار و کابل هست، تنها راه حلی هم که به ذهنم میرسه استفاده از نویز گیته که همونطور که علیرضا گفت باید چک کنید ببینید روشن هستش یا نه، اگر هم آمپتون مثل مال من نویز گیت نداره میتونید پدالش رو بخرید و در مسیر ورود سیگنال استفاده کنید.

6. m_sadegh

m_sadegh عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:

دوستان...یه نفر بهم امکان داره این مشکلات من به خاطر دکل پارازیتی که کنار خونمونه ( فکر کنم واسه تخریب ماهواره ها گذاشتنش) باشه..به نظرتون درست میگه یا الکی یه چیزی پرونده؟
    همچنین یکی از دوستام تو یه تایپیک دیگه گفت که اینکه پیچ ولوم روی گیتار یا باید بازه باز باشه یا بسته بسته که نویز نده ، طبیعیه چون گیتار های ارزون قیمت اینجورین
    البته من نمیدونم گیتار من جزو ارزون قیمت ها بحساب میاد و این موضوع طبیعیه یا نه
    نظرتون چیه؟
    ibanez GRG170 DX BKN

7. alireza_rockman

alireza_rockman عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +107 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools

امکانش هست از دکل باشه ... میتونین خیلی راحت ببرینش یه خونه دیگه و تستش کنین
    اینکه پیچ ولوم روی گیتار یا باید بازه باز باشه یا بسته بسته که نویز نده .... نه اصلا اینجوری نیست که همه گیتار های ارزونقیمت این مشکل رو داشته باشن .... چون پیچ ولوم یکی از ضروریات نوازندگی و صداسازی برا گیتار الکتریکه ...

8. ibanez.satch

ibanez.satch عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -1
    نرم افزار:

سلام
    این مشکل (تق تق) رو منم دارم مخصوصا توی حالت clean . آمپم vox vt+ هستش.یعنی وقتی می خوام آرپژ بزنم و دستم سیما رو mute نمی کنه این صدا هست. منم فک کنم از برق ایران باشه که خیلی ها موقع سیم کشی سیم اتصال به زمین رو درنظر نمی گیرن
    اگه دوستان کسی از این موضوع اطلاع داره، راه حلشو بگه ممنون میشم یا اینکه یه عکسی چیزی بذاره. توی یه تاپیکه دیگه خوندم که روی پریز یه سیمی وصل می کنن و اونو میزنن به لوله شوفاژی، چیزی ولی جلوتر نوشته بود که این راه فایده نداره. اگه راهنمایی کنید ممنون می شم

9. sajy_ho

sajy_ho عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one

سلام، اگه مشکلتون فقط زمانیه که سیمها رو لمس نمیکنید تنها راه حلش استفاده از نویزگیته که اون هم عوارض خودش مثل از دست دادن تون، کاهش ساستین و ... رو داره.

بارگذاری...