اشنایی با درام بریک drum break تنوع تو کارتون راز موفقیت !

شروع موضوع توسط fovadcentaur ‏6/7/13 در انجمن آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار )

تاپیک اشنایی با درام بریک drum break تنوع تو کارتون راز موفقیت ! تالار آشنایی با موسیقی و مفاهیم آهنگسازی ( نرم افزار ) در persian-music.org.

1. fovadcentaur

fovadcentaur عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    اول سلام عرض میکنم خدمت همتون ایشلا همه دوستان استادان موفق باشن مخصوصا استاد بزرگ استاد محبی و دوستان لطف داشتن ما هفته در خدمت نبودیم
    تو این پست اول میخوام دوستان بفهمند تو موسیقی اولین شرط تنوع از این قید بند بیاد بیرون (درام حتما درام معمول باشه خودتونم میتونید سبک درام اختراع کنید فقط باید بیتس هماهنگ باشه حتما )یا حتما سمپل هزار بار گوش کنی حساسیت دلهره ترس اینا بیشتر استادان ما که تازه میخوان اهنگ سازی کنن دارن تو این پروزه ساده من از کم ترین وسایل معمول درام مثل کلاپ ..... استفاده کردم بر عکس از صدای ترکیبی درام تا حدودی بریک استفاده کردم فقط هدفم این بود تنوع خیلی شما رو موفق میکنه دومین چیز فشار شما ثانیه 30 شروع فشار در اصل به انگلیسی پرشر میگن اونجا من درام نوعش عوض میشه RIFF میاد بالا شما اون وقته احساس میکنید موسیقی داد میزنه اوجشه سومین افکس همون باور داشته باشی هر صدای واسه خودش قشنگه تو جای خودش من اینجا از صدای هوا پیما استفاده کردم از صدای طوفانم واسه ضمینه خود صدای RIFF صدای هایپر ساو یعدش با ارپ ترکیب میشه اخرشم که اسید فقط اونو گذاشتم بدونید بعضی صدا ها نمیتونید اوج موسیقی خودتون باش ایجاد کنید...
    در نظر داشته باشید این فقط یه دمو ساده نواقص زیادی هم داره فقط تاکید رو میکس مستر نیست...
    فقط خواهشن لینک دانلود کنید پلیر سایت فلاش پخش میکنه کیفیت میاد پایین ....

http://s1.picofile.com/file/7832867632/demo_of_sound_105.mp3.html

تو همین پست اگه خواستید درخواست کنید پرسنت فایل میدیش اپلود کنم ....

2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مرسی از وقتی که برای نوشتن و تایپ این مطلب صرف کردین. اما من متوجه نشدم? یعنی هیچی از این تاپیک و موضوضش متوجه نشدم? در واقع اصلا و ابدا نفهمیدم هدف این تاپیک چی بود?
    در واقع جلمه بندی ها خیلی مبهم و مشکل داره جوری به نظر میرسه که انگار یه متن انگلیسی رو توسط گوگل ترانزلیت ، ترجمه کرده باشند !

آخرین ویرایش: ‏6/7/13
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    با احترام به همه.خوب اولا که متنتون انقدر تو هم تو هم نوشته شده بود که والا من که زیاد متوجه نشدم اصلا چی گقته شده.اما اونقدری که متوجه شدم باید بگم اتفاقا اینطور نیست که شما میگید.شما چرا فکر میکنید ما هرچی که از راه میرسیم باید به خورد موسیقی بدیم؟ مثلا همین صدای هواپیما رو مثال میزنم.به نظر من ما هر افکت یا ریتم و سازی که به خورد موسیقی میدیم باید یه ارتباطی با اون احساسی که میخوایم بیان کنیم داشته باشه.البته موسیقی که دیگه الان شده نرم افزاری و هرکی از راه رسیده اسم خودش رو گذاشته آهنگساز یا تنظیم کننده انتظار بیش از این هم نمیره ازش.خیلیا فکر میکنند موسیقی ترنس یعنی 4 تا کیک-2 تا کلپ-های هت و یکم سینتی سایزر و تمام.یک آهنگساز یا تنظیم کننده اول باید قوه ی تخیل بالایی داشته باشه و بعد سعی کنه موسیقی رو طوری بسازه که مخاطب با شنیدنش اون موضوع رو درک کنه.خیلی ها هستن که از چارچوب یه سبکی پا رو فراتر میزارن به عنوان اینکه ما سبک ساختیم.اما واقعا این نیست.گاهی اوقات میشه تو یه سبک تکراری کار کرد اما درخشید.به نظر من آهنگ باید طوری باشه که مو رو به تن مخاطب سیخ کنه.شما میگید تنوع در کار,بله این درسته اما ما نباید اصل و پایه ی اون چیزی که هست رو از بین ببریم.و من هم حقیقتش تنوعی در این آهنگ حس نکردم.چون خیلی سال ها پیش این نوع ریتم چیدن رو شنیده بودم.یا علی

4. fovadcentaur

fovadcentaur عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    خودمم نمیدونم چی نوشتم دیر وقت بود خوابم میومد :d شوخی میکنم استاد امید ببخشید اره من نمیخواستم متن زیاد بشه واسه همین خیلی خلاصه وار نوشتم چند اصل مختصر توضیع دادم که خودشون نیاز به یه پست مجزا دارن شما ببخشید موضوع بیشتر توضیع میدم

5. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,036 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    نیازی به عذرخواهی نیست دوست عزیز.
    سعی کنید واژگانی که معادل فارسی دارند مثل آرپ (Arp) رو همون آرپژ بنویسید و واژه هایی مثل Break یا Hypersaw و ... رو به صورت لاتین بنویسید نه فینگیلیش.
    ممنون از شما.

6. fovadcentaur

fovadcentaur عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    استاد نظر شما واسه ما شریف اما مشکل موسیقی ما اینه الان تو موسیقی روز دنیا ببینید اهنگ های لیل وین ببینید شبهاتی به هیپ هاپ نداره اصلا صدای کلاپ تو بیت نیست تکنو و دوب ستپ ترکیب شده واقعا چیز خاص خوشایندی تو پد صدای خاصی داره الان همه موسیقی ما گوش میکنیم که تو ایران ساختنه شدن همش احساس میکنیم که تکراری یا جایی شنیدیم هر چی هم نیست که به خورد موسیقی بدیم اگه هر چی بود که هر کس میشد اهنگ ساز در مورد احساس باید غرض استاد کنم کل موسیقی که وقتی میشنوی بت احساس میده نه یه سمپل خاص این در نظر بگیر بعدشم من گفتم همه اینجا استادن من شاگرد همه در اینجا هم یه فقط یه یاداوری بود تو همین که گفتی 4 کیک دوتا کلاپ بازم تو ترانس من 4 تا کیک کلاپ نمیرم بازم یه چیز خاص خودم روش کار کردم میزارم الن شنونده ها چیز تازه میخوان نه چیز تکراری استاد اهنگ ساز حرفه ای من دوباره میگم الان تو همه جا فقط تازگی الان دوب ستپ چرا این قدر فرا گیر میشه با این سرعت اخرینم من نگفتم ریتم تازه میگم خیلی کم ازش استفاده میکنن اون ریتم سبکش واست قدیمی اما سمپل ریتم نوع صداش جدیده اون مطلب فشارم که اشاره کردم متاسفانه کسی رو اونم توجه نکرد اما تشکر از همتون سعی میکنم مطالب بیشتر توضیع بدم که مفهومی تر باشه

7. fovadcentaur

fovadcentaur عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    استاد بزرگ خدمت شما من هیپ هاپو درهم شکستم ببین تنوع بهترهاز تکرار چهار تا کیک کلاپ نوشتن کارت صوت های زیر ایدیت اکانت ویزه این نیست اهنگ سازی اگه تازگی نباشی ازت خسته میشن اینو یادت باشه
    new hip hop by fovad

- - - - - - - - - -

این لینک حتما دانلود کنید حتما فینالشم اپلود میکنم

این اهنگ هم حتما گوش کنید میفهمید من چی میگم
    LIL WAYNE Mirror ft. Bruno Mars

8. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    والا به قول امید خان من برای سومین باره که تاپیک های شما رو میخونم ولی باور کنید چیزی متوجه نشدم. انگار یه بچه کوچولو داره صحبت میکنه.البته ببخشیدا! شما میخوای خوبی کنی ولی وقتی متوجه منظور نشیم که نمیشه. یکم جمله سازی ها رو درست کنید و بعد از تایپ 1بار خودتون بخونید تا بتونیم استفاده کنیم
    ممنون

9. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ایشون بلد هستند خوب بنویسند ، اینجا رو نگاه کنید
    https://www.persian-music.org/thread96629.html#post256406
    از روی عمد یا غرض این کار رو میکنند.

10. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    آخه بدبختیه این سبکها و به قول شما قانون شکنی ها رو که شما میزارین واقعا من چندین سال پیش همه ی این ها رو گوش کردم.من یادمه یه دوست داشتم که آرشیو کاملی از این آهنگها داشت و همیشه میذاشت و ما هم گوش میکردیم.من که تفاوتی حس نکردم به جرات.باز بقیه ی دوستان رو نمیدونم

- - - - - - - - - -

والا من که منظورتون و متوجه نشدم اما تو جملاتتون از اکانت ویژه صحبت کردید.نمیدونم منظورتون چی بوده اما برداشت من این بود که شما میگید این عنوان الکی به من داده شده.اما باید خدمتتون عرض کنم که این عنوان رو من به خودم ندادم و مدیر محترم سایت محبت کردن.مطمئن باشید اگه من لایق این عبارت نباشم خودم اسم آیدی خودم رو میزارم کاربر عادی.من یکسالی هست که در این انجمن عضو هستم و همیشه هم سعی کردم با منطق صحبت کنم.جواب شما رو هم روک دادم.شما فقط تصور میکنید که برای خودتون سبکی میسازید و به قول معروف مخترع سبک هستید.اما این ها فقط و فقط توهم هستند.با احترام

11. fovadcentaur

fovadcentaur عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, flstudio, sonar
    اساتید محترم استادان عزیز این پست خیلی به حاشیه کشیده شد خیلی من اصلا به عنوان شما کاری ندارم بله من مخترع نیستم اما جرات ترکیب سبک ها رو دارم بعدشم من نه گفتم از کی اینجا هستی کی این لقب بت داده خودتونید دارید کوری میخونید اجب ها :D بابا شما استاد شما ارمین شما الیگیدر ما نه کاربر ویزه نه چیزی بحث چیز دیگری عزیزم شما یکم با دقت گوش کنی فرق میفهمی یا اون دمو هیپ هاپ گوش کنی میفهمی یا به قول خودت 4 کیک 2 کلاپ اینو امروز به خاطر تو ساختم تکنو اما 4 کیک نیست عزیزم :D
    demo 6 kik tekno
    سبک شکنی شاید از نظر شما بدبختی باشه اما اینو بدون بیشتر سبک ها حال حاضر ار این سبک شکنی شروع شدن اگه این سبک شکنی نباشه موسیقی الان فقط یک نوع سر جای اولش بود :)

- - - - - - - - - -

جان عزیزم چی میگی :smile (29):

- - - - - - - - - -

دوستان متن پست بازیابی میکنم باید یکم ساده تر بیانش کنم ببخشید ولی من نخواستم متن پست زیاد یاشه و اینکه شما خسته بشید

بارگذاری...