اسپانسر برای خواننده

شروع موضوع توسط amin8242 ‏24/3/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک اسپانسر برای خواننده تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نام خدا ، با سلام به برو بچز گل این سایت ، من به تازگی عضو این سایت شدم و متوجه شدم عده ی زیادی از اهل فن و هنر موسیقی و خوانندگی و... در این سایت حضور دارن و می تونم اینجا رو به عنوان خونه مجازی خودم در رابطه با خوانندگی و هنر موسیقی انتخاب کنم! چون در رابطه با علایق دیگم هم در فروم های دیگه ای عضوم و همیشه در فروم ها فعال هستم.

بچه مشهد هستم و راستش چند سالیه که میخونم اما نه به طور رسمی بلکه فقط واسه دوستا یا آشناها یا حتی واسه وقتهای تنهایی واسه خودم! خیلی نمیخوام مفصل توضیح بدم اما چند سال پیش که به صدای محمد اصفهانی علاقه مند شدم دائم سعی می کردم شعرهای این خواننده رو بخونم!

در طی این چند سال در تحریر ها با تمرین هایی که داشتم پیشرفت هایی کردم البته هرگز کلاس موسیقی یا سولفژ و... نرفتم اما عاشق خوندن هستم و دوست دارم که یه خواننده رسمی بشم و بتونم برای عاشقای موسیقی و آهنگ و کسایی که از سبک صداهایی مثل معین ، محمد اصفهانی و احسان خواجه امیری خوششون میاد بخونم!

راستش حدود دو هفته پیش برای اولین بار اولین گام رو برداشتم و پیش یکی از آهنگسازهای خوب مشهد رفتم و تست دادم! به شدت مورد قبولش قرار گرفتم و خلاصه از هر نظر ایشون منو تایید کرد و من از این نظر واقعا خوشحال شدم! اما در نهایت گفت واسه اینکه بخوای پیشرفت کنی باید اسپانسر داشته باشی! من هم که چند ماهیه دانشگاه رو تموم کردم و باید برم سربازی و فعلا از نظر درامد و اینا در شرایطی نیستم که بتونم اسپانسر خودم بشم!

نرخ هایی که ایشون به من داد از این قبیله:

هزینه ساخت آهنگ اول + نوازنده + شعر = حدود 1 میلیون تومن با تخفیف!
    آهنگهای دوم و سوم به بعد هر آهنگ = حدود 1/5 تا 2 میلیون تومن!
    یک ویدیو کلیپ= حدود 5 میلیون تومن!

و برای من پرداخت این هزینه ها فعلا غیر ممکنه و مطمئنا با یک آهنگ هم به هیچ جا نمیشه رسید و حداقل باید یک آلبوم بسازم تا بتونم قدم اول رو محکم بردارم که حدود 10-15 میلیون تومن با حساب های بالا هزینش خواهد شد!

بنابراین بعد از پیدا کردن این سایت و عضو شدن درش خواستم اولین تاپیک و اولین پستمو اینطور ارسال کنم که درش از شما عزیزانی که در این باب تخصص دارین خواهش کنم اولا در مورد اسپانسر بهم توضیح بدین که آیا میشه اسپانسر پیدا کرد یا نه؟؟؟ و اینکه آیا این قیمت ها مناسب و عادلانه هست یا نه؟؟؟ و کلا کسی مثل من که میخواد کار خوانندگیو شروع کنه و احساس می کنه تواناییشو داره اما اسپانسر نداره چه راه حل هایی برای شروع و ساخت اولین آهنگها هست؟؟؟

دو تا ترانه رو خودم با موبایل ضبط کردم چون دوست داشتم صدامو هم بشنوین ، البته خودتون میدونید ضبط کردن صدا در محیط معمولی و غیر آکوستیک اونم بدون آهنگ اونم با گوشی موبایل!! و در کل در شرایط غیر حرفه ای باعث میشه کیفیت صدا چقدر پایین باشه و البته چون صدام از اتاق بیرون میرفت نمیتونسم خیلی بلند بخونم و سعی کردم آروم تر بخونم! اما با این حال و با دونستن این موارد باز هم لینک دانلود این دو تا ترانه رو که خوندم میذارم براتون:

برای آخرین بار - از احسان خواجه امیری >>> دانلود

حسرت - از محمد اصفهانی >>> دانلود

ولی تو استدیو که خوندم واقعا زمین تا آسمون شرایط فرق می کرد! با میکروفون و تجهیزات ، خوندن خیلی بهتر بود و اصلا با خوندن در حالت عادی و مثلا تو خونه یا اتاق و بدون میکروفون و آمپی فایر و... زمین تا آسمون فرق می کرد و همه چیز فوق العاده بود! مخصوصا وقتی صِدام با آهنگ همراه شد باید بگم زیبا ترین تجربه هنری عمرم بود! هرگز فکر نمی کردم همراه شدن صدا با آهنگ باعث بشه تا این حد خوندن راحت بشه! و تا این حد صدا زیباتر بشه!

اول آهنگ حسرت محمد اصفهانی رو واسه تست خوندم که آهنگساز با کیبورد آهنگ مکمل صدا رو بصورت ملایم نواخت... و بعد هم یکی از آهنگ های معین رو نواخت که خیلی راحت و بدون تمرین قبلی روی آهنگ بدون هیچ مشکلی خوندم!

منتظر نکات مهم و ارزشمند شما در رابطه با سوالاتی که پرسیدم هستم امیدوارم که تو این سایت چیزهای زیادی از شما یاد بگیرم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  2. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    صدای خوبی دارید
    ولی به صورت یک پیشنهاد.شمایی که استعدادشو دارین چرا کارتون رو به صورت آکادمیک دنبال نمیکنید.مخصوصا توی شهری مثل مشهد که همه جور امکانات هست؟
    مثلا برای سلفژ جهاد دانشگاهی مشهد سه راه ادبیات میتونین برین.یکی از بهترینهای کشور آقای فریفته مدیر گروه موسیقیه اونجا هستند و میتونن راهنماییتون کنن.
    موفق باشید

3. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,499 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    صدای خوبی دارید و مطمئن هستم اگر آموزش آکادمیک ببینید و یک ساز هم یاد بگیرید در این زمینه بسیار موفق میشید اسپانسر گرفتن برای شخص ناشناس دشوار هست و در صورت پیدا شدن اسپانسر هم باید توقعات اونهارو براورده کنید حتی در انتخاب ترانه ها ! ( و این موارد برای کسی که واقعا عاشق خوندن باشه خیلی عذاب آوره )
    یکی از دلایلی که اکثرا سعی می کنیم تا جای ممکن خودمون کارهامون رو انجام بدیم همین موضوع هست

4. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    من هم با نظر دوستان موافقم ببین دوست من صدات خوب قبول ولی هنوز خیلی چیزا هست که در خوانندگی یک خواننده ی حرفه ای باید همه اونها رو بلد باشه از جمله تکنیک های صدا سازی و فن بیان کلمات و حروف به شکل زیبا و البته کار کردن سلفژ و ازین قبیل آموزش ها وتکنیک ها که به نظر من اگه بلد بشی خیلی خیلی بهت کمک میکنه. و اونوقت دیگه میشی یه خواننده ی حرفه ای....

در مورد اسپانسر هم باید بگم تا میتونی سراغش نرو چون ریسکه و به نظر من خودت تا هرچی که میتونی هزینه کن و نیازی نیست که از همین حالا یه کار خیلی حرفه ای بدی بیرون همین که یه کار ساده بخونی و آهنگساز ها و یا مردم بیشتر باهات آشنا بشند فعلا بسه و بعد یواش یواش هزینه رو بیشتر کن و کار هات رو حرفه ای تر.....

• اشتباه اشتباه x 1
  5. Mohammad Sedighi

Mohammad Sedighi عضو سایت

امتیازات:
    +41 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    من با نظر دوستان موافقم ولی هزینه هایی که شما گفتین برای آهنگ خیلی زیاده و مشه با خیلی کمتز از اینها این کارهارو انجام و اگه خواستید به من پیغام بدید تا بهتون چند نفر رو معرفی کنم چون قوانین سایت اجازه نمیده در اینجا بگم.

6. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون... قطعا به فکر تحصیلات آکادمیک هم هستم اما دوست دارم که یه مدتی بخونم و مثلا یه آلبوم بسازم بعدش برم سراغ تحصیلات آکادمیک تا برای کارهای بعدی پیشرفت بکنم و حرفه ای بشم.

این جهاد دانشگاهیو قبلا یه نفر دیگه هم بهم توصیه کرده! حتما اونجا هم میرم اما دوست ندارم که بگن یه مدت طولانی بیا بشین سرکلاس! ینی فکر می کنم اونجا فقط یه آموزشگاه موسیقی هست ولی من دنبال این هستم که یه جا باشه که شروع کنم به آهنگ ساختن و خوندن! حالا در کنار اون آهسته آهسته به سمت تحصیلات آکادمیک هم برم تا بتونم پیشرفت کنم.

ولی حتما پیش این شخصی که معرفی کردی هم میرم تا راهنماییم کنه و به هرحال مراجعه کردن به جهاد دانشگاهی هم قطعا مفید خواهد بود.

متشکرم... من خودمم قبلا این فکر رو می کردم که اسپانسر برای کسانیه که سابقه دارن! نه کسی که میخواد کارش رو تازه شروع کنه! البته من تازه شروع نمی کنم و چندین سال هست که تمرین می کنم و میخونم اما به هر حال بطور رسمی تازه میخوام کارمو شروع کنم! البته مستند رمز شب رضا صادقی رو اگه دیده باشین رضا صادقی تو اون مستند میگه که اسپانسر نداشته ولی بالاخره یکی پیدا میشه و حاضر میشه که اسپانسرش بشه و میره تهران و میخوانه و همه با صداش آشنا میشن و... توصیه می کنم رمز شب رضا صادقیو دانلود کنین ببینین... ولی در هر صورت حق باشماست و پیدا شدن اسپانسر برای یک ناشناس سخته و اگرم پیدا بشه باید هر چی اونا بگن همون کارو بکنم!

توی اینترنت هم تبلیغات مختلفی دیدم از افرادی که استودیو دارن یا بعضی شرکت ها که میگن "اگر صدای قابل قبولی داشته باشید حاضریم اسپانسر شما بشیم" و این حرفها اما واقعا نمی دونم تا چه حد میشه به حرف اینها اعتماد کرد!

مرسی، لطف دارید شما... البته که قبول دارم باید چیزهای زیادی یاد بگیرم و منظور من از حرفهایی که زدم به هیچ وجه این نبوده که یه خواننده نیازی به کلاس رفتن و تحصیل در این زمینه نداره! فقط دوست دارم که یه چند تا کار برای شروع انجام بدم تا وارد این عرصه بشم و به قول معروف اون عطش درونی خودمو فرو کش کنم و بعد رفته رفته با طی کردن پله های نردبون ترقی ، برای رسیدن به درجات بالاتر از آموزش دیدن پیش آدمهای حرفه ای و پرداختن به تحصیلات آکادمیک هم بهره ببرم.

منم احساس می کنم آهنگسازی که پیشش رفتم خیلی حرفه ای هست چون 30 ساله این کارست و نمونه آهنگهایی هم که ازش شنیدم واقعا آهنگ های درست و حسابی بود! و وقتی به قیمت بالای آهنگها اعتراض کردم گفت "من آهنگ درپیت نمی سازم"!!! و این حس در من بوجود اومد که اگه یه جای دیگه برم و پول کمتری ازم گرفته بشه ینی قراره یه کار بی کیفیت واسم ساخته بشه! اما حالا اگر هم این نظریه درست باشه شاید خیلی هم ضرورتی نداشته باشه کارهای اول خیلی شاخ و آنچنانی باشه!

بهت پیغام دادم دوست عزیز ، خیلی تشکر می کنم که بهم کمک می کنی.

از همتون متشکرم که کامنت دادید و از تعریفتون از صِدای منه حقیر بی نهایت ممنونم و از راهنمایی ها و نظرات ارزشمندی هم که دادید سپاسگذارم، بدون شک نظر شما ها که اهل فن هستین می تونه خیلی ارزشمند باشه تا نظرات عوام و کسانی که در این زمینه ها سر رشته ندارن.

7. djmehrshad

djmehrshad عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, protools, wavelab
    دوست عزیز نزخ اونها بسیار گران است.....اونا دارن نرخ بازار گرمی خودشون رو می یگرند اگه واقعا تو این کار باشید می فهمید که تنظیم وکار یه اهنگ انقدر نمی ارزه...

اگه دوست داری با من تماس بگیر راهنماییت کنم :

با تشکر

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏24/3/11
  8. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سلام دوست عزیز
    هزینه هایی که گفتند هم زیاده هم کم
    باید ببینید کار طرف مقابل در چه سطحیه
    اینطور که من خبر دارم استاد سیروان خسروی مبلغ 4 میلیون بابت تنظیم میگیره! انصاف ارزش نداره؟
    یا استاد بهروز صفاریان طبق تحقیق و ارتباط من با چندی از نزدیکان ایشون فهمیدم تنظیمی 7 میلیون میگیرن

دوست عزیز مهرشاد گل شما فرمودید که تنظیم وکار یه اهنگ انقدر نمی ارزه...

دوست عزیز نمی ارزه یعنی چی؟فردی که ممکنه 2هفته شب و روز و یا حتی ماه ها برای یک کار زیبا وقت بزاره واقا نمی ارزه که یک میلیون یا بیشتر بگیره؟
    در ضمن ایشون گفتن اهنگسازی و تنظیم و شعر حدود یک ملیون
    همیچین زیاد هم نگفتند
    من دوستان تنظیم کننده و شاعر زیادی دارم

یک تنظیم کننده ی معقول که کاراش در حد خوب باشه الان کم کم 400 تا 600 تومن تنیمی میگیره

یک شاعر معمولی بابت هر قطعه ترانش حداقل 100تومان میگیره

اهنگساز هم که دیگه حداقل 200 300 میگیره

قیمتی که ایشون داده منصفانه و درست بوده و فقط باید دید که قیمتی که داده در حد کارش هست؟!!
    من تنظیم کننده ای میشناسم که با 100 هزار تومان کار تنظیم میکنه اما یا مورد قبول هست؟

از قدیم گفتند هر چقدر پول بدی همونقدر؟....آش میخوری

فقط کافیه کاری که بهتون تحویل میدن در حد اون پولی باشه که دادین.

موفق به دانلود صداتون نشدم.
    اما طبق گفته ی دوستان حتما زیباست

9. bamdad1359

bamdad1359 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +583 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    درباره تبلیغاتی که بعضی جاها می زنن و می گن ما اسپانسر شما میشیم باید بگم قابل اعتماد نیست. در این بازار کساد موسیقی در ایران کمتر کسی اسپانسر خواننده های گمنام میشه، ولی آدمهای زرنگ از این آب گل آلود تب خوانندگی و معروف شدن جوونها خوب ماهی می گیرن، ضمناً بعضی ها این طور عمل می کنن که آهنگ یا صدای شما رو میشنون و میگن به به و چه چه ما اسپانسر می شیم. شما خوشحال می شید و اونا میگن باید یک فرم پر کنید و هزینه های اولیه ای رو بپردازید که مثلاً ۱۰۰ یا ۲۰۰ تومنه (به قول بازاریها زخمی تون می کنن!) و بقیه مبلغ رو ما می پردازیم، بعد یک بامبولهایی در می آرن و می گن اسپانسر ما حاضره مثلاً ۵ میلیون تومن روی صدای شما سرمایه گذاری کنه و شما خودتون هم باید ۵ میلیون سرمایه گذاری کنید چون گمنام هستید و ریسکه و غیره. شما اگه خوشبین باشید این ۵ میلیون رو می دید و یک آلبوم که هزینه تولیدش کمتر از ۵ میلیون هست برای شما تهیه می کنن و می گن ۱۰ میلیون شده.
    پیشنهاد من برای هنرمندان گمنام اینه:
    دست در دست هم دهید به مهر، یعنی شاعر، آهنگساز، نوازنده، و غیره رو از کسانی مثل خودتون انتخاب کنید که گمنام هستند ولی لزوماً ضعیف نیستند، ممکنه مجبور باشید بعضی جاها هزینه کنید، که چاره ای نیست، ولی اقلاً خیالتون راحته که می دونید دارید چیکار می کنید. بهترین مکان برای پیدا کردن هنرمندان مشتاقی که مایل هستند یک اثر هنری جمعی تولید کنند همین انجمن یا جاهای مشابه است. پیشنهاد می دم یک تاپیک در این راستا ایجاد بشه که کسانی که می خوان آلبوم تهیه کنند هنرمندان مورد نیاز خودشون رو از همین جا پیدا کنند، که ممکنه رایگان و یا با هزینه کم باشه.

10. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آره خیلی گرونه! برای من که پرداختن این قیمت ها کار خیلی سختیه! حالا باز اگه مشکل یک تِرک بود یه کاریش می کردم اما مسئله اینجاست که 7-8 تا تِرک رو در نظر بگیری میشه n میلیون!!

حرفهای شما رو قبول دارم ، نمونه آهنگهایی که از ایشون شنیدم آهنگهایی بود که حداقل می تونم بگم اون چیزی که "هنر" نام داره تو کارهاش وجود داشت! ینی آهنگها تریپ آهنگهای زیر زمینی و مونتاژ شده و کامپیوتری نداشت به هیچ وجه! و شما می تونستی صدای ساز زنده رو با تمام وجود تو آهنگها حس کنی! اما تو این زمینه تخصصی ندارم و نمیتونم بگم قیمتش با توجه به کارش میخونه یا نه! به نظر شخصی من به عنوان یه آدم ناماهر اگه کسی پولشو داشته باشه می ارزه مثلا واسه یه آلبومش 7-8 میلیون بده! (نه بیشتر) چون خودش میگفت رو آهنگها خیلی کار می کنه! مثلا میگفت هر آهنگ موقعی که پروژست حدود 20-30 گیگ جا میگیره و میگفت رو یه آهنگ یکی دو ماه کامل کار می کنه! بعد می گفت بعضی سازها که نوازنده باید زنده بیاد بزنه نرخ هاش متفاوت میشه و اگه بخوام می تونه مثلا بدون نوازنده مثلا جاز بذاره رو آهنگ اما اگه بخوام نوازنده جاز بیاد و جاز رو زنده بزنه و همینطور برای سازهای دیگه!

سیروان خسروی هم من متوجه نشدم ، واسه هر آهنگ 4 تومن میگیره؟!! (بیخیال بابا)

ینی این همه خواننده زیاد شده ، هر روز این همه آهنگ ساخته میشه و خونده میشه این خواننده ها میلیاردر که نیستن! منم فکر نمی کنم هزینه های تا این حدود معقول باشه! مگر اینکه واقعا واقعا بی ارزه و آهنگ واقعا زمین تا اسمون فرق داشته باشه چون وقتی 400 تومن بشه 4 میلیون عملا آهنگ هم باید 10 برابر با کیفیت تر و دارای سطح بالاتری باشه!

حرف شما بابت هرچقدر پول بدی همونقدر آش میخوری و تمثیلتون کاملا قبوله اما من نمیدونم نرخ این آشی که شما ازش حرف می زنید چطوریاست! ینی به قولی آش های مختلف رو مزه نکردم که حسابش دستم باشه چه آشی و چه مقدار آش چند تومن می ارزه! ینی تو ذهنم ترازویی که شما آهنگ سازها و هنرمندای موسیقی دارین رو ندارم!

لینک دانلود رو هم امتحان کردم درست بود که! لینکش مستقیم نیست بعد از اینکه کلیک کردین باید صبر کنید تا یه صفحه دیگه باز بشه بعدا روی دکمه نارنجی رنگ Download که کاملا واضح و مشخص هست کلیک کنید. اگر از آی دی ام استفاده می کنید دقت کنید توی تنظیماتش گزینه پ-ر-و-ک-س-ی تیک نخورده باشه... یا کلا تیک آی دی ام رو برای مرورگرتون موقتا بردارید و دانلود کنید و مجددا تیک رو اضافه کنید.

اتفاقا تبلیغ هایی که در مورد اسپانسر دیدم بیشترش درصد تعیین کرده بود! ینی مثلا نوشته بود اسپانسر شما میشیم از 50 تا 90 درصد! که این خودش نشون میده به هر حال اونا هرگز نمیان تمام پول رو پرداخت کنن! که تایید کننده حرف شماست.

پیشنهادی هم که دادید خیلی خوبه و اگه مغایرتی با قوانین سات نداشته باشه من حتما این تاپیک رو میزنم تا شروعی بشه برای اینکه هنرمندا بتونن همو پیدا کنن و گروه تشکیل بدن و با هم کار کنن که اگه این امر محقق بشه خودش یه پوئن فوق العاده واسه سایت هم خواهد بود! از طرفی آهنگساز ، نوازنده ، خواننده و ... که مثل دونه های پازل هنر موسیقی هستن می تونن با این روش همو پیدا کنن و گروههای هنری زیادی تشکیل بشه. البته یه مشکل هست و اونم بُعد مسافت و فاصله هنرمندا از هم هست! چون کاربرا و هنرمندا از شهرهای مختلف هستن و برای کار کردن نیازه که افراد با هم همشهری باشن! فکر نمی کنم افراد از شهرهای مختلف به راحتی بتونن با هم کار کنن!

11. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    نه داداش میلیاردر نیستند اما برای مثال ببینید چه کسانی با سیروان کار میکنند؟

بهنام صفوی ! همون یک برنامه ای که عید نوروز پارسال در شبکه سه اومد فکر کنم پول یک ترکش درومد

خدامیدونه این اقا شغلش چیه؟اما مشخصا مایداره/غیر از این کنسرت هایی که میزاره خودش برابر با حقوق بالاییه
    -------------------------
    مهدی اسدی : این شخص رو خودم توی عروسی دیدم که با یک دی جی پلیر برنامه اجرا میکرد و شبی 5/1 تا دو ملیون میگرفت(ایا این شخص توانایی دادن 4 ملیون برای یک اهنگ رو نداره؟)
    -----------------------
    شهاب رمضان:فک نکنم نیازی به توضیح داشته باشه
    ----------------------
    رضا صادقی: دیگه 4 ملیون واسه هنرمند بزرگی چون رضا صادقی که هم تو صدا و سیماست هم کنسرت میده هم زیر سایه ی ارشاد هستش پولی باشه
    -------------------------
    و و و و و و ده ها خواننده ی دیگه
    ------------------------
    سیروان خسروی الان طرفدارای کمی نداره!کسی که برای معین تنظیم میزنه یعنی در حد خوبی از موسیقیه
    به نظرم سیروان الان اولین تنظیم کننده ی ایرانه
    --------------------
    فرض کن روی کاور البوم شما خورده تنظیم سیروان خسروی!

ایا اون شرکت باز البوم شمارو با قیمت پایین میخره؟ یا رد میکنه؟

ایا تو بازار فروشتون برابر با البومیه که تنظیم کنندش یک فرد معمولیه؟

ارزش نداره شما 20 ملیون بابت البومتون هزینه کنید ؟ در عوض در کنارش ارشاد و کنسرت و طرفداران خودتون رو داشته باشید؟

موسیقی چیزی که میپسنده پوله!!!!!!
    اصلا میگیم شما خودت نوازنده اهنگ ساز تنظیم کننده و شاعری

یک اهنگ ساخته ی خودش رو اگر بخواین تو یک استودیو ی خوب بخونید و میکس و مستر کنید حداقل 200هزار تومن پیاده این .واسه پخش کار که نگو
    بخواین رو دوتا سایت ادم حسابی بندازین 150 هزار تومان پیادهاین

یک جونی مثل شما یا من فرضا میتونه در ماه 300-400تومان خرج موسیقی کنه؟؟؟؟

پس باید یک جیب پر داشته باشید تا با سر بلندی تو موسیقی قدم بزارید.

یا پول یا شانس

شانس که خیلی کم پیش میاد داشته باشه کسی اما اگر پول باشه شانس و همه چی همراش هست.

اسپانسر هم که خب دوستان هم توضیحات لازم رو دادن من دیگه چی بگم؟؟

قیمت اش رو هم شما نمیتونی تعیین کنی طرفی که اش رو پخته تعیین میکنه شما فقط حق انتخاب داری.
    متاسفانه دوری اگر مقیم تهران بودی خودم میتونستم یک کمک هایی تو ضمینه ی اهنگ سازی و تنظیم برات بکنم

امیدوارم که شما و تمامیه موسیقی دوستان روزی بدون مشکل بتونن کار کنن

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  12. delfi_mehdi

delfi_mehdi

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من هم به تازگی عضو این انجمن شدم و دوست دارم به عنوان یک تازه کار از تجارب شما استفاده کنم. من از دوران دبستان تا حالا به خوانندگی علاقه دارم و میخوام توی این مسیر گام بردارم. بیشتر آهنگ های امید و معین رو تمرین دارم. لطفا نظرتونو در مورد دکلمه زیر که از امید خوندم اعلام بفرمایین.(با میکروفون لپ تاپ توی اتاقم خوندم)
    آره پیروز شدم

http://Mehdi.mp3

13. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    من هم طبق گفته ي آقاي سامان تاكيد بر اين دارم كه بستگي داره با چه تنظيم كننده اي كار ميكنيد ؟ فقط آقاي سيروان خسروي نيست كه بهترين تنظيم ها رو داره خيلي ها در همين ايران هستند كه به دلايلي و مشكلاتي نتونستن بالا بيان اما انصافن استعداد بسيار خوبي داشتن.به نظر من 1 ميليون هزينه كاملا معقولي هستش.ببينيد كسي كه خواننده ميشه بايد واقعا ميلياردر باشه اين حقيقت هستش والا كسي تحويل نميگيره تو اين دنياي امروزي.آهنگسازي رو نبايد تو همون 2 ماه ديد.شما پيش يه دكتر ميري 1 دقيقه حق ملاقات داره 6 - 7 تا قرص تجويز ميكنه ميگه به سلامت.اون به اون دليل كه پول گزافي ميگيره حق دكتريش رو داره ميگيره.درسايي كه خونده و زحمت كشيده.آهنگساز هم 1 ميليون اگر ميگيره فقط به خاطره 1 روز يا 1 ماه اهنگسازيش پول نميگيره.ساليان سال پدرش در اومده و حق اين زحماتشم ميگيره.باسه همين من تاكيد دارم روي موسيقي علمي.اهنگسازي كه بر حسب تجربه كار كرده باشه مسلما هرچقدرم تلاش كنه باز آهنگساز نميشه به قول شما ميشه همون سازهاي كامپيوتري.معلومه خوب اون موزيك رو شما 400 تومانم بدي بهش كلاش رو ميندازه بالا.اما موسيقي بايد شيك باشه.تميز باشه.نظم داشته باشه.ايده داشته باشه رو هوا هرچي حسم بياد يا علي نباشه ! تفكر شده باشه روش.به اين ميگن اهنگساز.1 ميليون كه جدا 4 ميليون هم كاملا منصفانس چون واقعا زحمات بسيار زيادي داره و شما از بعد كامپيوتري نگاه نكنيد.
    با توجه به اين كه به قول خودمون هزينه ها انقدر بالاس و هر روز يه خواننده مياد بيرون واي به روزي كه قيمتها پايين هم باشه.فردا همسايه ها البوماشون رو خيرات ميدن!

14. amin8242

amin8242 عضو سایت

امتیازات:
    +27 / 0 / -0
    نرم افزار:
    Ferdmusic عزیز ، ممنون بابت نظرت ، حق باشماست و آهنگ، درست و حسابی اگه باشه و تنظیم هم درست و درمون باشه جا داره یک میلیون تومن که نه بلکه خیلی هم بیشتر پول صرفش کرد! اما باید اینو هم در نظر گرفت که شاید خیلی ها توانایی مالی دارن اما توانایی خوندن ندارن! و البته در مواردی هم برعکسش وجود داره!!

به نظر من برای کسی که میخواد شروع کنه پرداخت این هزینه ها کار دشوار و البته نامعقولیه! چون حتی اگه از پس هزینه هاش هم بر بیاد باز هم به دلیل بی تجربه بودن در این زمینه معلوم نیست که کاراش چطور از کار در بیاد و آیا میشه به هر آهنگسازی اطمینان کرد یا خیر!

از اون گذشته ، پرداخت هزینه هایی مثل n میلیون واسه هر آهنگ واسه خواننده های کاردرست و معروفه که اونا هم اسپانسر دارن هم تجربه کاری و هم ضمانت خوب دراومدن آلبوم و با همه زیر و بم کار هم آشنا هستن...

در هر صورت واسه کسی که میخواد خوانندگی رو شروع کنه منطقی نیست که برای اولین قدم بیاد چندین میلیون تومن پول بده که مشخص هم نیست در نهایت کارش چی از آب در بیاد و به نظر من (با احترام فراوان به همه آهنگسازهای عزیز که دست هنرمندشون رو می بوسم) این هزینه های گزاف یه جورایی بازارگرمی به حساب میاد و فقط و فقط پول و پول و پول و ... عین کاسبی!! ینی هنر شده کاسبی! بنده هم به هیچ وجه حاضر نیستم فعلا هزینه های سنگین بابت ساخت آهنگ پرداخت کنم چون میدونم که عده ی خیلی خیلی کمی در ایران هستن که اونقد سطحشون بالا باشه که واسه ساخت آهنگ و تنظیم و.... لایق گرفتن هزینه های میلیونی باشن.

متاسفانه خوانندگی هم یه چیز شخصی شده و اینطور نیست که سرمایه گذاری روی استعداد ها (بلا نسبت بنده ی بی استعداد) صورت بگیره... مثل فوتبال! مثلا یه فوتبالیست اگه با استعداد باشه کشف میشه و ازش استفاده میشه... میشه همینو هم در مورد خوانندگی داشته باشیم... اما متاسفانه خیلی ها هستن که بدون اینکه بتونن میخوان بخونن و خیلی ها هم هستن که بدون اینکه در این زمینه توانایی داشته باشن فقط میخوان با پول به شهرت برسن! ینی خوانندگی براشون فقط وسیله رسیدن به شهرته و نه هدف! اگر هم هدف باشه اصلا به این کار ندارن که توانایی هنری دارن یا ندارن! فقط میخوان خواننده بشن!

البته مشکل من تا حدودی حل شده و یکی از دوستای قدیمیم رو جدیدا پیدا کردم که آهنگساز هست و 15 ساله که نوازنده پیانو هم هست و آهنگهای قشنگی هم میسازه و به تازگی هم استدیوی خونگیش رو راه انداخته و قراره با هزینه های خیلی کم با هم بصورت تک آهنگ تک آهنگ کار کنیم و من شروع کارم رو با ایشون خواهم داشت و انشاله لینک آهنگها رو هم تو همین سایت خواهم گذاشت...

درسته جیبم خالیه اما عشقم به هنر کاملا پُره!!...

واسم در زمینه هنر همین کافی بود که با دکترمحمداصفهانی تماس داشتم و همین دو تا نمونه کاری که تو همین تاپیک گذاشتم رو واسشون فرستادم و ایشون در مورد صِدای بنده ی حقیر اظهار نظر کرد و نظرشون هم این بود که به خواجه امیری نزدیک ترم تا صدای خود ایشون! و فرمودن که با تمرین بیشتر به تدریج بهتر از این هم میشم و نصحیت فرمودن که در آثارم خداوند و مضامین عرفانی رو هم فراموش نکنم و نظرشون هم این بود که تمرین مستمر داشته باشم... باورم نمیشد که زمانی برسه که آهنگ "حسرت" محمد اصفهانی رو که همیشه با خودم میخوندم ، خود دکتر اصفهانی آهنگ حسرته خودشو که من خوندم گوش بده و نظرشو در مورد صدِام بهم بگه! و این مسئله منو خیلی خوشحال کرد.

قطعا من تمام تلاشم رو می کنم که با قدرت هرچه تمامترو اتکا به تلاش و کمک خدا تو این زمینه موفق بشم...

delfi_mehdi عزیز لینک شما هم خراب بود.

15. m-biainja

m-biainja Banned

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقای amin8242 خوشحالم که در حال پیشرفتی وامیدوارم این پیشرفت روز به روز زیاد تر بشه .

و یه سوال شما چطوری باآقای اصفهانی ارتباط برقرار کردی اگر میشه برا م پیام خصوصی کن.من هم خوشحال میشم راهنمایی های ایشون رو بشنوم

16. Darde3harfi

Darde3harfi عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    برای اسپانسر که اصلا دنبالش نباشین چون خواننده های اسم دار هم مشکل دارن یادمه چند سال پیش که برای البومم رفته بودم اوای نکیسا همون شرکتی که اولین البوم محسن یگانه رو تهیه کرده بود نمیدونین چطور پشت ایشون حرف میزدن اگه اشتباه نکنم گفت 30 میلیون قراداد بسته حالا دقیق یادم نیست ولی واقعا همین اقایون تهیه کننده موسیقی رو خراب کردن اینو مطمئن باشین وقتی تهیه کننده فکرش فقط پول باشه موسیقی از این بهتر نمیشه الان شما بهترین صدا رو هم داشته باشین کسی اسپانسر نمیشه اگه باور ندارین برین ترانه شرقی سمت شریعتی یا ایران گام تو انقلاب از نزدیک صحبت کنین

17. ‏mohsen alipour

‏mohsen alipour عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    علي بياتي عزيز شركتها فقط وقتي اسپانسر يه خواننده ميشن كه بدونن خواننده ميتونه واسشون درامدزا باشه وگرنه نميان پولشونو دور بريزن كه.
    من خودم با شركت ايران گام تماس داشتم و ميدونم اگه كار در حد خوب نه بلكه بسيار خوب باشه اونا اسپانسر ميشن البته بايد البوم اولتو كاملا اماده كني براشون ببري.

18. Darde3harfi

Darde3harfi عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    موضوع همینه به قسمتی که تو نوشتتون bold شده دقت کنین البومو اماده میگرن پس هیچ معنایی بحث اسپانسر اینجا پیدا نمیکنه شرکت ها شدن یه واسطه درست تر دلال البومو میگرن و اسم تهیه کننده و اسپانسر رو خودوشن میذارن در واقع فقط پخش کنندن این مشکلم از وقتی پیش اومد که ارشاد قانون گذاشت که خواننده باید از طریق شرکت برای دریافت مجوز وغیره اقدام کنه که به نظرم روز مرگ موسیقی ایران بود چون همه چی افتاد دست یکی دو شرکت خاص و هر خطی خواستن به موسیقی دادن هر کیو خواستن بزرگ کردن هر کیو خواستن زدن زمین مطمئن باشید اگه فرد بی اسم و رسمی بتونه قرار داد ببنده قراردادش با تر کمنچای فرقی نداره و جبران هزینه هاشو هم نمیکنه با اون بخش از حرفتون کاملا مخالفم چوم منم با ایران گام در ارتباط بودم یه نگاه تو این 3 سال اخیر بندازین از این شرکت چند تا خواننده بی اسم و رسم به موسیقی معرفی شدن 5 تا خواننده سراغ دارین که اینا معرفی کرده باشن فقط کارشون شده با چند تا اسم کار کردن چند سال پیش که کاوه ایران بود یه روز در مورد همین چیزا صحبت بود در مورد البوم مترسکش بهم گفت که حتی هیچ کی حاضر به قرار داد باهاش نمیشده به زور قرار داد بسته اونم با یه مبلغ خنده دار وکم اخه من هر چی فکر میکنم نمی فهم چه طور یکی مثل کاوه یغمائی باید اون وضع با هاش برخورد شه یه اقای دیگه که در برابر کاوه هیچه از موسیقی چه شهرت پولی بدست بیاره

19. erfanath

erfanath عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نام خدا
    سلام دوستان
    بسیار تایپیک زیبا و جالبی هستش . امیدوارم همین جور ادامه بدیم تا همه به آرزو هامون برسیم
    این واقعا مشکل و آرزو همه دوستان هستش. ببینید من ودم به واننده گی بسیار علاقه دارم کلی فکر تو سرم هستش و خیلی برنامه ها دارم
    و اینکه موسیقی تنها نمیشه ! البته برای بعضی ها میشه. مقصد حرف اینکه همین موضوع رو با مشورت مدیران ارشد ایجاد کنیم در رابطه همین که با همدیگه کارامونو بسازیم. این خیلی موضوع خوب و داغی می شه
    به قول دوستمون تو موسیقی باید یا پول داشته باشی یا شانس ! من کسی رو میشناسم که با شانس تا حالا 7تا آهنگ خونده بدون اینکه 1 قرون خرج کنه
    فک کنم همه با سایت newmusic آشنا باشین مدیر ارشد سایت با سیروان خسروی در ارتباط بود بعد از اون با هنرمند های به نام کشور آشنا شد و اینکه تبلیغات اونارو گذاشت تو سایتش و اونا هم به اضاء این کار واسش آهنگ ساختن. اینها رو من خودم دیدم هااااااااا چون هم همسایمون هست و الان هم سایتش دست منه و اینکه من سر ضبط کاراش می رم
    موضوع بعدب اینکه بیاید یه تایپیک بزنیم دباره تحربیات هنرمندان عزیز و به قول دوستمون مستند در پیشرفت انسان از جایگاه بالایی برخورداره
    و اینکه من عاشق خوندنم و همونطور که گفتم چنتا کار مد نظرمه که به دلایلی نمیتونم بگم نه اینکه بخیلما نه ولی خوب دیگه .....
    و حتما اونا رو میگم نظریات خوبیه حالا تا بعد و اینکه تایپیک هایی با چنین موضوعاتی باید درست شه قابل توجه مدیران ارشد
    سرتونو درد آوردم حتما جواب بدید منتظرم یا حق

20. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    کاملا با دوستمون موافقم .شاید بشه گفت بهترین راه هم همین هستش.راستی تاپیکی که ذکر شد هم یه سرچ میزنم اگه نبود راه اندازی میکنم انشاالله.بچه ها همیاری کنین

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)

عبارات جستجو شده:

1. اسپانسر خوانندگی

,
  2. اسپانسر برای خوانندگی

,
  3. اسپانسر موزیک

,
  4. شرکت های اسپانسر موسیقی,
  5. اسپانسر خوانندگی پاپ,
  6. اسپانسر جهت خوانندگی,
  7. اسپانسر اهنگ,
  8. اسپانسر,