استودیو

شروع موضوع توسط mohem ‏8/9/10 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک استودیو تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام عرض میکنم خدمت تمامی دوستان بخش استودیوها..!!
    امیدوارم حالتون خوب باسه
    اخیرا با منتشر شدن آلبوم جدید محسن یگانه با اسم راگا استدیو آشنا شدم و دیدم که محسن یگانه تعداد 6 تراک از البومش رو در اونجا ظبط و میکس و مسترینگ کرده ....
    داشتم شماره چهلم مجله موسیقی ترانه ماهو ورق میزدم که داخل برگ سوم یا چهارمش بود که به یه چیز جالب برخوردم ... تبلیغ استودیو راگا با عناوین جالب که باز هم مثل همیشه این مغز ناقصو به کار انداخت ویه مشت سوال به وجود اورد....
    بگذریم پر حرفی نکنیم و بریم سر اصل مطلب ...
    عکس این صفحه از مجله رو اسکن ودر اختیار شما دوستان میذارم تا اگه ممکنه لطف کنید وبه سوالاتم جواب بدید.
    عکس
    1-اون قسمتهایی از عکس که با کادر سفید مشخص کردم چه سخت افزارهایی هستند؟ اگر ممکنه به من بگید و ازشون عکس قرار بددید یه دنیا ممنون میشم.
    2- به اون بخشی که با کادر زرد مشخص کردم توجه کنید،گفته شده استودیو برگزیده سال88!!! میشه بدونم کدوم ارگان داخلی یا بین المللی این انتخاب رو انجام داده اصلا همچین جایی هست یا اصلا این موضوع درسته یا فقط بازار گرمیه؟
    3-به کادر سبز بالای صفحه توجه کنید ترجمش به فارسی فکر کنم بشه اولین استودیو میکس و مسترینگ در ایران یا بهترین استودیو میکس و مسترینگ در ایران کلا این حرف تا چه حد صحت داره ؟ چه جایی این قضیه روتایید کرده؟ مگر استودیوهای دیگه مسترینگ نمیکنن؟
    البته بگم ترکهای البوم محسن یگانه رو که گوش میدادم میکس و مسترها به نظرم خیلی خوب اومد مخصوصا صدای گیتار آگوستیک!وصدای خواننده هم گرم بود و پخته البته شاید هم بخاطر این باشه که البوم رو از سی دی اورجینال آیدیو گوش کردم !
    خلاصه اگر من رو راهنمایی کنید یه عالمه ممنون میشم بازم ببخشید اگر پر حرفی شد قصد توهین به کسی رو نداشتم وفقط خواستم اطلاعاتم زیاد بشه
    خدا نگه دار ..

2. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    این فقط کافی نیست

بهروز صفاریان آلبوم مثلث علی لهراسبی روی توی مجهزترین استودیو دوبی رکورد و مستر کرد اما آلبوم استقبال نشد و ضعیف بود
    اما غریبه ی فریدون توی ایران انجام شد و فوق العاده عالی بود

3. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,603 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    Mastering 6000 مدلی از فاینالازرهای TC هستش و Protools HD هم نرم افزاری که بوسیله کارتهای شرکت دیجی دیزاین اجرا میشه و حداکثر کیفیت موجود برای ضبط هستش 192 Khz
    توی گوگل سرچ کنید همه جوره عکس هستش!!!

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    خوب امانوئل توضیح دادن اینم بگم که سیستم مسترینگ 6000 حدود 16000000 میلیون قیمت داره .
    در مورد پروتولز که دوستان گفتن.
    این مورد به اداره ارشاد برمیگرده. اداره ارشاد هر ماه از استودیوهای مجوز دار بازرسی میکنه و هر سال هم رتبه بندی میکنه.

5. AmirB7

AmirB7

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان شماره تلفن استدیو راگا رو کسی داره ؟

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    فکر کنم اگه توی نت سرچ کنید سایت داشته باشند.

7. mohem

mohem عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام به همه دوستان ....اون مورد بعدی رو که گفتم نوشته ناتیلوس پیداش کردم یه مدل مانیتوره که حتی توی ابی رود هم استفاده میشه!!!اینم عکسش البته نمیدونم مال چه شرکتیه و تا چه حد معروفهhttp://imgs.tootoo.com/56/5a/565ab06996fc3d86e98b20fdfe2fd435.jpg

8. amir_honarmand

amir_honarmand عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فکرکنم baw نوشته

9. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست عزیز این مانیتور نیست و باند پخش خانگی از شرکت فوق العاده معتبر b&w انگلیسی است و مطمئنا برای مسترینگ بسیار قابل اعتماد هست البته مدل های بسیار متنوعی داره ...نمیدونم در ایران میشه گیر آورد یا نه...
    در ضمن این رو هم بدونید این اسپیکر در استودیو های مسترینگ که ابعاد و آکوستیک و شرایط خاص خودشونو دارند و کاملا با آکوستیک اتاق میکس تفاوت دارند بهتره استفاده بشه... البته برای مسترینگ جدا از سخت افزارها و ابزار مهندسی که خیلی تخصصی هست معمولا در اتاق بزرگی که به شرایط عادی و معمول نزدیک باشه باید مسترینگ صورت بگیره چون موزیک در نهایت در چنین فضاهای قراره گوش داده بشه..... مثل استودیو مسترینگ باب کتز که کاملا یه اتاق معمولی هست ... به نظر من مسترینگ با مانیتورینگ تقریبا اشتباه هست مگر اینکه کاملا از تفاوت صدای مانیتور خود و سیستم های پخش معمول مطلع باشید و میکس رو نسبت به اون تفاوت مستر کنید که حقیقتا خیلی باید با تجربه و دقیق باشید تا بتونید اینکارو درست انجام دهید... البته منظورم مسترینگ حرفه ای و تخصصی هست نه ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  10. mohsen afrasiab

mohsen afrasiab عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    میکس با مانیتورینگ اشتباهه ؟؟؟
    میشه توضیح بدین با چی درسته ؟ ممنون

11. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools

من گفتم مسترینگ دوست عزیز....نوشته قبلی رو دوباره بخونید.

12. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    یعنی مسترینگ با مانیتور اشتباهه؟
    میشه دلیل و مدرک بیارید ؟ و به چه دلیل اشتباهه ؟
    یعنی خیلی ها که در دنیا با مانیتور مسترینگ میکنند کارشون اشتباهه ؟
    پس چرا ماینتورها تولید میشن اگه قراره برای اینکار نباشند ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  13. thevoice

thevoice عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +111 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, reason
    اینکه شما می گید با مانیتور نباید مسترینگ بشه 100 درصد اشتباهه .ولی برای محکم کاری هم اگه بعد از مسترینگ با مانیتور توی سیستم های پخش معمولی مثل ماشین یا اسپیکر های کامپیوتر خونگی یا هندفری موبایل و ... هم امتحانش کنیم بهتر باشه .

14. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    البته کلا واژه ی مانیتورینگ به معنی دیده بانی کردن و یا همون نظارت هست منظور من اینه که با اسپیکرهایی که در استودیوی میکس وجود داره (مانیتور های میکس) نباید موسیقی رو مستر کرد و به اصطلاح دقیق تر مسترینگ مانیتورهای مختص خودش رو می طلبه .. معمولا مانیتور های مسترینگ دارای ووفر های 8 و 5 اینچ و شاید بزرگتر و تویتر و مید ووفر هستند و در کنار اونها از ساب ووفر هم استفاده می شه و دلیل این تنوع هم مشخصه چون موسیقی در تمامی حالت ها (پخش خانگی- پخش در سیستم های PA کلاب ها یا سالن ها - پخش در هدفون و...) بایستی در نظر گرفته بشه و در همه این پخش کننده ها درست و دقیق صدا بده...در ضمن موسیقی که در یک فضای آکوستیک میکس و بعدا در همون فضا و شرایط مستر بشه مشخصه که خطاهای آکوستیکی محیط و ضعف مانیتورینگ اصلا مشخص نمیشه ..بیشتر کارهای قوی که در حال حاضر در ایران میبینید هم نتیجه ی میکس درست و استفاده از صدا های با کیفیت هست....در تمام دنیا هم آلبوم ها و ترک ها در استودیوی میکس میکس شده و برای مستر به کارگاههای تخصصی مسترینگ میره ...اگه دوست داشتید میتونم بهتون معرفی کنم و نام تمام آلبوم ها و ترکهایی که در اون استودیو ها مستر شده رو ببینید....:smile (73):

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  15. Ah/\/\ad

Ah/\/\ad عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    صاحب استودیو راگا آقای ایمان حجت (از نوازنده های گیتار الکتریک و اسپانیش ، آهنگساز و تنظیم کننده) هستند ..

شمارشون هم اگر کسی خواست در پیغام خصوصی خدمتتون می فرستم ..

16. varsh

varsh

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    راهنمايي

سلام دوستان راستش من دنبال آدرس وتلفن يه استديو حرفه اي تو اصفهان هستم براي اسپاسرينگ. توي كرمانشاه پيش دو تا از صدابردارها معروف اينجا رفتم هردو تاشون ازصدام خوششون اومد تاحدي كه ميخواستن باهام قرارداد ببندن اما چون اينجا بيشتردرضمينه موسيقي محلي كار ميكنن ترجيح دادم اولين كارم رو توي اصفهان شروع كنم حالا ازهمه ي اساتيد عزيزميخوام كه اگه جاي خاصي رو سراغ دارن كمكم كنن.

17. giovanni

giovanni

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با سلام
    می خواستم بدونم استدیو نوای مهر پژواک که در کرج هستش مجوز داره یا نه ؟
    عزیزان خواهشا راهنمایی کنید چون من اطلاعاتم خیلی کمه نمی دونم چی کار کنم

18. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    گرامی فاینال کار رو در باند خونگی هم تست میکنند / در ماشین هم تست میکنند/ در سالن هم تست میکنند / با هدفون هم تست میکنند / ولی به این مسترینگ نمیگویند این فقط یک چک ساده است

این قانونی که میفرمایید اسپیکرهای ۵ اینج یا ۸ اینچ برای مسترینگ ساخته شدند قانون شماست چیزی که من میبینم طیف گسترده ای از موینتورهای هست که حتی شامل سری دیاموند یا همون مدل معروف B&W Nautilus 800D یا حتی موینتورهای ۳ اینچی هم میشود.
    اقای محبی درست میفرمایند یک کار پری مستر رو با اون اسپیکر مستر نمیکنند :)
    بعد از مستر و در صورت نیاز سامینگ باید از الترنیتیوهای دیگری مثل همون مدل یا ns10 و mixcube وو.. استفاده کرد یا در محیط غیر استودیویی تست کرد. .

هرچند که من به ضبط در ایران اعتقادی ندارم ( حداقل کارای لایو ) پس تکلیف مستر هم مشخص هست :)
    موفق باشید.

19. mohamadkaro

mohamadkaro عضو سایت

امتیازات:
    +76 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    آقای اخوان عزیز اتفاقا مهمترین مسئله در فن صدا همون چک کردن و شرایط شنیداری درست هست... من متوجه منظورتون نمیشم که فرمودید : " این فقط یک چک ساده هست" !! در مورد اندازه ی اسپیکرها هم قانون من یا شمایی وجود نداره دوست عزیز ... واقعا من چنین جمله ای گفتم؟ : " اسپیکرهای ۵ اینج یا ۸ اینچ برای مسترینگ ساخته شدند" !!!
    لطفا با حوصله نوشته ها رو بخونید ...من این جمله رو دقیقا نوشتم :
    "معمولا مانیتور های مسترینگ دارای ووفر های 8 و 5 اینچ و شاید بزرگتر و تویتر و مید ووفر هستند و در کنار اونها از ساب ووفر هم استفاده می شه و دلیل این تنوع هم مشخصه چون موسیقی در تمامی حالت ها (پخش خانگی- پخش در سیستم های PA کلاب ها یا سالن ها - پخش در هدفون و...) بایستی در نظر گرفته بشه و در همه این پخش کننده ها درست و دقیق صدا بده..."

در مورد این جمله هم توضیح بدید که فرمودید : "من به ضبط در ایران اعتقادی ندارم"
    منظورتون دقیقا چه اشکلاتی در ضبط در ایران هست ؟

بارگذاری...