استودیو خونگی با 140 هزار ..

شروع موضوع توسط amiR-hossein ‏19/8/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک استودیو خونگی با 140 هزار .. تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. amiR-hossein

amiR-hossein

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام خدمت دوستان محترم

من میخوام یه استودیو خونگی برای خودم درست کنم،فقط برای ضبط ولی کیفیت خوب.
    اتاق اکوستیک هم خودم درست میکنم و لازم نیست دربارش صحبت کنیم.
    ولی حالا خرجش.
    من 16 سال بیشتر ندارم و همینطور هم پول زیاد ندارم و عاشق این کار هستم و میخوام یه استودیو واسه خودم درست کنم و فقط 140 هزار تومان دارم.
    میتونم؟
    لطفا راهنمایی کنین.
    میکس هم با برنامه ردیفش میکنم.
    پس تو رو خدا راهنمایی کنید..:smile (16): :smile (16):

2. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوست من ، شما که ضبط با کیفیت خوب رو میخواین با این قیمت فقط میتونید یه کارت صدا تهیه کنید !! توصیه میکنم قبل از راه اندازی استودیو ، شروع کار با نرم افزار و دوره یادگیری میکس و مسترینگ رو بگذروند . در کنارش پول بیشتری پس انداز کنید تا بهتر بتونید تجهیزات تهیه کنید . صدا برداری بر خلاف ظاهرش کار ساده ای نیست . کار با کامپیوتر رو باید بلد باشید . کار با نرم افزار های مرتبط رو باید یاد بگیرید و از همه مهمتر باید از قواعد و اصطلاحات موسیقی حد اقل 50% بدونید :)

3. Ehsan78MP3

Ehsan78MP3 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه استدیو خونگی حداقل حداقل 10 میلیون تجهیزات میخواد...
    همه چیزم حداقل
    کارت صدا 300
    مانیتور 500
    میکسر 4
    سیستم 2
    میکروفن 400
    هدفون 200
    ...

4. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    میشه یه مقداری در مورد اون اعداد بیشتر توضیح بدید؟
    نوشتید کارت صدا 300 یعنی قیمتش 300 هزار تومنه؟
    یا اون میکسر که نوشتید 4 یعنی 4 میلیون تومن؟

5. Hossein Rezaei

Hossein Rezaei تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +483 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, logic
    فکر نمیکنم حداقلش این باشه !!!
    مثلا میکسر 4 ملیونی به چه درد این دوستمون میخوره ! وقتی استفاده ای ندارن
    بهتره که دوستمون رو نامید نکنیم .
    اما با این مبلغی هم که ایشون گفتن نمیشه کار خاصی انجام داد . حداقل نیاز به 500 -600 هست .
    موفق باشید :smile (70):

6. Ehsan78MP3

Ehsan78MP3 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خب آره دیگه، به هزار تومن...!!!

حد اقل یه میدی کنترلر و میکسر و کارت صدا و کامپیوتر مناسب و میکرفون و مانیتور صدا و یه سری نرم افزار که جواب کار با کیفیت خوب که ایشون منظورشون هست رو بده دیگه زیر 7-8 تومان که نمیشه . ایشون کار خوب و با کیفیت رو با 140 هزار تومان میخوان .

البته یه نکته هم بگم بهت دیگه خیلی کسی نمیره این تجهیزات را بخره، چون هم کسی اونقدر پول یه جا نداره، هم تو آپارتمان جایه اینکارا نیست همم اینکه نگه داریش مشکله و هم اینکه زود از مد میافته...

من خودم 2 هفته ای میشه که با یه استدیو کنتاکت شدم و باهاش کار میکنم همه تجهیزات هم عالی....

7. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    4میلیون بده میکسر بعد 400 تومن بده مایک و 500 مانیتور!!! به نظر خودتون این لیست معقوله؟
    میکسر به چه درد این دوستمون میخوره؟

8. Ehsan78MP3

Ehsan78MP3 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    bx8a را دست کم نگیر!!!!

به قیمت پایینش نگاه نکن... سالاریه واسه خودش...:smile (73):

9. Hamidreza Mehrfar

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    bx5a قیمتش 500 نیست،تقریباً 650 تومنه

10. Ehsan78MP3

Ehsan78MP3 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    قیمتا میدونم bx5a حدودا 400 تا 430
    bx8a میدونم 700 بالاتره...

11. Ehsan78MP3

Ehsan78MP3 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حالا بحث به بیراهه نره حمید جون!!!

دوست عزیز تو اگه به جای 140 هزار تومن زذه بودی 10 میلیون هم من بازم بهت شدیدا پیشنهاد میکنم چیزی نخری... اینقد استدیو هست که تو بری کارتا ببندی... خیلی هم معقول...

12. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست گرامی در خوب بودن این مانیتور هیچ شکی نیست ! اما اگه قرار باشه 10 ملیون بودجه داشته باشیم ، مسلماً انتخاب های بهتری هم خواهیم داشت...
    اما در کل یک سوال از شما دارم (البته دوستانه) - شما اومدی و یک پست که اصلاً هیچ ربطی به این بحث نداشت ارسال کردین !
    دوست خوبم این طبیعی هست که با بودجه ی بیشتر میشه تجهیزات بهتر و استودیویی بهتر و مجهزتر بست اما بهتر بود قبل از ارسال پست به صحبت اصلی دوستمون دقت میکردی ! مبلغی که ایشون گفتن نشون میده به هر دلیلی بودجه ی زیادی ندارن و بعد شما میای میگی 10 ملیون باید پول داشته باشی و همین صحبت شما می تونه ایشون رو نا امید کنه که این اصلاً خوب نیست (!) چون در این سایت میخوایم در کنار هم پیشرفت کنیم نه اینکه نا امید بشیم.
    ضمناً من دوستان زیادی دارم که مبالغ بسیار کمتر از 10 ملیون رو برای استودیوشون هزینه کردن و دارن حرفه ای کار می کنن - زیاد سخت نگیر.

اما سوال دوستمون ، بنده با فرمایشات جناب نیما گلستان موافقم ! بهتره که کم کم تجهیزاتتون رو تهیه کنید ، درسته کمی طول میکشه اما اگر ابتدا پس انداز کنید و بعد تجهیزات مناسبتری تهیه کنید ، مسلماً نتیجه ی خیلی بهتری خواهید گرفت.
    موفق باشید.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

!!!!! عجب !!!!
    خیلی هم معقول ؟!!!
    عزیز من ایشون اومدن میگن تجهیزات معرفی کن ، بعد شما میگی استودیو زیاده و تجهیزات نخر ؟!!! خیلی هم معقول ؟
    ایشون دوست دارن خودشون استودیو داشته باشن ، از ما خواستن که کمکشون کنیم ، بعد شما تا الان توی تاپیکی که ایجاد کردن دوتا پست فرستادی که بهحث ربطی نداره و بیشتر میشه بهش گفت چرت...

13. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    اصلاً قصد مجادله با شما رو ندارم !

شما یک بار به قول خودتون خواستین حدود قیمت رو بگین اما متاسفانه به خاطر بی اطلاعیتون نه تنها حدود قیمت ندادین ، بلکه کلاً طرف مقابل رو به بیراهه بردین !!! و تاثیر حرفتون میتونه نا امیدی شخص باشه و ضمناً پیشنهاد میدم ابتدا خودتون از قیمتها و مدل ها مطلع بشین و بعد به دیگران قیمت بدین ! میکسر 4 ملیونی ؟ برای خونه ؟ یعنی اصلاً انتخاب مناسبتری نبود ؟ !!!!

پست بعدیتونم چیز خاصی نداشت و در ادامه ی حرفهای بی سندتون بود !!! فرمودین استودیو زیاده - نمی خواد استودیو بزنی !!!! که من هیچی در این مورد ندارم که بگم...

و الان هم پا فشاری روی خطا - دوست من ، همه قرار نیست همه چیز رو بدونن خیلی از کاربرا ، مدیران ، خود بنده و... قرار نیست توی تمام مطالب سایت پست بدیم ، بنده خودم هرجا حرفی برای گفتن ندارم ، سکوت می کنم - سکوت خیلی خوبه و باعث میشه هم احترام خودمون حفظ بشه و هم اطلاعات غلط به دیگران ندیم.

موفق باشید.

14. Ehsan78MP3

Ehsan78MP3 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مسعود جان کاملا حق با شماست خدا شاهده کنایه نمیزنم...

فقط یه چیزا باید بهت بگم... من وقتی با این سایت آشنا شدم حتی نمیدونستم DAW چیه، میکسر نمیدونستم یعنی چی؟؟؟!!! وی اس تی هام همشا نیما و رامتین بهم دادند...اونایی که تازه کار ترن بهم نخندند، خیلی از بچه های سایت مثل من بودند هیچکسم نداشتم که چیزی بهم یاد بده جز این سایت و بچه های گلش... دیروزم به لطف خدا اولین سفارش کارما گرفتم...:smile (73):

در هر صورت "من، با هر چرتی که میگم (البته از نظر شما) محصول این انجمنم و شاگرد همین بچه ها و تا آخر عمرم هم به همین چرتام افتخار میکنم"

15. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    میتونم جواب خیلی محکمی به شما بدم اما به احترام سایر مدیران و کاربران عزیز سکوت می کنم تا خود دوستان قضاوت کنند !
    فقط این رو بگم که من فکر نمی کنم حرفهایی که زدین رو اینجا یاد گرفته باشید ، حرفاتون بیشتر سلیقه ای هستش ، وگرنه چرا سایر دوستان چیزی نمی گن و فقط شما اینا رو یاد گرفتی ؟

16. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,494 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    اولین پستی که توی این تاپیک فرستادید رو می خواستم حذف کنم اما چون دوستان جواب دادن حذف نکردم

کجای سایت نوشته شده برای کاربر خونگی میکسر 4 میلیونی مناسبه ؟ اینجور راهنمایی دقیقا یعنی گمراه کردن
    کاربرد میکسر برای کسی که می خواد نهایت 1 لاین رکورد بگیره چیه ؟ به غیر از کاربردش برای کنترل میکسر برنامه ها که اصلا برای ایشون کاربرد هم نداره
    الان توی اکثر به اصطلاح استودیو ها هم که برید عملا میکسر رو برای دکور گذاشتن چون میکسر برای اکثریت جامعه نماد موسیقی شده !
    2 میلیون کامپیوتر واسه چی ؟ اکثر بچه های همین سایت دارن با سیستم های 300/400 تومنی کار می کنن

عنوان این تاپیک کاملا واضح ِ نوشته شده راهنمایی ... با بودجه 140 هزار تومن شما میای میگی نمیشه حداقل 10 میلیون نیاز ِ ؟

17. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    اصلا هواسم نبود که شما 16 سال بیشتر ندارید :d پس عجله ای نکنید . سر فرصت با تمام علومی که گفتم آشنا بشید بعدش به یاری خدا میتونید بهترین تجهیزات رو در اختیار داشته باشید . اون موقع به دست آوردن پول زیاد براتون مشکل نیست :)

18. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    آقا چرا بحث رو به حاشيه مي كشونيد ..

ايشون گفتن كه مي خوان با 140 هزار تومان ..
    خب من خودم اولين بار تويه خونه با يه ميكروفن Rode كه واسه يكي از دوستان بود ضبط كردم كه توي سايت بخش شعرها هستش ...

هيچ كار خاصي هم نكردم روش يه ريورب و ... اينا رو دادم ..
    كيفيت خوبي هم در اومد ...

به نظر من اگه يه ميكروفون و با يه هدفون مناسب بگيرن خوبه ..
    چون طبق گفته هاي ايشون اكوستينگ و ميكس و ... اينگونه مسائل رو خودشون انجام ميدن حالا درست يا غلط اونش ديه با خودشونه ..
    فقط ايشون ميخوان ركورد بگيرن ..

يه ميكروفون كه درصد نويز گيريش يعني نويز رو كم بخودش ميگيره رو تهيه كنند و با برنامه مورد نظرشون شروع به ركورد بكنند ..
    البته اساتيد هم توضيحات لازمه رو گفتند خود منم استفاده كردم ولي خب ايشون ميگن يه ركورد همين ..
    باز اگه جسارتي بنده كردم پوزش

19. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    شما ميتونيد با يك ميدي كنترلر شروع كنيد كه فكر كنم بهرينگر 145 تومان داشته باشه ! كه البته 2 اكتاوس ولي اگر بتوني پولت رو به 190 تومان برسوني ميتوني umx 49 رو بخري كه حداقل سازي براي ساخت موزيك داشته باشي. بقيه وسايل رو هم مثل ميك - كارت صدا و . . . رو با تهيه پول بيشتر ميتوني تهيه كني
    موفق باشيم

اين رو هم اضافه كنم كه اگر شما دقيق تر بگي چي ميخواي دوستان بهتر راهنمايي ميكنن.مثلا شما ميخواي فقط ضبط كني ؟ يا كلا ميخواي اهنگسازي و صدابرداري بكني ؟ و از همه مهمتر ميخواي چه سبكي كار كني ؟

20. iran0098

iran0098 Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    140 هزارتومان کابل بخر بعد که مایدار شدی سخت افزارهای این کابلها رو بخر
    شوخی به کنار با این پول می خوای چی بخری؟
    با این مقدار پول فقط میشه هدفون خرید
    یا میک c3

بارگذاری...