استودیو به عنوان مشاغل خانگی ارائه شده از سوی ارشاد

شروع موضوع توسط اقا مصطفی ‏20/1/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره استودیوها

تاپیک استودیو به عنوان مشاغل خانگی ارائه شده از سوی ارشاد تالار گفتگوی عمومی درباره استودیوها در persian-music.org.

1. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    سلام و خسته نباشید دوستان و اساتید.مدتی هست مشاغلی از سوی ارشاد به عنوال مشاغل خانگی ارائه شده که استودیو هم جز ان هست و اساتیدی اشاراتی به این موضوع کردند همان طور که در این لینک میبینید: فهرست مشاغل خانگی حوزه فرهنگ و هنر | وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میخوام ببینم واقعا ارشاد استودیو رو به عنوان شغل خانگی قبول داره؟یا برداشت غلط من از این لیست بوده؟ .دوستان دیگر اطلاعاتی اگر دارند خواهش میکنم قرار بدن.مثلا اگر از این راه اقدام کنیم راحت تر مجوز میدن؟یا مدرکی میدن که نیمه رسمی بشیم و بی دردسر کار کنیم.؟ سپاس فراوان

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/1/13
  2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

اینطور که کلیّت لیست نشون میده، مشاغل فرهنگی/هنری که بصورت "فردی" در منزل انجام شدنی هست رو لیست کردند. یعنی به عبارتی کارهایی که به نوعی نیازمند مراجعه و رفت و آمد ارباب رجوع بوده، به نظرم مورد تایید این لیست نبوده. بنابر این استودیوی خونگی که برای مشتری بیرون بخواد سرویس بده، خارج از تایید این لیست محسوب شده، و صاحب استودیوی خونگی صرفاً برای مصارف صدابرداری و تولید خدمات صوتی "مربوط به خودش" مجاز به کار در محیط خانه هست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  3. اقا مصطفی

اقا مصطفی عضو سایت

امتیازات:
    +550 / 1 / -0
    نرم افزار:
    از جناب اقای farhood بسیار سپاسگزارم.اما یعنی حتی نمیشه به صورت محدود از دیگران رکورد گرفت؟ اگه صرفا خود استودیو دار بتونه رکورد کنه که دیگه جنبه شغل پیدا نمیکنه؟؟ و در امدی کسب نمیشه از این راه؟؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

مصطفی جان چیزی که گفتم، برداشت کلی من از اون لیست مشاغل بود. مقررات رو بصورت شفاف و قطعی من هم نمیدونم. ولی حدس میزنم که اگر کسی استودیوی شخصی و خونگی خودش رو در معرض سرویس برای مشتری بیرون بذاره، خارج از مقررات محسوب بشه. هرچند خیلی ها این کار رو بصورت غیر علنی انجام میدند و تا لو نرفته، کارشون رو انجام میدند!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    توضیحات آفا فرهود گرامی کاملا گویا بود.
    برای کار استودیواون هم به صورت تجاری و عمومی مجوز لازمه که تاپیک ویزه اون هم موجوده

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. HAMED HAMRAH

HAMED HAMRAH عضو سایت

امتیازات:
    +103 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    به نظرم که در لیست حرفی از استودیو ضبط نزده و به قوانین هم زیاد نمی شه اعتماد کرد همشون راه برای گیر دادن دارند کافیه یه کار بودار از خونه شما در بیاد اونوقت خر بیار و باقالی بار کن
    حالا که بحثش باز شد من از کسی در اداره ارشاد رشت در خصوص استودیو بدون مجوز پرسیدم ایشون گفتند که اگر کسی یک قرارداد مدنی داشته باشه و در اون ذکر شده باشه که مثلا فلان آهنگ رو برای فلان شخص می سازم یا ضبط می کنم یا تنظیم می کنم یا ... صرفا به منظور ارائه کار به وزارت ارشاد جهت دریافت مجوز و نه پخش گسترده مشکلی نخواهد داشت بدین ترتیب مسوولیت از سر استودیو شخصی تا حدی ورداشته میشه مگر اینکه استودیوی شما شاکی خصوصی داشته باشه که معمولا هم در این مقوله برادران ....... به صورت خود جوش شاکی خصوصی می شند !!!!!!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  7. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    اقا نه تابلویی نه تبلیغاتی مشتری به شکل مثلا میهمان یا رفیق خونه ادم که میشه بیاد؟؟؟ نمیشه؟ حالا رکوردم میکنن تا وقتی نه تابلو داره نه تبلیغ کردی و نه شاکی داشته باشی و نه کار مورد دار ضبط کرده باشی و چیز میزی تو کیست نداشته باشی هیچ کاری نمیتونن بکنن

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...