استفاده کردن از صداهای کیبوردها داخل نرم افزارها

شروع موضوع توسط JohnAli ‏31/12/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک استفاده کردن از صداهای کیبوردها داخل نرم افزارها تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. JohnAli

JohnAli عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    سلام

من یک Kurzweil PC1x دارم که هم کنترلر هست هم سینتی سایزر و هم خیلی چیزای دیگه.
    یه سوال دارم که در واقع این سوال راجع به این سخت افزاره ولی میتونه یه سوال کلی باشه:
    من چطور میتونم داخل یک نرم افزار (DAW) از صداهای خود این کیبورد استفاده کنم (لازم به ذکره که صداهای این دستگاه بی نظیرن مخصوصا صدای پیانوش)، یا ساده تر، من چطور میتونم از صداهای این دستگاه تو آهنگ سازی داخل نرم افزارهای کامپیوتری استفاده کنم؟

بسیار سپاسگذارم
    ارادتمند

2. Hamed Sedighi

Hamed Sedighi نوازنده عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +261 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    اگر بخش ضبط این کیبرد 16 کانال رو برای ضبط در اختیار کاربر می گذاره ، که می تونید کار رو داخل این کیبرد تنظیم کنید و ضبط کنید و در نهایت برای میکس و مسترینگ کار رو به daw منتقل کنید به عبارتی کار رو دوبازه ضبط کنید روی daw و حتی می تونید لایه لایه ضبط کنید .

اما سرعتی و امکاناتی که یک daw داره کیبرد شما نداره و میشه این کارو کرد که داخل daw کار رو تنظیم کنید و فایل midi رو منتقل کنید به سایزر و فقط از سینتی سایزر برای پخش صداها استفاده کنید .

3. JohnAli

JohnAli عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    جناب ArcKey، متاسفانه من از پاسخ شما چیزی متوجه نشدم، من دقیقا میخوام صدایی رو که کیبوردم داره (Kurzweil PC1X) داخل نرم افزار آهنگسازیم داشته باشم و با صداهای کیبوردم آهنگم رو بسازم (در حقیقت تنظیم کنم، شاید واژه آهنگسازی در این مقطع مناسب نباشد)، حال چه کنم :smile (49):

ارادتمند

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    میتونید با استفاده از یک کابل میدی از خروجی میدی کارت صدا به ورودی میدی کیبوردتون بدید و خروجی کیبوردتون رو به ورودی کارت صداتون وصل کنید .
    تو این حالت نت های میدی از کامپیوتر خونده میشن و به کیبورد منتقل میشن و صدای کیبورد هم از کابلی که از اون به کارت صدا دادین تو کامپیوتر پخش میشه .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    بستگی داره از چه daw ای استفاده میکنید اما اکثر هاست ها از external instrument پشتبانی میکنن مثلا در کیوبیس بعد از زدن f4 در بخش اکسترنال اینسترومنت میتونید دستگاهتون رو به عنوان یک external instrument بشناسونید وقتی اینکارو بکنید یه گزینه به گزینه ی وی اس تی هاتون اضافه میشه به عکس های پایین توجه کنید :
    استفاده کردن از صداهای کیبوردها داخل نرم افزارها-Untitled2-1.jpg

استفاده کردن از صداهای کیبوردها داخل نرم افزارها-Untitled-1.jpg

اما چند نکته وجود داره یکی اینکه برای انجام دادن اینکار یا اسم دستگاهتون باید تو لیست کیوبیس باشه یا باید Script patch اون رو از اینترنت دانلود کنید که یه فایل متنی کم حجم هست و به مسیر مورد نیاز کیوبیس انتقال بدید تا دستگاه شما هم توی لیست دیوایسها بیاد ... و دوم اینکه مطمئن بشید که شرکت kurzweil برای دستگاه شما plugin ارائه نداده باشه چون جدیدا تمام کمپانی ها یک نرم افزار ادیتور با فرمت vst برای سینت هاشون تولید میکنن که کارو خیلی راحت میکنه در ایــــــــن تاپیک میتنید توضیحاتی رو که من در مورد motif xs دادم بخونید تا منظورمو متوجه بشید ... در ضمن برای اینکار باید با دوکابل دو خروجی از دستگاه به کارت صدا بگیرید و توی ستاپ external instrument بعنوان return bus بهش معرفی کنید ...

استفاده کردن از صداهای کیبوردها داخل نرم افزارها-Untitled-31.jpg
    عکسی از لیست پیش فرض کیبیس برای نصب سینتهای سخت افزاری

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  6. JohnAli

JohnAli عضو سایت

امتیازات:
    +34 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    سپاسگذارم جناب Paygan، البته از اونجایی که محصولات Kurzweil خیلی پیچیدن و تو ایران هم یوزر کمی داره فکر کنم برای اینکه من تو تنظیم نهایی از صداهای PC1X بهره بگیرم اونم تو Logic Studio، باید راه سختی رو پشت سر بذارم، از این پلاگینی هم که شما فرمودین تو سایتش و تو دفترچه راهنمای این دستگاه هیچ خبری نیست.
    باز هم اگر اطلاعات دقیق تری باشه که بتونه منو کمک کنه برای استفاده کردن از صداهای این دستگاه در تنظیم نهایی موزیک در Logic Studio خوشحال میشم که بشنوم.

ارادتمند

بارگذاری...