استفاده از یک کنترلر برای چند ترک همزمان

شروع موضوع توسط b_choubin ‏28/3/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک استفاده از یک کنترلر برای چند ترک همزمان تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه سوال ابتدائی. میشه از یک کنترلر در لحظه برای چند ترک استفاده کرد ؟ مثلا اکتاو یک و دو ترک یک و اکتاو 3 و 4 ترک 2 و ...
    روی یک ترک چطور ؟ میشه تو ترک درام نتها رو جا به جا کردفرضا من از یه پرکاشن خروجی میدی گرفتم ولی هر vst رو که استفاده میکنم چند تا از پد ها بیکار میمونن و اونهائی هم که صدا دارن چندان جالب نیست. میخوام هر پد رو به هر نتی که میخوام تو پیانو رول لینک کنم یا هر کلیدی رو در میدی کنترلر با یکی از نتهای پیانو رول تا بتونم کلیدای نزدیک به همو به صدا هائی که میخوام ربط بدم لطفا تو FL و CUBASE توضیح بدید
    یه سوال دیگه پدال این پرکاشنا جدا گیر میاد ؟ چه قیمتیه ؟

2. djxerxes

djxerxes عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    ترک میدی

با سلام

دوست عزیز این کارو نمیتونی بکنی

هر ترک میدی 16 کانل داره که مثلا داخل fl قسمت پیانو رول مربع سبز رنگیو میبینی که وقتی روش کلیک کنی 16 مربع رنگی دیگه رو میبینی که نشون دهنده کانال های میدی هست.

شما میتونی به فرض kick رو با یک کانال مثلا سبز رنگ استفاده کنی و hat رو با بنفش.حالا برای ادیتش می تونی از select by color استفاده کنی.البته بستگی به vst که داری ازش استفاده میکنی هم داره.البته اکثر vst های درام از کانال 10 استفاده میکنند.

برای مشکل بعدیت هم که بعضی از نت ها صدا ندارند اینو بدون هر نتی برای درام یک صدای خاص داره.مثلا نت دو اکتاو 3 صدای kick هست.این استاندارد داخل بعضی vst ها فرق میکنه.امکان داره مشکل از این باشه.شاید هم مشکل در مدت زمان نتها باشه.در بعضی از vst ها مدت زمان نت اگه کوتاه باشه اونو اجرا نمیکنه

3. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سوال اولم خیلی عجیب بود ولی چون از پرکاشن نا امید شدم پرسیدم شاید بشه با کیبورد انجامش داد. اما دومی رو بیشتر توضیح میدم . پرکاشن من 7 تا پد داره و هر vst معمولا 10 کانال . مشکل اینجاس که پد های پرکاشن به نت های نامربوطی لینک شدن. نمیشه جای صدا ها رو عوض کرد ؟ منظورم اینه که مثلا kick به جای نت دو روی سل باشه تا بتونم از پرکاشن جای درام پد استفاده کنم و هر صدائی رو به پدی که میخوام ربط بدم. اگه نشه خروجی میدی پرکاشن برای چه کاریه ؟

4. djxerxes

djxerxes عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    ترک میدی

دوست عزیز این کارو فقط بعد از ضبط میتونید انجام بدید
    اگه بهم بگید از چه vst استفاده میکنی بهتر میتونم راهنماییتون کنم

5. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    vvst مهم نیست با هر vst که بیشتر آشنائی دارید توضیح بدید البته اگه پیشفرض FL باشه تا تو هالیون کیوبیس بهتره.با این حساب پس درام پد هائی که جدا فروخته میشن چه کارائی دارن ؟یعنی نمیشه همزمان کیک اسنر کرش و غیره داشت و زد ؟ فکر میکردم میشه از پرکاشن به جای درام پد استفاده کرد. اینطوری خیلی سخت میشه چون من که نوازنده پرداشن نیستم نوازنده هم حتما میگه مگه میشه من جای کیک کرش بزنم و بعد تو عوضش کنی!! پس حس من چی ؟ نمیدونم والا از شما اساتید انتظارراهنمائی دارم. بازم ممنون که زود جواب میدید خسته نباشید

6. djxerxes

djxerxes عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    دوست عزیز بعضی از vst ها مثل stylus قابلیت تعریف مثلا صدای kick برای یک نت خاص رو دارن و لی بعضی دیگه مثل ezdrummer اینطوری نیستند.به نظر من تنها راه شما استفاده از vst ای هست که این قابلیت رو داشته باشه وگرنه به جای پرکاشن باید از میدی کنترلر استفاده کنی.
    در ضمن پرکاشن از standard kit 2 استفاده میکنه و شما باید از vst ای استفاده کنی که این استاندارد رو داشته باشی مثل stylus یا اگه اشتباه نکنم drumecore

7. b_choubin

b_choubin عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از توضیح کاملتون
    یه سوال دیگه, میتونم تو FL یا CUBASE از سمپل برای درام استفاده کنم ؟ اینطوری که اجزای مورد نیازمو از کیک و غیره با پسوند WAV تو پیانو رول بچینم اونجا که دلم میخواد ؟ فکر کنم اگه نخوام پرکاشن با ضرر بفروشم و درام پد بگیرم چاره ای جز این ندارم. STYLUS که تو این لینک معرفی شده همونه که شما فرمودین ؟

بله درسته خودشه ممنون

8. djxerxes

djxerxes عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    بله درسته همونه.البته حجمش لا اقل 8.5gb هست اونجا اشتباه نوشته شده

9. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    سلام.در مورد سوال اول شما در اف ال استودیو به راحتی این امکان وجود داره:

- ابتدا شما از منوی Channels>Add One>Layer یک لایه ایجاد میکنید که این کانال نقش مدیریت کانالهای بعدیست که به این کانال لینک میشوند.
    - سپس شما هر چند کانالهای دیگه (VSTi) از جمله سینتی سایزرها و سمپلرها و ... که خواستین اضافه میکنید.
    - سپس هر یک از کانالهای ایجاد شده را انتخاب کنید و از پنجره Channel Settings در قسمت root note که کیبورد کانال قرار داره شما بالای نت C5 رنگ نارنجی مشخص شده است.مثلا ما میخواهیم که یک اکتاو از C4 تا C5 فقط استفاده کنیم کافیست پوینتر موس رو بالای نت C4 برده و کلیک چپ رو نگه داشته به راست بکشیم تا بالای نت C5 به رنگ نارنجی کم رنگ میشود.
    برای کانالهای دیگه هم به همین ترتیب البته با اکتاوهای متفاوت مثلا C5 تا C6 و ...
    -در آخر شما کانال Layer رو انتخواب میکنید و با راست کلیک بر روی چراغ سمت راست کانالهای دیگر که اکتاو بندی کردید چراغها رو روشن میکنید.و در پنجره channel Setting مربوط به layer گزینه set children را انتخواب کنید.با اینکار تمامی کانالهایی که تنظیم کردید به این لایه لینک میشوند و وقتی کلیدهای کیبورد رو فشار دهید صداهای مربوط به هر یک از کانالهای دیگر را بصورت جداگانه در محدوده مربوطه خواهید شنید.
    ----------------------------------------------------------------
    برای تغییر نت درام پد هم در اف ال شما در FPC که یک درام پد نرم افزاریست کافیست در پنجره خود FPC که درام پدها مشخص شده در قسمت Midi note روی نت کلیک کنید و نت مورد نظر رو تغییر بدید.برای تغییر صدا هم در قسمتی که ویو شیپ صدای درام مربوطه نمایش داده میشه اون پایین یک شکل فولدر کوچیک هست و مقابل اون اسم سمپل رو نوشته که با کلیک روی فولدر میتونید صدا رو عوض کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...