آخرین ارسال‌ها

استفاده از پایگی آکورد و معکوسش بصورت متوالی

DAWOOD

عضو سایت
2/2/11
14
تهران
باسلام. آیا امکان داره در استفاده از آکورد از پایگی آکوردبلافاصله به معکوس آکورد رفت. مثلا درلاین pad اینکار رو انجام داد.

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
57
61
سلام دوست عزیز استفاده از اکوردهای معکوس اول در هارمونیزه کردن ملودی ازاد .
دیگه لاین پد و غیر پد نداره اما استفاده از بعضی از اکوردها قوانینی داره یعنی هر اکوردی رو نمیشه به هر اکوردی (پیوند)زد مثلا شما وقتی V7 رو استفاده
می کنی حتما بعدش باید اکورد I بیاری یا اگه V6/7رو استفاده کردی باید بعدش I6 رو بیاری اینها به خاطره وجود گرایش برخی از نتها در ساختمان بعضی از اکوردها در اثر وصل به یکدیگه هست
در ضمن نکته
اهنگساز میتونه به سیلقه خودش در صورت نیاز پنجم اکورد رو حذف کنه

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
714
تهران
باسلام. آیا امکان داره در استفاده از آکورد از پایگی آکوردبلافاصله به معکوس آکورد رفت. مثلا درلاین pad اینکار رو انجام داد.
درود. معکوس اول بله. ولی معکوس دوم کمی داستان داره که بیشتر در موردش مطالعه کن.
در ضمن، وقتی در pad میخوای استفاده کنی بستگی به لاین باس داره که تعیین میکنه پایگی بشه یا معکوس.
یعنی شما توی pad می سل دو بگیری و گیتار بیس دو بزنه، در واقع جمعبندیش میشه دو ماژور پایگی.

DAWOOD

عضو سایت
2/2/11
14
تهران
درود. معکوس اول بله. ولی معکوس دوم کمی داستان داره که بیشتر در موردش مطالعه کن.
در ضمن، وقتی در pad میخوای استفاده کنی بستگی به لاین باس داره که تعیین میکنه پایگی بشه یا معکوس.
یعنی شما توی pad می سل دو بگیری و گیتار بیس دو بزنه، در واقع جمعبندیش میشه دو ماژور پایگی.
ممنون از توضیحاتت.بعنوان مثال من تو ملودی نت 'می 'دارم نت بعدی' لا' هستش. توی پد روی نت' می 'لامینور گرفتم. حالا وقتی به نت' لا 'میرسم میرم به لامینور معکوس اول آیا این اشتباهه.نت بیس هم که داره همچنان پایه رو میزنه.

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
714
تهران
ممنون از توضیحاتت.بعنوان مثال من تو ملودی نت 'می 'دارم نت بعدی' لا' هستش. توی پد روی نت' می 'لامینور گرفتم. حالا وقتی به نت' لا 'میرسم میرم به لامینور معکوس اول آیا این اشتباهه.نت بیس هم که داره همچنان پایه رو میزنه.
دوست من اینجوری که نمیشه چیزی متوجه شد! تصویر بذاری بهتره
من درست متوجه قضیه نشدم ولی اگه داری پاپ کار میکنی گمون نمیکنم اشتباه باشه خیلی سختگیری نکن.
ولی اگه خیلی حساسی که دیدگاه آکادمیک داشته باشی باید پارت تمامی سازها و هارمونی کلی و روند ملودی بررسی بشه

DAWOOD

عضو سایت
2/2/11
14
تهران
دوست من اینجوری که نمیشه چیزی متوجه شد! تصویر بذاری بهتره
من درست متوجه قضیه نشدم ولی اگه داری پاپ کار میکنی گمون نمیکنم اشتباه باشه خیلی سختگیری نکن.
ولی اگه خیلی حساسی که دیدگاه آکادمیک داشته باشی باید پارت تمامی سازها و هارمونی کلی و روند ملودی بررسی بشه

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
57
61
اون چیزی که شما میگی معکوس اول محسوب نمیشه وقتی شما اکوردی رو برای یک ملودی مینویسی باید هواست به بم ترین نت در اون لحظه باشه شما وقتی Am رو میگیری یعنی بمترین نت A ووقتی معکوس اول رو میگیری C بم ترین نت هست

در قسمتهای بالا البته تفاوت نمی کنه که کدوم نت اکورد پایین تر باشه مثلا وقتی شما هارمونی رو به سازی مثل فلوت یا ابوا میدی فرقی نمیکنه که نت بمتر کدوم یک از نت های اکورد باشه چون صدای بم اصلی توسط سازهای بم مثل Cello یا Pianoیا سازهای دیگر منطقه بم در حال اجرا هستند

صفحه ما در اینستاگرام

بالا