استفاده از تبلت در استدیو ...

شروع موضوع توسط tiesto.fm ‏16/10/13 در انجمن چیدمان دستگاه ها در استودیو

تاپیک استفاده از تبلت در استدیو ... تالار چیدمان دستگاه ها در استودیو در persian-music.org.

1. tiesto.fm

tiesto.fm عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان میخواستم بدونم واسه ی چه مواردی از تبلت در استدیو ها استفاده میشه...؟

استفاده از تبلت در استدیو ...-1236924_10201750501625776_1269149012_n.jpg

2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    پاسخ : استفاده از تبلت در استدیو ...

استفاده از تبلت در استدیو ...-LaunchKey_Mini_PP_Bkg-compressed.jpg

آیپد یک وسیله بسیار بسیار کاربردی برای کمک به DJ یا نوازنده در اجراهای لایو یا در استودیو هست.
    با عنایت به وجود اپلیکیشنهای کاربردی / عمر باطری طولانی و ذخیره برق مناسب و همچنین پروسسور قوی / تاچیبل / حمل راحت / اون رو به یک دستیار مطلوب تبدیل کرده است..

در بعضی موارد برای ارتباط رموت و همچنین استفاده به عنوان کنترلر نیاز به نصب کلاینت کنترلر در داخل دیوایس مک تون هست که فرامین مربوط به midi را اجرا کند.

۱- midi control
    که به عنوان یک کنترلر وایرلس ( تحت WIFI ) میتونید روی استیج یا حتی در استودیو از امکانات اون استفاده کنید.البته صفحه بزرگ و تاچ ایبل اون خیلی در این امر کمک کننده هست . با توجه به نوع اپلیکیشن میتونه شامل درام پد / کیبورد و... باشد.

2- استفاده از اپلیکیشن های سینت سایزر های گوناگون و تقریبا حرفه ای
    استفاده از تبلت در استدیو ...-LaunchKey_Mini_PP_Pic3.jpg
    استفاده از تبلت در استدیو ...-main-top-895.jpg
    3- افکت گیتار الکتریک / بیس به همراه کالکشن بزرگی از یونیتهای خوب که میتونید به همراه پدال برد استفاده کنید .به همراه ریتم باکس همچنین شبیه ساز امپ های مدل و معروف :) البته دیوایسهای مثل irig هم هستند که باید در کنار این اپلیکیشن ورودی گیتار رو تامین میکنند.

استفاده از تبلت در استدیو ...-Stompbox2-small.gif
    استفاده از تبلت در استدیو ...-Stompbox1-small.gif
    ۴- میکسر کنترلر ( عدم استفاده از قطعات مکانیکی مثل فیدر اسلایدر و همچنین هوشمند بودن اون میتونه یک سورفیس کنترل کامل برای شما باشه ( چیزی شبیه به مکی یونویرسال ) پس به راحتی قابل استفاده هست ولی خوب توجه داشته باشید که اون احساس لمس نابها و فیدرهای فیزیکی رو نخواهید داشت. اما توجه داشته باشید به علت مجازی بودن فیدرا به هیچ عنوان مستهلک نمیشوند و همیشه یک میکسر موتورایزد قوی زیر دسان شما هست.
    استفاده از تبلت در استدیو ...-photo_dlhand.gif

۵- virtual dj controller کنترلر و همچنین شبیه ساز DJ
    استفاده از تبلت در استدیو ...-idjlive.jpg
    6- استفاده از امکانات رکوردر موبایل با امکان اتصال مایکهای ios مثل چندتامحصول rode و یا blue
    مثل spark digital
    miky
    {username}-{filename}
    استفاده از تبلت در استدیو ...-gallery4lg.jpg استفاده از تبلت در استدیو ...-gallery4lg.jpg

8- اتصال کارت صداهای سازگار با ios مثل duet / one / quartet .//// و استفاده از موینتور ویا مایکهای با کیفیت به همراه فنتوم پاور..
    استفاده از تبلت در استدیو ...-one-guitar-ipad-400.jpg
    {username}-{filename}
    ۷-و همچنین استفاده از DAW موبایل در هر جا مثل Reason / FL ,Garage band..
    {username}-{filename}
    8- سایر امکانات : تیونر گیتار + مترونوم و پارتیتور / ریتم ماشین و......

البته دیوایسهای که در این قسمت مشاهده کردید به هیچ عنوان با تبلتهای مبتنی بر اندروید کار نمیکنند.
    برای تبلتهای اندروید اپلیکیشنهای کنترلر ساخته شده که میتونید از طریق وایرلس DAW یا سکوپنسرتون رو کنترل کنید.
    به عنوان مثال اپلیکشن میکسر کنترلر و درام پد و میدی کیبورد برای اندروید ساخته شده همچنین از بین DAW ها FL فعلا قوی ظاهر شده ولی متاسفانه به علت عدم وجود اینترفیس مناسب فاقد کوالیتی مطلوب هست.

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. shahram

shahram عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:

ضمن تایید حرفای دوستم باید بگم من چون با بعضی از این نرم افزارها کارها کار کردم(آی پد) باید بگ عالی هستن
    اما بزگترین مشکلشون بروز رسانی این نرم افزارهاست(به خاطر تحریم)

4. armintanha

armintanha عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, logic

تبلت یک پک کامله برای اهنگساز های که نیاز مند سخت افزار پرتابل (قابل حمل) دارند

بیشتر استفاده که ازش میشه
    1. در استدیو های حرفه ای برای نمایش نت ها برای نوازنده
    2. و اهنگ ساز های که نیاز منده سخت افزار قابل حمل دارند.(که توضیحات کامل تر و قابلیت های اجرای اون رو اقای aliakhavan توضیح دادن.)

5. tiesto.fm

tiesto.fm عضو سایت

امتیازات:
    +90 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase

ممنونم از دوستان مرسی...
    من تب اندرویدی دارم و با نظر دوستان موافقم fl اندروید خیلی ضعیف هستش... برنامه ی جایگزینِ دیگه ای وجود داره که قوی باشه؟ مثلِ کیوبیس ایپد؟

6. FarbodHz

FarbodHz عضو سایت

شغل :
    تو کار شیکم :دی ( رستوران )
    امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    یه برنامه هست که بسیار قوی هست / تاخیر صفر داره / تبلت اندرویدی شما رو تبدیل به کنترلر Daw که استفاره میکنین میکنه / تبدیل به یه لانچ پد و میدی کنترلر عالی میشه و از اکثر Dawها مثل Sonar / Cubase / Nuendo/Abeltonو خیلی های دیگه پشتیبانی میکنه
    .
    نام برنامه Touch Daw هست / با یو اس بی و وایفای و بلوتوث میتونین به سیستم وصلش کنین / فقط پیشاپیش بگم اتصالش واقعا سخت و گیج کنندست / ولی بعد از اتصال همه چی در دستان شماست .
    .
    چند برنامه خوب دیگه هم هست که به صورت جداگانه و مجزا کار میکنند

7. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    چه برنامه ی جالبی با تمام دداوها سازگاری داره ولی قلق داره.شما اینو کامل تونستید نصب کنید و با داوتو سینک کنید؟دوستان دیگه کسی تونست اینو کامل نصب کنه و با داوش سینک کنه؟؟نکته ی جالب اینه که با تمام داوها سازکاره.

TouchDAW v1.5.2 یک کنترل کننده DAW با ویژگی های کامل به علاوه تعدادی ابزار MIDI هدف کلی می باشد. این برنامه به شما اجازه می دهد نرم افزار ایستگاه های کاری صوتی دیجیتال محبوب خود را از سطوح استاندارد کنترل سخت افزار شناخته شده به صورت از راه دور کنترل کنید.

این یک کنترلر MIDI است! این برنامه خودش صدا را پخش یا ضبط نمی کند!

این نرم افزار از استگاه های کاری Cubase / Nuendo, Live, Logic, Pro Tools, Sonar, FL Studio, REAPER, Reason, Studio One, Samplitude, SAWStudio Digital Performer (7.2+), Vegas / Acid, Tracktion و Bitwig پشتیبانی می کند. قابلیت استاندارد مانند عملیات میکسر و انتقال در برنامه های دیگر قابل دسترسی خواهد بود. این برنامه همچنین می تواند MIDI Machine Control (MMC) به موازات و یا معادل آن به کنترل DAW استاندارد ارسال کند.

علاوه بر شبیه سازی کنترل سطح، برنامه تعدادی کنترلر هدف MIDI کلی، مانند یک صفحه کلید MIDI چند لمسی، Launchpad چند لمسی، یک میکسر MIDI، پدهای xy-controller قابل تنظیم و امکان پیوند یک سنسور گوشی به کنترلرهای MIDI را به ارمغان می آورد.

TouchDAW با RTP یا MIDI چندپخشی روی WIFI کار می کند و مستقیما با شبکه MIDI اپل اجرا شده در Mac OS X، اجرای RTP MIDI برای ویندوز و ipMIDI سازگار است. هیچ سرور سمت کامپیوتر و یا نرم افزار تبدیل پروتکل مورد نیاز نیست.

نسخه های بعدی پشتیبانی از MIDI روی اتصالات USB افسار شده، ADB و WebSockets اضافه خواهد شد. یک درایور رایگان، از وب سایت ما، برای کسانی که نیاز دارند در دسترس است.

برنامه با رابط USB MIDI کلاس سازگار بر روی دستگاه هایی که از حالت میزبان USB پشتیبانی می کنند کار می کند.

نرم افزار بر روی گوشی های موبایل و تبلت ها قابل اجرا است.

برنامه نیاز به برخی پیکربندی اولیه سمت کامپیوتر دارد، برای راهنمای از وب سایت برنامه دیدن کنید.

8. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
  9. FarbodHz

FarbodHz عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
  10. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    @FarbodHz
    لازم شد تست کنم.
    فربد جان با سونار هم سینک میشه ؟
    اگه گذرت به سمت دفتر خورد اطلاع بده برام راه بندازی

11. FarbodHz

FarbodHz عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    درود به امید عزیز ، گذرم افتاد چیه برادر من ، گذرمون رو اون وری میکنیم اصلا :ایکس
    اگه امروز زود از قشم اومدم که حتما مزاحمت میشم ، اگه نه فردا ایشالا برادر
    به روی چشم
    .
    .والا من با کیو بیس و نیوندو سینک کردم / ولی توی گزینه های انتخاب Daw سونار هم هست و باید انجام بشه

12. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    منم تونستم کامل نصب کنم و حتی تو بخش ادیو درایو داوها گزینه هاش میاد تنها مشکل بنده این بود که اون دو تا بخش یو اسبی رو کامپیوتر نشناخت هر کاری کردم نشد.اگه اون دوتا رو یو اسبی بشناسه تمومه.

13. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    بله امید خان این نرم افزار از ایستگاه های کاری Cubase / Nuendo, Live, Logic, Pro Tools, Sonar, FL Studio, REAPER, Reason, Studio One, Samplitude, SAWStudio Digital Performer (7.2+), Vegas / Acid, Tracktion و Bitwig پشتیبانی می کند. قابلیت استاندارد مانند عملیات میکسر و انتقال در برنامه های دیگر قابل دسترسی خواهد بود. این برنامه همچنین می تواند MIDI Machine Control (MMC) به موازات و یا معادل آن به کنترل DAW استاندارد ارسال کند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  14. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    بزرگوار اگه میشه نحوه ی نصبشو به صورت تصویری از اول تا اخر توضیح بدید.از دانلود کدوما(تو سایتش 3 تا درایور برای نصب ویندوز داره و دو تا برای اندروید) تا نصب و راه اندازی.
    سپاس از شما.

15. FarbodHz

FarbodHz عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    اونجوری که یادمه برای یو اس بی هم نصب برنامه rtpMIDI لازم بود / نصب کردید رو سیستمتون ؟ سیستم عامل اندرویدتون هم باید حتما گزینه USB tethering داشته باشه

16. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    اره هر 3 تا نرم افزار که تو سایتش بود بعلاوه خود نرم افزار تاچ ئاو رو نصب کردم.همه نصب شد مشکلم فقط اینه که او دوتا درایوی که باید یو اسبی بشناسه میاد ولی نصب نمیشه.راستی باید با کابل تبلت رو به پی سی وصل کرد و استفاده کرد یا نه از طریق یو اسبی؟؟وایفای که ندارم.من از کابل استفاده نکردم و میخواستم از طریق یو اسبی سینک کنم تبلت و پی سی رو!!1نکنه اشتباه کردم؟؟باید موقع سینک تبلت رو با کابلش به پی سی وصل کنم یا نه نمیخواد فقط با یو اسبی؟این گزینه چیه؟USB tethering تبلتم قدیمی نیست فک کنم داشته باشه همچین چیزی رو/

17. FarbodHz

FarbodHz عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    والا من نمیدونم دقیقا آموزش تصویری منظورتون با عکسه یا فیلم یه قوانین سایت چگونست ، ولی پیش استاد محببی که رفتم برای تست باهاشون صحبت میکنم و ایشالا این کار رو انجام میدیم چون ایشون بهتر میدونن آموزش های تصویری رو چه جوری و با چه فرمت و مقرراتی بذاریم بهتره

18. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    اره این بهتره.سپاس از شما پس منتظر میمونیم.

19. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    هر 3 تا نرم افزار که تو سایتش بود بعلاوه خود نرم افزار تاچ ئاو رو نصب کردم.همه نصب شد مشکلم فقط اینه که او دوتا درایوی که باید یو اسبی بشناسه میاد ولی نصب نمیشه.راستی باید با کابل تبلت رو به پی سی وصل کرد و استفاده کرد یا نه از طریق یو اسبی؟؟وایفای که ندارم.من از کابل استفاده نکردم و میخواستم از طریق یو اسبی سینک کنم تبلت و پی سی رو!!1نکنه اشتباه کردم؟؟باید موقع سینک تبلت رو با کابلش به پی سی وصل کنم یا نه نمیخواد فقط با یو اسبی؟این گزینه چیه؟USB tethering تبلتم قدیمی نیست فک کنم داشته باشه همچین چیزی رو/

20. FarbodHz

FarbodHz عضو سایت

شغل :
    امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    دوست من خوب اگه می خواستین به وسیله یو اس بی با سیستمتون سینک بشه پس حتما باید کابل یو اس بی رو هم وصل کنین دیگه / کلا برنامه از سه پرت یو اس بی / وای فای / بلوتوث نصب میشه / که بهترین و راه دست ترینش گزینه یو اس بی هست / اون قسمت Usb Tethring هم پایین تر از جایی هست که شما میتونین گوشیتون رو اکسس پوینت کنین /
    مسیرش میشه : Setting-->More Network-->Tethering and Portable hotspot
    اگه ورژن اندرویدتون بالای 4 هست و می فرمایید قدیمی نیست حتما داره این گزینه رو برای فعال کردن

بارگذاری...