آخرین ارسال‌ها

استفاده از اکولایزر mid-side در میکس

سلام .

از دوستانی که پروسه ی میکس رو انجام میدن ایا در این پروسه از اکولایز کردن ترک ها با mid-side اکولایزرها هم استفاده می کنند ؟
اگه استفاده میکنند از نظر این دوستان این اکولایزینگ چه تفاوتی با اکولایزر استریو داره ؟
و اگه استفاده نمی کنن علت عدم استفاده و معایبش رو بگن .
چون من چند میزان ساختم و در میکس اون از اکولایز mid - side استفاده کردم و اونو با اکولایز معمولی ک مقایسه کردم دیدم تا فضای بیشتری به کار می ده و فضای خالی برای میکس های شلوغ ایجاد میشه کرد باهاش
سپاس از دوستان هنرمند

فایل های ضمیمه

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,811
تهران
سلام .

از دوستانی که پروسه ی میکس رو انجام میدن ایا در این پروسه از اکولایز کردن ترک ها با mid-side اکولایزرها هم استفاده می کنند ؟
اگه استفاده میکنند از نظر این دوستان این اکولایزینگ چه تفاوتی با اکولایزر استریو داره ؟
و اگه استفاده نمی کنن علت عدم استفاده و معایبش رو بگن
سپاس از دوستان هنرمند
بیشتر در مسترینگ استفاده میشه، چون به شما امکان کار بر روی سیگنالها
در ناحیه وسط و هم ناحیه های اطراف در یک سیگنال استریو رو به صورت جداگانه میده.برخلاف اکولایزر های استریو که گفتید.
البته در میکس هم بی استفاده نیست.بحث معایب یا مزایا نیست ، باید ببینید توانایی هاش چی هست تا بدونید کجا باید استفاده کرد.

چون من چند میزان ساختم و در میکس اون از اکولایز mid - side استفاده کردم و اونو با اکولایز معمولی ک مقایسه کردم دیدم تا فضای بیشتری به کار می ده و فضای خالی برای میکس های شلوغ ایجاد میشه کرد باهاش
سپاس از دوستان هنرمند
اون حس براتون ایجاد میشه ، چون با افزایش قسمت side، ما سیگنال استریو خودمون رو wide تر میکنیم . که در اثرش ریوربها، عمق و کلا اطلاعات استریو سیگنال بیشتر خودشون رو نشون میدن.در این مواقع، کنترل اختلاف فاز رو از یاد نبرید ;).

آخرین ویرایش:

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,811
تهران
یک مثال در میکس :
مثلا در باس درامها(drum buss) میخوام 7000 هرتز رو کمی کاهش بدم برای تغییر در
ساز hat (که وسط نیست)،خوب با استفاده از اکولایز mid - side دیگه به کیک و اسنیر (که وسط هستند) آسیبی نمیرسه .
----------------------------
یک مثال در مسترینگ :
برای مستر کردن یک موزیک یکی از کارهایی که معمولا انجام میشه اطمینان از مونو بودن
ناحیه ی بیس ( و ساب بیس ) هستش.یعنی نباید اطلاعات استریو در این ناحیه داشته باشیم. که میتونیم با یک اکولایز mid - side به خواستمون برسیم .

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,203
Mid/Side processing رو فقط وقتی باید استفاده کنی که track Mid/Side رکورد شده باشه. وگرنه هیچ کمکی نمیکنه. ی سری plug in ها هستن که recording stereo معمولی رو encode میکنن , ولی اون هیچ وقت mid /Side واقعی که رکورد شده نمیشه. تازه ممکنه phase canceling هم اضافه کنه.

بالا