استرینگ Dj Soroush SG Track چه VST هستش؟

شروع موضوع توسط Saeed Canaan ‏16/4/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک استرینگ Dj Soroush SG Track چه VST هستش؟ تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان این استرینگی که Dj Soroush SG Track توی اکثر کارهاش ازش استفاده میکنه چیه، حالا اگه مشابهش هم دوستان بهم معرفی کنن ممنون میشم...:smile (70):

فایل های ضمیمه:

• Test.zip
      اندازه فایل:
      186.5 KB
      نمایش ها:
      112
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست عزیز ، فکر نمی کنم دقیقاً بشه گفت که این صدا از چه وی اس تی ای گرفته شده - خب طبیعتاً ابزار زیادی وجود داره - مثل بانک های kontakt و مجموعه های مختلفی که با kontakt باز میشن ، حتی فکر می کنم که از ساندبانک های ارکسترال نکسوز و... هم بشه چنین صداهایی استخراج کرد.
    اما نکته ی قابل توجه اینه که فراموش نکنید صدای خامی که وی اس تی به شما میده ملاک نیست و شما با تکیه بر فکرتون میتونید خیلی از صداها رو بهبود ببخشید و به چیزی که میخواید تبدیل کنید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    منظورتونا متوجه نمیشم، جناب طباطبایی نابغه طراحی و خلق صدا هستند، ولی فکر نمیکنم این صدا از این دسته باشه!
    مشابهشا سراغ ندارید؟

4. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    دوست گرامی بنده که در پستم راجع به آقای دیجی سروش صحبتی نکردم - شما پرسیدین این صداها از کجا میاد و منم عرض کردم در بانک های کنتاکت از این دسته سازها و صداها خیلی زیاد پیدا میشه که اگر کمی وقت بزارید میتونید پیدا کنید - نمیشه گفت فلان صدا در فلان نرم افزار مشابه این چیزیه که شما میخواین ، اما خب میشه منبعش رو معرفی کرد.
    ببینید من هنوز متوجه نشدم که کدوم صحبت من به آقای سروش ربط داشت - ببینید راه های زیادی هست که بشه یک صدا ساخت رو ساخت و یا پرورش داد و منم گفتم که شاید یک صدای خام وی اس تی در اولین نگاه زیاد جالب نیاد اما میشه روش کار کرد و اون رو بهبود بخشید.

اما حالا که خودتون اسم بردین ، اجازه بدین تا مطلبی رو بگم ، شما اگر میخواین موسیقی رو جدی دنبال کنید بهتره که الگوهای قوی تر و مناسبتری برای خودتون انتخاب کنید ، باور بفرمایید در همین ایران خودمون آدمای بزرگی هستن که واقعاً لایق الگو شدن هستن و کارای خوبی انجام میدن و راه دور نریم ، در همین سایت افرادی هستن که کارهای خیلی خوبی انجام میدن و واقعاً گزینه های خوبی برای الگو شدن هستن.
    سطح انتظارتون رو بالا ببرید و به راحتی به هرکسی لقب نابغه ندین.
    ضمناً من نمی خوام خدایی نکرده بحث رو به حاشیه و موضوع غیرمرتبط بکشونم.
    با سپاس

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  5. Saeed Canaan

Saeed Canaan Banned

امتیازات:
    +125 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شما که چیزی نگفتید آقای احمدی!
    منم چیزی نگفتم!
    منظور همدیگه را اشتباه متوجه شدیم :d

من منظورم این بود که این صدا ساختگی نیست (البته حدس میزنم) و یه منبعی داره حالا اگه کسی از دوستان خودش یا مشابهشا میشناسه بهم معرفی میکنه...

6. mo-hammad

mo-hammad عضو سایت

امتیازات:
    +569 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition
    شايد ويالونش زنده ظبط شده باشه!

7. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    بله احتمال زنده ضبط شدنشم هست !
    عرض کردم که نمیشه دقیق گفت چیه !
    ولی خب مشابهش در بانک های کنتاکت هست.

سعید جان منظورت از اینکه این صدا ساختگی نیست چیه ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  8. Hamed Baradaran

Hamed Baradaran Gold User

امتیازات:
    +184 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    استرینگ های ترکی که عمومآ از 8 تا 10 ویولن و 5..6 تا آلتو ساخته میشن رو باید زنده ضبط کنید . همه چی در این صدا به نوع تاچ نوازنده و حسی که القا میکنه هست . البته یه سری بانک gig هست که کیفیت خیلی پایینی داره ... روش دیگه هم اینه که مانند یه سری از دوستان از روی آهنگهای ترکی ملودی ها رو کات کنید اکولایز کنید بذارید رو آهنگتون ! که واقعآ پیشنهاد نمیشه ! برای کاور حداقل نوازنده بیاریم نصف قدرت ترکها بازم پسندیده تر از اینه که از جاهای دیگه بدزذیم !

این فایلی که گذاشتین هم با همون گیگ های بی کیفیت زده شده .

یه فلدری داره به اسم Emre Keman این صدارو داره .

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  9. Dj MAN

Dj MAN عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    با توجه به صدای تستی که گزاشته بویدین - من چند تا رفرنس معرفی میکنم :

1- نکسوس - دقیقا همین صدا در نکسوس وجود داره ولی .....
    باید بلد باشی باهاش کار کنی - صدای اولیه ای که شما در این زمینه در نکسوس داری شاید اون چیزی نباشه که میخوای و شما باید مثلا بتونی اجزاء ناخواسته رو حذف کنی - که در قسمت mix در خود پلاگین لاین های تشکیل دهنده صدا موجوده - که میشه هر کدوم رو اضافه یاحذف کرد

من این کارو برات انجام دادم - فایل ضمیمه رو در آدرس Nexus\Nexus Content\Presets\XP Dance Orchestra
    کپی کن و در نکسوس بازش کن - تقریبا مثل اون استرینگ درخواستی شماست

2- برای رسیدن به کیفیت بالاتر میتونید از LA scoring string استفاده کنید - کیفیت بسیار بالایی داره و حالات مختلف نوازندگی رو میشه باهاش شبیه سازی کرد - 9 دی وی دیه و توی کنتاکت باز میشه

3- از پلاگین Sam Symphobia هم میتونید استفاده کنید - 4 دی وی دی و تحت کنتاکت
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------

و اما صحبت من :

راه و روش خودتون رو بیابید - توی چند پلاگین خاص خبره بشید طوری بتونید با اونها همه چیز رو شبیه سازی کنید - اون تکه آهنگ تستی که گزاشتید به هیچ عنوان در استودیو رکورد نشده و تمام اجزاء اون با vst کار شده بودن - سطح توقع و افق دید خودتون رو به امثال دی جی سروش و چاووشی و غیره و ذالک محدود نکنید - ابزار اونها هم عین همین چیزیست که ما داریم نه بیشتر

من در اینجا از نکسوس و کنتاکت و ... حرف زدم - ولی این ابزار هم مثل همه چیزهای دیگه دنیا دائما در حال آپدیت شدن هستند - به روز باشید و اهل تست کردن همه چیز

درود

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  10. farzad-sh

farzad-sh عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پاسخ : استرینگ Dj Soroush SG Track چه VST هستش؟

سلام
    این فایلی که گذاشتین زنده س و از آهنگ اصلیش یعنی آهنگ ismail yk
    کات شده و بعد اکولایزر شده که به این روز افتاده .
    تو همه ی آهنگایی که این آقا تنظیم کرده همه ی ویولونا از آهنگای اصلیشون کات شدن و به همین دلیل کیفیت مناسبی ندارند یعنی اکثر آهنگایی که ایشون کار کردن از روی آهنگای ترکی بوده !

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏19/8/13
  11. abtn

abtn عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, reason
    پاسخ : استرینگ Dj Soroush SG Track چه VST هستش؟

کاملاً مشخصه که فایل از یک موسیقی دیگه کات شده و روش افکت گذاشته شده
    اصولاً dj کارش خلق اثر جدید نیست بلکه باز تولید و پخش دوباره میکنه و چیزی به نام تنظیم و ساخت اثر درکارش وجود نداره

بارگذاری...