استاد گیتار فلامنکو

شروع موضوع توسط godfather_823 ‏21/4/11 در انجمن گیتار

تاپیک استاد گیتار فلامنکو تالار گیتار در persian-music.org.

1. godfather_823

godfather_823 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از دوستان عزیزخیلی ممنون میشم اگر استاد گیتار فلامنکو خیلی خوب تو تهران میشناسن بهم معرفی کنن.

2. camaron

camaron عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوست عزیز برو پیش آقای بهرام آقاخان آموزشگاه پارس واقعا فلامنکو تو ایران حرف اول رو میزنن من از یکی از شهرستانهای استان اصفهان هستم دست و پام بستس اگه میتونستم با کله میرفتم پیش ایشون

3. hameddavari83

hameddavari83 عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    درسته حق با کامرون هست بنده هم تعریف ایشون را زیاد شنیدم استاد خوبیست چند تا کلیپ نوازندگی از ایشون دیدم عالیه

4. Sh4hin

Sh4hin Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    براي فلامنكو بعد از ايشون اگر علاقه به فلامنكوي تلفيقي داريد كيوان كاوه يكي از بهترين هاست استاد خود من بوده كتابهاي چاپ شدشون + كنسرتهاشون هم موجوده ميتونيد برسي كنيد البته سبك خاص خودشو ميزنه خالص فلامنكو نيست تلفيقي از جز+بلوز+فلامنكو و يك تم شرقي و تمام كارهاشم ساخته خودشه و به قول خودش از كاور زدن متنفره بگرديد آموزشگاهايي كه تدريس ميكنند هم پيدا ميكنيد موفق باشيد

5. godfather_823

godfather_823 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنونم از همه بخاطر راهنماییتون. واقعیّتش من اصراری به یادگیری فلامنکو محض ندارم. بیشتر هدفم یادگیری تکنیک‌ها و افزایش سرعته برای زدن آهنگایی که دوست دارم. (مثلا ملودی‌های بیکلامی که تونینو بالیاردو تو جیپسی کینگز میزنه مثل pharaon-faena-inspiration و ...)البته بازم نمیدونم، شاید با شروع فلامنکو بهش علاقه پیدا کردم

6. Sh4hin

Sh4hin Banned

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اگر اين باشه ايده تون كه پيشنهاد من رو فراموش كنيد چون ايشون دنبال اين هست كه هنرجو خودش خلق كنه من دو سالي كه تهران بودم باهاشون كار كردم تاثير زيادي رو من گذاشت چون منم اوايل كل عشقم زدن كارهاي ويسنته آميگو بود ولي تو اين مدت قانعم كرد با كپي كردن كارهاي اين و اون به جايي نميرسم چيزي كه تو ايران خيلي باب شده تو كنسرتها هم همينه به من ميگفت براي تمرين و دستگرمي مشكلي نداره ولي هدفت اين قطعات نباشه خيلي تشويقم كرد كه آهنگسازي رو دروسش رو به طور جدي دنبال كنم نتونستم و تو اين مدت فقط تكنيكها رو ياد گرفتم و چند جلسه آخر هم يكي از قطعات خودشونو يادم دادند و الان هم خودم دارم كار ميكنم و تدريس به هر حال دوست من با هر كسي كار كردي هدفت اين نباشه كه ملوديهاي جيپسي كينگز رو بزنم تمام!

7. godfather_823

godfather_823 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    متشکرم از جوابتون ولی منظورم از ملودی‌های جیپسی کینگز حال و هوا و سبکش بود که فکر میکنم فلامنکو نیست، نه اینکه بخوام فقط اونارو یاد بگیرم و تمام. چون موسیقیدان نیستم، بطور غیرعلمی و فقط از روی احساسی که از شنیدن آهنگ ها بهم دست میده میبینم که از یک سبک خوشم میاد و از یک سبک نه! منظورم این بود که ایشون چون فلامنکو کار میکنند، شاید نتونم کاملا تو اون مسیری که بهش علاقه دارم ادامه بدم. جیپسی کینگز هم که گفتم صرفا بخاطر این بود که نمیدونستم این سبک دقیقا چیه و در چه زمینه‌ای باید کار کنم. میخواستم یه جورایی سبک مورد علاقمو بگم نه اینکه هدفم اونه

8. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.
    اگه همون سبك فلامنكو رو شروع كنين مي‌تونين وارد اون حال‌وهوايي كه ميخواين بشين.، چون تكنيك هايي كه گيتاريستاي جيپسي كينگ استفاده ميكنن بخشي از همون سبك فلامنكو و تكنيكاش هستو فرقي نداره و در اصل سبكي كه كار ميكنن هم از فلامنكو مشتق شده.
    ولي من يه توصيه ميكنم اونم اينكه فقط به خاطر شنيدن يه سري آهنگ سبكتو انتخاب نكن چون مثلا همين تونينو بالياردو كل عمرشو گيتار زده تونسته يه همچين اثريو بنوازه و دليل دوم اينكه بايد مطمئن شي ايني كه الان دنبالشي تب نيست چون اگه اينطوري باشه يا بعدا زده ميشي يا ديگه از موسيقي كه كار ميكني ارضا نميشي.
    من نميدونم موسيقي كار ميكني يا تازه ميخواي شروع كني ولي در كل اول چند وقت كار كن بعد با ديد باز اون سبكي كه ميخوايو انتخاب كن.
    اينا تجربه‌ي شخصي من بود.

اميدوارم موفق باشي.

9. godfather_823

godfather_823 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

خیلی ممنون دوست عزیز! نمیخوام تازه شروع کنم. گیتار میزنم ولی بیشترِ کاری که میکنم رو خودم یاد گرفتم و استاد نداشتم. با سبک کلاسیک شروع کردم و از روی نت میزدم، اویل متوجه پیشرفتم میشدم و از یه جایی دیگه پیشرفتم کم شد و در واقع تکراری شد یه جورایی. درضمن متوجه شدم کلاسیک اون سبکی نیست که دنبالشم و دوست دارم. بعد از ملودی کلاسیک زدن همزمان با اون آکوردا و ریتم‌هارو کار کردم و اکثر ریتمارو یاد گرفتم و تئوری موسیقی رو هم خوندم تا با نحوه‌ی ساخته شدن آکوردها و گام ها آشنا شم. ریتم و آکورد هم چیزی نیست که خیلی آدم رو ارضا کنه و متاسفانه بیشتر جنبه‌ی تفریحی پیدا کرده. اینم که میگم از ملودی‌های تونینو بالیاردو خوشم میاد، جو نیست. خیلی وقته که واقعا از شنیدن آهنگایی که اسمشونو آوردم واقعا لذت میبرم و خسته نمیشم. خیلی با سبک فلامنکو آشنا نیستم در اینکه پاکودلوچیا یا خیلی از گیتاریستای دیگه بهتر از تونینو بالیاردو گیتار میزنه شکی نیست ولی سلیقست دیگه، من خیلی از شنیدن آهنگاش لذت نمیبرم، در واقع چیزی که تو کار پاکودلوچیا منو جذب میکنه گیتار زدنشه نه خود آهنگاش. ولی در مورد تونینو بالیاردو اینطور نیست. نمیدونم، شاید به این خاطره که جیپسی کینگز حالت عوام پسند تری داره و کارای امثال پاکودلوچیا خیلی حرفه‌ای تره و مخاطبین حرفه‌ای رو جذب میکنه و متاسفانه منم که در دسته‌ی عوام هستم نمیتونم خیلی موسیقیشو درک کنم. واسه همین بالا هم نوشتم که شاید با شروع فلامنکو و شناختش به این سبک علاقمند بشم. با این تفاسیر فلامنکو رو شروع کنم؟ پیش چه استادی برم بهتره؟

10. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.
    خواهش ميكنم.
    اينطوري كه نوشتي مبتدي نيستي . اين خيلي خوبه چون با ديد باز اون چيزي كه ميخواي رو انتخاب كردي.
    به نظرم با اين تفاسير كه نوشتي از سبك كار پاكو خوشت نمياد، به نظرم دنبال فلامنكو نري بهتره! چون فضاي فلامنكو دقيقا همون حالو هواي آهنگاي پاكو هست و تو هم خيلي باهاش حال نميكني! كار هاي جيسي كينگز هم از نظر حالو هوا خيلي از فلامنكو دوره و بيشتر تلفيقي از چند موسيقيه كه فلامنكو هم يكي از اوناس البته تكنيكاي گيتار زدنشون اكثرا از فلامنكو هست.
    در كل اگه فلامنكو كار كني بعد از مدتي قطعا ميتوني كار هاي جيسي كينگز رو بزني. موسيقي جيپسي كينگز از نظر حس و فضا با موسيقي فلامنكو تفاوت داره اما از نظر تكنيك از فلامنكو گرفته شده. اگه ميتوني با محيط فلامنكو كنار بياي كه حتما شروعش كن اما اگه نميتوني باهاش كنار بياي ميتوني نت كار هاي جيپسي كينگز (كه تو اينترنت پره، هم نت هاي گيتار پروش هم تبلچر هاش و ...) رو دانلود كن و بزنشون البته در اين حالت نميتوني خيلي روي موسيقي مانور بدي و خودتو محدود كردي و از نظر تكنيك هم تو بعضي كاراش كم مياري چون بايد از فلامنكو كمك بگيري.

موفق باشي دوست عزيز.

11. godfather_823

godfather_823 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی خیلی ممنونم از راهنماییت دوست عزیز. فایل های گیتار پرو شو از اینترنت گرفتم قبلن. آهنگای بیکلامش اکثرن اشتباه زیاده تو نت هاش و چون هرجا هم یه شکل زده ملودیشو نمیشه روی اون نت های تو اینترنت حساب کرد. بعدم مشکلم اکثرن تو قسمت‌هاییه که سرعت میره بالا! فکر میکنم باید فلامنکو رو شروع کنم تا هم بتونم خودم نتاشو در بیارم یا اگه جاییشو خواستم بتونم تغییر بدم با سلیقه ی خودم و هم اینکه سرعتم اینقدری بره بالا که دیگه مشکلی نداشته باشم. علاوه بر ملودی زدن فکر میکنم تکنیک های خیلی خوبی هست تو فلامنکو که برای هر سبکی یا آهنگی میشه ازش استفاده کرد و واقعا کارو زیباتر میکنه.

12. M.A.H.Y.A.R

M.A.H.Y.A.R عضو سایت

امتیازات:
    +129 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.
    خواهش می کنم.
    آره خیلی نمیشه روی نتهای گیتار ÷رو حساب کرد. اگه اصولی فلامنکو رو شروع کنی خیلی بهتره.فقط یه نکته ای بگم که تجربی بدست آوردم.اونم اینکه فلامنکو نسبت به بقیه سبک ها تمرین بیشتری میطلبه دلیلشم اینه که بیشتر احساسیه و نه روی نت نویسی و مثل کلاسیک نیستکه یه نت بزاری جلوت انقد بزنیش تا تمومش کنی.چون توی فلامنکو بحث آیره مطرحه باید انقد یه قطعه رو بزنی و خودت روی احساست زیاد و کمش کنی کنی که یه اون احساسی که میخوای برسی و دلیل دیگه اینکه تکنیک توی فلامنکو خیلی زیاده و کاربرد به جاش هم مهم تر.به همین دلیل تمرینات باید خیلی اوصولی باشد.
    این چیزی بود که به ذهنم رسید.

موفق باشی دوست عزیز.

13. Aria.Ho3in

Aria.Ho3in

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود به تمامی دوستان هنرمندم.
    دوستان من از سال80به مدت دوسال گیتار پاپ زدم.
    بعد به سبک کلاسیک مهاجرت کردم و حدودا دوسالی هم کلاسیک زدم.
    بعد از اون شروع به فراگیری سبک فلامنکو کردم و سه سال فلامنکو زدم.
    کتاب پاکو پنا رو کامل و بدون مشکل تکمیل کردم.
    اما موقع خدمت رسید!خلاصه الان یک سالی هست که خدمتم تموم شده و میخوام مجددا گیتار فلامنکو رو ادامه بدم.
    اما متاسفانه در همدان استادی که بتواند به من چیزی یاد بدهد وجود ندارد.
    به همین دلیل میخوام تهران برم کلاس.
    لطف کنید یک استاد واقعی و با تجربه به بنده معرفی نمایید که فقط روی موسیقی تعصب داشته باشد نه روی سبک!(ترجیحا بد اخلاق!)
    چون من بیشتر مایلم در کنار اصول آزادانه کار کنم.
    در ضمن اگه آموزشگاهی هم معرفی کنید که برای من مناسب باشد ممنون میشوم.
    توجه داشته باشید که من باید برای هر جلسه از همدان به تهران برم.
    پیشاپیش از کمک شما ممنونم

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - استاد گیتار فلامنکو
  1. Arman khan
    پاسخ ها:
    2
    نمایش ها:
    124
  2. pourya ameri
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها: