از کدام Amp Sim (شبیه ساز آمپلی و افکت) استفاده میکنید ؟

شروع موضوع توسط alireza_rockman ‏16/7/13 در انجمن آموزش و سازشناسی گیتار الکتریک

تاپیک از کدام Amp Sim (شبیه ساز آمپلی و افکت) استفاده میکنید ؟ تالار آموزش و سازشناسی گیتار الکتریک در persian-music.org.

1. alireza_rockman

alireza_rockman عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +107 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    امروزه شبیه سازها به حدی پیشرفت کردن که قابل رقابت با نمونه سخت افزار شبیه سازی شده نیز میباشند.... در بسیاری از استودیوهای مطرح و صاحب نام دنیا نیز از این شبیه سازها برای رکورد گیتار الکتریک استفاده میشه ... داشتن یک استودیو برای رکورد کارهای "راک و متال" گرانترین و پرهزینه ترینه استودیوهاست که این شبیه سازها تا 90% موفق به شبیه سازی آمپ و یونیت های مورد نظر میباشند .... که به کاهش شدید هزینه ها و امکان استفاده برای عموم در استودیوهای خانگی را فراهم میکنن ....
    میتونم بگم فوقالعادن البته علم و آگاهی استفاده از هد کب و استامپها مهمترین فاکتور برای گرفتن بهترین صدا برای گیتار الکتریکه .... اینکه ما نتونیم صدای دلخواه رو از نرم افزارها بگیریم دلیل بر ضعف اونا نیست علتش عدم اگاهی کافی و علم استفاده از اینهاست ....

2. .hosseinali

.hosseinali عضو سایت

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    ممنون علیرضا جان
    داداشم میتونی چندتا از این شبیه سازها رو نام ببری...من دوتا شبیه ساز دارم یکی jam vox که خیلی سی پی یو مصرف میکنه و یکی دیگه هم overlud میشه یه چندتا دیگه هم بهم معرفی کنی؟؟؟؟که دانلود کنم چون واقعا به کارم میان این شبیه سازها..ممنون

3. rh.mohammad

rh.mohammad عضو سایت

امتیازات:
    +256 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, protools, studio_one
    Amplitube و Guitar Rig جز معروف ترین ها هستن که خوشبختانه هر دو هم کرک شدن . توصیه میکنم حتما امتحانشون کنید .
    همه ی DAW ها هم یک امپ سیمولیتر دارن . مال سونار رو نمیدونم به چه صورته . اما به عنوان مثال Ampire در Studio One کارش خیلی خوبه .

4. alireza_rockman

امتیازات:
    +107 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    هر شبیه سازی میشه گفت در یک قسمت خاصی یابهتر بگم در تولید صدای خاصی نسبت به بقیه برتری دارند :
    ََAmplitube :صداهای کلین فوق العاده و بهترین رابط کاربری بین شبیه سازها .... ولی صدای دیستورشن بسیار بد و فازی شکل
    Guitar Rig : یکم کاربریش سخته ... پیچیده تره ولی در عوض بهترین و واقعی ترین صدای دیستورشن بین شبیه سازهاست ... بی نهایت قشنگ و زیبا
    TH2 : دارای رابط کاربری اسان و صدای واقعا خوب و قابل قبول که میتونه یکی از انتخاب های اصلی و جدی شما باشه برا رکورد ... باید بیشتر شناختش
    Peavey Revalver Mark III.V : محصولی از یکی از غول های ساخت آمپ ... کمپانی Peavey .... فقط میتونم بگم عالیه این شبیه ساز
    Softube : محصولات Softube امروزه در صنعت شبیه سازها بسیار صاحب نام و مشتری های خاص خودشون رو دارن ... Metal Amp Room ... Vintage Amp Room و و و و
    Line 6 PODFarm : فکر نکنم کسی مونده باشه که اسم Line6 رو نشنیده باشه .... یکی از بزرگترین و بهترین کمپانیهای ساخت مولتی افکت و یونیت و آمپ .... PODFarm شبیه ساز صاحبنام این شرکته ... باید در ویترین شبیه سازهاتون داشته باشینش
    Kuassa Amplifikation : یک شرکت از اندونزی که این روزها طرفدارهای زیادی به خودش جذب کرده
    Bx RockRack : حتما امتحانش کنین فوق العادست .... خیلی هم گرونه پلاگینش
    Audiffex : محصولات خیلی خوبی داره در این زمینه
    JamVOX III : دیگه انقد خوبه که زبانم از تعریف کردن صدای دلنشینش عاجزه .... جادو میکنه ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. majidmelody1

majidmelody1 عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یه محصولی هم توی پک ویو هست
    راستی ازینا برای رکورد وکال میشه استفاده کرد؟
    کدومش؟

6. alireza_rockman

امتیازات:
    +107 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    بله Guitar Rig این کارو برات انجام میده ... یک سری هم پیریست های آماده برای وکال داره ... حتی چند اکولایزر و کمپرسور و لیمیتر .... مخصوص میکس مستر هم داره که میتونی ازشون برای میکس ویا کارهای مستر استفاده کنی ... یه جورایی همه کارست نه اینکه فقط برای گیتار باشه

7. alireza_rockman

امتیازات:
    +107 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    دوستان اگه شما هم از شبیه ساز خاصی استفاده میکنین و احساس میکنین خوب و کارامده اینجا میتونین به بقیه دوستان همراه با توضیح مختصر معرفی کنین ...
    ممنون

8. poloto

poloto عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من با amplitube کار میکنم ، صدای کلینش جالبه !!! اما نمیدونم چرا یخورده که صدای اسپیکرو زیاد می کنی فقط یه سوت گوشخراش خفن تولید میشه نه هیچ صدای دیگه ای؟؟!!البته بیشتر از همه با تیونرش حال کردم

9. alireza_rockman

امتیازات:
    +107 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools
    پاسخ : از کدام Amp Sim (شبیه ساز آمپلی و افکت) استفاده میکنید ؟

آمپلیتیوب تو صداهای کلین فوقالعادس .... این صدای زوزه که تو ولومهای بلند از اسپیکرتون میشنوین مربوط به آمپلیتیوب نیس و احتمالا یا مشکل اسپیکره یا فاصله گیتار با اسپیکر

10. Ra\-/a

Ra\-/a

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    من خودم با POD FARM کار میکنم، هم صدای clean اش خوبه هم distortion، البته guitar rig هم خیلی خوبه.

11. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    Amplitube

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

12. rezaranjbaraan

rezaranjbaraan عضو سایت

شغل :
    مهندس
    امتیازات:
    +132 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one

ممنون از جواب کاملتون مدیر عزیز....
    من هم به دلایل بسیار مدتها وقتم رو صرف این مساله کردم و صادقانه تجربیاتم رو عرض میکنم خدمتتون....
    guitar rig: همه چیش خوبه اما با توجه به اسم و رسمش آمپ های کمی داره کابینت های کمی هم داره باقی پدالها و رکهاش مناسبه صداش معقوله و نسبت به کل NI ها که خیلی سنگین هستن نسبتا سبک و کارامده...
    TH:کمی سنگینه صداهاش اکثرا روبه کرانچ میرن و کنترل پدالها باتوجه به درگ و دراپ باز هم سخته اما میتونه گزینه خوبی باشه...
    PEAVEY:امتحان نکردم
    SOFTUBE:امتحان نکردم
    LINE6:خوبه و اگر یه کارت صدا هم از خود شرکت داشته باشین با توجه به پردازنده بهترم میشه تجهیزاتش کامله اما کیفیتش خیلی بالا نیست و برای من به شخصه گزینه اول نیست..
    KUASSA:کوچیکه و یه شبیه ساز موردی برای سلیقه خاص هست مشخصا روی امپ های جرمنی تمرکز بیشتری داره و اصلا هم کامل نیست...
    BX:امتحان نکردم
    AUDDIFEX:بیشتر پدالهاش بخصوص اون مجموعه 40 تایی معروفشون مطرح هست اما این هم گزینه اول نمیتونه باشه...
    JAMVOX:سبکه و صدای نسبتا خوبی داره مجموعه آمپ ها و کبینت هاش بد نیست اما توی پدالها خیلی کامل نیست بخصوص رکمونت هاش که اصلا تعریفی نیست امکانات ضبط و ویرایشش خیلی عالیه و همچنین تنظیمات گیتار ها و پیکاپها به جرات میتونم بگم بی نظیره...
    PLEKTRON:با اینکه خیلی کامل نیست اما صدای خوبی داره و با توجه به کرک های مشکل دار و سنگین بودنش خیلی کاربردی نیست اما قابل چشم پوشی هم نیست و مطمئنا توی صدای درایو و دیست بین 5 تای اول دنیاس....
    NOMAD FACTORY MAGMA:یه مجموعه کامل و بی نظیر که تنها مشکلش اینه که آمپ های کمی داره اما مجموعه عالی از امکانات مسترینگ انالوگ رو توی خودش داره قابلیت بی نظیره اینسرت کردن پلاگین های دیگه رو داره و پدالهاش خیلی زیاد و کامله و به همه توصیه میکنم امتحانش کنند کرکش هم خوبه
    سخن آخر...
    آمپلیتیوب ورژن آخرش آمپهایی رو شبیه سازی کرده که با اجازه خود شرکت تولید کننده آمپ بوده مثه فندر انگل ارونج کروین و....
    این موضوع رو تقریبا هیچ شرکتی نتونسته انجام بده آمپلیتیوب فعلا برای من تنها گزینس....
    پدالهاش نسبتا کامله صداش اگه درست تنظیم بشه تا حد زیادی عین نسخه انالوگ اصلیه و تمرکزش روی روون بودن بوده و به نظرم از پسش براومده و پیشنهاد اول من هستش...

آخرین ویرایش: ‏13/5/14
  13. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,256 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne
    Overlud & Guitar Rig 5

14. mw12345n

mw12345n عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام دوستی از اصفهان هست که بدون مزد و گروهی کار کنیم

15. ساموييل

ساموييل عضو سایت

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, FLstudio, logic, nuendo, reaktor, reason, sonar, wavelab, StudioOne
    درود به مدير گرامى
    ( این شبیه سازها تا 90% موفق به شبیه سازی آمپ و یونیت های مورد نظر میباشند ) ميتونين منبع موثق اين جمله رو بيان كنين؟
    اين سوءال جنبه تحقيقى شخصى داره، اميدوارم بى ادبى از طرف اينجانب ، تلقى نكنين.
    ممنون از اطلاع رسانى و زحماتتون

16. vahidjahanshiry

vahidjahanshiry

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    توصیه بنده به همه شما استفاده از محصولات Positive grid هستش

BIAS FX
    BIAS AMP
    BIAS PEDAL

بهترین جایگزین برای AXE FXII هستش

فقط باید رک بندی بلد باشید و همچنین از Tone cloud هر صدایی رو که بخواید میتونید پریستش رو در یه چشم به هم زدن داشته باشید

17. Shadmehrmn

Shadmehrmn عضو سایت

امتیازات:
    +192 / 1 / -0
    منم از GuitarRig استفاده میکنم.
    AmpliTube رو هم دارم ولی ازش استفاده نکردم. الان آخرین ورژنش AmpliTube v3.14 هست؟

18. rezaranjbaraan

rezaranjbaraan عضو سایت

شغل :
    مهندس
    امتیازات:
    +132 / 0 / -0
    نرم افزار:
    studio_one
    چهارشم هست اما فقط برای x64

• مفید مفید x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده: