از کجا شروع کنم و چجوری ؟

شروع موضوع توسط Game_builder ‏29/8/14 در انجمن مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی

تاپیک از کجا شروع کنم و چجوری ؟ تالار مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی در persian-music.org.

1. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    سلام به همه دوستان
    من کار اصلیم برنامه نویسی و بازی سازیه میخام در کنارش موسیقی رو هم شروع کنم
    میخام ساز الکتریک یاد بگیرم
    بگذریم شاخه های موسیقی چی هستن ؟ مثلا اهنگسازی شاخه های متفاوتی داره ؟ اخه من فقط شنیدم اهنگساز مثلا نشنیدم که اهنگساز فلان این 1
    و 2 اینکه تو خارج کلی رشته هست برای موسیقی و توش تحصیل میکنن ایا من میتونم پیش خودم همه چی رو یاد بگیرم ؟ من هم اهنگ خشن مثل متال رو دوست دارم و هم اهنگ متن فیلم بخصوص اهنگ های جیمز هورنر و..
    و 3 اینکه از کجا شروع کنم و با چه نرم افزاری ؟ الان شما بگین من چیو بذارم برای دانلود ؟ fl studio خوبه :دی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. amirkowsari

amirkowsari عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام و درود ...
    موسیقی شاخه های خیلی زیادی داره و نام بردنش شاید زمان بر باشه ...
    مهم اینه شما از موسیقی چی میخواین؟؟
    میخواین تنظیم کنین؟
    ساز بزنید؟
    آهنگساز باشید؟
    میخوای بخونی؟
    چه سبکی؟
    اول باید برای این سوالاتت جواب داشته باشی و هرکردومو درک کنی بعد واردش بشی مثلا برداشت شما از آهنگساز اشتباهه
    آهنگ ساز کسی که ملودی آهنگ ( ملودی خوندن ) مینویسه یا خلق میکنه اونی که با اف ال استدیو،کیوبیس و ... موزیک رو میسازه تنظیم کننده هست ...
    پیشنهاد میکنم یک دوره تئوری موسیقی رو سپری کنید که تو همه ی موارد بالا بهتون کمک میکنه و لازمه کارتونه بعد شروع کنید با تشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  3. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    داداش بخام سوال کنم زیاد میشه میشه لطفا ای دی یاهوتونو بدین و راحت تر صحبت کنیم ؟ البته ببخشید که تو انجمن همچین بحثی رو مطرح میکنم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    اقا راستی یه سوال این اف ال استادیو دقیقا چجوری ؟ همشو با کیبورد درست میکنه یه اموزش که دیدم
    باید پیانو یا کیبورد بلد باشیم ؟ اصلا بگین قبل از اف ال استادیو چیز خاصی باید بلد بود ؟ راستی سخت ابزار خاصی نمیخاد برای راحتی کار ؟

5. amirali0093

amirali0093

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    درود دوست عزیز.
    برنامه اف ال استودیو یه برنامه میزبان هستش و اگه توی همین سایت یه چرخی بزنی اطلاعات خوبی بدست میاری.
    منم حرف دوستم آرمین جان رو تایید میکنم شما برای گام اول یک دوره تئوری موسیقی رو بگذرونی خیلی خوبه.
    برای کارکردن با اف ال استودیو یک کامیپوتر معمولی نیازته.
    بعد از اینکه یه مدت با اف ال کار کردی خودت متوجه میشی که چه وسایلی نیاز داری
    موفق باشی

6. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    خوب حالا اونا بیخی من اینو نمیتونم درک کنم مثلا من اهنگسازم و میخام اهنگ متال بسازم خوب هم درام میخاد هم بیس و هم الکتریک و در بعضی مواقع پیانو الکتریک خوب من اینا رو 1 نفره باید بلد باشم ؟؟یعنی همه ی ساز ها رو باید بلد باشم ؟
    اصلا نکنه همه ی ساز ها مثل همن فقط نواختنشون فرق میکنن ؟
    یکمی در این مورد توضیح بدین تا من رو از سرگردانی خارج کنین
    راستی بهترین پکیج اموزشی فارسی رو چی میدونین ؟؟ فقط برای راه انداز ؟

7. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    من فکر میکنم شما چند روزی هست که به دنبال یک سر نخ هستید ولی هنوز نتونستید اونو پیدا کنید.
    متاسفانه من عاشق کمک هستم ولی فرصت من بنا به دلایلی محدود هست اما سعی میکنم جواب سوالاتت رو بدون پاسخ نگذارم و اون چیزی رو که میدونم عرض میکنم امیدوارم که کمک کننده باشه .
    هر شغل یا رشته ای یک مبنا یا پایه ای برای شروع خواهد داشت . برای ورود به این حرفه شما نیاز به پیش نیازهایی رو دارید که اگر اونها رو ندونید مثل وضعیت فعلی به هیچ جوابی نمیرسید.
    من همیشه میگم اهنگسازی مثل پزشکی هست . یک نفر که تحصیل میکند میتواند تخصص و فوق تخصص داشته باشد وبسیار معروف باشد و کارش هم عالی باشد و نهایت هدف شاید همون باشد که بد نیست وچه اینکه عالی هم هست.
    ولی کسانی هم هستند که به اون جایگاه نمیرسند و ممکن هست پزشک خوبی باشند.
    و عده ای هم هستند که به دستیاری اکتفا میکنند.
    حالا در اهنگسازی هم روال به همین ترتیب هست. عده ای هستند زحمت میشکند هزینه میکنند وقتشون رو اختصاص میدهند و صرف اینکار میکنند و نتیجه میگیرند و معروف میشوند و درنهایت مزد زحماتشون رو در کنسرتهایشون یمیگرند .
    عده ای هم هستند که فقط موقیت رو صرفا فقط در خوندن و یک سینگل ترک میبینند .
    اگر شما علاقه دارید که به اون درجه بالا برسید راهش این هست.

برای استفاده از هر دو روش نیاز دارید مرحله به مرحله جلو برید که اولین اون
    یادگیری تیوری هست که در همین فروم هم بخشهایی رو به این مبحث اختصاص دادند . بعد از اون یادگیری یک ساز هست ( که میتونید سازای مادر مثل پیانو رو یادبگیرید و یا گیتار رو یاد بگیرید )‌ و بعد از اون دوره های پیشرفته تر هست که به مرور زمان با اونها اشنا میشوید. بعدا متوجه میشوید که چطور دوستانی که اصلا گیتار بیس رو لمس نکردند با صدای اون کار میکنند یا درامز میزنند یا و..
    این که یک شبه با بازکردن اف ال کلید ساخت اهنگ رو بزنید یک اشتباه محض هست و خودتون هم متوجه خواهید شد. اون اف ال و نرم افزارهای دیگر همگی یک ابزار هستند چاقو هم یک ابزار هست که میتونند با اون جراحی کنند اما ایا من با داشتن یک چاقو یا کارد میتونم خودم رو یک پزشک یا جراح بدونم ؟
    ولی وقتی که دوره ها رو کامل پشت سر گذاشتید به راحتی با اف ال و بقیه هم نرم افزارها و پلاگینها کار میکنند. وگرنه و راهی غیر از این رو انتخاب کنید قطعا نتیجه مطلوبی رو نمیگیرید.

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  8. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    دمتون گرم میشه بپرسم روزی چقدر باید سر موسیقی وقت بذارم ؟ چون کار اصلی من بازی سازی و برنامه نویسی هست و روزی 5- 6 ساعت وقتم سر همین راه صرف میشه چند ساعتی هم درس حالا نمیدونم چقدر باید سر یادگیری بذارم
    راستی پکیج ایرانی نمیشناسین برای اموزش اف ال ؟ میخام یه چیز کامل باشه و تکه تکه نباشه حالا برای الان نه ولی خوب دیگه !
    راستی موسیقی متن رو هم با اف ال استادیو میسازن معمولا ؟
    راستی یه چیز دیگه این کیبورد برای چی استفاده میشه ؟ برای زدن هر اهنگی هست ؟ مثلا باهاش توسط کامپیوتر الکتریک هم میزنن ؟ خخخخ

آخرین ویرایش: ‏30/8/14
  9. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ویدیو های امزشی اف ال زیاد هست و مدت زمانشون هم اکثرا کوتاه هست . ولی برای یادگیری ابزارها نیاز به چندسال آموزش خواهید داشت. شما یکساعت در روز هم تمرین کنید میتونید موفق بشید به شرط اینکه از اون یک ساعت استفاده کامل رو ببرید . وقتی تیوری رو کامل یاد گرفتید میتونید با دو ساعت تمرین با هر نرم افزاری زودتر اشنا شوید . چون اصول همه اونها یککسان هست . مثل کسی که به رانندگی اشنایی دارد و میتواند با هر ماشینی رانندگی کند.

بسته به نوع موزیک . موسیقی متن نوشته و ضبط میشود . حتی با اف ال هم امکان پذیر هست ولی از اونجایی که اف ال برای استایلهای دیگری شناخته شده است در این مورد کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.
    بهترین نرم افزارهای مورد استفاده برای این کار dp / logic / pro tools / final / sibelius ./ nuendo / cubase / sonar هست .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  10. Game_builder

Game_builder

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    چون من به محیط نرم افزار و همینطور اکثریت خیلی حساسم این سوال رو میپرسم مثلا برای ساخت مدل و انیمیت برای بازی میشه از 12 تا نرم افزار استفاده کرد ولی بالای 90 درصد از 2 تا نرم افزار استفاده میکنن الان این نرم افزار هایی که شما گفتین کدومشون از همه معروف ترن بین کار برها ؟ سونار و کیوبیس رو شنیدم اسمشو ولی بقیه رو نه

11. hardwell

hardwell

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    من خیلی اهنگ سازی به سبک هوس دوست دارم . اینکه برم یه dj موفق بشم . اما اصلا هیچی بلد نیستم . خوب تئوری موسیقی به سبک هوس از کجا گیر بیارم ؟! و باید از کجا شروع کرد

12. amir salasi

amir salasi

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    سلام من دانشجوی رشته مهندسی برقم اما فوق العاده علاقه مند به موسقیم.خیلی دوست دارم دیجی بشم.چکار باید بکنم؟به خاطر کلاسامم 3 روز تو هفته بیشتر وقت ندارم.لطفا با توجه به این جوابمو بدین.

13. AliRezA Nasehi

AliRezA Nasehi کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +1,761 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    درود بر شما دوست عزیز.
    یه نرم افزار virtual DJ روی کامپیوترتون نصب کنید و شروع کنید به کار کردن باهاش.
    دید خوبی رو نسبت به دستگاه دی جی به شما می ده.
    موفق باشید.

14. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    باید تءوری به سبک کلاسیک رو بخونین . و سپس با گوش دادن و تمرین در سبک مورد نظر ، به هدف می رسین.
    و بعد در ادامه ، برای سبک های الکترونیک مثل هاوس ، کتابهای خارجی وجود داره ، باید اونها رو پیدا کنین.

بارگذاری...