از کجا شروع کنم ؟

شروع موضوع توسط MohammadHQ ‏20/8/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک از کجا شروع کنم ؟ تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. MohammadHQ

MohammadHQ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

می خوام آهنگ سازی رو شروع کنم . زمینه مورد علاقم dj هست و سبک مورد نظرم ترنس هست . نمی دونم از کجا با چه ابزارها یا نرم افزارهایی باید شروع کنم . اگه کمکم کنید ممنون میشم .

2. Alireza Adlkhah

Alireza Adlkhah عضو سایت

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    خوب اول بگو تئوری چقدر میدونی و ..........
    یکم از خودت بگو

3. pooyan_s

pooyan_s عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوست عزیز این زمینه ای که شما میخوای شروع کنی خیلی گستردس و خیلی تنوع داره توی برنامه هایی که در این زمینه وجود داره ؛
    میشه گفت یکی از قوی ترین نرم افزارهای روز دنیا و نرم افزاری که الان خیلی از آهنگسازان حرفه ای استفاده میکنن FLSTUDIO هست خیلی پیچیده خیلی گسترده به نظر من اگه میخوای تازه شروع کنی یه نرم افزار قوی مانند اف الو انتخاب کن و بسته آموزشیشو تهیه کن واسه اول کار خیلی میتونه موثر واقع بشه و از بعدش دیگه کار و کار و کار هرچقد بیشتر کار کنی بیشتر تجربه بدست میاری و البته تجارب دوستان هم خیلی میتونه مثمرثمر واقع بشه موفق باشی:smile (35):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. foxs

foxs عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام

شما اول برید کتاب مبانی و تئوری موسیقی رو بخونید
    بعد یه کتاب که اصول رو بهت یاد بده

fl studio فوق العاده هستش من خودم با fl کار می کنم
    ولی تا اونجا که من خبر دارم همه djها مثل armin van buren از logic استفاده می کنند

برای یاد گرفتن fl فیلم های اموزشی شو دان کن

و برای یاد گرفتن dj mixer هم به نظرم کسی بهت یاد بده بهتره

5. MohammadHQ

MohammadHQ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با تشکر از دوستان

در جواب جناب عدلخواه باید بگم تئوری زیاد بلد نیستم . من یه خورده با کیوبیس کار کردم البته نه زیاد در حد اشنایی با اون . بد تو فروم پایونیر مشابه همین سوال رو پرسیدم که در جواب بهم گفتن می تونی به جای یاد گیری کیوبیس یه ست دی جی بگیری و از آهنگای ساخته شده توسط دیگران استفاده کنی .

یه جا خوندم یکی نوشته بود باید از کیبرد میدی و کلی سخت افزار که اسماشون یادم نیست استفاده کنی تو این فروم (پایونیر )هم این جوری . اینجا یه خورده گیج شدم .چون فکر نکنم دی جی هایی مثل تیستو - الیگیتور - ای تی بی و... همه آهنگاشون رو اینجوری بسازن ( یعنی آهنگاشون رو از میکس کردن آهنگای دیگرون بسازن ).

الان یه سوال واسم پیش اومده فرض کنید یکی از کاربرای حرفه ای کیوبیس یا اف ال هستم و می تونم به راحتی با این نرم افزارا آهنگم رو بسازم . خوب حالا این وسط dj mixer به چه کارم میاد . چجوری ازش استفاده کنم ؟ دی جی ها کل آهنگ رو تو نرم افزار میسازن یا اینکه قسمتی از آهنگ مورد نظرشون رو میسازن و مابقی آهنگو با میکس کردن آهنگای ساخته شده توسط دیگران میسازن ؟

دوست عزیز جناب foxs شما گفتید یه کتاب که اصول رو یاد بده ، منظورت از اصول چیه ؟ آهنگ سازی ؟ تئوری موسیقی ؟ دی جی ؟ اگه مشخص کنید و اسم اون کتاب رو بهم بگید ممنون میشم

6. HECTRUM

HECTRUM مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +2,038 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, wavelab
    دوست عزیز جناب MohammadHQ با اینکه این جور تاپیک ها بارها در قالب ها و فرم های گوناگون پیرامونش بحث شده و باید حذف بشه اما ...ببینید عجله ای در این کار نداشته باشید. اول از همه شما باید اصول کار رو یاد بگیرید. با انتخاب Daw مورد نظرتون صرفا شما ابزارتون رو انتخاب کردید و بس. آیا توانایی کار با ابزار رو بلدید؟ مسلما خیر. با فرض اینکه بر Daw مورد نظرتون هم تسلط کافی داشته باشید آیا این کافیه؟برای رسیدن به اهدافتون بدون شک باید پایه و اصول کار رو یاد بگیرید مثل هر شغل و حرفه دیگری که باید یاد گرفت.کلمه ی DJ رو هم متاسفانه حتی خیلی از به اصطلاح DJ ها ساده تلقی می کنند.در سایت های دانلود موسیقی هم به وفوردیده میشه این اشخاص به اصطلاح DJ که خیلی هم خودشون میدونند. در حالی که کوچکترین اطلاعاتی در این زمینه ندارند. سولاتی که شما میپرسید از قبیل اینکه چه جوری از Dj Mixer استفاده کنم و ... نیازمند یه عمر دانش و تجربست و چیزی نیست که در یک جواب یک خطی بشه توضیح داد.بهترین و موثرترین راه برای شما شروع با تئوری موسیقی به همراه یک ساز زیر نظر استاد هست.در مورد تئوری مطالب در همین سایت زیاد هست که میتونید جستجو کنید و مطالعه کنید.کتاب ها هم که زیاد هستند و با یک سرچ کوچک در Google به راحتی پیدا خواهند شد ضمن اینکه در بسیاری از تاپیک های همین سایت هم کتاب های مختلفی در زمینه ی موسیقی معرفی شده که باز با جستجو میتونید مطاله فرمایید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...