از کجا آهنگسازی رو با کامپیوتر شروع و چه مراحلی را دنبال کردید

شروع موضوع توسط mpmsoft ‏3/3/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک از کجا آهنگسازی رو با کامپیوتر شروع و چه مراحلی را دنبال کردید تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    دوستان ممنون می شم بفرمایید به چه شکل آهنگسازی رو با کامپیوتر شروع کردید و به چه شکل پیشرفت کردید

2. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    سلام دوست عزیز به سایت خوش اومدی،
    من به شخصه 3-4 سال موزیک کار میکنم که اول از برنامه های مبتدی شروع کردم از تمامی تکنیک ها استفاده کردم سبکهای مختلف رو گوش و کار کردم که خیلی طول کشید حدود 1.5 سال و الان با اف ال و چند برنامه دیگه کار میکنم و هنوزم دارم به آموخته هام اضافه میکنم تا روزی حرفی برای گفتن داشته باشم!

3. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    من 15 ساله موسیقی کار میکنم و 4 ساله که از کامپیوتر و برنامه هم استفاده میکنم خیلی کارا رو راحت کرده ولی هنوز با آنالوگ بیشتر حال میکنم قبلا با studer 827a رکورد میکردم الان ادیت رو با کامپیوتر انجام میدم رکورد رو با همون روش قدیمیم و هنوز هم بعد این چند سال روز به روز میفهمم که هیچی بلد نیستم و یاد اون شعر فرانک سیناترا میافتم که میگفت iam a little lamb whos lost in the world.....

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام.

من موسیقی رو از سال 68 شروع کردم.
    بعدش گروه سرود مدرسه و دبیرستان و همینطور در کنار استادهای خوبی که دیگه بین ما نیستن. ( روحشون شاد )
    سال 1374 وارد صدا و سیما شدم و در رادیو به عنوان اهنگساز شروع به کار کردم.برنامه های پنجشنبه پسین و صبح بخیر هرمزگان و بعدش هم تلویزیون و برنامه های عروسکی و ارم اخبار استان و ...... موسیقی های متن بعضی از سریالهای مرکز.
    بعد از اینکه یه بار موقع رکورد گیتار الکتریک توی استودیو صدا و سیما دیدم صدابردار جلوی این گیتار میکروفون گذاشت !!!!:smile (23): تصمیم گرفتم خودم رکورد رو یاد بگیرم و سعی و تلاشو تجربه... والان در خدمت شما هستم.:d و ممنونم از استادم غلامرضا کمالی که هر وقت از دوبی میاد کلی مطلب خوب یادم میده...
    استودیو رو توی سال 1380 تاسیس کردم. و اولین کارمرکورد البوم مشکی رنگ عشقه و البوم مرد جنوبی گروه مامبو لیوا بود.
    در مورد موسیقی و کار با کامپیوتر هم باید بگم اولین بار توی تهران این کار رو دیدم و با کمی تجربه و تحقیق شروع کردم و الان حدودا 7 ساله که با سیستم اهنگسازی میکنم.
    و میشه گفت 5 ساله که با vst اشنایی دارم.
    کیبوردهایی که با اونها شروع کردم. :
    casio sa 20

casio st 636
    roland e 56
    yamaha yc 20
    korg i3
    و اخرین کیبوردم هم :
    triton studio pro 76

5. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    من از 7 سالگی پیانو رو پیش استاد خرم در سبک جز Jazz شروع کردم توی دبیرستان کارمو با موزیک تاتر شروع کردم و ... سال 77 یه گروه تاسیس کردم بنام پاسیفیک یه گروه تلفیقی بود تا سال 80 با این گروه کلی اجرا داشتیم سال 79 وارد دانشگاه شدم ( موسیقی ) و بصورت سنتی یعنی روی کاغذ برای خیلی از کنسرت ها تنظیم میکردم بعد همون سالا بود که با برنامه ی Cakewalk pro audio آشنا شدم و در ابتدا فقط باهاش نت مینوشتم و پرینت میکردم بعد از یه کم تحقیق در مورد میدی و این تجهیزات سال 81 یه Motif 8 گرفتم و شروع کردم از صداهای اون توی Pro Audio استفاده کردن سال 82 با VST ها آشنا شدم شروع کردم به خریدن و دانلودو ... بعد مجبور شدم برم روی Sonar 2 که VST ساپورت میکرد در همین حین هم تجهیزاتمو ارتقاع میدادم بعدشم Cubase 2 و همینطوری تا حالا...

6. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,602 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    iMaNOeL Music Biography

من از سن 6 سالگی (16 17 سال پیش) که به عبارتی سال 72 یا 73 بود موسیقی رو با کیبورد شروع کردم، ساز مورد علاقه ام گیتار اسپانیش بود ولی بنا به دلایلی نشد که تو اون زمان برم دنبالش، تو سن 10 سالگی استارت گیتار رو زدم و دیگه خیلی خیلی کمتر دنبال کیبورد رفتم و خودم شروع به یاد گرفتن گیتار کردم، بعد از 1 2 سال پیش استاد بابک توتونچی به صورت اصولی آموزش دیدم و بعد از 6 ماه توی جشنواره ای که بین چند تا از آموزشگاههای اون زمان برگزار شد توی سبک پاپ اول شدم و این شد که دیگه کلاس نرفتم چون تو سبک پاپ ارضاء نمیشدم و رفتم دنبال کلاسیک و فلامنکو، سعی کردم از روی کتاب اساتید بزرگ یادبگیرم و تمرین کنم ولی تو سن 13 سالگی به یه استاد نیاز داشتم که پیش آقای داریوش خواجه نوری و محمد علی خواجه نوری این نیاز به کلی برطرف شد!!! از اون زمان تا الآن خیلی اتفاقای جور واجور افتاد و با سازهای زیادی آشنا شدم ولی ساز تخصصیم گیتار اسپانیش و کیبورد هسسسسس.
    و الآن حدود 9 ساله که خدا رو شکر به صورت کاملتر کار میکنم و طی این زمان و در چند سال اخیر افتخار همکاری با چند تن از اساتید رو داشتم و توی گروهها و کنسرتهای گروهی زیادی به عنوان نوازنده فعالیت داشتم و 1 2 تا از کارهامون هم توی صدا و سیما پخش شده که تجربه های زیادی رو عاید من کرده!

در زمینه نرم افزار یادمه قبلاً که فقط برای ضبط میخواستم از Nero Wave Editor و Cool Edit و ... استفاده میکردم و بعدها با Dance Ejay , Guitar Pro، Cakewalk Pro کار کردم،توی تنظیم حرفه ای نرفتم تا 1 سال پیش که با FL Studio شروع کردم و دقیقاً 1 هفته بعد از این که قسمت Piano Roll توی FL یاد گرفتم اولین کار من به اسم بازیگر عشق اومد بیرون (که به دلیل ضعفهایی که بعدها توی تنظیمش دیدم تصمیم گرفتم برای کلیپ کار رو یک بار دیگه تنظیم میکنم) که هدفم تو اون زمان فقط چیدن سازها در کنار هم بود الته بر طبق اصولی که توی این سالها به صورت تئوری و عملی یاد گرفته بودم و کم کم تو این زمینه دونسته هامو تکمیل تر کردم!
    جلوتر که رفتم دیدم توی این دریای بیکران خیلی خیلی راه مونده تا به اونی که میخوام برسم و کم کم رفتم سمت میکس و مستر که شروع کردم و نرم افزار Cubase رو یادگرفتم و تجهیزاتمو کامل کردم و کتابهای دانشگاهی رو در این زمینه خوندم و دارم میخونم (این دوره همزمان با آشنایی و فعالیت من تو این سایت بود که یکی از مهمترین اتفاقات زندگی من بود که شاگردی کردیم در جوار دوستان آقای محبی، آقای پایگان، Light، Junior، Psychopat و ... )
    این کارو گذاشتم به عنوان حرفه اصلی، نه بخاطر منافعش، بلکه به خاطر عشقی که داشتم، به خاطر اصل زندگیم که همه چیزمو به خاطرش زیر پا گذاشتم، برای انجام کارای خودم و تکمیل آلبومم توی محیطی جداگونه از خونه!!!
    و با این سرعت پیشرفت (1 سال) هنوزم میبینم که هیچی بلد نیستم و اینجام تا اینکه بیشتر یاد بگیرم. (تنها دلیل پیشرفتم رو فقط این میبینم که خیلی خیلی تمرین کردم و فقط و فقط به این موضوع فکر کردم و میکنم)

شرمنده که داستان نوشتم، دستم گرم شده بود دیگه تا آخرش رفتم!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏7/3/10
  7. mpmsoft

mpmsoft عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 0 / -1
    نرم افزار:
    logic, reason
    خیلی خیلی از دوستان ممنون هستم که با مطرح کردن تجربیات و سوابق کاری خودشون کمکی بزرگ با ما تازه وارد ها می کنند

بنده خودمو کوچکتر از این می بینم که بخوام در مورد خودم و سوابقم توضیحی بدم ولی خوب گفتم شاید بتونم کمکی هرچند ناچیز به دوستانم خوبم کنم

من مهرداد متولد سال 1367 هستم موزیک رو از 7 سالگی با نواختن ضرب شروع کردم بدلیل اینکه پدرم یکی از اساتید برجسته تو این زمینه در آن زمان بود.در سن 9 سالگی نواختن گیتار کلاسیک رو شروع کردم و این ساز رو بصورت تخصصی انتخاب کردم در این حین کنسرتهایی برای آموزش و پرورشهای استان تهران کنسرتهای سنتی متشکل از گروههای دانش آموزی برگذار می کردیم

ولی خوب بدلیل اینکه ضرافت انگشتها در نواختن گیتار بسیار مهم هست و سازهای ضربی خلاف این موضوع نیاز دارد بنده کم کم از ضرب فاصله گرفتم

از سن 10 سالگی گیتار رو بصورت تخصصی زیر نظر استاد خوبم آقای بهزاد میرخانی فرا می گرفتم
    افتحار این هم نسیب بنده شد که در حضور آقای فیروز ویسانلو و آقای کامبیز زمانی به تعلیم نواختن گیتار پاپ توسط پیک بپردازم

گیتار فلامینکو هم در حضور دوست خوبم شروین شهبازی فرا می گیرم

تقریبا 3 سال پیش توسط دوست خوبم یاسر محمودی با نرم افزار cubase آشنا شدم و در آن زمان فقط در حد ضبط صدا بصورت خانگی ازش استفاده کردم

در حال حاضر بصورت آماتور از نرم افزار ریزن استفاده می کنم و در کنار دوست خوبم فرشاد حسامی به تنظیم آهنگ توسط cubase می پردازم

بارگذاری...