از چه ویندوزی استفاده می کنید؟

شروع موضوع توسط siamak-akhtari ‏19/4/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک از چه ویندوزی استفاده می کنید؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. siamak-akhtari

siamak-akhtari عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, wavelab
    دوستان عزیز که سیستمشون دارای 4 گیگ رم به بالا هست از کدوم موارد زیر استفاده می کنند که سرعت عمل و کارایی برنامه های آهنگسازی شون بهتر باشه؟

win xp 32 bit
    win xp 64 bit
    vista 32 bit
    vista 64 bit
    win 7

2. Sina.d

Sina.d عضو سایت VIP

امتیازات:
    +120 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    برای استفاده از 4 گیگ یا بیشتر Ram باید از ویندوزهای 64 بیت استفاده کرد. والا سیستم حافظه 4 گیگی شما رو نمیخونه و فقط حدود 3 گیگ رو میتونه استفاده کنه.

3. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    Win xp Sp3 32bit

4GB Ram

4. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    32 bit ها 3.5 گیگابایت رو میشناسند

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    شخصا فعلا با 1 گیگ رم از ویندوز ایکس پی sp3 نسخه 32 بیت استفاده میکنم.
    پیشنهاد میشه از 4 گیگ به بالا حتی الامکان از ویندوزهای 64 بیت استفاده کنید.ترجیحا ویندوز 7 که به هر حال جدیدتر و امکانات بیشتر و امنیت بالاتری نسبت به نسخه های پیشین ویندوز داره.
    البته به این نکته باید توجه کرد که باید نرم افزارهایی که استفاده میکنید نسخه 64 بیت باشند.البته بعضی از برنامه های 32 بیت در ویندوزهای 64 بیت هم ممکن است اجرا شوند.

6. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    در مورد سیستم عامل ویندوزهای 32 بیتی 3.2 گیگ رم رو معادل 3200 مگابایت رم رو شناسایی میکنند.
    برای ویندوزهای 32 بیتی برنامه های کرکی ساخته شده که با دستکاری رجسیتری امکان استفاده از پهنای باند 4 گیگ ویا بیشتر رو فراهم میکنند.
    ببینید بحث بین 32 بیت و 64 بیت یه بحث دیگری هست .
    ولی باری افزایش راندمان سیستم فقط به رم بیشتر و فرکانس بالاتر و تایمینگ حدالمقدور پایینتر و پردازنده به روز فکر کنید.
    در ویندوزهای 64 بیتی متاسفانه اجرای برنامه های 16 بیتی و پایینتر فراهم نیست
    و اجرای برنامه های 32 بیتی بعضا با مشکل هست
    و هنوز این ویندوز خوب جا نیفتاده و برای این ویندوز برنامه های کمتری هست. ولی سرعتی که این ویندوز داره فوق العاده است
    پیشنهاد میکنم کسانیکه سیستم 64 بیتی دارند حتما 2 تا ویندوزرو حتی المقدور استفاده کنند حطر ویروسها در ویندوز 32 بیتی با نصب یه انتی ویروس 64 بیتی حل نمیشه. چون اصلا برنامه های 64 بیتی روی ویندوز 32 بیتی نصب نیمشه.
    و امکان ویروسی شدن سیستم هم در ویندوز های 32 بیتی که که روی سیستمهای 64 بیتی نصب شده اند هم هست.

ولی من بهشخصه خودم از ویندوز 7 نسخه 64 بیتی راضی هستم و چه عجیب هم برنامه ها رو با سرعت خیلی بالا اجرا میکنه چون از کل توان سیستم استفاده میکنه و در حد خودش فوق العاده است.
    و برای اجرای برنامه های تحت ویندوز XP هم از امکان XPmode استفاده میکنم.
    و یک نسخه ویندوز 7نسخه 32 بیتی هم درکنار همین ویندوز جداگانه دارم.
    امیدوارم که مورد استفاده قرار بگیره اگر دوست داشتید در این مورد بیشتر توضیح میدم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. hmd_kro

hmd_kro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    خب همیشه ترس از اینکه مبادا موقع نصب نرم افزاری بر روی ویندوز 64 با اخطار مواجه بشیم، ما رو از نصب اون منصرف کرده.

در حال حاضر اکثر دوستان از ویندوز 32 بیت استفاده میکنند.

دوستانی که ویندوز 64 بیت رو نصب کردن امکان داره که بگن دقیقا سر چه نرم افزاری یا چه vst یا پلاگینی با ارور مواجه شدند؟ تا بقیه دوستان اگه خواستن سمت این ویندوز برند بدونند که با اون مشکل چیکار باید بکنند.

اما در مورد اینکه گفتید که 3.2 گیگ رم رو بیشتر نمیشناسه، من از یکی شنیده بودم که این برای ویندوز تعریف شده که نهایتا تا 3.2 گیگ رو بشناسه اما در عمل و در قسمت سخت افزار کار خودش رو انجام میده و مثلا اگه رم 4 گیگ باشه از توان 4 گیگش استفاده میشه.

8. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    دوست عزیز اگر قرار بود از 4 گیگ استفاده کنه پس این کرکهایی که دوستان روسی و چینی و اوکراینی زحمت کشیدند به چه دردی میخوره ؟ :smile (71): اگر اینجوری بود که مشکلی نبود.
    به اون دوستتون که اینجوری فرمودیند بفرمایید منبع و سورس این اطلاعاتشون رو هم بفرمایند.
    هر حرفی باید مستند ارائه بشه
    در غیر این صورت در سطح همون حرف باقی می مونه . ممنون میشم از دوستتون آدرس یک منبع معتبر و تخصصی رو بگیرید که در این مورد به اون اشاره شده باشد.
    ممنونم
    ضمنا در مورد این پیشنهادتون هم موافقم که دوستان نرم افزارهایی که با 64 بیت به مشکل میخوره رو معرفی کنند.
    من خودم الان ریزن رو نصب دارم و مشکلی هم بوجود نیاورده.

اولین مشکل در اجرای برنامه های 32 بیتی تاخیر و کند اجرا شدن برنامه و هنگ کردن سیستم هست اگر دوستان همچین واکنشی رو دیدند بدونند که اون برنامه سر ناسزگاری داره و حتما باید روی ویندوز 32 بیت مخصوص به خودش اجرا بشه.
    سپاسگذار

9. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    سلام خدمت همه دوستان عزیز،

من خودم به شخصه رم 2گیگ دارم و وینوز xp sp3 و فکر میکنم ویندوزهای 64بیت فعلا باید استفاده نشن
    تا بعدها نسخه دیجیتال پرو بیاد بیرون،چون خود ویندوز هم حجم زیادی از رم و میگیره!

ممنون

10. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    ویندوز که حجم زیادی از رم رو نمیگیره بستگی به این داره که از چه ویندوزی استفاده کنین. و برای چه کاربردی
    من الان یک پلیر همه کاره برای مالتی مدیا دارم. با نصب بازیهای روز مشکلی ندارم ( اینو از اون جهت میگم که سیستم چند منظوره هست و خیلیها به عنوان کنسول گیم از سیستم استفاده میکنند )
    وهر انچه که نیازم هست در 64 بیتی دارم ولی برای اینکه یک روز به مشکل نخورم علاوه بر لپتاپم که 32 بیتی هست یه ویندوز7نسخه 32 بیتی روی سیستم کاریم برای روز مبادا نصب کردم.
    برنامه های مخصوص طراحیمو دارم برای کسی مثل من که فقط با چندتا نرم افزار تخصصی کار میکنم ( ADOBE photoshop Cs4 ,...) میتونم بگم واقعا کمبود رم فاجعه است
    رم در کار من خوراک سیستمه و کمبود رم برابره با سرعت کمتر و در نتیجه افت پروزه . که خوشبختانه به تازگی هم با برنامه های صدا مشکلی نداشته . البته همه رو تست نزدم ولی از 64 بیتی راضی هستم

تنها بدی که داره ناسازگاری با دکمه اسکرولر ماوس بنده داره که اون هم فقط در برنامه های 32 بیتی هستش که در 64 اجرا میکنم.
    بازی far cry 2 برای تست و 2 تا برنامه اورکلاک کارت گرافیک رو نصب کردم و در اجرا به مشکل خورد . که فقط اینها مشکل ساز بودند که نیاز شدیدی هم به این برنامه ها نداشتم و نبودش هم خللی در کار من وارد نکرد

پس میبینید که کار اشخاصی مثل من به این ویندوز مربوط هست. و اگر نباشه افت سرعت رو بصورت محصوص خواهم داشت. چه در بحث صدا و چه در بحث گرافیک فرقی نداره چون ما رندر رو خواهیم داشتو مسلما وقتی حجم حافظه بیشتری خواهیم داشت میتونیم نتیجه بهتری رو بگیریم.
    سئوالی بود بپرسید.

11. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    البته ramtin جان این همه مبحث نوشتی اشاره ای به رم سیستمت نکردی!؟!

باید راجع به ویندوز بگم،این با خود آهنگسازه که با کدوم راحتتره و بیشتر باهاش کنار میاد
    هر کس انتظار میره که نظر متفاوتی بده پس بهتره این داوری رو به عهده دوستان و علاقشون
    بزاریم...
    ممنون

12. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    رم فعلی سیستم من
    corsair 1600 dominator 2*2 CL9
    که میشه رمهای دیگری هم رده همین رو پیدا کرد
    خودم یه اپوجی دیده بودم که برای دوستم خریدم و از مال من بهتر کار میکنه
    4*1 هستش یعنی 4 تا یک گیگ درواقع دوتا یک گیگ بود که دوست من دوتا پک خرید و تمام اسلتها رو پر کرد و سیستمش از مال من سریعتره میدونی چرا ؟
    چون دقیقا هرچهارتاش مثل سیلندر ماشین عمل مکینه ولی با این تفاوت که در یک زمان پر و خالی میشه و سرعت و شتاب ویژه ای رو به سستم میده.
    در کل مبحث رمها خیلی زیاده و پیچیده و به تاپیک کمک نمیکنه.
    ولی برای کار صدا و گرافیک توصیه من استفاده از رمهای با فرکانس بالا و تایم ویا تاخیر کمتر هست .
    البته اگر رم اصیل باشه مثل برندهای ماشکین و کورسیر و ADATA , و یا G-skill و یا پتریوت میشه سرعت رو مقداری بیشتر کرد و در حالت اور به 40%~ 50% هم رسید . که این کار با استفاده از پهنای باند بدست اومده توسط مادروبرد و ارتباط با پردازنده بر میگرده که بازم میگم ربطی به این تاپیک نداره.
    و پیشنهاد من در نهایت استفاده از رمهای اصیل هستش که در بالا اسم بردم برای انتخاب رم مرغوب هم باید به دفترچه مادربورد ویا سایت سازنده و قسمت مدل ماردبورد خودتون مراجعه کنید و در اونجا پارت نامبر و مدل و مارک رمهایی که قبلا روی مادربورد شما جواب داده اند از هر برندی که دلتون بخواد هست و میتونین مشاهده کنین و یقیینا اگر از مدلهای منتخب شرکت سازنده منادربوردتون استفاده کنین چه بسا که نتیجه بهتر و سریعتر حالت انتخابی خودتون ( که برید توی بازار و هرچی ازونتر بود بخرید :d) هستش.

13. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    اگه اشتباه نکنم یه عیبی داره این کار اونم اینکه اسلات ها پر میشن و اگه بعدا بخواهیم رمی اضافه کنیم مجبوریم حداقل 2تا از قبلی ها رو برداریم.

14. Psymfonius

Psymfonius هنرمند ارشد Gold User

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +164 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, StudioOne
    دوستان لطفا سعی کنید از مطلب اصلی که در مورد سیستم عامل (نرم افزار) هست خارج نشید و وارد مبحث سخت افزار نشید.
    فقط در مورد معایب و مزایای سیستمهای عامل ویندوز بحث و تبادل نظر کنید.

15. persian-pride

persian-pride عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    به نظر من ویندوز واسه کارهای حرفه ای نوشته نشده ولی به دلیل به صرفه بودن و در دسنرس بودن واستفاده از پی سی باید از ویندوز استفاده کرد بنده هم از win 7 استفاده میکنم از xp sp3 32 bit هم استفاده میکردم ولی این یکی راضی کننده تره و گیراش کمتره.

16. kamran_omega

kamran_omega عضو سایت

امتیازات:
    +102 / 1 / -10
    نرم افزار:
    cubase
    نگفتین کدوم ورژن win 7 ؟ چه گیرایی توی xp داشتین و با 7 ندارین؟

17. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    من 4 گیگ رم دارم که با ویندوزم 3.37 شناسایی میکنه.
    و ویندوزم هم سرویس پک دو و xp هستش.

18. Ramtin

Ramtin Banned

امتیازات:
    +15 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    البته اگر کسی که اینکار رو میکنه منظور داره و میخواد سریعترین سرعت دسترسی به حافظه رو داشته باشه پس یک کار تخصصی رو دنبال میکنه کسی هم که برای کارش ارزش قائل باشه با یک گیگ دو گیگ اضافه کردن میدونه که تغییر محسوسی توی کارش ایجاد نمیشه ( مثل صدابردارها و انیمیشن کارها ) پس کار اساسی رو میکنه و اون 4 گیگ رو با یه دست رم تر و تمیز دیگه عوض میکنه .
    اصولی ترین و منطقی ترین راه اینه
    میدونی چرا ؟
    چون ممکنه بعدا که بخواد رم جدیدی به سیستم اضافه کنه ممکنه چیپستهای اون رم قبلی رو نتونه گیر بیاره و مجبوره بیخیال دوال چنل شدن بشه . پس در نتیجه سرعت و کارایی سیستم افت میکنه
    البته این رو هم اضافه میکنم کسی که بخواد 4 گیگ اضافه کنه حتما حتما باید از ویندوزهای 64 بیتی و نسل اینده که 128 بیتی هستند استفاده کنه.
    فعلا هم که ویندوز جدیدی ارائه نشده پس تا 3 سال دیگه نیازی به تعویض قطعات نداره.

19. omid5562

omid5562 عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, sonar
    من ویندوز های سون ویستا و ایکس پی را امتحان کرئم به نظر من ویندوز vorex vista استفاده کن چون به کانفیگت می خوره و تمام پلاگین ها را ساپورت میکنه یه چیزی تو مایه ایکس پی ویستا هستش

20. hmd_kro

hmd_kro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    کسی از دوستان در مورد Windows X pro اطلاعاتی داره که نصبت به ویندوزxp معمولی چه فرقی داره؟

بارگذاری...