ار کجا شروع کنم ؟

شروع موضوع توسط mehremihan ‏10/8/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک ار کجا شروع کنم ؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. mehremihan

mehremihan عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با درود بر یاران و دوستان هنرمند
    بنده 23 سال سن دارم و علاقه بسیار شدیدی به نوازندگی با کیبرد اون هم به سبک عروسی دارم . علاقه من با رفتن در مجلس های عروسی و شنیدن آهنگ های زیبایی که اونجا اجرا میشه ده برابر شده . دلم میخواد خودم هم نوازندگی با کیبرد به سبک بندری و شاد رو فرا بگیرم اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم یعنی نقطه اولش کجاست .
    راستش نمیدونم باید جایی کلاس برم و آموزش ببینم یا از روی سی دی ها و سایت ها هم میشه یاد گرفت ؟ چیز زیادی نمیخوام از نوازندگی یعنی نمیخوام خودم آهنگ خام بسازم . فقط میخوام بتونم مثل اینایی که تو عروسیا میزنن یاد بگیرم و آهنگ های شاد رو تقلید کنم و با صدای دلخواه خودم بنوازم .
    موندم که اول باید ارگ رو خرید بعد یاد گرفت یا اول باید رفت آموزشگاه و بعد ارگ خرید ؟
    بعضی از دوستان میگن ارگ زدن خیلی سخت است و 4-5 سال آموزش نیاز داره تا بتونی مثل این نوازنده های عروسی بزنی میخواستم ببینم آیا واقعا اینطوری هست ؟
    شما دوستان عزیز که با کیبرد سرو کار دارید فکر می کنید چند وقت نیاز است برای یادگیری تا این سطحی که بنده نیاز دارم ؟ در ضمن من خدای کامپیوترم و ازین لحاظ هیچ مشکلی با کارای کامپیوتری ارگ ندارم .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام دوست من،من خودم نوازنده ی پیانو هستم ولی ارگ کار نکردم.اما این دو ساز مثل هم هستند_از نظر شکل ساز_ با این تفاوت که تو پیانو چکش ضزبه می زنه و تو ارگ هوا صدا ایجاد می کنه.این رو هم بگم:یه نوازنده ی پیانو می تونه ارگ بزنه ولی یه کسی که ارگ می زنه نمی تونه پیانو بزنه...
    این طور که می گن نیست.خیلی طول نمی کشه شما بتونین در حد خوب بزنین.حدود یک سال.به شرط این که مصمم کار کنین و پشتکار داشته باشین.
    و تنها راه یادگیری ارگ و پیانو رفتن به آموزشگاه و تعلیم تحت نظر استاد هست.
    شما یه ارگ با مشورت دوستان بخرید که کلاویه هاش پیانویی باشه و آموزشگاه هم ثبت نام کنید.یا با استادتون مشورت کنید و بخرید...
    به همین راحتی...!!!

3. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام دوست عزیز . پیشنهاد میکنم حتما زیر نظر یه استاد اموزش کیبورد رو شروع کنید چون حداقل سرعت یادگیریتون دو سه برابر نسبت به یادگیری به صورت خود آموز بیشتر میشه . کیبورد هم معمولا خود استاد معرفی میکنه .
    برای اجرا تو عروسی ها هم عجله نکنید ، دست کم حدود 6 ، 7 سالی باید تمرین کنید تا آماده بشید . بلکه هم بیشتر .

4. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بله به قولی گر صبر کنی ز غوره باقلوا سازی...!!!

5. mehremihan

mehremihan عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بسیار سپاس از دوستان ارجمند
    اگر لطف بفرمایید و بگید هزینه آموزش دیدن در آموزشگاه ها چقدر هست ممنون میشم . همچنین مدت زمان آموزش رو هم عنوان فرمایید یعنی چند وقت باید به صورت مداوم آموزش ببینم ؟

6. Porya

Porya عضو سایت Gold User

امتیازات:
    +276 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    هزینه ها معمولا جلسه ای 7 تا 15 هزار تومن هست . کم یا زیادترش دیگه بستگی به آموزشگاهی که میرید داره . مدت زمانش هم بستگی به خودتون داره یه عده بعد از دو سه سال احساس میکنن میتونن خودشون ادامه بدن و دیگه نمیرن و یه عده هم زیر نظر استاد ادامه میدن که پیش استاد کار کردن مسلما خیلی بهتره .

7. Soheyla

Soheyla عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    دوسالی هست که تجربی پیانو میزنم.گیتارم دارم شروع می کنم.یه الکتریک خریدم با یه یاماها سی 80.تئوری و گام و هارمونی هم اصن بلد نیسم و کلاس هم نمیتونم برم.چیکا کنم؟یه سناریو واسم بچینین

8. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    کتاب تئوری موسیقی بگیر...البته حتما باید پیانو یاد گرفتن زیر نظر استاد باشه.نمی خوام دلسردتون کنم ولی تجربی پیانو زدن اصلا فایده نداره...

9. Soheyla

Soheyla عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خودمم می دونم فایده نداره چون جلوی چنتا استاد زدم و گفتن مشکل داره .
    در ضمن مشکل من با کتاب حل نمی شه با فایل پی دی اف حل می شه

10. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    فایل Pdf رو که باید دوستان استاد بزنن.ولی حالا شما کتاب بگیر مشتری می شی!!!!!!

11. mehremihan

mehremihan عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ارگ زدن در حد اینا که تو عروسیا میزنن رو نمیشه از روی این کاب شش جلدی که توی همین تالار زیاد ازش تعریف می کنن یاد گرفت ؟ یعنی همه کسانی که ارگ می زنن رفتن آموزشگاه ؟ اگر ارگ بخرم و با این کتابا تمرین کنم امیدی هست ؟ البته شنیدم میگن علاقه حرف اول رو میزنه . مثلا من خودم 10 سال پیش بدون رفتن آموزشگاه کامپیوتر خریدم و از رو دو تا کتاب ور رفتم و یاد گرفتم و امروز isp دارم . اگر ارگ هم همین حالت رو داشته باشه مطمئنا میتونم تجربی یادش بگیرم.
    یکی از بچه ها می گفت این دوستانی که تو عروسیا میزنن اینا فقط ته آهنگو خودشون میزنن و بقیش همش کار خود ارگ و ریتم ها هست درسته ؟ یعنی به صورت زنده اجرا نمی کنن ؟
    سوال بعدی اینکه من وقتی ارگ زدن یاد گرفتم میتونم مثلا آهنگایی که جدید میاد رو هم بزنم یا باید از روی نت ها تمرین کنم ؟ ندیدم تا حالا کسی تو عروسیا از روی نت ارگ بزنه همشون از حفظ میزنن این به خاطر تمرین زیاد هست ؟ ( شرمنده میدونم پرسشهام خیلی آماتور هست )

12. mehremihan

mehremihan عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان عزیز ممنون میشم پاسخ پست آخر من رو هم بدید .

13. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام دوست من ...

ببينيد تو هر كاري و هر زمينه و تخصصي حرف اول رو علاقه و پشتكار ميزنه ...
    شما اگه علاقه داشته باشيد مطمئن باشيد به هدفتون خواهيد رسيد ...
    ما اصلا تو اين دنيا چيزي به اسم نشد نداريم همه چي شدنيه ...

من خودم هم اول راهنمايي بودم كامپيوتر گرفتم و كار كردم بدون آموزشگاه و اين حرفا و تا اول دبيرستان تونستم خودمو مع كنمو برنامه نويسي كار كنم و سوم دبيرستان برنامه نويسي رو تموم كردم و . و الانم برنامه نويسي ميكنم ...

مهمترين چيز توي زندگيت علاقه است ...
    خوب حالا شما مي گين از روي كتاب و نت .. مسلما شما هر چيزي رو از روي اصول و علمش بريد بهتره و بعدها شما ديگه مشكلي نخواهي داشت ..

حالا گاهي اوقات مي بينيد شخصي با شنيدن يه موزيك مياد اون رو ميزنه خوب اينجا يعني ايشون تمرين داشته ...

ميبيني بعضي ها هستن بدون اينكه برن آموزشگاه خودشون ياد گرفتن ساز رو ..

ببين خود ارگ يه بانكي داره كه توي اين بانك صداها و ريتم ها هستش كه دسته بندي شد . شما ريتم مورد نظرتون رو كه انتخاب كردين از ارگ با زدن دكمه پخش ريتم پخش مي شه بعد كه صداي مورد نظرتونم كه انتخاب كردين مي تونيد روي اين ريتم ملودي رو بنوازيد .

بله شما وقتي تونستيد ارگ زدن رو ياد بگيريد و با تمرين خوب مناسب مي تونيد هر آهنگي رو بزنيد متاسفانه من خودم چند جا ديدم كه گفتن مثلا فلان آهنگ رو قراره اجرا كنيم ولي بازدنش و شنيدنش متوجه شدم كه اصلا نت ملودي اصلي موزيك با آهنگ اصلي يكي نيست و ......

شما بايد تمرين بكنيد .تا بتونيد راحت نوازندگيتون رو قوي كنيد گوش قوي بايد داشته باشيد گوشتون رو با شنيدن موزيك قوي كنيد
    واينايي هم كه ميبينيد تو عروسيا ميزنن و خوب اينا با شنيدن موزيك اينكار رو مي كنن ..
    كه اول تمرين مي كنن بعدش نوازندگي رو انجام ميدن

استاد خوب و تمرين مناسب مي تونه بهتر گزينه باشه

14. mohabbat.ok

mohabbat.ok عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    من تازه اومدم بین شماها
    یه راهنمایی کنید ممنون میشم.
    من میخوام آهنگای آروم و زیر یه صدای کسی که دکلمه میخونه میزنن رو بسازم.آهنگای خیلی آروم و خلوت که معمولا یه صدای که کشیده میشه.نمیدونم تونستم بگم منظورمو یا نه.این جور آهنگارو توی کامپیوتر با چه برنامه ای راحت تر میشه ساخت؟؟؟؟

15. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    سابقه نوازندگی سازی رو هم دارید ؟ منظورم اینه که از موسیقی چیزی هم میدونید ؟ :smile (75):

16. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne
    برای شروع اهنگ سازی با کامپیوتر میتونید از FL Studio استفاده کنید که راحت ترین نرم افزار هست از نظر من. اکثرا با همین نرم افزار شروع کردن ...برنامه های دیگه ای هم هست مثل سونار.. کیو بیس..نواندو ..ووو

17. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    Fl Studio در ضمن اینکه نرم افزار راحتی هستش بسیار کارآمده.من تحت تاثیر یک سری افکار که می گن تازه کارا و نابلد ها با Fl Studio کار می کنن،Fl Studio رو بسیار ابتدایی می دونستم.چون قبلا که سابقه کاری ام کمتر بود با Fl Studio کار می کردم.ولی همینجا به همه دوستان به عنوان کوچیک همه تون می گم:

Fl Studio بسیار کار آمد و پر قدرت هستش. و اصلا از کار کردن با اون احساس حقارت نکنید.قابلیت های اون رو کشف کنید.عاشقش می شید...!!!

18. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    خب مسلما مشكلاتي يا نقطه ضعف هايي هم داره اف ال درسته ولي دليل بر اينن نميشه كه كسي كه باهاش كار مي كنه احساس حقارت و از اين حرفا بكنه ..
    خيلي هستن دارن با همين اف ال موزيك هايي رو اجرا مي كنن كه واقعا حرفي واسه گفتن نداره ...

در مورد سوال دوست عزيز كه مي خوان كار لايت و آروم كار كنن ..
    ببينيد دوست من من هميشه مي گم توي اين دنيا هيچ چيز نشدني نيست يعني بخواييد ميشه ..
    پس واسه هر كاري بخواييد پيش بريد لازمه اش اينه كه راه و روش رو اول ياد بگيريد بعد بريد جلو ..
    اف ال و ساير برنامه ها هستن كه شما مي تونيد ازش استفاده بكنيد مهم اينه كه شما چه طور كار بكنيد .

19. mohabbat.ok

mohabbat.ok عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان ممنونم از این همه لطفتون
    باید بگم من صفر کیلومترم و آهنگ سازی آروم خیلی نیازمه برای نماهنگای مذهبی
    تو کارای مذهبی و دکلمه نمیشه آهنگ با ضرب گذاشت
    اف ال که پیشنهاد همه شما بود فکر کنم برای آهنگ سازی پاپ و تکنویه.درسته؟؟
    چطوری میشه آهنگای آروم درست کرد توی اف ال؟؟؟
    لطفا کمکم کنید عزیزان...

20. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دلیلش مشخصه،به کسی بر میگرده که داره با اف ال مستر میکنه،نه به خود برنامه

خیر،با اف ال هر سبکی رو میتونید بسازید

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده: