ارتباط بين كيوبيس و اف ال

با سلام خدمت اساتيد عزيز
دو تا سوال داشتم
اول اين كه:
مي خواستم بدونم چطور مي شه كه يك قطه وكال رو در كيوبيس ضبط كنم بعد اون رو به صورت يك ترك Audio توي اف ال داشته باشم؟

و دوم:
چطور مي شه يك قطعه موسيقي كه در اف ال كار شده رو به كيوبيس ببرم و روش وكال رو ركورد بگيرم؟
با تشكر
 

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
601
403
63
شیراز
سلام.
ابتدا شما باید در قسمت Channels Area با استفاده از منوی Channels و انتخواب گزینه Audio Channel از قسمت Add یک کانال آئودیو که برای فایلهای حجیم صوتی مناسب هست رو انتخواب کنید و با انتخواب Load Sample از Channel settings فایل مربوطه رو لود کنید.البته راه ساده تر اینه که فایلتون رو مستقیما Drog & Drop کنید در playlist.(با این خود فایل درون یک Audio Clip قرار میگیره)
--------------------------------------
در مورد سوال دوم میتونید از فایلتون با فورمت Wav خروجی بگیرد و سپس در کیوبیس استفاده کنید.اگه سوالی بود در خدمتیم.
موفق باشید.
 
با سلام و تشكر
اصلا اصول كار به چه شكل است؟ چون من شنيدم كه مي گويند براي ضبط وكال بهتره كه از كيوبيس استفاده بشه حالا مي خوام ببينم كه به شكل حرفه‌اي روش و اصول كار به چه شكلي است؟ يعني فرض كنيد كه شما يك آهنگ رو توي اف ال ساختيد كه شامل سازهاي مختلف مي شه كل كار را به شكل Wav خروجي مي گيريم و مي بريم توي كيوبيس و روش وكال رو ضبط مي كنيم؟ اگر كار ما نياز به ميكس دوباره داشته باشه چطور؟ مثلا نياز باشه صداي يك ساز كمتر يا بيشتر بشه يا حدف و اضافه داشته باشيم اونوقت بايد چه كار كرد با توجه به اين كه حالا صدا رو هم توي كيوبيس به كار اضافه كرديم
من يه مقداري در رابطه با اين مراحل گيج شدم. اگر ممكن است يك توضيح كامل تري بدهيد.
 

Psymfonius

هنرمند ارشد
Gold User
30/8/09
601
403
63
شیراز
سلام.
برای ضبط خوب کیوبیس بوضوح در مولتی ترک از اف ال بنظرم بهتر عمل میکنه.
------------
برای برای خروجی گرفتن به صورت فایلهای جداگانه هر کانال رو به یکی از کانالهای Insert میکسر لینک کنید و در هنگام اکسپورت گزینه Split mixer tracks رو از پنجره رندرینگ فعال کنید تا هر یک از کانالهای صوتی به صورت مجزا ذخیره شوند.(اینجوری برای حذف و یا اضافه ترک خاصی در میکس دستتون بازتر خواهد بود.
-----------------
برای میکس میتونید یا در اف ال و یا در کیوبیس عملیات میکس رو انجام بدید.هر جور راحت تر هستید.البته اگه قصد دارید مستر کار هم در کیوبیس انجام بدید خوب بنظرم بهتره در خود کیوبیس میکس انجام بشه.(برای میکس مجدد هم چون ترکها رو جداگانه دارید مشکلی نخواهید داشت.
----------------
خوب در مورد سوال آخر اگه قصد حذف و اضافه داشته باید میتونید هنگام میکس حجم صدای ترکها و یا حذف رو انجام بدید.در مورد اضافه کردن اگر کار ارنجمان و سکوئنس در اف ال انجام شده میتونید صدای مورد نظر اضافه کنید و فقط از همان کانال خروجی بگیرید.
موفق باشید.
 
با عرض سلام و تشكر
يك سوال ديگر داشتم در مورد ارتباط بين اف ال و كيوبيس
جايي خوندم كه اف ال به صورت يك پلاگين در كيوبيس قابل استفاده است. اگر امكان دارد در اين مورد توضيحاتي بفرماييد كه چطوري مي شه از اين امكان استفاده كرد با تشكر.
 
16/4/09
587
179
0
.::SYNTHTOPIA::.
زمان install برنامه FL Studio ازتون پرسیده میشه که مایل هستید FL Studio رو به صورت یک Plugin هم داشته باشید (VSTi)
در صورتی که این حالت رو نصب کنید در Cubase و یا تمام برنامه هایی که از VST پشتیبانی میکنند میتونید FL رو بصورت یک VSTi داشته باشید