اخلاق در موسیقی

شروع موضوع توسط MOHAMMAD ADHAMI ‏9/9/13 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک اخلاق در موسیقی تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام دوستان.شاید تاپیک عجیبی باشه.اما واقعا سوالم اینه که چرا اکثر کسایی که تو موسیقی هستن انقدر غرور دارن؟
    چرا برخوردشون یه جوریه که فکر میکنن خیلی بیشتر از همه میدونن؟
    آیا واقعا این اخلاق اجباریه در موسیقی؟

2. Avril Lambert

Avril Lambert عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 0 / -0
    پاسخ : اخلاق در موسیقی

غرور و اعتماد به نفس نقش زیادی توی موفقیت خواننده ها داره!البته به اندازه ش خیلی خوبه،چون اگر کسی بهت توهین کرد،میتونی از بالا بهش نگاه کنی و نادیده بگیریش!اما اگر بیش از حد باشه،خواننده دچار خود بزرگ بینی میشه و به طرفداراش بی اعتنا میشه که این خیلی بده!

3. farshadalizade

farshadalizade عضو سایت

امتیازات:
    +86 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase

واقعا هم همینطور هستش . به نظر من اخلاق در موسیقی رو باید از ایرج و کلپا و...... آموخت .

4. m_sadegh

m_sadegh عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:

قبول دارم ... البته همه اینطوری نیستن
    عکس پروفایل منو ببینید...ازین قاعده کلا مستثناست

5. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition

آخه میدونین بعضیا خیلی رفتارشون با آدم بده.حالا طرف معروفم نیستا.خیال میکنه خبریه.یه بار رفتم استدویی یه نفر ازش خواهش کردم میشه من بیام روزی 1 ساعت اون گوشه بشینم با روند استدیو و این چزیا آشنا بشم گفت مگه اینجا کاروانسراس؟؟؟
    یا مثلا هی میگفت من فلان... من چنان.... تو فلانی.... تو ضعیفی...
    نمیدونم واقعا چرا اینجورین اکثرا

6. farhadrstaaa

farhadrstaaa عضو سایت

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:

کاملا معلومه دوست عزیز اون نمیاد اطلاعات و تجربشو که طی سال ها بدست آورده مفت و مجانی در اختیار کسی قرار بده به نظرم کسایی که تو این راه سختی زیادی کشیدن و استاد نداشتن و خودشون با تمرین زیاد به این مرحله رسیدن اکثرا اینجورین.............البته این نظر منه.

- - - - - - - - - -

به نظر من این جور آدما با پول هم حاضر نیستن اطلاعاتشونو در اختیار کسی قرار بدن...

7. DanielORD

DanielORD عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason

دوست عزیز ایشون واقعا حرف قشنگی زدن ، یکم انتظار زیادیه اون چیزی که شما فرمودین

در مورد اخلاقم باید بگم،شما که خودت داری کار موزیک میکنی،باید اینو متوچه شده باشی که تو بعضی چیز ها و تفکرات با آدمای عادی فرق داری،ماها دیدگاهمون به زندگی کلا با آدمای عادی فرق میکنه ! شاید واسه همینه کسی که تو کار موزیک به جاهای بالایی میرسه ، بیشتر فکر میکنه که فرق داره و ادم متمایزیه!
    بعدم برادر من امثال ما ها انقدر قبل موفق شدن تو کار شکست خوردیم و این و اون مسخرمون کردن و گفتن به هیچجا نمیرسی ،که حق داریم اگه موفق شدیم یه کم به خودمون مغرور شیم :)))

8. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason

البته خیلی ها بی اخلاق نیستند بی حوصله هستند
    من خودم به بعضی استودیو ها میرم پیش دوستام
    مخصوصا این پاپ راک ها
    همشون خسته ان ..پروزه های سنگین کار میکنند. بعد تو اینترنت پخش میکنند و مافیا بازی و پول و پارتی و میبینن و کمی عصبی میشند
    چون تو ایران هنرمندان به اندازه ای که زحمت میکشند موفق نمیشند

9. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition

نه بابا بحث خستگی و فشار کاری با غرور کاذب خیلی تفاوت داره.

10. dark_face2002

dark_face2002 عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:

داداش همینه! تو سری خوردن ها باعث می شه رو پای خودت وایستی و ارزش کارت رو بدونی و تشنه بشی.بعد چند سال خودت همه چیو به موقش یاد میگیری.ضمن اینکه نشستن تو استودیو کسه دیگه کار جالبی نیست.حداقل اگر می خوای چیزی یاد بگیری ازش اینو بخواه.

11. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne

بذارید یچیزی بگم خیال همتونو راحت کنم و بنظرم دیگه ادامش ندین خیلی بهتره چون آخرش به بسته شدن تاپیک منجر میشه .
    اینایی که میگید موسیقی کار میکنن و مغرور هستن اینا 10 % از موسیقی رو هم نمیدونن و غرورشون هم بخاطر همینه .

12. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0

اینکه موزیسین‌ها متفاوت فکر می‌کنن، شکی‌ نیست. ولی‌ شما این رو در نظر داشته باشید که ما‌ها هم در وحله اول "انسانیم". به اندازه تمام انسانهای دیگه ضربه پذیر، قوی، شکننده، استوار، خاکی، مغرور...... در نهایت یه چیزی که باید در همه وجود داشته باشه "وجدانه و شرف". هر انسانی‌، چه هنر مند چه نا هنرمند! (این یعنی‌ چی‌، نمیدونم) بدون اون دو خصیصه تا حد یک "حیوان" پایین میاد. حالا حیوان هنر مند باشه یا نباشه، فرقی‌ نمیکنه و همون حیوان باقی‌ میمونه. این از این.

در جواب دوست عزیزی که از جواب یه آدم پر سابقه ناراحت شده بودند باید بگم، اصولا کسانی‌ که یه کاری می‌کنن، محل کارشون مثل خونه شون میشه. یعنی‌ اونجا رو مثل خونه خودشون می‌دونن. یه جایی‌ که Secret‌های خاص خودش رو داره. اینکه گفته "مگه کاروانسراست" حرف بدی نیست. فقط خواسته به شما بگه که "حد" درخواست‌هاتون رو بدونید (احتمالا از اینکه خودتون حد خودتون رو ندونسته بودید، شاکی‌ هم شده بوده). بگفته خودتون، پاشدین رفتین یه جایی‌، همون روز اول بدون اینکه طرف از شما شناختی‌ داشته باشه (و یا پیدا کرده باشه) بهش گفتین "من از فردا بیام یه گوشه بشینم"! این مثل این میمونه که بنده بیام خونه شما و بگم از فردا میام یه ساعت اونجا بشینم! خوب نمیگی مرد حسابی‌ واسه چی‌ میخوای بیای خونه ما بشینی‌؟ مگه کارونسراست که بیای روزی یه ساعت اینجا؟ شاید اگر به اون طرف اجازه "شناخت" از خودتون رو میدادید، و منتظر میموندید که "خودش" بهتون پیشنهاد بده، نییجه بهتری میگرفتید.

شرمنده زیادی حرف زدم. فقط نظرم رو گفتم. امیدوارم کسی‌ رو ناراحت نکرده باشم.

13. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase

دستشون درد نکنه،کاملاً حرف زیبا و بجایی زدند
    یه مقدار انتظارتون بالا نیست؟
    شما فرض کنید استودیو دارید،یک نفر هر روز بیاد بشینه یه گوشه نگاهتون کنه،حس جالبی نیست،درسته؟
    در ضمن تبریک میگم بهتون،تو این مدت کمی که عضو سایت بودید جزو 4 نفری بودید که بیشترین تاپیک ها رو ساختند!
    الان هم ممنون میشم اگه یه مقداری بیشتر توضیح بدید که دلیل ایجاد این تاپیک چی بود و دنبال چه نتیجه گیری هستید

14. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition

wowwwwwwwwww چه موضع گیری نا عادلانه ای!!!!!!! میدونین نمیدونم چرا این روزا منن هر تاپیکی ایجاد میکنم یا مساله ای رو مطرح میکنم یکی میخواد من و بکوبه.داستان چیه خدا میدونه.ببینین اول اینکه من اصلا منظورم این نبود که برم اونجا و جا خوش کنم.نه.در صورتی که طرف آشنا هم بود.من شاید گفتم روزی 1 ساعت اما یه تعارف بیخودیه چون بالاخره خودم که بیکار نبودم هر روز اون همه مسیر و برم تا 1 ساعت اونجا بشینم.من اونجا میخواستم فقط به عنوان یه کار آموز باشم چند وقت یکبار و اینکه رفتار با مشتریها و اینجور چیزها رو یاد بگیرم.بحث من اصلا این نیست که اون گفته نمیشه اینجا بیای.بحث من سر اخلاق برخی افرادی هست که نحوه ی برخوردشون سرد و مغروره.من این تاپیک رو زدم تا ببینم نظر بقیه ی دوستان هم همین هست یا نه.زدم تا نتیجه بگیرم آیا باید در موسیقی اینطور بود یا این فقط خصوصیت فردی هر کسیه.من واقعا از برخی قضاوت های نا عادلانه ی این روزهای انجمن که در مورد تاپیک های من میشه دلخورم.چون من تاپیکی رو بی مورد ایجاد نمیکنم.به نظرتون اشکالی داره که یه تاپیک باشه که یه تلنگری بشه واسه اونایی که بیش از حد غرور دارن؟قصد من خیر بوده حالا اگه میخواید تاپیک رو ببندید مانعی نیست.

- - - - - - - - - -

ممنون دوست عزیزم اما شما این رو در نظر داشته باشید که بنده خودم حداقل شعور این رو دارم که تشخیص بدم کجا خونه هست و کجا استدیو.اونجا یه استدیو بود.طرف هم سابقه ی کاری آنچنانی نداشت.فقط دور و بریاش میشناختنش. در صورتی که من واقعا خودم خیلی از دوستانم میان کنارم میشینن و اگه چیزی بلد باشم یادشون هم میدم در حد سوادم.من فقط این تاپیک رو زدم که بفهمم آیا حرفه ی موسیقی ایجاب میکنه که مغرور باشیم یا خیر.که اگه ایجاب میکنه منم اخمام و بکنم تو هم و جواب سلام بقیه رو ندم و ....

15. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

صحبت ایشون درست هست قبلا هم نظیر اینو دیده بودم اما اهمیت نداده بودم . چون جای سوال هست سعی میکنم کمی راهنمایی کنم و امیدوارم که بتونم کمک کنم. البته از نظر من همه خوب هستند و این پاراگرافها دلیل بر برتری یا تایی یا رد شخصی نیست و نخواهد بود .

چیزی که من مشاهده کردم کسانی هستند که با حفظ پرستیژ و با نهایت تواضع اون چیزی رو که میدونند در اختیار بقیه قرار میدهند .و تعدادشون هم کم نیست مثل عزیزانی که در همین فروم فعالیت میکنند.

علت مشکل پیش آمده هم این هست که بعضیها دوست ندارند غریبه ها رو وارد حریم و حدود خودشون کنند . این چیزیه که حتی در هالیوود هم هست . وقتی کسی با تواناهایی خودش تونسته فیمس فیس باشه و در یک مملکت سرو صدا برپاکنه ارتباطاتش رو هم ناچارا محدود میکنه و متعاقیا از یک فرد عادیدر اون جامعه متمایز میشه .

من دوستان سینمایی زیادی دارم ( بازیگر و کارگردان و...پشت صحنه و..) که اونها هم با غریبه ها به این شکل رفتار میکنند .

شما سوال دارید و راهنمایی نیاز دارید ولی من تصور نمیکنم این باعث باشه شما از منابعی مثل اینترنت یا همین فروم دور شوید .
    اگر به دنبال دوستی با این اشخاص هستید که چنین اشحاصی مطلقا با کسانی که پایینتر از سطح خودشون هستند کار نمیکنند مگر این که بحث کش $ مطرح باشد یا اینکه از طرف دوستی توصیه شده باشید و از طریق اون بتونید لینک بزنید . و یا اینکه اون شخص خیلی فروتن باشد که با شما ارتباط برقرار کند خیلی کم میتونید همچین کسانی رو پیدا کنید. و اون بستگی به روابط اجتماعی شما خواهد داشت.

اگر دنبال ابن هستید که چیزی یاد بگیرید مطمءنا راههای دیگری هم هست که دردسر و هزینه کمتری برای شما داشته باشه ولی کمتر کسانی پیدا میشوند که تجربه چندین ساله خودشون رو به رایگان در اختیار شما قرار بدهند . اگر شما از طریق یک دوستی به همون استودیو معرفی میشدید یقیینا برخوردشون چیزی غیر از این بود . مشکلات این صنف بیشتر از این هست :)

اما و اگر خیلی با این موضوع مشکل دارید!
    اینترنت و یوتیوب منبع بی نظیر و سرشار از آموزشهاست . اگر هم سوالی داشتید این فروم هست مقالات انگلیسی هم هست میتونید تلاش کنید و جوابتون رو پیدا کنید. چه اینکه این همه یوزر و همچنین مدیران شناخته شده و با سواد داریم که در این فروم هستند و یک تاپیک رو بی جواب رها نمیکنند .
    موفق باشید.

16. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase

خیلی از تاپیک هایی که زدید خودتون جوابش رو میدونید
    دقیقاً وقتی پست اول تاپیک رو میخونم این حس و پیدا میکنم که هدف از ایجاد این تاپیک،غیبت پشت سر هنرمندان و راه افتادن چت روم هست،چون جنبه ی آموزشی نداره
    اگه دنبال تایید هستید من هم اون حرکت صاحب استودیو رو شدیداً محکوم میکنم،کارش خیلی زشت بود !

17. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

:))))))

18. hamid_pe2

hamid_pe2 میکس و مسترینگ کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

شغل :
    Arranger / Mix & Master
    امتیازات:
    +1,253 / 0 / -2
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, nuendo, StudioOne

دوست عزیز شما میتونید بجای این تاپیک ها در خواست نرم افزار ، آموزش نرم افزار ، آموزش رفع اشکال و یک سری آموزش های دیگه بدین ، ببینید اینکه کی خوبه و کی بده توی این سایت هیچ نتیجه ای نمیده فقط بحث بیخودی هست ، شما اگه توی همین سایت فعالیت کنید مطمئن باشید خیلی پیشرفت میکنید نیازی نیست برید توی استودیو کسی خوب این ربطی به غرور نداره حالا نه فقط استودیو شما پیش یه نجار هم برید دوست نداره کسی پیشش باشه به کارش نگا کنه خوب اونم واسه کارش هرچند غیر حرفه ای بلاخره واسه کارش یه وقت و هزینه ای گذاشته .

19. alinhovich

alinhovich عضو سایت

امتیازات:
    +19 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton

در ابتدا از اینکه حجم این پست زیاد شد از تمامی مخاطبان عذر میخوام اما خواهشمندم اونو یکبار کامل (بدون برداشت شخصی) بررسی کنید
    سلام برشما.بنظرمن اون بنده خدا کاملا حق داشته(خواهش میکنم برداشت غرض ورزانه نکنید) شایدمن اگه ب عنوان ی مشتری برم اونجا و این صحنه روببینم واسه صد سال اینده هم دیگه اونور نیام؛شاید بنده خدا با حضور شما تمرکزشو از دست میداده؛شاید اون بنده خداتنها سرمایشو تو این کار گذاشته و با این فرض مسئله نمیتونسته ضرری ک بش وارد میشده رو جبران کنه و هزار شاید دیگه بهتر نیست کمی ما توقعمون رو پایین بیاریم؟
    با این نظر ب شدت مخالفم(بازم نظر شخصی) خودتون قاضی ؛ مثلامن میومدمو ب جای این کار ازش درخواست کمک تو میکس ی اهنگ میکردم البته در قبال پرداخت پول و بعد کم کم تواون چند روز ازش الگو برداری میکردم بنده خدا دست رد ب سینم میزد؟اصلا شاید طرف از نقاط مثبت من خوشش اومد و خودش ازم دعوت ب کار کرد؟ اینو مطمئن باشید هیچکس واسه بار اول و دوم واستون مجانی کار نمیکنه؟

بله هنوز هستن کسایی ک اوازشون حتی ب گوش ما هم نخورده ولی اطلاعاتشونو هرچند کم در اختیارمون میزارن فقط کافیه ب همین فرومی ک توش هستیم خوووووووب نگاه کنید
    راستی میدونید چرا اساتید بزرگ این سایت در همچین تاپیک هایی تمایل شرکت ندارن. چون دیدشون اون قدر باز شده تا مسائل اینجوری رو قبول کنن. مثلا تو اخبار زیاد میشنویم ک دوتا هنرمند بسیار مطرح و حرفه ای توهمکاریشون ب مشکل خوردند.حالا تصور اینو بکنید ک یکی از اونا حرفه ای نباشه چ جنجالی ب پا میشه! حالا اینم تصور کنید ک هر دو تاشون حرفه ای نباشنووووو......
    دیگه گذشت اون زمون ک میشد فک کنی طرف تونسته از هیچی ب ایجا برسه چرا من نتونم..این روزا با هیچی هیچکار نمیشه کرد
    در اخر هم باید بگم اگر در راستای برطرف کردن این نوع معضلات دلایل کارشناسی و راهبردی دارید و صد البته راهکاری موثر دارید بیان کنید قبل از اینکه موضوع ب حاشیه کشیده بشه.فک کنم دلیل ایجاذ تاپیک پیدا کردن ی راه حل باشه این طور نیست؟!!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏10/9/13
  20. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar

اجباری نیست ! گاهی اون قدر زحمت میکشی . کسی هم کمکت نمیکنه تو سالها زحمت !... بعد که میای بالا میبینی همه توقع دارن ازت مفتی رمزهای موفقیتت رو بپرسن بعدش بگن دستت درد نکنه و برن .. 4 تا حرف هم پشت سرت بزنن !

گاهی هم بعضی ها .اقعاً تو موسیقی ایران بدون زحمت اومدن بالا و اونها تازه به دوران رسیدن.. بحثشون جدا !

بارگذاری...