اخلاق حرفه ای،نظر شما چیه لطفا راهنماییم کنید.

شروع موضوع توسط farzane miri ‏19/2/12 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک اخلاق حرفه ای،نظر شما چیه لطفا راهنماییم کنید. تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. farzane miri

farzane miri عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه ی دوستان
    یک نفر که توی جامعه ای مثل جامعه ما داره زندگی میکنه و با اکثریت مردم فرق میکنه و شناخته شده تره،حالا فرقی نمی کنه که خوانندس شاعره آهنگسازه و... به نظر شما چه کارایی رو نباید بکنه مثلا هممون میدونیم که فلان خواننده ی معروف داخل کشورمون هیچوقت نمیشینه پای pc با این و اون چت کنه.یا اینکه خیلی از کارایی که واسه ما مردم عادی معمولیه واسه اونا عیبه و زشته .
    راستش منم دوست دارم رفتارم حرفه ای باشه ولی در حال حاضر نه اون آدم معروفم نه اون آدم عادیم یه چیزی بین این دوتا(چون دارم آلبوم میدم بیرون برای سال بعد فکر میکنم آماده بشه،دارم واسه یه سری از خواننده ها شعر میگم که ممکنه کار اونا بگیره و...)
    از طرفی من نه استاد آواز دارم نه استاد شعر نه استاد موسیقی و خدارو شکر توی هر سه تاش هم دارم فعالیت می کنم. اما دوست دارم با آدمایی شبیه خودم و با مجامع موسیقی بیشتر آشنا بشم من دوست دارم باموسیقی کار کنم یعنی نه موسیقی برای من کارکنه تا پول در بیارم و نه من برای موسیقی کار کنم تا چیزی از جیبم خرج کنم .دوست دارم از استعدادم خرج کنم.
    لطفا :
    1- بهم بگیداخلاق حرفه ای تو وادی موسیقی چجوریه
    2- بهم بگیددوستان موسیقی شناس و مجامع مرتبط با شعر و موسیقی کجان
    3-راهنماییم کنید
    ممنونم از همتون

2. M.HAJI

M.HAJI عضو سایت

امتیازات:
    +214 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    دوست عزیز شما هر گاه بهترین باشید برای هر فردی ،همه کارهای شما با ارزش خواهد بود
    چون خود واقعی شما این کارهارو انجام میده اون کار و رفتار و شخصیت با ارزش میشه
    زمانی که بخواهید از کسان دیگه الگو برداری کنید اگه کسی رفتاری که دارید رو دوست داشته باشه در واقع اون شما نیستید که مورد توجه قرار گرفتید بلکه کسی هستید که ازش الگو گرفتید
    مثل این میمونه که همه نقاب شما رو بجای شما دوست داشته باشند و این حس خوبی نخواهد داشت
    در مورد رفتار های اجتماعی که قانون مشخصی داره لازم نیست بحث بشه
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  3. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    رفتار حرفه ای رو با کلاس اشتباه نگیرید. اونی که نمیشینه چت کنه داره کلاس میزاره ، رفتارش حرفه ای نیست. اتفاقا رفتار کسی حرفه ایه که با مخاطباش رابطه داشته باشه و پیشنهاد و انتقاد ازش بشه . هیچ وقت هیچ وقت هیچوقت سعی نکنید چیزی که نیستید باشید . چون خیلی راحت میشه تشخیص داد. بد باش ولی خودت باش . خوب باش ولی خودت باش . هیچی نباش ولی خودت باش .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    اخلاق حرفه ای؟؟؟...........

یعنی اگه یکی که کارش گرفته و توی بازار موسیقی که الان داریم مثلا آهنگسازه یا خواننده و یا هر کسه دیگه اگه پای چت یا اینگونه مسائل نیاد میشه حرفه ای ؟؟؟؟؟؟

به نظرم اگه کسی می خواد حرفه ای باشه اخلاقش باید با مخاطباش چه حضوری یا غیر حضوری ارتباط داشته باشه ..
    ادبش رو رعایت کنه یعنی اینکه تو مجلات و اینترنتو اینگونه مسائل در مورد هیچ کسی نحرفه سرش به کار خودش باشه و کارش رو بکنه ...
    فاز خودکفایی نگیره ...که بگه من نیازی ندارم و فلانمو بلانم ...

بگه که در صورت نیاز خوشحال میشم .. اینگونه حرفای گرم کننده که به مخاطبش امید میده بزنه ...
    اینم بگم غرور اصلا به هیچ وجح نه تو خودش نه تو حرفاش نباشه
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  5. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    شما يا من يا همه يكي هستيم و اخلاق حرفه اي در كار نيست . شما همون شخصي هستيد كه پاي ياهو ميشينيد و چت ميكنيد من همون آدمي هستم كه ميشينم پاي ياهو چت ميكنم همون آدمي هستم كه با شلوارك توي خونه راه ميرم :smile (35): فرق من يا شما و بقيه با مردم عام اين هست كه دو تا آهنگ و شعر داديم. بهتر هست به جاي اينكه اخلاقمون رو حرفه اي كنيم و به ظاهر قضيه نگاه نكنيم (خودمون باشيم)

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  6. melina

melina عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +10 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic
    به نظر من که اصلا اخلاق حرفه ایی وجود نداره!!!!
    مثلا منی که تا دیروز ملینا بودم بعد از این که آلبوم بدم بیرون و کارم بگیره میشم ملینا حرفه ایی؟؟؟؟
    دوست عزیز به نظر من که شما میخواید وقت بذارید تا اخلاقتون رو حرفه ایی کنید همون وقتو رو صرف کارتون بذارید و کارتون رو حرفه یی کنید و جایی کم و کسری در اون آلبوم و شعر هاتون نذارید...
    اینکه شما میخواید از کس دیگه ایی اخلاق حرفه ای بودن رو یاد بگیرید اشتباه اشتباهه!!
    مطمئن باش اگه با این طرز فکر حرفه ای شدن اخلاق پیش بری بعد از یک مدت هم غرور میاد سراغت و بعدش هم....

یه حرف خیلی جالبی از یکی بزرگان موسیقی ایران تو مصاحبش شنیدم این بود که: هنرمندی که بخواد خودش رو بالا بگیره مطمئن باش که از فرداش روز سقوطشه....
    آدم چه معروف باشه و نباشه چه آلبوم بده چه نده باید خودش باشه و حس خاکی بودن رو تو خدش داشته باشه...
    دیگه خود دانی دوست عزیز

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  7. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    واقعيت اينه كه كسي كه قدم در اين عرصه ميگذاره عليرغم والاترين خصايل اخلاقي كه ممكنه در فطرتش وجود داشته باشه باز هم رها از وسوسه بهترين بودن نيست. هنرمند علاقمند مورد توجه و تمجيد بودنه و به گود مياد تا بگه "من هستم". نكته مهم مهار اين احساس نيست. چرا كه ميشه هم بهترين در هنر بود و هم در اخلاق. هنرمند بايد علاوه بر عمق نگاه و بيانش قدرتش در ايجاد جاذبه هاي اخلاقي و انساني رو افزايش بده و فراموش نكنه رفتارش ميتونه مورد سنجش و حتي الگو برداري هوادارانش قرار بگيره. هنرمند هم مثل هر انسان ديگري بايد خودش باشه. اما نبايد فراموش كنه بدليل جايگاه خاصش هميشه تحت نگاه و سنجش خاصي هم قرار داره.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    کلا اخلاف حرفه ای و موزیسینی یعنی خودتو نگیری!!!!

موسیقی کارمیکنی خب درست،آلبوم دادی درست،به هرحال یک نفری که کارت و حرفت اینه!
    کلا هرکسی وقتی توی هررشته ای حرفه ای شد چه هنر و فن و ... باید خودش رو فراموش نکنه،
    هرکس تونست خودشو معروف کنه مطمئن باشید بیشتر تو جامعست!
    مگه میشه هیچ هنرمندی نیاد پای pc و چت نکنه؟
    همه ی اونا هم مثل ما بودن دیگه،فقط فرقش اینه که تلاششون جواب داده و به نتیجه زحماتشون
    رسیدن،سعی کنین که بیشتر مردمی رفتار کنین تا بیشتر هنرمند به نظربرسین،امیدوارم مطلب رو رسونده باشم!!!

9. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    اخلاق حرفه ای بنظر من اینه که فرد به حرفه اش متعهد باشه سر کسی کلاه نذاره زیر حرفش نزنه توی کارهاش کم کاری نکنه و ... وگرنه به کسی ربطی نداره چجوری توی زندگیش رفتار میکنه چه کار میکنه و چکار نمیکنه زندگی شخصی فرد به خودش ارتباط داره و بس.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...