اجرای پلاگین های 32 bit در logic x - علی اخوان جمشیدی

شروع موضوع توسط akhavan ‏23/3/14 در انجمن برنامه لاجیک پرو Logic Pro

تاپیک اجرای پلاگین های 32 bit در logic x - علی اخوان جمشیدی تالار برنامه لاجیک پرو Logic Pro در persian-music.org.

1. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    متاسفانه اجرای پلاگینهای ۳۲ بیتی در آخرین نسخه لاجیک تا به امروز غیر ممکن بود
    پلاگین live 32 به قیت ۹۹ دلار چند وقت پیش معرفی شد و به صورتی کاملا بهتر از روشها معمول مانند bidule ,.. (‌همانند jbridge ) پلاگینها رو در لاجیک لینک میکند. و تا به الان کرک نشده بود تا اینکه اتفاقی امروز متوجه شدم که بعد از این همه مدت کرک شده و ظاهرا بدون مشکل قابل استفاده است.

من این نرم افزار رو تست نکردم و فقط نصبش کردم چون لاجیک ۱۰ رو به علت پاره ای از مشکلات پاک کردم . اما به راحتی کرک و نصب شد.

دانلود:
    برای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید
    بعد از دانلود ابتدا کرک رو باز کنید و دکمه save سپس اونو ببندید و فایل نصب رو باز کنید و اونو نصب کنید و در ادامه برای یادگیری کار با اون که بسیار ساده است فیلم اموزشی ۲ دقیقه ای رو ببینید.

فیلم آموزشی بررسی live32 :

کد:

آخرین ویرایش: ‏23/3/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 8
  2. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,602 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    ممنون جناب اخوان

این نرم افزار رو Hossein Rezaei عزیز بهم معرفی کرد همون موقع که اومده بود (فکر کنم 3 4 هفته پیش بود) نصب و تست کردم و مشکلی ندیدم
    کار کردن باهاش هم خیلی راحته
    خیلی مفید و کارامد بود واقعاً

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    نوشتار زیر اموزش کامل ستاپ این برنامه و به همراه رفع مشکلات میباشد که طی تجربه چند ماهه من با این برنامه بوده است .

آموزش کامل :

لاجیک نسخه ۱۰ در قالب ۶۴ بیتی عرضه شده است و برا ی اجرای پلاگینهای ۳۲ بیتی مشکلات زیادی رو به همراه داشته است. چندین و چند روش برای اجرای این گونه از پلاگینها عرضه شده است ولی هیچ کدام آنها به خوبی استفاده از این برنامه ۱۰۰ دلاری نمیباشد . برنامه live 32 بصورت کاملا حرفه ای تمامی پلاگینهای ۳۲ بیت رو دیتکت کرده و میتونید پس از اعمال تغییرات از اون در برنامه استفاده کنید.

آخرین نسخه ۱.۰.۴ رو از اینجا دانلود بفرمایید

برای نصب ابتدا اینترنت رو قطع کنید . فایل کرک رو باز کرده روی دکمه generate کلیک کرده و سپس save رو انتخاب میکنید.
    پسورد یوزر مک رو وارد کرده و سپس کرک رو باز نگاه دارید. (‌اونو نبندید ! ) فایل ستاپ برنامه رو باز کنید و تا مرحله اخر ادامه بدید . در قسمت authorazition نباید هیچ کلمه ای وارد کنید اگر کرک به درستی انجام شده باشد دو فیلد مربوطه پر شده اند. در غیر این صورت باید از روش بعدی استفاده نمایید.

اگر برنامه نصب شد اون رو باز کنید بر روی دکمه select all کلیک کرده و سپس ressurrect رو انتخاب کنید. کمی صبر کنید و سپس لاجیک رو باز کنید.
    اگر اروری مشاهده شد از قسمت au unit manager در داخل لاجیک میتونید پلاگینها رو خودتون انتخاب کنید .

نکته ۱: بعد از اتمام نصب برنامه لایو ۳۲ رو در فایروال قرار بدهید.
    system preferences / security and privacy / firewall /
    firewall option رو انتخاب کنید و علامت + رو بزنید پس از نمایش مسیر برنامه ها از فولدر اپلیکیشن برنامه لایو ۳۲ رو انتخاب کنید و block incomin connection رو ست کنید.

نکته ۲ : اتومپ با این برنامه و پلاگینهای مبدل شده سازگاری ندارد .

مشکل:

۱-بعد از نصب و پس از چند بار اجرای لاجیک متوجه میشویم بعضی از پلاگینها بخوبی کار نمیکنند یا یافت نمیشوند.
    ۲- در هنگام ارتقا به ۱.۰.۴ مشکلی مبنی عدم کرک مشاهده میشود در صورتی که طبق دستور نصب ابتدا کرک رو انجام دادیم و فایل کرک رو نصب کردیم و بعد اقدام به نصب کردیم . اما با این وجود ویزارد نصب در مرحله authorization درخواست شماره سریال و رمز عبور میکند. و فایل کرک رو شناسایی نمیکند. و متعاقبا برنامه نصب نمیشود.

راه حل :
    نیاز به دانلود چند فایل دارید که من همگی این فایلها رو در یک فایل زیپ شده اپلود کردم.

برنامه hide switch رو برای نمایش فایلهای مخفی دانلود کنید

برنامه ۳۲ Dies

برنامه pacifist

ابتدا hide switch رو اجرا کنید و اکشن show inviseable رو انتخاب کنید.

در درایو اصلی ( درایوی که osx رو نصب کردید )
    osx drive /library/ application support
    یک فولدر به نام soundradix وجود دارد حتما اون رو پاک کنید. ( این فولدر مخفی هست و تنها با استفاده از برنامه hide switch نمایش داده میشود.)

کش کمپوننتها رو پاک کنید برای دسترسی به اون از مسیر زیر ادامه بدید
    osx drive / library /cache/ com.apple.Components2.LocalCache.AudioComponents

برنامه ۳۲ dies رو اجرا کنید . پسورد رو درخواست میکند پس از وارد کردن پسورد یوزر بر روی دکمه finish کلیک میکنید.

از داخل فولدر اپلیکیشن برنامه 32 lives رو پاک کنید ( به داخل trash درگ کنید یا با appzapper پاکش کنید )

سیستم رو ریستارت کنید.

بعد از بوت مجدد فایل کرک رو باز کرده و Generate میکنید و سپس Save رو انتخاب میکنید. رمز عبور رو وارد میکنید.
    دوباره به مسیر osx drive /library/ application support برمیگردید و فولدر soundradix و سپس فولدر live32 رو باز کنید . یک فایل به نام license bin هست که روی اون کلیک کرده و گزینه get info رو انتخاب کرده و سپس فیلد locked رو تیک میزنید در قسمت shareing & permission کل دسترسیها رو بر روی read only ست میکنید. ( اگر پوشه موجود نبود مجددا از hide switch استفاده کنید )

حالا برنامه pacifist رو باز کرده فایل ستاپ برنامه lives 32 رو به داخل اون درگ کنید از منوی بالای برنامه گزینه install رو انتخاب میکنید و برنامه نصب میشود . پس از اجرا میبینید که برنامه کاملا رجیستر شده است.

موفق باشید.

آخرین ویرایش: ‏8/7/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 4
  4. mimusik

mimusik عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دوستان کسی کرک Autotune 7.0.8 رو در مک و لاجیک ایکس میدونه به چه نحویه؟؟ من فایل نصب رو اینستال کردم و در پوشه ی کرک ۳ تا فایل کامپونت و وی اس تی و وی اس تی آر بود که کپی کردم در محل نصب ولی تو لیست پلاگینامم نمیاد!! اینم بگم که تو live32 هم فعالش کردم... اگه از دوستان کسی نصب کرده و میدونه راهنمایی کنه لطفا..

5. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ورژن ۶۴ بیت اون تا الان کرک نشده ولی میتونی در لاجیک ۹ از همون ورژن ۷.۰.۸ استفاده کنی .

6. hamed 77

hamed 77

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    سلام
    من از این برنامه استفادی میکردم خیلی ام خوب بود
    تا اینکه امروز وقتی خواستم ازش استفاده کنم این ارورو میده همش
    مشکلش از چیه ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنین

7. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    lve 32 رو باز کنید و اسکرین شات بگیرید.

8. hamed 77

hamed 77

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    بفرمایید:
    مشکلش ازچیه ؟

9. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    در پست شماره سه همین صفحه راه حل رو نوشتم قسمت
    رو بخونید. فایلها رو هم دانلود کنید و طبق دستورالعمل انجام بدید و در نهایت live3 رو در فایروال مک قرار بدید.

همونطوری هم که خودتون میبینید در قسمت پایین صفحه نوشته شده Trial version لیمیت شده :) چون با اینترنت کار میکردید و به سایت تولیدکنند کانکت شده و اتوماتیک کرک رو دیتکت کرده. موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. hamed 77

hamed 77

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    ممنون
    ولی مثل اینکه این لینک ها پاک شدن
    اگه امکانش هست یک بار دیگه آپلود کنین
    مرسی

11. akhavan

شغل :