اجرای زنده برای اولین بار...

شروع موضوع توسط morteza75 ‏6/4/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک اجرای زنده برای اولین بار... تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. morteza75

morteza75 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان...برای اولین بار آموزشگاهی که من تو اون کلاس آواز سنتی و سلفژ کار میکنم کنسرت گذاشته برای هنرجو هاش و استاد با اینکه من 2 3 ماه بیشتر نیست که اونجا ام به من گفته که تو هم باید اجرا کنی...
    من هم تا حالا پشت میکروفون توی جمع اجرا نکردم با صدای خودم....البته من دوم راهنمایی تو گروه سرود اجرا کردم البته بازم اونجا تک خون نبودم...
    حالا پیشنهاد شما برای کاهش استرس و کنترل صدا پشت میکروفون چیه با توجه به اینکه من با میکروفون تاحالا نخوندم...؟؟؟:smile (23):

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    هیچی..
    فقط آرامش خودتون رو حفط کنید و با خیال راحت کارتون رو انجام بدید. این بهترین توصیه ایی هستش که میتونم بهتون بکنم.
    به هیچ چیز فکر نکنید فقط به اجرای خوب

3. morteza75

morteza75 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام آقای محبی...
    آخه من تاحالا با صدای خودم تو میکروفون نخوندم...و نمیدونم باید چه فاصله ای داشته باشم باهاش تا صدام کیفیتش بهتر بشه...

4. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    اگه اجرای زنده هستش پس مسلما صدابردار خواهید داشت و اون به شما خواهد گفت چیکار کنید.
    نگران این موضوع نباشید.

5. HADIDELL

HADIDELL عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام مرتضی جان...
    در موقع اجرا و قبل از اون به این فکر کن که این بهترین فرصت برای شناسوندن خودت و صدات به علاقه مندانه...
    به این فکر کن که راه بهتری برای پیشرفتت باز شده...
    نباید استرس داشته باشی..چرا استرس؟؟؟
    خودتو جای کسایی که اون پائین نشستن و دارن به صدای هنرمندان گوش میدن،بزار...
    اونا فقط برای تو اومدند..تویی که هنرمندی و قراره که به خاطره هنرت ،اجرا داشته باشی ،پس اعتماد به نفس داشته باش و بدون استرس اچرا کن..
    تمام اون همه تشکیلات وزحمتها به خاطر توئه پس از استاد عزیزت هم به خاطر این فرصت طلایی تشکر کن...
    تو...
    توو.
    فقط توو...
    بدون استرس....................
    موفق باشی مرتضی جان......:smile (46):

6. issah

issah عضو سایت

امتیازات:
    +57 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    تمرین زیاد، تا رو قطعه ای که می خوای اجرا کنی مسلط بشی...اگه تسلط پیدا کنی قسمتی از استرست برطرف میشه...

7. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    مرتضی جان
    شما سعی کن حتما چند ساعت یا یکی دو روز قبل از اجرا برو توی سالن و همه جای اونو خوب گشت گزار بزن تا حس غربت بهت دست نده
    و اینکه یه حس مالکیت نسبی به شما دست میده و صحنه رو تا حدودی متعلق به خودتون میدونید
    به اتاق کنترل صدا هم یه سری بزن و با صدا بردار ارتباط بر قرار کن
    قبل از ورود تماشاچیان حتما یه قلق گیری بکن و با میکروفن یه دهن بخون و تمرین کن و صدای خودتو گوش کن
    یک نفرو هم مسول کن که موقع تمرین ازت فیلم بگیره و بعد خودت رو ببین

من خودم اینو تجربه کردم. البته واسه بار دوم سوم به بعد.....!

موفق و پیروز باشین

8. raman

raman عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, studio_one
    تو اولين اجراي زندم بد خراب كردم البته يه تيكش اونم بخاطر همين استرس بود ولي حالا كه بهش فكر ميكنم ميبينم چرا آخه واسه چي استرس مگه ترس داشت ... !!!!!!!!!!!!!!!
    به نظر من براي بار اول تماشاچيان رو نگاه نكن و بعد تو ذهنت تصور كن كه كاملا تنهايي مثل هميشه كه تنهايي تمرين ميكني .... يه حس آرامشي بهت ميده ...

9. Led_Zeppelin

Led_Zeppelin عضو سایت

امتیازات:
    +639 / 0 / -0
    اگر که دقت کرده بودید دوستان پیشنهادات جالبی دادند.
    نکات مهمی که باعث کاهش استرس میشه عبارتند از : اول تمرین زیاد.حتی اگر که اولین آهنگی هست که یاد گرفتید و میخواید اجرا کنید , تمرین کردن همیشه باعث میشه که کنترل بهتری روی صدا داشته باشید.وقتی به زیر و بم آهنگ تسلط پیدا کردید دیگه فکرتون مشغول این نیست که آهنگ رو چطور اجرا کنید بلکه تو این فکر میوفتید که چطوری اجرای خودتون رو دلنشین تر و جذاب تر برای بیننده ها و شنونده ها بکنید.

دوم همون چیزی که دوست عزیزمون گفتند.قبل از اجرا ( حدود 1-2 ساعتقبل از اجرا ) به محل اجرا برین.وضعیت اونجا رو بررسی کنید.معمولا مکان هایی که بیش از حد بزرگ هستن استرس بیشتری رو روی خواننده میگذارند تا جاهای کوچکتر.بنابراین بهتره که حس امنیت در اونجا به شما داده بشه موقع اجرا.

نکته ی آخر که به نظر من مهمترین نکته برای اجرا های زنده هست اینه که اعتماد به نفس خودتون رو از دست ندید.با ها شده که حتی خواننده های بسیار بزرگ هم در اجرای زنده دچار سردرگمی و فالش خوندن و اشتباهاتی از این قبیل شدن اما اصلا به روی خودشون هم نمیارن.برای حل این مشکل من پیشنهاد میکنم که از نزدیک ترین شنونده ها در اطرافتون کمک بگیرید.چطوری ؟ مثلا شما توی یه مهمونی کوچیک خوانوادگی هستید که افراد غریبه هم درش نیستند.این بهترین فرصت برای شماست تا ببینید نظرات دیگران درباره شما چیه.از اون ها بخواید تا کاملا روراست با شما برخورد کنند.انی هم باعث میشه که مشکلاتتون در خوانندگی رو رفع کنید و هم تمرین خوبی برای از دست دادن استرس در موقع اجرا میشه.این مورد آخر فقط در مورد خوانندگی صدق نمیکنه , تمرین خیلی خوبی برای نوازنده ها هم هست
    موفق باشید :smile (35):

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  10. morteza75

morteza75 عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فک کنم اگه این کارایی که گفتید بکنم حتما موفق میشم....ممنون از راهنماییتون....:smile (46):

بارگذاری...