اجرای آهنگ گل یاس شادمهر با صدای خودم

شروع موضوع توسط javad11 ‏26/12/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک اجرای آهنگ گل یاس شادمهر با صدای خودم تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با سلام . می خواستم نظرتون رو درباره ی صدام بگید.
    منتظر نظراتون هستم.
    یا علی

فایل های ضمیمه:

2. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    کسی نیست؟ لطفا....

3. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    داداشا نظر بدین دیگه ؟!

4. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام.
    پیشاپیش عرض کنم امیدوارم نقد پذیر باشین.
    هیییییییییییییییییییییییییییییچ حرفی واسه گفتن نداشت.خوندنتون بی نهایت ضعیف بود.اصلا اگه به جای خوندن رو موسیقی صحبت هم می کردین هیچ فرقی نداشت.اصلا طوری هم نیست مثلا اشاره کنم به فلان نکته.
    ولی موسیقیش نسبتا خوب بود.

5. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    fh
    یعنی منظور شما این بود خوانندگی رو ببوسم بزارم کنار. چون من هنوز کلاس یا چیزی نرفتم. فقط فکر می کنم که صدای خوبی دارم. این حرفتون یعنی چی " موسیقی صحبت هم می کردین هیچ فرقی نداشت"؟

6. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اصلا معنی حرفم این نبود که خوانندگی رو ببوسین و بذارین کنار. نه نه نه نه . خوب بود پرسیدین و فوری قهر نکردین.با این سوالتون نشون دادین که هم احتمال نقد پذیر بودنتون هست هم برداشت های الکی نمی کنین از نظر دیگران.بنابر این بنده با کمال میل در حد توانم در خدمتتونم واسه کمک تو کار موسیقیتون.
    ببینین دوست عزیز.بعضی آدما هستن وقتی میخوان آهنگ بخونن اونقد ضایع و نا موسیقاییه که هم خودشون خجالت می کشن هم دیگران از شنیدنش بیزار میشن.ولی اینا هم خیلی خوب و مثل خواننده های مطرح جهانی می تونن خواننده بشن.منتهی باید به خوانندگی به عنوان یک علم نگاه کنن و آموزشش رو ببینن (علم ، علم ، مثل پزشکی که الکی نمیشه دکتر شد).یکی از مهمترین نکات موثر در پیشرفت در راستای امیدواری یک هنرجو (اینجا هنر خوانندگی) اینه که خودش از صدای خودش خوشش بیاد.که خوشبختانه شما این ویژگی رو دارین.بنابر این بهتون توصیه می کنم که یا پیش یک مربی صدا سازی توانا آموزش ببینین یا با مطالعه و تلاش خودتون بنا به توانتون جلو برین فعلا ببینین به کجا می رسین.
    توصیه من: کتاب "صدای خود را آزاد کنید/اثر راجر لاو/ترجمه سیروس نویدان" مطمئن باشین اصلا به محض مطالعه چند صفحه ابتدایی این کتاب خیییییییییییییییلی چیزا براتون روشن میشه.همراه با cd این مربی هستش که قدم به قدم آموزش می بینین.
    در رابطه با اون حرفم که "صحبت هم می کردین فرقی نداشت" منظورم این بود که ویژگی های یک هنر موسیقایی تو خوندنتون ندیدم.نمیگم افتضاح بود، ولی انگار داشتین حرف می زدین.نه تحریری داشت.نه ویبراتویی نه احساسی نه اوج و فرود صدایی.
    موفق باشین دوست عزیز

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  7. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با سلام. راستش اولش ناراحت شدم اما بعد خودم دیدم که خیلی ها از این راه رفتن( همون یادگیری علم). چون من صدای خودم رو از خیلی ها برتر می دونم مخصوصا از این کسایی که اول راهن مثل من و چند تست از صداشون میذارن در این سایت.
    ( منظورم بیشتر صدایی هست که زیبا هست و دلنشین و خش یا زیادی کلفت ویا زیادی نازک نیست) نه از لحاظ تکنیک ها که نسبتا همه مثل همیم.

حالا به نظر شما صدای من چطور بود ؟ نه از نظر تحریر یا چیز های تکنیکی دیگه. فقط از اون لحاظی که گفتم. ( زیبا هست و دلنشین و خش یا زیادی کلفت ویا زیادی نازک نیست)! یه مثال :کسی که وقتی قران یا اذان یا تکبیر می گفته در مدرسه یا مسجد بهش می گفتن صدای دلنشین و خوبی دارید.

با تشکر . یا علی

8. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام.
    صداتون اینجا زیاد چیزی رو مشخص نمی کنه. ولی من تعارف با کسی ندارم هرچی واقعیت باشه رو میگم.صداتون به نظر صدای زیبایی میاد.یعنی میتونه صدایی مختص به خودتون باشه و چیز خیلی معمولی و فرمالیته نباشه.
    به اصطلاح خوانندگی عرض کنم که شیوش خاصی ممکنه تو صداتون باشه.خب شمام اگه نمی دونین شیوش به چی میگن به عنوان تمرین برین معنی و مفهومشو پیدا کنین.
    موفق باشین

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با عرض سلام و تشکر به خاطر جواب هاتون. اتفاقا من با کسانی راحت ترم که جواب منطقی و بدون هیچ رو در وایستی میزنن و جواب فنی می دن. فقط من قبلا یک تیکه ای از اهنگی با صدای خودم خوندم( ستایش از مرحوم پاشایی) که بدون هیچ اهنگی هست و سعی کردم بیشتر صدام رو تحریر بدم. خواهش می کنم این لینک رو دنبال کنین و نظرتون رو درباره ی این کار بدید. ( فقط کیفیت پایین و صدا کمه . برای تشخیص بیشتر باید صداش رو بیشتر کنین)

اجرای تیکه ای از اهنگ ستایش( بدون آهنگ )
    باز هم تشکر. یا علی

10. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    گوش دادم.صداتون خوبه.ولی خوندنتون خیلی ضعیفه. یکی از راه های رفع اشکال ایته که همراه موسیقی بخونین.مخصوصا آهنگای با تمپو بالا. چون شما این مشکل رو دارین که به میل خودتون میبخواین یک قسمت آهنگو شروع یا تموم کنین.همه مشکلای حتی اساسی و بنیه ای با تمرین و مطالعه و اینا حل میشه.

11. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با تشکر به خاطر جواب. می شه بیشتر درباره ی این گفتتون بگید "به میل خودتون میبخواین یک قسمت آهنگو شروع یا تموم کنین". و اینکه می گید تمپوی بالاتر یعنی این که با آهنگ هایی با صدای بالا؟( که نیاز به اینکه ما هم صدا ی خوندم رو ببریم بالا)؟ من قصد دارم که پیانو رو یاد بگیرم. ایا خوندن با این ساز بهم کمک می کنه در خوانندگی و مشکل خوندنم حل بشه؟ ( منظورتون از بد خوندن یعنی فالش خوندن ویا خارج خوندنه)؟

یا علی

آخرین ویرایش: ‏29/12/14
  12. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    تمپو به سرعت میگن.
    میل خودتون منظورم اینه که مقدار کشش و یا کوتاهی یک یک کلمه رو به میل خودتون تعیین کردید.
    بد خوندن منظورم فالش خوندن و خارج خوندن نبود.بیشتر منظورم تحریره.
    تحریر همیشه همون ویبراتو نیست.ریزه کاری های خوندنه.
    بله با پیانو هم میشه خوند.پیانو کامل ترین سازه از لحاظ وسعت صدا و اکتاو.
    با هر سازی کار کنی سلفژ هم کنارش یاد بگیر.

13. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با تشکر. یه سوال اما موند. به نظر شما نواختن سازی مثل پیانو که یک ساز گسترده است در موسیقی به من کمک می کنه که مشکلی که دارم در خوندن رو حل کنه؟ و یا باید کلاس خوانندگی برم؟( آیا همچین آموزشگاهی داریم که خوب باشه و فقط پول ندیم برای هیچی)

14. mohammad rezaa

mohammad rezaa کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    به عنوان کسی که میخواد یه خواننده بشه لازمه که چند نکته رو بدونبن.مثلا اینکه گستره صداییتون رو بدونین.تنالیته انتخابی این اهنگ واسه شما کمی پایینه.اهنگ تو سی مینور زده شده.مثلا اگه تو دو مینور بود خیلی خیلی بهتر میشد.
    پس اول باید بدونین گستره صداییتون کجاست و تو همون محدوده بخونین.در غیر اینصورت اتفاقی که تو این موزیک افتاد تکرار میشه(یعنی بعضی جاها اونقدر میره پایین که صداتون بهم میریزه و این اصلا تقصیر شما نیست)
    در کل خیلی خوب بود(به عنوان یه هنرجو باید تلاش کنین که بهتر شه)
    نواختن یه ساز کلاویه ای مثل پیانو یا کیبورد خیلی خیلی بهتون کمک میکنه.

15. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با تشکر به خاطر جواب. یعنی منظور شما این بود که صدای من برای آهنگ های آروم خوب نیست( تمپوی پایین) . چون من معمولا از هم چنین آهنگ هایی خوشم می اید که موسیقیشون آروم هستند مثل این.( شما آهنگ اصلی این رو شنیدید ؟ اون هم تمپوی پایین زده شده بود؟) چون با آهنگ های شادمهر حال می کنم و بیشتر دوست دارم در آینده از موسیقی ها و نوع کار ایشون پیروی کنم. و از اهنگ های مدل حماسی یا شاید شاد مجلسی که تمپوی بالا دارند زیاد خوشم نمی آید.

آخرین ویرایش: ‏29/12/14
  16. mohammad rezaa

mohammad rezaa کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +883 / 1 / -0
    نه عزیزم منظورم سرعت اهنگ نیست.توضیحش سخت واسه شما.یکمی کلاس برین یاد میگیرین دوست عزیز.تنالیته این قطعه با صدای شما مچ نیست.همین قطعه اگه نیم پرده بالا تر خونده بشه واستون بهتره.هیچ چیز ربطی به کم و زیادی سرعت قطعه نداره.منظور من زیر و بمی نت ها هست.
    ببینید شما هنگام خوندن دارید یه سری نت رو میخونین:
    یه روز یه با...
    فا دییز فا دییز فا دییز فا دییز..(اینجا شما در تلاش برای خوندن این کلمات با نت فا دییز هستین چرا که تنالیته اهنگ سی هست و کورد اول سی مینور و با نت فادییز ملودی خوندن ما شروع میشه.اما یک نت بالاتر ازفادییرمیشه نت سل که برای شما ایده ال تره.حالا مجبوریم تنالیته رو به دو مینور تغییر بدیم که شما به جای فادییز نت سل رو بخونی (یعنی کمی زیر تر یخونی)

17. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    نه.نوازندگی یا آهنگسازی مشکل صدا رو حل نمی کنه.صدا سازی یه مقوله جدا هستش.ولی همینکه با تئوری موسیقی آشنا بشین یا نوازندگی کنین و اینا خودش کمک زیادی می کنه به هموارتر کردن راه خوانندگی.
    چیزی که واسه شما مهمه و افراد کم سن و سال حتما باید راهنمایی بشن اینه که نباید تو راه آموزش عجله کنن و تقریبا مثل اینه که میگن دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدنه.این نکته رو خیییییییییییییلیییییی خیلی جدی بگیرین.اطمینان داشته باشین کسی حتی از لحاظ مالی (که خیلی کمک بزرگیه) کاملا تامین باشه ولی عجله داشته باشه خرابکاری می کنه و بعدا تاسفش رو می خوره.
    گفتم که افراد کم سن و سال خیلی در معرض این خطر هستن.

18. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    با سلام و تشکر به خاطر جواب . یه سوال داشتم. شما خودتون در این کار یعنی خوانندگی هستید؟ چند وقته؟ آیا برای موفق بودن در خوانندگی مثلا بعد از 7 یا 8 سال کار کردن. چطور میشه بری توی کار؟ از کجا باید شروع کنی؟ چطور استدیو ها رو بشناسیم و به اون ها مراجعه کنیم؟ راهی برای اینکه از تلویزیون بریم هست . شما در تهران هستید. آموزشگاه خوب سراغ ندارید. کلا می خواستم چطور وارد شدن به خوانندگی بعد از اون سال ها تمرین رو بدونم.چون عرصه خوانندگی و وارد شدن در اون گنگ هست و راهی مستقیم رو نداره. و یه مطلب . درسته توی خیلی چیزها پول مهمه مانند بازیگری یا خوانندگی اما ایا خیلی از خواننده ها همه خر پول بودن و به اینجا رسیدن. مثل محسن چاووشی یا شادمهر عقیلی و یا محمد اصفهانی و .... ؟
    یا علی

آخرین ویرایش: ‏14/1/15
  19. javad11

javad11 عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    این تمریناتی که شما میگید باید بکنیم مثلا 7 یا 8 سال . توی اموزشگاه باید انجام بدیم یا خودمون تنهایی؟ چون فکر کنم خوانندگی یه چیزی مثل کلاس زبان انگلیسی نیست که کتاب های متفاوت با کلاس هایی با سطح های متفاوت برای افراد رو داشته باشه و شاید بعد از چند ترم رفتن دیگه کلاس ها تموم بشه و بعدش دیگه خودت باید تنهایی کار کنی؟ بعد اینکه ما هیچ وقت از یه آموزشگاه نمی تونیم بریم در بازار کار؟( یعنی از اون آموزشگاه معرفی بشیم)

20. آریا فیضی

آریا فیضی عضو سایت

امتیازات:
    +201 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام.
    به ترتیب ، بله به طور خودآموز کار آهنگسازی و خوانندگی می کنم.شغل شخصیم مهندس کامپیوترم و شاید سالهای آتی تو دانشگاه همین رشته رو تدریس کنم. منظورم از این حرفام اینه که چون من خودم رشته تخصصیم نرم افزاره دیگه خیلی از استادهای موسیقی و نوازنده ها ازم کمک می گیرن واسه طرز کار نرم افزارهای متفاوت.اما خودم تقریبا نیاز به کسی ندارم.
    تا حالا آهنگ رسمی پخش نکرده ام چون اولا فعلا مسایل زیادی تو زندگی شخصیم هست که تو اولویت هستند،دوما نمیخوام با عجله خراب کاری کنم.باید با دقت و حواس لازم و کلی توانایی آلبوم و آهنگ بدم.که ماندگار بشم.
    شرایط خیلیا با هم متفاوته تو ورود به موسیقی.فقط عرض کنم که این یه واقعیت انکار نشدنیه که پول خیلی از موفقیت ها رو میاره و خیلی مشکلاتو حل می کنه.اممممممممما امـــــــــا پول همه چیز نیست. مهمترین رکن در کار موسیقی هدف و جدیت هستش.
    بعضیا هدفشون اینه که یک کلیپ داشته باشن و چهار تا دختر نگاه کنن و فیسبوکشو لایک کنن. خب پول میده و براش آهنگسازی می کنن و صداشو دستکاری می کنن و ویدیو می سازن و اینا،به هدفش می رسه.نتیجه می گیریم که اون شخص موفق شده یعنی به هدفش رسیده.
    ولی آیا هدف شمام اینه؟
    من برنامه خودمو براتون تشریح می کنم. من میخوام یک خواننده ، آهنگساز و تنظیم کننده بشم که به حدی توانا باشم تا اونچه تو ذهنمه تبدیل به اثر هنری کنم.خب اگه آدم خوش سلیقه ای باشم و شخصیت موسیقایی و هنری داشته باشم احساسم زیبا باشه مسلما می تونم کارهای زیبا انجام بدم.
    خب واسه رسیدن به این توانایی خلق اثر باید چکار کرد؟باید علمش رو یاد گرفت.با برنامه درست و طی کردن پله های درست.
    شما فرض کنین از یه جایی از تهراناز دور برج میلاد رو می بینی و میخوای بهش برسی.برج میلاد هدفته و برای رسیدن به اون باید مسیرش رو پیدا کنی و منطقی و درست بری.نمیشه که همهش چشمت بهش باشه و بخوای بال در بیاری براش.
    بحثا خیلی بیشتر از ایناس.
    مختصر عرض کنم تو موسیقی: تئوری(واسه همه) ، صدا سازی (واسه خواننده) ، حد اقل یک ساز (واسه نوازنده و آهنگساز) ، گام خوانی و سلفژ (واسه همه) باید آموزش دیده بشه.زمان بذارین براش.درست یاد بگیرین و عجولانه نخواین چیزی رو بپرونین و یا رو هم انباشته کنین.
    بعدا خود به خود می دونین چکار کنین و کجا کار کنین و چه جوری برین صدا و سیما و اینا.
    همه چیز بعدا مشخص میشه برات.مثلا من دوران نوجوانیم حتی تا چند سال پیش هر وقت به این فکر می کردم یه روز آهنگ و آلبوم بدم بیشتر فکر کلیپش بودم.ولی وقتی ذهنم بازتر شد الان خنده م می گیره.و الان حاضر نیستم هیچ وقت پول تو ساختن کلیپ خرج کنم.مگر اینکه از 10-20 تا آهنگ که بدم یکیشو کلیپ کنم.اونم واسه اینکه مردم قیافه و چهره مو ببینن و بشناسن.
    امیدوارم این نوشته مفید باشه براتون.
    در جواب سوال دیگه تون عرض کنم که ، نه من تهران نیستم.سنندج هستم

بارگذاری...