اثر گذاری سریع یک آهنگ یا ...؟؟؟

شروع موضوع توسط mehran.fitness ‏23/12/15 در انجمن مقالات و بررسی ها

تاپیک اثر گذاری سریع یک آهنگ یا ...؟؟؟ تالار مقالات و بررسی ها در persian-music.org.

1. mehran.fitness

mehran.fitness عضو سایت

امتیازات:
    +337 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase
    اثر گذاری سریع یک آهنگ یا ...؟؟؟
    در دنیای موسیقی امروز همه سبک موزیک تولید و روانه بازار میشود اما تفاوت هایی وجود دارد.
    امروز موزیکی از خواننده ای روی صفحات وب خودنمایی میکند. بی تفاوت ازش رد میشی. به مدرسه,سرکار و ... میروی و با کمال تعجب از داخل ماشین ها و سیستم هایشان موزیکی جدید را میشنوی . آهنگ قشنگی است,پس تو هم خوشت می آید . به همان سایت ها میروی و آهنگ را دانلود میکنی و بارها و بارها گوش میکنی و از گوش دادن به این آهنگ جدید خسته نمیشوی
    بله این موزیک همه پسند و هیت شده است.
    چند هفته ای در صدر موزیک ها قرار دارد و هر جا میروی این آهنگ به گوشت میخورد ولی بعد از آن دیگر خبری ازش نیست.حتی دیگر از گوش دادنش خسته شده ای و حتی شاید متنفر...
    از طرفی دیگر همزمان با همون آهنگ قطعه ی دیگری پخش شده که یک بار گوش دادی. خوشت نیامده و حتی شاید از اون موزیک بدت هم آمده باشد...
    چند بار دیگر به طور شانسی در بین آهنگ هایت این آهنگ هم گوش میکنی . انگار دارد یه چیزی تغییر میکند . به طور عجیب دارد از این آهنگ خوشت میاید. چه صدایی, چه تنظیمی و ...
    اولی موزیکی با اثر گذاری سریع و از بین رفتن سریعتر آن
    دومی موزیکی که رفته رفته اثرش را نشان میدهد و به ماندگاری بیشتری میرسد
    هر دو موزیک در مقطعی اثرش را روی تو میگذارد و از آن لذت میبری , ولی سوال اینجاست که چه تفاوت هایی باعث این دوگانگی شده؟؟!
    شما هم احتمالا برای دو موزیک بالا نمونه های مشابهی پیدا میکنید . دلیل این دوگانگی چیست؟
    راستی شما به عنوان تولید کننده اثر یا به عنوان شنونده کدام نوع موزیک را میپسندید؟؟
    مهران راد

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,208 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    مهران جان چیزی که میگی رو من تجربه نکردم.
    بعنوان شنونده (نه با گوش تخصصی و این حرفها) از قدیم وقتی قطعه ای رو میشنوم، از همون اول نشون میده که این باب خودمه! و یا نیست. حالا در هر ژنر و سبکی، راک، جز، ارکسترال، فانک، گرانچ . . . هر نوعی. چیزی رو هم که باهاش ارتباط برقرار میکنم، معمولاً مقطعی نیست. همین امروز هم وقتی Chiquitita از ABBA رو گوش میکنم، به همون اندازه لذت میبرم که در 12 سالگی لذت میبردم. یا Smack My Bitch Up رو از Prodigy همین دیروز داشتم گوش میکردم، همون لذتی رو میبردم که در 31 سالگی میبردم! 19 سال داشتم که برای اولین بار فیلم E T رو دیدم و بیشتر از خود فیلم، عاشق موزیکش شدم! همین الآن هم نه تنها گوش میکنم، بلکه قطعاتش آنچنان جذابه برام که اونها رو بعضاً تمرین هم میکنم.
    قطعه ای رو هم که باهاش ارتباط برقرار میکنم، شاید لزوماً چیز آنچنان خاصی توش نباشه و این یک ارتباط شخصی باشه. هرکسی از این ارتباط های شخصی در مورد قطعات موسیقی داره که چه بسا برای دیگری غیر قابل ارتباط باشه و این طبیعیه. طبعاً خیلی از قطعات هم هستند که از همون اولش که شنیدم، حال نکردم و رد کردم رفته و الآن هم اصلاً یادم نمیاد!

• خوشم اومد خوشم اومد x 10
  3. islammovie

islammovie عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -0
    مهران جان !
    این مبحثی که باز کردی واقعا جای فکر داره به نظر من هم این تقسیم بندی وجود داره و اتفاقا یکی از تفاوتهای کارهای بزرگ و کارهای کوچک همینه که ما بهش میگیم ماندگاری اثر.
    به نظر من هر کسی راز این مسئله رو پیدا کنه راز بزرگی از بازار موسیقی رو کشف کرده و میتونه خیلی به موفقیت فرد کمک کنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
    • موافقم موافقم x 1
بارگذاری...